Въздържате ли се от коментар в такъв случай?

  • 7 210
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Аз по принцип гледам да се въздържам от коментар кой как си гледа детето, защото мразя да ми дават акъл, ако не съм поискала. Но! Имам една позната дето направо така пренавлича детето си, че ми става жал като го видя. Правя и забележка, защото не мога да се въздържа, но тя не слуша. Все го пази да не настине. Моето дете по тениска и 7/8 панталон, а нейното с чорапогащник, термо чорапи, дебела блуза и зимно яке. Аз преценявам, че като съм по потник и ми е добре, значи на детото с тениска му е добре. Не си извежда детето дори при лек вятър. Мисля, че много ще го изнежи, това е нейна работа, но ме е жал като видя детето пренавлечено в тия жеги. 
Основно правило: Майката си знае най-добре, та въпросът ми е вие как бихте реагирали?

# 1
  • Мнения: 7 474
Щом вече си и казвала и не реагира  ooooh! не виждам какво може да се направи.  newsm78 Наистина жалко за детето, така не му прави услуга, но хора всякакви!

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
Аз си казвам какво мисля, знам че може и да дразня ама не мога да се стърпя Embarassed

# 3
  • Мнения: 8 464
Въздържам се.Не гледам чуждите деца. как са облечени или какво ядат.Кой както иска да си гледа детето,стига да не ми пречи на мен да си го гледам според моите представи. Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Aз правя забелжка ако познавам мамата.Ако втори път я видя да прави нещо нередно според моите разбирания -повече не коментирам(съжалявам бебенцето,защото то страда де).Заговарям я на ежедневни теми.Просто няма смисъл .

# 5
  • Мнения: 3 164
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace

# 6
  • Мнения: 2 674
по принцип се въздържам, но ако много ме издразни нещо ще си кажа.
В твоя случай непременно, може ли на 30 С да е така облечено това дете! еми то не виновно ,че майка му няма връзка с главния мозък!
А и не винаги важи това за майката, която знае най-добре, почти никога де  Mr. Green
това да си мислиш и да си убеден ,че нещо е така не означава , че в действителност е така Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 034
Ако се заговорим на тази тема, бих и казала какво мисля по въпроса за обличането. Но иначе не бих и направила забележка или коментар, все пак това си е нейна работа... Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 7 042
Бих й направила забележка ако е моя близка,но ако не възприема не бих повторила.Горкото детенце... Tired Една приятелка на майка ми преди години доста навличала децата си и те все боледували защото били прекалено изнежнени.

# 9
  • Мнения: 6 155
Ще си трая. Ако ме попита - ще кажа, иначе не.  Tired

# 10
  • Мнения: 221
Прави ми впечатление, защото детето мрънка и се върти в количката, а то горкото не може да си каже "Умирам от жегаааааааа".

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
В конкретната ситуация и аз не бих издържала и бих й обърнала внимание, ама такива не се контролират...Направо ми е жал за детенцето.

# 12
  • Мнения: 7 914
Бих казала възможно най- тактично!

# 13
  • Мнения: 356
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace

         Аз съм на същото мнение. Но ако мамата ми е близка, бих й казала мнението си, но не и да повтарям, потретям.

# 14
  • Мнения: 569
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace

         Аз съм на същото мнение. Но ако мамата ми е близка, бих й казала мнението си, но не и да повтарям, потретям.

 И аз мисля така

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И при нас има едно такова детенце...и ми е много мъчно за него.....защото е много умно, а родителите му изобщо не се грижат за него...........Първо, че го навличат страшно много, на 2 години е, а не го пускат да тича и да върви, че щяло да се удари ( детенцето само седи в количката, гледа другите деца и крещи.......защото не може да говори нищо.....цялото кипи от яд )
Виждала съм го- много е изобретателно....като успее да избяга, само си взима кофичка и лопатка и се опитва да прави формички, без никой някога да му е показал как.......но веднага дотичва бабата , която казва....не там, ще се изцапаш....пусни кофичката......и пак в количката.
Много ми е мъчно.....но незнам какво да направя

# 16
Стана ми жал като прочетох за детето. Мой роднина беше отгледан така - навън жега, но духа лек ветрец и той с шал  Sick Естествено се изнежил много и  непрекъснати боледувания. Най-лошото е че сега има 2 деца и ги гледа по абсолютно същия начин. Познайте колко здрави са те. Но не можеш го убеди,че не е прав. за съжаление никой не си избира родителите. Не занм дали някой е гледал едно предаване на Господари на ефира, където една майка изми нааканото дупе на бебето си , след което гребна вода от легена и му изми устата  Shocked Изпаднах в шок.

