Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 37 048
  • 751
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 13 206
Имам LLETZ процедура в средата на ноември. С местна упойка. Отстраниха само повърхностно част от шийката. После всичко си мина нормално... никаква болка, кървене нямаше повече от обичайното за процедурата. Хубаво, ама сега ми закъснава вече 7-8 дни. На 45 съм и в последните 1-2 г. се случва един-два пъти годишно да ми закъснее с десетина дни. Сега, обаче взех да се шашкам дали е възможно да е затворен канала. В същото време нямам никакви проблеми, болка, напрежение, секрета е съвсем оскъден, вероятно хроничния цервицит си е оказвал влияние. Моля ви, ако някой е имал подобен проблем да сподели опит. Чета, че на доста жени след тия процедури им закъснява. Принципно трябва да съм на контрола чак през януари, но сега седя и се чудя колко да чакам, защото още седмица и всички излизат по празниците насам-натам. Отдавна нямам изразен ПМС и ми е трудно да преценя чисто хормонално. Сякаш съм по-склонна да смятам, че е нормалното за възрастта разбутване на цикъла, ама искам и да знам за какво да следя ако канала се е затворил.

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 5 654
Ваче, звънни на лекаря и питай. Better safe, than sorry!
Аз нямам конизация, а много дълбоко обгаряне. Тресях се от същите въпроси, още повече, че дълбокото обгаряне го водят нещо като варварство едва ли не. Остранили са с обгаряне тъкан колкото за малка конизация. Както каза дофтора "Добре, че те приспахме". На твое място - Звъня и питам.

# 257
  • София
  • Мнения: 13 206
MeMyselfI, и аз в годините назад съм имала много дълбоко обгаряне, ама да ти кажа хич не съм се и притеснвала Simple Smile Сега ме тресна хипохондрията явно. Ще поизчакам още няколко дни и тогава ще звънна на моята лекарка. Все си мисля, че ако има проблем с канала ще има някакви признаци. Тази кръв все някъде трябва да отиде, поне дискомфорт ще ми създаде, а то... нищо!

# 258
  • Враца
  • Мнения: 5 206
MiaElpida, много се радвам как уверено звучиш. Това  и правилният избор на лекар, който си направила са много голяма крачка напред.
Аз снощи нещо се бях сдухала и точно тогава ти прочетох поста и ми подейства отрезвяващо.

Преди малко се обадих за моята контролна цитонамазка след лечението. Втора група и всичко е ок. Камък ми падна от сърцето. След месец лекарят иска още една контролна да затвърдим резултата. И след това на 3 или 6 месеца, колкото и каквото каже.
Цялата се разтреперих, още едва пиша, голяма съм паника.

Vache, звънни за твое спокойствие. Simple Smile

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 5 654
MeMyselfI, и аз в годините назад съм имала много дълбоко обгаряне, ама да ти кажа хич не съм се и притеснвала Simple Smile Сега ме тресна хипохондрията явно. Ще поизчакам още няколко дни и тогава ще звънна на моята лекарка. Все си мисля, че ако има проблем с канала ще има някакви признаци. Тази кръв все някъде трябва да отиде, поне дискомфорт ще ми създаде, а то... нищо!
Звънни, за да ти е мирна главата. При обгаряне риска от "затваряне" на канала е по - голям, тъй като не е прецизен метод.
И мен последните години ме тресе хипохондрията. Преди по - лесно си живеех. Гаден гугъл + одъртяване.

# 260
  • София
  • Мнения: 13 206
И мен последните години ме тресе хипохондрията. Преди по - лесно си живеех. Гаден гугъл + одъртяване.
И аз така... даже много лесно си живеех..сега чета и в темата за предменопаузата с жени, с които пишехме в теми за бременности Wink

# 261
  • Мнения: 2 826
Vache, извинявай, ако си писала назад и не съм видяла - при какви резултати се наложи процедурата при теб и къде я прави? Доволна ли си?

# 262
  • Мнения: 1 013
Бях на преглед при д-р Станков, колпоскоп и ултразвук. С шийката всичко е наред, но имам киста.
Според него е серозна, еднокамерна, но е 6 см.
Трябва да ида на преглед веднага след цикъла.
Момичета, според вас има ли шанс да избегна операцията?

# 263
  • Мнения: 2 826
Ух, 6см не е хич малка Sad Дано се спука някак, някакво лечение изписа ли (обикновено дават хормони) и изследвания на туморни маркери? Ако все пак каже, че трябва да се махне оперативно - има тема за кистите, пиши там - най-добре лапароскопски, и дано се спаси яйчника, че много често кистите ги поглъщат в такъв размер. Важното е, че няма подозрение за нещо друго, щом е "прозрачна". Дано всичко се нареди!

