Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 37 056
  • 751
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 580
Като стана дума за ЧПВ, на мен преди leep-a доктора ми препоръча да пуснем изследване. Знам, че не е еднозначен отговор, но каква е цената на това изследване? Ориентировъчно.
Също, ако излезе положителен резултат ще трябва и лечение преди да направим Leep, предполагам?

И последно, след Leep изписват ли медикаменти?

В момента съм на терапия за течението, на контролата ще го питам всичко, но ми възникват сега тези въпроси като ви чета.
След това задължително си на антибиотик и пробиотик.

# 226
  • софия
  • Мнения: 144
Не че не искам, през годините се е случвало да пия дуфастон или противозачатъчни, но съм на 38, тепърва да решавам проблеми с противозачатъни ми е странно, мисля, че карам ранна критическа, но като го кажа и лекарите ми се смеят, обаче не е нормално през 3 месеца да съм с киста и кафяви течения, но и не съм се задълбочавала да чета за хормоните, ще питам и станков и делчев какво да пускам.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 870
Според мен се спри на който лекар ти вдъхва доверие и проведи при него поетапно лечение.
Щом сега цитото и последните колпоскопи са били ок значи нямаш проблеми с шийката. Взели са проби за МБ, ще лекуваш ако има нещо. Полипът не е страшен, ако го има ще се махне, а. за кистите - за жалост вече са адски често срещани. Щом имаш кафяво течение вероятно са "шоколадови" илк поне дотолкова съм наясно аз, не съм лекар... за Делчев със сигурност моха да кажа, че ако имаше нещо притеснително щеше да обърне внимание. Вероятно имаш хормонални проблеми, нисък прогестерон. В БГ се шири едно неоправдано негодувание към ПЗ, а те биха ти решили проблема. Ако се касае за хормонални проблеми те са решението, не го приемай като нещо страшно.

# 228
  • Мнения: 22 950
Моят лекар бе категоричен, че с проблем като моя(умерена дисплазия, папиломатова ,чпв тип 16, leep), не е ок да пия противозачатъчни, нито да ползвам спирала.
Вашите лекари на какво мнение са?

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 23:15 от ДХ3

# 229
  • София
  • Мнения: 1 870
Има разлика между пиене за предпазване от бременност и при хормонален проблем. Във втория случай е лечение.
Аз пих от конизацията, защото имах проблем преди това с възстановяването и така 9 месеца до напълно нормализиране на стреса. След това ги спрях. Та моят лекар изписва при нужда.

# 230
  • Мнения: 553
Аз сега приключвам шестмесечно пиене на мидиана 28, за да държа яйчниците в покой между менструациите.
Според моята лекарка организма ми има склонност да не отделя яйцеклетката, която овулирам и се капсулова при самия яйчник. Там расте ( последната за 3 мес 5,5см/5см).
Когато ми поставиха диагноза  ca in situ , в листовката пише, че е забранено  при рак на гениталиите. Лекарката ми отговори, че моя случай не е хормонозависим, т.е. хапчетата ми са за поддържане на по- нормални нива на незнам си кой хормон.

Вече на пазара има ПЗ за поне 5-6 вида терапии и не всички са за добавяне на хормони в организма Simple Smile

# 231
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Здравейте, отново от мен! Днес отидох при
доцент Милев и въпреки, че се оказа че е в отпуск беше в болницата и ме прие. Погледна биопсията, попита дали съм раждала, като казах, че не съм ни помоли да излезнем за малко и пак ни повика. Каза, че биопсията е взета добре, но вижда силно възпаление. Каза да му оставя стъкълцата  и за да не се разкарваме пак до София ще ни изпрати документите по Еконт утре. Каза също че ще погледне още днес по-обстойно и че ще ми се обади към 21ч..   Така и стана. Новините не са добри, освен дисплазията 3 степен, която ми определиха в Благоевград, каза че вижда и няколко карцинома на място и тъй като не съм раждала ме  посъветва да отида за конизацията при доктор Божидар Славчев в Майчин дом. Сега обаче се зачетох в мнения за него, а те са много противоречиви и се уплаших много. Ще се радвам ако някой има лични впечатления от него.  Не знам  на кой да се доверя, а доцента каза, че изобщо не трябва да се бавя, а още утре да звъня за час тъй като е било пълно при д-р Славчев. Докторката от Блгоевград ми препоръча пък д-р Марков в Токуда. Много ме е страх, а трябва бързо да избера...