# 17
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
В такива случаи коментирам, но под формата на майтап. Все пак всеки сам преценя как да облече детето си. Но не мога да се въздържа, когато Нели е по чорапки и къс ръкав, а другото дете е с дебел чорапогащник, чорапи, блуза с дълъг ръкав и яке отгоре Confused

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз пък не само ще обърна внимание на майката,но и бих и направила отново забележка,с обяснение защо е нередно и как всъщност вреди на детето си,въпреки,че тя си мисли обратното.Но това,ако ми е близка майка.Далеч съм от мисълта,че бих я променила,но поне да и дам насока да се замисли какво всъщност прави.Горкото детенце. Sad
По принцип се въздържам да давам акъл,но когато се отнася за нещо фрапантно,не мога.

# 19
  • Мнения: 72
Преди не го правех,но сега започнах да се въздържам,от както съвсем спокоино веднъж споделих на една мама на която детето цяла зима е се с хрема и кашлица че трябва да я облича повечко.И тя като ги почна едни 4е неиното дете е калено и че му е топло и как ние сме си изнежвали децата,повярваите ми лошо ми стана да я слушам. Хората още ходеха със пуловери и жилетки тя разсъбличаше детето по тениска с къс ръкав и къси панталони,дори само с боди с къс ръкав.Направо незнам как може така да мъчи детето то цяла година само на сиропи капки за нос,направо се чудя как не се разболя по сериозно ,но дано наистина да е здраво милото и да се кали че иначе незнам.Та от тогава вече се въздържам,просто гледам и невиждам това е.

# 20
  • Мнения: 14 654
само на добра приятелка бих споделила впечатленията си ,за да не вземе да се връцне и обиди .  като малка ходех много навлечена и знам колко е отвратително . аз обличам детето си така, както обличам и себе си . но гледам да не коментирам как се гледат другите деца

# 21
  • Петрич
  • Мнения: 321
Въздържам се,защото имам една приятелка (детето и е малко по-голямо от моето),която като се видим постоянно ме упреква.Ванката беше на 6м.,когато ме упрекваше,че не го уча на гърне.Нейния син от пет месечен ака само в гърнето  Shocked.Редовно се караме,защото само ми обяснява как неиното дете е супер умно и пъргаво,а моето глупаво,как тя е най-добрата майка,а аз не се интересувам от детето си.Само акъл дава и като знам колко е гадно, тъпо и смешно е това,гледам да не го правя и аз. Naughty

# 22
  • Мнения: 2 220
Не занм дали някой е гледал едно предаване на Господари на ефира, където една майка изми нааканото дупе на бебето си , след което гребна вода от легена и му изми устата  Shocked Изпаднах в шок.

Гледах го и умрях от смях. Но майката беше току-що родила и просто се обърка (в стремежа си да е добра пред камерата). Чак пък шок  Rolling Eyes Няма много общо с темата.

# 23
Не занм дали някой е гледал едно предаване на Господари на ефира, където една майка изми нааканото дупе на бебето си , след което гребна вода от легена и му изми устата  Shocked Изпаднах в шок.

Гледах го и умрях от смях. Но майката беше току-що родила и просто се обърка (в стремежа си да е добра пред камерата). Чак пък шок  Rolling Eyes Няма много общо с темата.
Общото с темата е,че докато сме малки родителите могат да ни причинят такива неща,че после да се чудим дали да се смеем или да плачем. Като например да ни сложат шал в жегите или да ни измият устата с водата в която са мили  Sick

# 24
  • Мнения: 1 202
Бих казала възможно най- тактично!
И то ако я познавам иначе не бих и казала !

# 25
  • Мнения: 2 040
Бих казала веднага и то заради детето ..  ако е много жега, ще заври милото, а не може да си каже ..  Peace а ТЯ ако ще на 40 градуса с 3 якета да е и с палто дори - така се чувства добре, голям човек е, да си ги носи ...  Peace

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нейна си работа  Whistling

# 27
  • Мнения: 5 577
В този случай бих направила забележка, защото е опасно.  Confused

# 28
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Въздържам се.Не гледам чуждите деца. как са облечени или какво ядат.Кой както иска да си гледа детето,стига да не ми пречи на мен да си го гледам според моите представи. Wink

 Naughty

# 29
  • Мнения: 4 668
Аз бих направила забележка , дори и да я познавам съвсем бегло  Close , защото ми е жал , че детенцето така се мъчи . По принцип мразя да коментирам хората и да им се меся , но в такива случаи не мога да се въздържа .

