Избор на сушилня - Тема 11

  • 81 139
  • 770
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 11 987
За мен това не е проблем, не пера чак па толкова. А и едно сушене е по-дълготрайно от едно пране, та пак има чакане.
Не е точно така.
Най-дългата програма за сушене на моята сушилня е 2:30 часа. Най-дългата програма за пране е 2:29 часа.
С комбинирания уред дълга програма пране + сушене стигаше над 7 часа. Ами мерси, не искам да изпера и изсуша 2 перални за 14 часа, ако за това време мога да се справя с количество дрехи за 5-6 цикъла.

За комбинирания уред се наложи да сменя захранващия проводник към контакта с по-як, отделните уреди нямат нужда от подобна гимнастика.

А качеството на изсушаване при самостоятелен уред е несравнимо с това при комбиниран.

# 181
  • София
  • Мнения: 10 582
На мен пране 6 кг ми е 1 час и 37 мин. Сушилнята ми го суши за около час и малко (центрофугирам ги на 1200 оборота).
Идеално ме устройва.

# 182
  • sofia
  • Мнения: 58
Има ли поставили сушилните си на остъклени с ПВЦ тераси, при които температурата не пада под 10 градуса? Какъв е вида на сушилнята - с термопомпа, кондензационно или с въздуховод? Има ли поява на мухъл и влага при работата на уреда по стените и прозорците! За съжаление нямам друго място за сушилня, а се съмнявам , че на студено ще е нормална работата  й. Благодаря.

# 183
  • Мнения: 40 913
Е, моята суши по-бавно заради термопомпата, ама пък това щади дрехите (суши на по-ниска температура). Иначе качеството на сушенето какво може да бъде? Сухо е или не е сухо.
И, както казах, повече от една пералня на ден не пера, затова твоите предимства не са съществени за мен. Но да не се чудя къде да слагам още един ботур ми харесва много. Даже и да са едно над друго, пак е неудобно според мен. Сега над пералнята имам шкаф с разни полезни работи. Иначе ако имах мокро помещение 4 квадрата сигурно и аз щях да съм с отделни уреди.

# 184
  • Мнения: 11 621
Аз пък имах два отделни уреда и исках да купувам комбиниран за вилата, защото там нямах сушилня и зимата въпреки, че рядко ходим, не ми се разнася пране. Та купих комбинираното АЕГ с термопомпа, но още в магазина го разцъках да му видя функциите.....и ми се досвидя да го нося на вилата. Оставих си го у нас. Вярно, че я ползвам от около половин година, но съм много доволна. Просто няма какво да пера всеки ден с 10 килограмов барабан. И не му се и много втелясвам на прането. За мен то се дели на тъмно, светло(бяло),  малко по-деликатни дрехи и тук-таме някой вълнен пуловер. Останалите пуловери се перат на общо основание и са си ОК.  Как ли пък не съм въртяла един парцал в празен барабан.

# 185
  • Мнения: 40 913
Вярно, че я ползвам от около половин година, но съм много доволна. Просто няма какво да пера всеки ден с 10 килограмов барабан. И не му се и много втелясвам на прането. За мен то се дели на тъмно, светло(бяло),  малко по-деликатни дрехи и тук-таме някой вълнен пуловер. Останалите пуловери се перат на общо основание и са си ОК.  Как ли пък не съм въртяла един парцал в празен барабан.

Съвсем като мен Grinning

# 186
  • Мнения: 11 621
Така де, прането трябва да живее за мен, а не аз за него-хахаха

# 187
  • София
  • Мнения: 10 582
Черна станция, не казвам, че не си права. Не ме разбирай погрешно. Жената пита за предимства и недостатъци на вариантите. И затова излагам моите доводи. Ти твоите. Тя си решава.
Аз пера края на седмицата. Преди това събирам дрехи. Събота и неделя са чаршафи, одеяла, кърпи. Сигурно ако ми беше един уред, друго щеше да ми е разпределението на пране и сушене.

Освен това, моята също е с термопомпа Wink .

# 188
  • Мнения: 40 913
Аз одеяла не пера много много, но иначе в една пералня бутам всичко, що е за 60 градуса - чаршафи, пижами, кърпи. Пера и суша и ми стига за деня. Още един ден ми отива за цветно пране на 40 градуса, а бяла пералня не ми се събира всяка седмица. И това е редовното пране. Понякога пера хавлии, одеяла и завивки, пуловери, ама е рядко. И напълно ми стига това решение, даже ми е идеално.

# 189
  • София
  • Мнения: 11 987
Аз пускам пералня поне 10 пъти седмично. С комбиниран уред не мога да смогна, ако трябва да суша всичко.
Върши работа, ако по-голямата част от прането се простира.

# 190
  • Мнения: 42
Моето мнение е че комбинирания уред е удобен за хора с малко пространство иначе спор няма и аз съм за отделни. Трябва да се има в предвид също и, че комбинирана пералня със сушилня това е един от най - големите консуматори на ел. енергия в дома. Консумацията на енергия може да бъде с до 2 или 3 пъти по голяма от колкото при отделните, но това пак си зависи и от класа на уреда. И въпреки всичко пак е по голям консуматор (някои достигат до 6-6,5кв.ч потребление). 

# 191
  • Мнения: 40 913
И защо ще е толкова голям консуматор?  newsm78
Все пак първо пере и е нормално да харчи колко пералня, а после суши и е нормално да харчи колкото сушилня. Даже да има някакъв процент отгоре, как ще обосновеш това  "до 2 или 3 пъти по голяма" консумация?

# 192
  • Мнения: 11 621
Моето мнение е че комбинирания уред е удобен за хора с малко пространство иначе спор няма и аз съм за отделни. Трябва да се има в предвид също и, че комбинирана пералня със сушилня това е един от най - големите консуматори на ел. енергия в дома. Консумацията на енергия може да бъде с до 2 или 3 пъти по голяма от колкото при отделните, но това пак си зависи и от класа на уреда. И въпреки всичко пак е по голям консуматор (някои достигат до 6-6,5кв.ч потребление). 
Именно. От както съм с моята (комбинирана с термопомпа), забелязвам с около 5-7 лв. по-ниска сметка отколкото като бях с отделни уреди (старото ми Миле също е с термопомпа). Знам, че  сега някой ще каже, че може и по-малко да съм използвала другите уреди в дома и това да е причината, но аз съм доволна, че сметката ми не се е повишила.

# 193
  • Мнения: 3 070
Ама пък комбито е толкова практично и удобно Wink
Ама обратният вариант пробвала ли си го? Wink
Да не се окаже, после, че..

# 194
  • Мнения: 40 913
Няма как да го пробвам - не ми се вместват в дизайна два отделни уреда.

Общи условия

Активация на акаунт