# 232
  • Мнения: 206
Здравейте, отново от мен! Днес отидох при
доцент Милев и въпреки, че се оказа че е в отпуск беше в болницата и ме прие. Погледна биопсията, попита дали съм раждала, като казах, че не съм ни помоли да излезнем за малко и пак ни повика. Каза, че биопсията е взета добре, но вижда силно възпаление. Каза да му оставя стъкълцата  и за да не се разкарваме пак до София ще ни изпрати документите по Еконт утре. Каза също че ще погледне още днес по-обстойно и че ще ми се обади към 21ч..   Така и стана. Новините не са добри, освен дисплазията 3 степен, която ми определиха в Благоевград, каза че вижда и няколко карцинома на място и тъй като не съм раждала ме  посъветва да отида за конизацията при доктор Божидар Славчев в Майчин дом. Сега обаче се зачетох в мнения за него, а те са много противоречиви и се уплаших много. Ще се радвам ако някой има лични впечатления от него.  Не знам  на кой да се доверя, а доцента каза, че изобщо не трябва да се бавя, а още утре да звъня за час тъй като е било пълно при д-р Славчев. Докторката от Блгоевград ми препоръча пък д-р Марков в Токуда. Много ме е страх, а трябва бързо да избера...
MiaElpida.... Съжалявам мила.... Това което ти е казал Доцента като резултат, бъди на 100% сигурна, че е така... Но както и да е... Аз лично ще ти препоръчам Професор Чакалова в онкологията на Дървеница ... Тя е с много особен характер, но като специалист е светило.. Приема само вторник и четвъртък от 8.00 в 131 кабинет... Много е добра в своята област, сопната е, но когато се касае за нещо сериозно го изпипва до край... Моята конизация тя ми я направи.. Освен, че моето мнение е такова за нея и от доста други жени чух много добри отзиви... Не отлагай, вземи си всички документи и моят съвет е с две ръце за Чакалова!
Желая ти много късмет! 🍀🍀🍀🍀🍀
Ще чакам да пишеш!

# 233
  • София
  • Мнения: 3 031
Като стана дума за ЧПВ, на мен преди leep-a доктора ми препоръча да пуснем изследване. Знам, че не е еднозначен отговор, но каква е цената на това изследване? Ориентировъчно.
Също, ако излезе положителен резултат ще трябва и лечение преди да направим Leep, предполагам?

И последно, след Leep изписват ли медикаменти?

В момента съм на терапия за течението, на контролата ще го питам всичко, но ми възникват сега тези въпроси като ви чета.
След това задължително си на антибиотик и пробиотик.

Антибиотикът не е задължителен. Аз не съм пила, слава Богу и съм екстра.

MiaElpida, страшно много съжалявам за лошия резултат! Стискам палци и ти желая пълно възстановяване! На мен конизацията ми я прави д-р Карагъозов във Вита 2 и бих ти препоръчала него. Успех!

МарчеТ, за мен това са хормонални проблеми. Аз също имам често кисти от 17 г.  и се боря с природни средства с тях - билки. Не съм пила противозачатъчни, не бих и пила, на 37 г съм. Кървенето може и от полип да е, но един добър лекар би го видял, ако има наистина. Не си мисли за раци, явно шийката е наред. Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 08:59 от denizara

# 234
  • Мнения: 252
Здравейте, отново от мен! Днес отидох при
доцент Милев и въпреки, че се оказа че е в отпуск беше в болницата и ме прие. Погледна биопсията, попита дали съм раждала, като казах, че не съм ни помоли да излезнем за малко и пак ни повика. Каза, че биопсията е взета добре, но вижда силно възпаление. Каза да му оставя стъкълцата  и за да не се разкарваме пак до София ще ни изпрати документите по Еконт утре. Каза също че ще погледне още днес по-обстойно и че ще ми се обади към 21ч..   Така и стана. Новините не са добри, освен дисплазията 3 степен, която ми определиха в Благоевград, каза че вижда и няколко карцинома на място и тъй като не съм раждала ме  посъветва да отида за конизацията при доктор Божидар Славчев в Майчин дом. Сега обаче се зачетох в мнения за него, а те са много противоречиви и се уплаших много. Ще се радвам ако някой има лични впечатления от него.  Не знам  на кой да се доверя, а доцента каза, че изобщо не трябва да се бавя, а още утре да звъня за час тъй като е било пълно при д-р Славчев. Докторката от Блгоевград ми препоръча пък д-р Марков в Токуда. Много ме е страх, а трябва бързо да избера...