# 30
  • Мнения: 2 032
Да, въздържам се. Кой как си обличал детето не е работа на странични коментаторки. На нея пък може да й струва, че ти си държиш голо детето, и какво от това, да не би заради нейното мнение да промениш как обличаш детето си? Кой е казал, че твоето мнение е миродавно, а това на самата майка-в ущърб на собственото й дете?
Нека да си запазим коментарите само за редките и крайни случаи, при които някой страничен човек трябва да защити детето (тези случаи са в комптенцията на социалните служби).

# 31
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Толкова е сложно според мен това за облечените и разсъблечени дечица. На мен ми се  е случвало в един и същи ден да ми казват, че много съм я разсъблякла и след малко друга майка-"Оле, колко е навлечена!" Ха, сега де!
Наистина има фрапантни случай, но аз споделям само, ако съм близка с майката.

# 32
  • Мнения: 1 934
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace
Peace

# 33
  • Мнения: 1 761
Не се бъркам.Повечето майки,освен,че са много зиморничави са и много твърдоглави.
И аз имам приятелка, която при 30 С си беше завила бебето в количката с вълнен китеник,а беше облечено с много други дрехи под него,верно- то не спря да реве,но това не е моя работа-ако майката е зиморничава обикновено и децата са такива.

# 34
  • Мнения: 5 622
Въздържам се.Не гледам чуждите деца. как са облечени или какво ядат.Кой както иска да си гледа детето,стига да не ми пречи на мен да си го гледам според моите представи. Wink

Така е. Но тук става дума за горкото дете. Все пак макар и в чуждата манджа то е детенце и ако може да му се помогне с нещо ( в случая майка му да не го тормози със свръхоблекло) то трябва да се направи (дори и само с коментар, или забележка на майката)

Какви хора има само.Ужас направо...Тая майка си я представям след години как синът и се е оженил и тя отива при младите вечер, влиза в стаята им и завива любимия син........да не настине......  Stop

# 35
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Какви хора има само.Ужас направо...Тая майка си я представям след години как синът и се е оженил и тя отива при младите вечер, влиза в стаята им и завива любимия син........да не настине......  Stop
rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 36
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
По-добре е да се каже, макар и с риск да се обиди майката. Мисля така, защото на мен са ми казвали, веднъж, когато го бях навлякла много, и съм благодарна, че ми обърнаха внимание, и, също веднъж, като беше студено, пък не го бях облякла достатъчно. Не ми е приятно когато някоя баба ми каже, че е студено и защо съм го извела /при над 0 градуса/, и тем подобни коментари от разни бабишкери. И от рода на: "Много рано сте го извели" - това в 8,30 часа при положение, че се стремим да избегнем жегите, а освен това откъде знае дали нямаме някаква работа, а не просто се разхождаме. Ние всъщност се разхождахме.

# 37
  • Мнения: 2 032
Буба, ама ти сериозно ли?
"Не обичам, как'Сийке, и не съм от тия, дето се бъркат в хорските работи, ама има едни жени...."

# 38
  • Мнения: 5 468
Няма да мога да се въздържа.
Но има изключения при обличането. Например, когато с Гери излязохме от болницата, все си мислех, че пак ще я повтори болестта и гледах да я обличам малко повече. Ако тогава някой ми беше направил забележка, че е навлечена, щеше да ми стане много тъпо, защото не го правех, заради някакви убеждения, а от страх да не влезем обратно в болницата.
Мина седмица и отново си я обличах по летному.
Моите приятелки не си навличат децата и няма на кой да правя подобни забележки. А понякога времето е такова едно, че се чудиш как да го облечеш. Например този месец юни е ужасен... Облечеш го с тениска, а след 1 час задуха студен вятър и завали дъжд newsm78.
Ако системно така навлича детето, е много жално за него.
А това, дето седи само в количката, направо думи нямам... Не можеш ли да накараш майката, по някакъв начин, да го пуска извън количката??? Тя е луда.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да, въздържам се!
Не се въздържам ако става въпрос за племеничката ми и няма да се въздържам когато се роди и на сестра ми детенцето, живот и здраве Peace.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 217
Бих й предложила да се облече като детето си!
Ако уживее, поне ще знае, че не бива да измъчва сладурчето.
Аз съм чувала, че детенцето трябва да е облечено с 1 дрешка повече от мама и то ако е много малко.  А то често ли боледува? Не се ли изнервя, не плаче ли от толкова катове дрехи? Моят син ще нададе вой до Бога в такава ситуация Mr. Green

# 41
  • Мнения: 5 647
Веднъж си й казала и ефект не е имало. Не виждам смисъл да продължаваш да й говориш.

# 42
  • Мнения: 212
Веднъж си й казала и ефект не е имало. Не виждам смисъл да продължаваш да й говориш.
  Това е правилна политика,и не съвсем.Винаги има смисъл да се опиташ да помогнеш,дори и често да изглежда безнадеждно!А и както виждам всички споделяме мнението "горкото детенце".Бих продължила със забележките,а дори с още по-голям кураж,след като съм намерила недвусмислено потвърждение на правотата си във всяко едно от мненията на настоящия форум!Успех!А аз на такава родителка направо бих й извила врата!