# 264
  • Мнения: 1 013
Ух, 6см не е хич малка Sad Дано се спука някак, някакво лечение изписа ли (обикновено дават хормони) и изследвания на туморни маркери? Ако все пак каже, че трябва да се махне оперативно - има тема за кистите, пиши там - най-добре лапароскопски, и дано се спаси яйчника, че много често кистите ги поглъщат в такъв размер. Важното е, че няма подозрение за нещо друго, щом е "прозрачна". Дано всичко се нареди!

Благодаря!
Пия дуфастон от 10 дни, но не намалява. Всъщност, нали през цикъла може евентуално да се резорбира?
Имала съм и друг път кисти, единият от тях 5-6 см и се махна, но сега...
Проблемите си идват един след друг и не спират.

# 265
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, извинявай, ако си писала назад и не съм видяла - при какви резултати се наложи процедурата при теб и къде я прави? Доволна ли си?
Дисплазия 1 ст. и 10 годишно лечение, включващо какво ли не. След първото раждане имах пак ЦИН 1 и тогава ме гориха. След 7 г. имах пак раждане. Имам родова травма на шийката. Зоната на трансформация при мен е така да се каже отворена. Това води до непрекъснато проблеми и хроничен цервицит. Цитонамазките ми са 2 група, с изкл. на един път когато беше 3, но след лечение с глобули си се върна на 2. Почти всеки път правим биопсии, излизат цервикални полипи и т.н. Сега излезе пак ЦИН1 и моята лекарка каза, че не може повече да продължава така и ме изпрати на консултация с д-р Ст. Борисов. Той предложи LLETZ процедура, защото шийката вече достатъчно е обработвана. Процедурата я правих в частна клиника с местна упойка. Не се усеща абсолютно нищо. Нямаше кървене или болка, нито по време на продецурата, нито после. Поседях половин час и си заминах. Дори ходих на представление на дъщеря ми вечерта. Simple Smile Резултатът ми е ОК. Надявам се да продължат така и контролите. Имам вируса, защото излизаха "койлоцити", имам и типизация за онкогенните щамове. Отрицателни са всичките към тогавашния момент. Докторът каза да не се заблуждавам, обаче, че нямам изобщо ЧПВ... просто да си ми е силен имунитета и да гоподтиска.

# 266
  • СОФИЯ
  • Мнения: 23
Здравейте.

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 10:18 от vilst

# 267
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Пак съм аз. Не знам дали е за  тук въпросът, но ще съм благодарна, ако някой ми внесе малко яснота. След като избрах конизация с постъпване в болница Майчин дом, освен психически почвам да се настройвам и финансово, та чуденката ми е следната: здравно осигурена съм и ще си взема необходимите документи от  личната и там като отида ще платя за избор на екип за доктор Славчев, но не разбрах в тази сума влиза ли самата лазерна конизация или освен за екипа  се плаща отделно и тя? Съответно какво покриват тези здравни осигуровки, престоя ли?  Извинявам се, ако въпросите са глупави, но никога не съм постъпвала в болнично заведение!

# 268
  • Мнения: 206
Пак съм аз. Не знам дали е за  тук въпросът, но ще съм благодарна, ако някой ми внесе малко яснота. След като избрах конизация с постъпване в болница Майчин дом, освен психически почвам да се настройвам и финансово, та чуденката ми е следната: здравно осигурена съм и ще си взема необходимите документи от  личната и там като отида ще платя за избор на екип за доктор Славчев, но не разбрах в тази сума влиза ли самата лазерна конизация или освен за екипа  се плаща отделно и тя? Съответно какво покриват тези здравни осигуровки, престоя ли?  Извинявам се, ако въпросите са глупави, но никога не съм постъпвала в болнично заведение!
Аз в онкологията на Дървеница не съм заплатила нито една стотинка за самата конизация, платих само три дни престой в болницата... Мисля, че беше по 5,80.. ако не се лъжа... Но не съм и избирала екип, просто ходих на няколко прегледа преди това при Професор Чакалова и при постъпването ми в болницата тя ми каза,че тя ще ме оперира, но за избор на екип просто и там цените са олеее малее... Мисля, че за конизация беше някъде към 600-700лв... В Майчин дом намам представа как е!
Вие със самия лекар като се уговаряхте не ти ли каза колко пари ще ти вземат... Би трябвало... Може да му звъннеш и да питаш... в днешно време няма срам, за да не те изненадат с някоя баснословна цифра!

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 17:45 от Gvendolin72

# 269
  • Мнения: 14
Здравейте, отчет и от мен. На 12.12 ми мина операцията, първите два часа бяха просто кошмарни, но след това се поуспокоих и заспах. Постоянно ми даваха болкоуспокояващо, вчера свалих катетъра, раздвижиха ме и станах. Така сега съм ок, доктора каза, че е изчисти всичко,  но все пак ще изчакаме резултатите от хистология( дано, каза, да няма изненади). Също така ако са ми хубави резултатите, няма да има последваща терапия. Засега от мен това, стискам палци за всички, които имат нужда и дано само добри новини, момичета.

Общи условия

Активация на акаунт