Здравей,
доц. Славчев ми прави leep на 01.11.2018. Много съм доволна. Аз също изчетох мненията за него в интернет, но доктора ми беше препоръчен от моя близка, която работи в Александровска и  се доверих на нея.
Беше много внимателен при прегледа и при процедурата и всичко мина много добре.
Не съм имала никакви усложнения.
Ако имаш допълнителни въпроси питай.
Но моят съвет е да се довериш и да отиваш.

# 235
  • Мнения: 2 826
Съжалявам да прочета за лошите новини Sad Така ми е тъжно да чета, че минавате през това и мога само да си представя какво ви е отвътре на душите, защото и на мен ми е било същото.
Стискам палци всичко да се нареди по възможно най-добрия начин. Аз за момента ходя при Карагьозов, но съм чувала много добри отзиви и за Славчев, и за Чакалова в Онкото. MiaElpida, на който и от тримата да се довериш според мен няма да сгрешиш. По принцип има много добри отзиви и за специалистите в Плевен. Това е валидно и за останалите момичета, които имат нужда де.
Стискам палци до празниците да сте преминали през каквото е необходимо и за новата година само добри резултати!

# 236
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Благодаря ви на всички за подкрепата! За щастие успях да се свържа с доктор Славчев и имам час за утре. Надявам се да може да ме вмести някак и конизацията да ми я направи възножно най-скоро и всичко лошо да остане в старата година. Ще пиша утре след прегледа да ви кажа как е минало. Желая прекрасен ден на всички! 🍀🍀🍀

# 237
  • София
  • Мнения: 193
Благодаря ви на всички за подкрепата! За щастие успях да се свържа с доктор Славчев и имам час за утре. Надявам се да може да ме вмести някак и конизацията да ми я направи възножно най-скоро и всичко лошо да остане в старата година. Ще пиша утре след прегледа да ви кажа как е минало. Желая прекрасен ден на всички! 🍀🍀🍀
Радвам се, че си успяла да запишеш час! Доц. Славчев е моят лекар и мога само положителни неща да кажа за него. Точно мислих да ти предложа моя час за 20.12 ако не успее да те вкара в графика. Успех!

# 238
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Успех, кураж, спокойствие, мили съфорумки. Всичко ще си дойде на мястото, трябва само да не се отказвате или да си мислите, че едва ли не нещата са предрешени. Наистина не се умира от това, нищожен е процента покосени в днешно време и рано приключили жизнения си път. Дълги са леченията, най-неприятното е докато се добере човек до въпросното лечение - разхождат те от кабинет на кабинет, от комисия на комисия, прехвърля те от един специалист към друг... не се плашете и не падайте само духом. Вече е лечимо.

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 12:01 от Spirit Crusher

# 239
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Благодаря ви на всички за подкрепата! За щастие успях да се свържа с доктор Славчев и имам час за утре. Надявам се да може да ме вмести някак и конизацията да ми я направи възножно най-скоро и всичко лошо да остане в старата година. Ще пиша утре след прегледа да ви кажа как е минало. Желая прекрасен ден на всички! 🍀🍀🍀
Радвам се, че си успяла да запишеш час! Доц. Славчев е моят лекар и мога само положителни неща да кажа за него. Точно мислих да ти предложа моя час за 20.12 ако не успее да те вкара в графика. Успех!

 Polya, благодаря! Хубаво е да знаеш, че те подкрепят хора, които дори не те познават!

Spirit Crusher, винаги съм вярвала, че ще ми се случват хубави неща, изключително позитивен човек съм. За първи път ме е страх за мен самата... и то не толкова за операцията, а това че вече 4 години съм с най-прекрасния човек на света, моята половинка, човекът, който всяка жена иска да срещне и точно когато решихме, че искаме да станем родители се случи това... страх ме е, че няма да мога да го даря с дете, ако ситуацията не се подобри. Сега ме подкрепя, надявам се и винаги да е така, но страха си го има. Все пак вярвам, че  каквото и да стане то е трябвало да стане и рано или късно ме чака щастлив живот. Нека всички имаме вяра!

Общи условия

Активация на акаунт