# 43
  • Мнения: 5 476
Въздържам се.Не гледам чуждите деца. как са облечени или какво ядат.Кой както иска да си гледа детето,стига да не ми пречи на мен да си го гледам според моите представи. Wink

И аз така!  Peace

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Неприятно е защото е за сметка на детето. Но не виждам какво повече можеш да направиш... Какво- да й се скараш ли? newsm78

# 45
  • Мнения: 1 446
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace
Peace

# 46
  • Мнения: 6 039
На мен пък непрекъснато ми правят забележки, че детето ми е голо. През зимата особенно се набива на очи. И аз не се вслушвам в с-ъветите. Обличам го така, като сметна за добре. Обикновенно е по -разголена от другите деца. Някои вече спряха да ме карат да я обличам, но все пак подмятания има - "Малена пак е много гола".
Ами да!Това е моята Малена....

# 47
  • Мнения: 8 505
Доста често действам първосигнално и не мисля,че бих се стърпяла в случая.И на мен ми правят забележки доста често или пък отнасям критични погледи заради либералния ми подход към щерката,но не се трогвам изобщо.Ако е нещо смислено,мога да обърна внимание.

# 48
  • Мнения: 4 621
Опитвам се да се въздържам  от коментар. В някои случаи ми е много трудно,но в крайна сметка всеки сам си преценява ка да си гледа детето.

# 49
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Според случая - понякога правя забележка, ако мамата ми е по-близка позната, друг път изобщо не се меся, защото не знам как ще реагира човека отсреща Confused....
По себе си съдя, че мразя да ми казват как да обличам детето си, но съвет от близък човек приемам - знам, че го дава от сърце и мисли само доброто Heart Eyes.

# 50
  • Мнения: 1 172
Ако ми е добра приятелка, ще говорим надълго и нашироко защо го облича толкова, какво губи и какво печели от това. Ако ми е просто позната въобще няма да си направя труда да повдигам въпроса освен ако тя самата не подхване темата.
За едни е вредно навличането, за други ранното захранване, за трети отбиването още на 1-2 месеца.  Но всички тези деца се водят редовно на консултации, съмнявам се педиатър да не реагира на някакво очевидно погрешно разбиране за обличане, хранене и т.н.

# 51
  • Мнения: 2 242
опитвам се да се въздържам  Sick и ако не успея винаги съжалявам.... просто е много грозен навик  Twisted Evil а и не виждам какво толкова има да се коментира - на фона на това примерно, че в БГ още има бебета, които ги осоляват или на няколко дни след раждането им дават мед....

# 52
  • Мнения: 8 917
Бих подхвърляла заобиколно колко е горещо и дали на детенцето не му е жега според нея, но щом не отбира от дума Rolling Eyes какво дасе прави - майка му е. Никой не си избира родителите Peace

# 53
  • Мнения: 3 268
майката дето изми устата на бебето,след като му изми дупето беше в "такъв е животът" и аз се шашнах,но според мен беше от притеснение,а за акъла-по-добре не давайте,няма смисъл Peace

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 709
И аз имах една приятелка, която си навличаше страшно много детенце. Когато им отидахме на гости за бебето, нашата Йоана беше на 4-5 месеца. Насред зимата бяхме нормално облечени, но в стаята, където обикновено стоят беше сигурно 30 градуса. Аз, мъжът ми и синът ми се съблякахме по тениски с къс ръкав, а малката я оставихме по боди с голи крачета и ръчички. Тяхното бебе беше с по два чифта ританки, блузки и т.н. Тогава беше първият ни сблъсък по отношение на обличането, не и последен, разбира се. Винаги, когато се срещнехме моите деца бяха много по-леко облечени от нейната красавица. Но тя (приятелката ми) така и не се промени. Винаги е обличала малката повече от колкото е необходимо, но за нея така трябвало.
А имам и друга приятелка, пак с детенце на нашата възраст, с която винаги сме били на едно мнение относно обличането на децата и винаги сме се съветвали една друга.
Но явно си има различни хора, които или ти приемат мнението, или не. И в крайна сметка с първата ми приятелка спрях да обсъждам темата за това как аз мисля, че трябва да се облича или гледа едно дете, докато с втората ми приятелка винаги сме си помагали със съвети и изживяни ситуации.

# 55
  • Мнения: 5 877
Нищо не казвам. Имаме такова съседче - аз го гледам съжалително колко е навлечено, баба му гледа Ането съжалително колко е гола.
И двете сме любезни и не коментираме.

# 56
  • Мнения: 2 237
 Абе премълчавам си,ама ми става кофти....Днес видях едно такова.То камък се пука от жега,а то с вълнен чорапогащник #Crazy  Майката доста учудено изгледа мойта Калина,която се вееше по боди и боса.Всеки си решава сам,но понякога ми се струва че трябва да си извратен да си навлечеш детето така при 35 градуса !

# 57
  • Мнения: 2 674
айде бе!
кви са тия глупости- въздържам се ,няма да кажа, пък жал ми е, пък тък....
то ние 500 г. си мълчахме, зер не думай, шът, наведена главица сабя я не сече..... #Cussing out
айде стига с това Мълчание. Все да се нравим. Не било наша работа. Тихичко да си стоим да не ядосаме мама,тати,шефа...
Аман от този манталитет......
Кво й е "виновно" детето че майка му е Дебил?
Еее не може така.
Винаги може да се намери начин да й кажеш каква глупост прави.
Освен ,ако и ти не говориш глупости Mr. Green

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ух, аз много мърморя и все нареждам кой, как ,защо. Ходя си навирам носа и съветвам да му събуят чорапите или че е запотено или нещо си там...  Embarassed Щот смятам, че е полезно някоъ да ти каже нещо, аз каквато съм отнесена, може да пропусна бебешките нужди и ми тряба помощ от околните. Е, рядко разбира се.
Абе на приятелки си позволявам да мънкам, обаче на непознати въобще не обръщам внимание, техни си работи.
Въх, каква тъща ще ставам, отврат!  Embarassed

# 59
  • Мнения: 5 877
айде бе!
кви са тия глупости- въздържам се ,няма да кажа, пък жал ми е, пък тък....
то ние 500 г. си мълчахме, зер не думай, шът, наведена главица сабя я не сече..... #Cussing out
айде стига с това Мълчание. Все да се нравим. Не било наша работа. Тихичко да си стоим да не ядосаме мама,тати,шефа...
Аман от този манталитет......
Кво й е "виновно" детето че майка му е Дебил?
Еее не може така.
Винаги може да се намери начин да й кажеш каква глупост прави.
Освен ,ако и ти не говориш глупости Mr. Green


Е! Едното навличане никого не прави дебил!
Освен това наистина не е моя работа кой как си гледа детето, а и надали ще ми каже "добре, браво, че ми съобщи"!
Същото познато дете го отбиха на втория месец ей така за удобство и после месеци наред пиеха специални млека и акаха с термометър в дупето, ама ако пробвам да кажа, че можеше просто да се кърми и нямаше да има запек... иди в "Захранване и адаптирано мляко" и кажи нещо такова да видиш...

Както и да е, никого не бих нарекла с подобна дума...
освен тези, дето дрогират децата си, за да са кротки по време на просене...

# 60
  • Мнения: 14 654
то ние 500 г. си мълчахме, зер не думай, шът, наведена главица сабя я не сече..... #Cussing out
айде стига с това Мълчание. Все да се нравим. Не било наша работа...
Кво й е "виновно" детето че майка му е Дебил?
Еее не може така.
Винаги може да се намери начин да й кажеш каква глупост прави.
Освен ,ако и ти не говориш глупости Mr. Green

каква е тази злост , какви са тези аналогии между турското робство и пренавличането на децата . каква е тази майка - дебил , да не дава господ да разбереш какво означава дебил , че едва ли би обиждала така. а за това, че си вреш дългата чушка в хорските навици и начини на отглеждане на децата мога да кажа цитирам част от една песен на ъпсурт :

"бай х*й , немаш елементаро възпитание "

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Как пък всички умеете да мълчите, а тук в нета се вихрите?!  Whistling

Винаги казвам на майката, че според мен детето й е навлечено. Пък тя ако ще да слуша, аз да съм си рекла. Имам приятелка с такова поведение- до онзи ден детето беше с шушляково аке и терлици- моята по къс ръкав и боса. Без да преувеличавам. Ми казвам си й всеки път- току виж накрая й дошъл акъла и спре да го изнежва това момче  Praynig

# 62
  • на път
  • Мнения: 2 804
Всеки си знае неговия хал ... И аз от време навреме прекалявам /според майка ми/, ама детенце е със астма и само се ослушвам дали не му хъркат гърдичките случайно. Старая се много да не го претоплям, но най- трудно ми беше да го пращам на ясла когато сутрин е 8 градуса, като го взимам - 23  Thinking

# 63
  • Мнения: 3 394
Аз директно питам-що си го навлякла в жегите newsm78 Ако даде смислен отговор-ок, ако не-разсъбличам детето Twisted Evil

# 64
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз питам дали не му е топло на детето, ако се усети и вземе, че го поразсъблече - чудесно, ако не - ми нейн си проблем.

# 65
  • Мнения: 1 393
 И аз имам такава приятелка,но от опит казвам,че като си науми нещо не слуша никой,затова просто не и се бъркам,а детето макар и навлечено си е добре  Wink

# 66
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък много мразя някой да си вре носа и да ми обяснява колко лошо обличам детето си......
и според мен е лудост да навличаш детенцето си ,но пък и на мен ми е писнало разни бабки, лелки и други да ми обясняват колко леко е облечен синът ми......Имаше една майка, дето все ми се караше , да не съм му сваляла шапката от главата и стоеше до мен, докато не му я сложа обратно  #Crazy....на мен ми ставаше смешно и я слагах, но после пак му я махах...........Как мога да ги разгонвам тези с дългите носове....дайте идеи

# 67
  • Мнения: 877
Не давам съвети. И аз не мога да се справя с досадните баби, само моите нерви си късам. Мълча си и това е, нека си приказват.

# 68
  • Мнения: 14 654
Как мога да ги разгонвам тези с дългите носове....дайте идеи
от тях няма спасение Simple Smile винаги има по няколко на пейката пред блока, които са на щрек и само дебнат да излезе някой , за да си почешат езиците

# 69
  • Мнения: 184
Въздържам се.Не гледам чуждите деца. как са облечени или какво ядат.Кой както иска да си гледа детето,стига да не ми пречи на мен да си го гледам според моите представи. Wink

Така е. Но тук става дума за горкото дете. Все пак макар и в чуждата манджа то е детенце и ако може да му се помогне с нещо ( в случая майка му да не го тормози със свръхоблекло) то трябва да се направи (дори и само с коментар, или забележка на майката)

Какви хора има само.Ужас направо...Тая майка си я представям след години как синът и се е оженил и тя отива при младите вечер, влиза в стаята им и завива любимия син........да не настине......  Stop
А Бубе, това наистина се е случвало! Когато майка ми и баща ми били младоженци, и ходели на гости при майката на баща ми, тя вечер се промъквала в стаята им да ги завива, че "да не настинат"! Laughing

# 70
  • Мнения: 1 364
Бих направила забележка ако познавам майката. Наистина нека всеки си гляда детето както намери за добре, но понякога неможеш да замълчиш.

# 71
И на мен не ми се иска да давам съвети, но по-някога не се въздържам.
Някои майки го приемат нормално, но други не можеш да ги убедиш по никакъв начин.
Аз се учудвам и на това, че държат бебетата по 40 дена затворени в къщи   Shocked

# 72
  • Мнения: 793
Въздържам се, откакто направих коментар и ми казаха че детето ще се простуди Whistling Ами колкото и да обеснявам не разбират, пък и съм на мнението, че всяка майка знае кое е най- добре за нейното дете  Wink 

# 73
  • Мнения: 742
С голям зор се въздържам. Но не смятам, че имам право да наливам акъл. Иначе подобна случка е повод за чесане на езици с приятелки  Twisted Evil И тогава става ясно, че всяка претендира, че най-добре и най-правилно гледа/възпитава/облича/храни детето си  Laughing

# 74
  • Мнения: 1 925
Щом вече си и казвала и не реагира  ooooh! не виждам какво може да се направи.  newsm78 Наистина жалко за детето, така не му прави услуга, но хора всякакви!
Peace Не мисля, че трябва да се въздържаш, но не и да натякваш... Щом не те е послушала и не взима в предвид думите ти я остави... Горкото дете  ooooh!

