Препоръчано и изпробвано от магазини DM - тема 10

  • 85 077
  • 745
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 274
Аз не съм ползвала скраб за тяло, но пък съм много доволна от гъбата за тяло, която си взех от ДМ Simple Smile Кожата ми след това е супер гладка.

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 40 800
Аз не съм ползвала скраб за тяло, но пък съм много доволна от гъбата за тяло, която си взех от ДМ Simple Smile Кожата ми след това е супер гладка.
коя е гъбата?

# 287
  • Мнения: 2 274
Аз не съм ползвала скраб за тяло, но пък съм много доволна от гъбата за тяло, която си взех от ДМ Simple Smile Кожата ми след това е супер гладка.
коя е гъбата?
Не мога да се сетя името й, но е от онези шарените за ексфолиране. И струва само 1.19 лв

# 288
  • Мнения: 1 990
Търся универсален препарат за мебели/черна техника и пр., който да е подходящ за малки деца. Всех някакъв спрей Чисто, обаче така силно мирише, че ще го ползвам само в банята и кухнята. Има ли нещо подходящо в ДМ?

Точно вчера гледах в dm един спрей за мебели и ламинат, за който пишеше, че е подходящ за стаи на деца, защото е с изчистен екологичен състав.
Нямам спомен  обаче коя беше марката, но беше там до този на Медикс и подобните за почистване на мебели.
Замислих се да го пробвам като ми свърши сегашният.

# 289
  • София
  • Мнения: 1 434
Всичките ми опити със скраб водят до раздразнение, пъпчици и сърбеж. Същото е с четки и гъби. Не ми е проблемна кожата и дори в пубертета не е била. И никакво ексфолиране след бръснене или епилация. Това си е принципно известно.

# 290
  • Мнения: X
Всичките ми опити със скраб водят до раздразнение, пъпчици и сърбеж. Същото е с четки и гъби. Не ми е проблемна кожата и дори в пубертета не е била. И никакво ексфолиране след бръснене или епилация. Това си е принципно известно.
Това е защото с механичните скрабове,които реално са с остри ръбове и нараняват кожата,не само се ексфолира,а и се създават микро ранички-лесен вход за бактерии,а оттам и акнето.Ама кой те пита Grinning

# 291
  • Мнения: 1 990
За  мен няма по-добър ексфолиант за тяло от утайката от кафе. Всичко друго от козметичните продукти ми е излишно.

# 292
  • Мнения: 310
И аз си правя скраб от кафе от време на време, добавям само ложица мед и някакво масло.

# 293
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аз харесвам скрабове с масла. Правя си домашен от смлени кайсиеви ядки и масло - бадемово, кайсиево. Но ми се иска да пробвам нещо различно.
Впрочем, аз също използвам душ гел след скраба, но пак има ефект. Кожата става мека и гладка.
Ще погледна и за тази гъба, защото аз също не я знам, но ще е след Коледа.

# 294
  • Мнения: 2 274
Ето такава най-обикновена гъба за тяло имах предвид:
https://www.google.bg/search?q=net+sponge&tbm=isch&tbo=u … rc=5ZYRvD5tD5XE0M:

В комбинация с душ гел е много добре. Оставя кожата гладка като след пилинг.

# 295
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Аха, и аз ползвам такава. Помислих, че има ексфолираща гъба на Балеа, защото съм виждала подобни на една българска козметична марка.

Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 22:15 от ∞Black Hole∞

# 296
  • Мнения: 1 990
Тази гъба за ексфолиране ли е? Flushed
Два пъти си купувам и се чудя какво да я правя и я хвърлям... Твърде мека ми се струва, а пък за къпане някак неудобна.

# 297
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Не, не е за ексфолиране. За душ гела е, за да стане пяна.

# 298
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Завиждам на хора, на които им е достатъчна подобна гъба или скраб, за да си премахнат мъртвите клетки от кожата..
Моята е доста груба, натрупва много мръсотия /чисто и просто кир, извинявам се за директния израз 😁/ иии такива неща не играят, само леко и моментно я заглаждат.
Иначе ежедневния душ е с душ гел+ексфолираща ръкавица.Бива.

# 299
  • Мнения: 2 274
На опаковката пишеше май, че е за лице тази гъба. Но на мен ми е груба и си я ползвам за тяло. Засега ми върши идеална работа. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт