Въздържате ли се от коментар в такъв случай?

  • 7 204
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 220
айде бе!
кви са тия глупости- въздържам се ,няма да кажа, пък жал ми е, пък тък....
то ние 500 г. си мълчахме, зер не думай, шът, наведена главица сабя я не сече..... #Cussing out
айде стига с това Мълчание. Все да се нравим. Не било наша работа. Тихичко да си стоим да не ядосаме мама,тати,шефа...
Аман от този манталитет......
Кво й е "виновно" детето че майка му е Дебил?
Еее не може така.
Винаги може да се намери начин да й кажеш каква глупост прави.
Освен ,ако и ти не говориш глупости Mr. Green


 

Е! Едното навличане никого не прави дебил!
Освен това наистина не е моя работа кой как си гледа детето, а и надали ще ми каже "добре, браво, че ми съобщи"!
Същото познато дете го отбиха на втория месец ей така за удобство и после месеци наред пиеха специални млека и акаха с термометър в дупето, ама ако пробвам да кажа, че можеше просто да се кърми и нямаше да има запек... иди в "Захранване и адаптирано мляко" и кажи нещо такова да видиш...

Както и да е, никого не бих нарекла с подобна дума...
освен тези, дето дрогират децата си, за да са кротки по време на просене...


Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...

# 76
  • Мнения: 14 654
Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...

не знам дали има такива институции , обаче има едни други , които може да те приберат ако викнеш отдел за закрила на детето или социален работник , понеже някой е облякъл на детето си елече . на теб добре ли ще ти е , ако някой ти викне контролен орган , защото детето ти примерно е много голо или защото си му дала вафла, че според някои това си е супер вредно за детето . не е зле малко да помислите преди да пишете такива небивалици

# 77
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бих казала възможно най- тактично!


И аз

# 78
  • Мнения: 742
Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...

не знам дали има такива институции , обаче има едни други , които може да те приберат ако викнеш отдел за закрила на детето или социален работник , понеже някой е облякъл на детето си елече . на теб добре ли ще ти е , ако някой ти викне контролен орган , защото детето ти примерно е много голо или защото си му дала вафла, че според някои това си е супер вредно за детето . не е зле малко да помислите преди да пишете такива небивалици

Икзакли.  Когато става дума за деца особено. Сто пъти по-добре детето да живее навлечено в пуловер посред лято и захранено на двайстия ден при майка си, отколкото вследствие будната гражданска съвест на някоя доброжелателка, в социално заведение.

# 79
  • София
  • Мнения: 7 020



Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...

Едва ли някоя институция ще обърне внимание на подобен случай.Те имат къде-къде по-важни случай като например физическо малтретиране,живеене в лоша среда/алкохолизъм,наркомания/ и т.н.
Може просто жената да е зиморничева и да смята,че на детето може би му е студено.Единственото което ще постигне е да изнежи детето си и повече да боледува.
Стува ми се безмислено и неадекватно за такова нещо да се търси помощ от служба за закрила на детето.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 666
Да, въздържам се. Не е моя работа кой как си гледа детето. Щом му е майка тя си знае.

# 81
  • Мнения: 14 654
Може просто жената да е зиморничева и да смята,че на детето може би му е студено.Единственото което ще постигне е да изнежи детето си и повече да боледува.

имам една колежка , според която няма лоша болест , а има лошо обличане . според нея точно заради недостъчното обличане се разболява човек. тя смята , че когато Т на въздуха е под 10 градуса - задължително шапка. ходи адски навлечена , аз не бих изтърпяла и 5 мин ако се опаковам така , обаче жената си вярва на теорията и не се разболява. предполагам ,че когато има деца ,ще си ги облича така, както облича себе си и ще си е права , защото според нея така е правилно . какво да се опитваш да променяш нечий мироглед . за един е безуми това , което за друг е начин на живот

# 82
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...
Преди това да се създадат закони, които да указват как точно да се обличат децата, с какво мляко да се хранят, с какво пюре, каша, сок и т.н.  Mr. Green
Интересно ми стана какви са тези норми, според които детето се гледа добре, в случая - облича добре newsm78

# 83
  • Мнения: 742
Цитат на: Mickey03 [/quote
Интересно ми стана какви са тези норми, според които детето се гледа добре, в случая - облича добре newsm78

как така какви!!? Я си виж детето, може ли такова босо да го пуснеш! И тия слънчеви очила- не си ли чувала, че са вредни за малките деца! Twisted Evil  Grinning

# 84
  • София
  • Мнения: 7 020
Може просто жената да е зиморничева и да смята,че на детето може би му е студено.Единственото което ще постигне е да изнежи детето си и повече да боледува.

имам една колежка , според която няма лоша болест , а има лошо обличане . според нея точно заради недостъчното обличане се разболява човек. тя смята , че когато Т на въздуха е под 10 градуса - задължително шапка. ходи адски навлечена , аз не бих изтърпяла и 5 мин ако се опаковам така , обаче жената си вярва на теорията и не се разболява. предполагам ,че когато има деца ,ще си ги облича така, както облича себе си и ще си е права , защото според нея така е правилно . какво да се опитваш да променяш нечий мироглед . за един е безуми това , което за друг е начин на живот
Ами да, абсолютно! Всеки сам си решава кое е най-добро за себе си и за детето си  дори и за околните да изглежда смешно или дори безумно.Както се казва всеки луд с номера си /сега да не ме обвинете,че определям жената като луда  Crazy просто така е думата/

# 85
  • София
  • Мнения: 625
 #Crazyгоркото дете...а да не говорим, че децата се движат постоянно и са с по гореща кръв...........
В случая бих го коментирала, но  по принцип гледам да си трая щото и аз се дразня някой ако ми дава акъл без да съм го искала Thinking

# 86
  • Мнения: 2 439
Това, което се приема за нормално от едни, за други е неприемливо. Всеки родител има право да си облича детето както си иска. Разбира се забележки могат да се правят, но от личния лекар например, че подобно навличане изнежва детето и то се разболява. Или например яденето по улиците - върви детенце до мама и дъвче баничка или солети или сладолед - това го намирам за неприемливо и моите деца не правят така, но това не значи да правя забележки непрекъснато в парка.

# 87
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Казвам си ,че детето не  е попаднало на майка и ...толкова.Не правя коментар.

# 88
  • Мнения: 2 673
radeto, ти първо четеш или първо пишиш.
със сигурност е някое от двете, но не е сигурно дали мислиш преди това

# 89
  • Мнения: 1 220
Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...
Преди това да се създадат закони, които да указват как точно да се обличат децата, с какво мляко да се хранят, с какво пюре, каша, сок и т.н.  Mr. Green
Интересно ми стана какви са тези норми, според които детето се гледа добре, в случая - облича добре newsm78


Извън нормата е това, което вреди на здравето!  Може социален служител да проверява по сигнал, така е по света, явно не и у нас...жалко
Много е тъжно да установя какво е общото мислене ... още дълго ще си стоим в л...та.   Ще си пикаем по градинките, ще си возим децата без столчета.... Не искам да засегна никой.

Общи условия

Активация на акаунт