# 75
  • Мнения: 1 220
айде бе!
кви са тия глупости- въздържам се ,няма да кажа, пък жал ми е, пък тък....
то ние 500 г. си мълчахме, зер не думай, шът, наведена главица сабя я не сече..... #Cussing out
айде стига с това Мълчание. Все да се нравим. Не било наша работа. Тихичко да си стоим да не ядосаме мама,тати,шефа...
Аман от този манталитет......
Кво й е "виновно" детето че майка му е Дебил?
Еее не може така.
Винаги може да се намери начин да й кажеш каква глупост прави.
Освен ,ако и ти не говориш глупости Mr. Green


 

Е! Едното навличане никого не прави дебил!
Освен това наистина не е моя работа кой как си гледа детето, а и надали ще ми каже "добре, браво, че ми съобщи"!
Същото познато дете го отбиха на втория месец ей така за удобство и после месеци наред пиеха специални млека и акаха с термометър в дупето, ама ако пробвам да кажа, че можеше просто да се кърми и нямаше да има запек... иди в "Захранване и адаптирано мляко" и кажи нещо такова да видиш...

Както и да е, никого не бих нарекла с подобна дума...
освен тези, дето дрогират децата си, за да са кротки по време на просене...


Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...

# 76
  • Мнения: 14 654
Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...

не знам дали има такива институции , обаче има едни други , които може да те приберат ако викнеш отдел за закрила на детето или социален работник , понеже някой е облякъл на детето си елече . на теб добре ли ще ти е , ако някой ти викне контролен орган , защото детето ти примерно е много голо или защото си му дала вафла, че според някои това си е супер вредно за детето . не е зле малко да помислите преди да пишете такива небивалици

# 77
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бих казала възможно най- тактично!


И аз

# 78
  • Мнения: 742
Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...

не знам дали има такива институции , обаче има едни други , които може да те приберат ако викнеш отдел за закрила на детето или социален работник , понеже някой е облякъл на детето си елече . на теб добре ли ще ти е , ако някой ти викне контролен орган , защото детето ти примерно е много голо или защото си му дала вафла, че според някои това си е супер вредно за детето . не е зле малко да помислите преди да пишете такива небивалици

Икзакли.  Когато става дума за деца особено. Сто пъти по-добре детето да живее навлечено в пуловер посред лято и захранено на двайстия ден при майка си, отколкото вследствие будната гражданска съвест на някоя доброжелателка, в социално заведение.

# 79
  • София
  • Мнения: 7 042



Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...

Едва ли някоя институция ще обърне внимание на подобен случай.Те имат къде-къде по-важни случай като например физическо малтретиране,живеене в лоша среда/алкохолизъм,наркомания/ и т.н.
Може просто жената да е зиморничева и да смята,че на детето може би му е студено.Единственото което ще постигне е да изнежи детето си и повече да боледува.
Стува ми се безмислено и неадекватно за такова нещо да се търси помощ от служба за закрила на детето.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 672
Да, въздържам се. Не е моя работа кой как си гледа детето. Щом му е майка тя си знае.

# 81
  • Мнения: 14 654
Може просто жената да е зиморничева и да смята,че на детето може би му е студено.Единственото което ще постигне е да изнежи детето си и повече да боледува.

имам една колежка , според която няма лоша болест , а има лошо обличане . според нея точно заради недостъчното обличане се разболява човек. тя смята , че когато Т на въздуха е под 10 градуса - задължително шапка. ходи адски навлечена , аз не бих изтърпяла и 5 мин ако се опаковам така , обаче жената си вярва на теорията и не се разболява. предполагам ,че когато има деца ,ще си ги облича така, както облича себе си и ще си е права , защото според нея така е правилно . какво да се опитваш да променяш нечий мироглед . за един е безуми това , което за друг е начин на живот

# 82
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...
Преди това да се създадат закони, които да указват как точно да се обличат децата, с какво мляко да се хранят, с какво пюре, каша, сок и т.н.  Mr. Green
Интересно ми стана какви са тези норми, според които детето се гледа добре, в случая - облича добре newsm78

# 83
  • Мнения: 742
Цитат на: Mickey03 [/quote
Интересно ми стана какви са тези норми, според които детето се гледа добре, в случая - облича добре newsm78

как така какви!!? Я си виж детето, може ли такова босо да го пуснеш! И тия слънчеви очила- не си ли чувала, че са вредни за малките деца! Twisted Evil  Grinning

# 84
  • София
  • Мнения: 7 042
Може просто жената да е зиморничева и да смята,че на детето може би му е студено.Единственото което ще постигне е да изнежи детето си и повече да боледува.

имам една колежка , според която няма лоша болест , а има лошо обличане . според нея точно заради недостъчното обличане се разболява човек. тя смята , че когато Т на въздуха е под 10 градуса - задължително шапка. ходи адски навлечена , аз не бих изтърпяла и 5 мин ако се опаковам така , обаче жената си вярва на теорията и не се разболява. предполагам ,че когато има деца ,ще си ги облича така, както облича себе си и ще си е права , защото според нея така е правилно . какво да се опитваш да променяш нечий мироглед . за един е безуми това , което за друг е начин на живот
Ами да, абсолютно! Всеки сам си решава кое е най-добро за себе си и за детето си  дори и за околните да изглежда смешно или дори безумно.Както се казва всеки луд с номера си /сега да не ме обвинете,че определям жената като луда  Crazy просто така е думата/

# 85
  • София
  • Мнения: 625
 #Crazyгоркото дете...а да не говорим, че децата се движат постоянно и са с по гореща кръв...........
В случая бих го коментирала, но  по принцип гледам да си трая щото и аз се дразня някой ако ми дава акъл без да съм го искала Thinking

# 86
  • Мнения: 2 440
Това, което се приема за нормално от едни, за други е неприемливо. Всеки родител има право да си облича детето както си иска. Разбира се забележки могат да се правят, но от личния лекар например, че подобно навличане изнежва детето и то се разболява. Или например яденето по улиците - върви детенце до мама и дъвче баничка или солети или сладолед - това го намирам за неприемливо и моите деца не правят така, но това не значи да правя забележки непрекъснато в парка.

# 87
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Казвам си ,че детето не  е попаднало на майка и ...толкова.Не правя коментар.

# 88
  • Мнения: 2 674
radeto, ти първо четеш или първо пишиш.
със сигурност е някое от двете, но не е сигурно дали мислиш преди това

# 89
  • Мнения: 1 220
Не зная има ли служба, където можеш да сигнализираш, че някое дете не се гледа добре?! Трябва да има такава институция и служителите и да проверяват как стоят нещата! 
Не съм съгласна с реплики "всеки си гледа детето както смята за добре", все пак има някакви норми , които са добре и за детето!
Освен това подкрепям изказването ни за манталитета! Така си мълчим за всички нередности, които стават около нас "щот това не ни засяга, да си трошат другите главите"...
Преди това да се създадат закони, които да указват как точно да се обличат децата, с какво мляко да се хранят, с какво пюре, каша, сок и т.н.  Mr. Green
Интересно ми стана какви са тези норми, според които детето се гледа добре, в случая - облича добре newsm78


Извън нормата е това, което вреди на здравето!  Може социален служител да проверява по сигнал, така е по света, явно не и у нас...жалко
Много е тъжно да установя какво е общото мислене ... още дълго ще си стоим в л...та.   Ще си пикаем по градинките, ще си возим децата без столчета.... Не искам да засегна никой.

# 90
  • Мнения: 14 654
radeto, ти първо четеш или първо пишиш.
със сигурност е някое от двете, но не е сигурно дали мислиш преди това
мойри , никак не ми се искаше да споменавам , но твоето изказване , че 500 години българите са си мълчали .... , е кой не мисли, драга ? учебниче по история няма ли откъде да си намериш , че да попрочетеш малко преди да се изразяваш така гръмко . пък и това , което си написала е смешно , така че , не ме цитирай повече , защото само още ще се изложиш

# 91
  • Мнения: 3 034
Аз директно питам-що си го навлякла в жегите newsm78 Ако даде смислен отговор-ок, ако не-разсъбличам детето Twisted Evil

Това сериозно ли ? Отиваш и разсъбличаш чуждото дете???

# 92
  • София
  • Мнения: 630
В конкретния случай, първото нещо, което си помислих е, че майката има сериозни проблеми. Има много деца облечени повече от необходимото, но това минава границата на моята толерантност Shocked. Ако майката по принцип ми изглежда неадекватна, знам, че няма смисъл да се опитвам да кажа каквото и да било Sick. Ако обаче е само заблудена, от незнание ли, от съвети на загрижени баби ли или от дрго, директно бих и задала въпрос, дали смята, че детето и е облечено подходящо за това време Rolling Eyes. Не бих казала направо, че трябва да го облича по-леко, но ще се опитам да я провокирам да се замисли дали това е добре за детето

# 93
  • Мнения: 6 620
Луда работа ама при това момиче явно и да коментираш и да мълчиш ще е все тая Shocked

# 94
  • Мнения: 4 629
Нагледах се на навлечени деца в България. Жал ми беше за мъничетата, които пъхтяха със зачервени бузки, но не съм правила забележки на майките.

За сметка на това на мен почти нямаше майка или баба да не ми направи забележка колко леко е облечено детето ми или поне да изцъкат многозначително. Много ми беше досадно  #Cussing out

# 95
  • Мнения: 2 674
абе, radeto не можеш ли да "хванеш" основното в един коментар, че си толкова дребнаво и се хващаш за думичките  Sunglasses мИсли малко Crazy

Общи условия

Активация на акаунт