Животът след второто дете

  • 9 182
  • 169
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Пролет си гледа детето и впечатленията ми са, че е доста ангажирана майка. Защо решихте, че се бутат у тях 5 човека едновременно и не могат да сколасат, не знам.

# 76
  • София
  • Мнения: 12 006
Пролет си гледа детето и впечатленията ми са, че е доста ангажирана майка. Защо решихте, че се бутат у тях 5 човека едновременно и не могат да сколасат, не знам.
Защото тя така каза:
Скрит текст:
Майчинството не е спринт на 50 метра, силиш се на старта да вземеш преднина и да се биеш в гърдите, че си победил. То си е бягане на 1500 метра, където важното е да си пестиш силите и да знаеш, че има още къде къде пред теб.
Затова, хич и не ми пука кой как се справял или да се сравнявам. Който може да гледа 10 деца, докато пере, глади, чисти, свири на струнен инструмент и реди пъзели, евала. Аз не мога. В крайна сметка когато майката е физически и психически здрава, тогава и детето е щастливо. Иначе кел файда, че ти е все до полата, като го невротизираш и него.
В момента сме 5 души около едно дете, включително и детегледачка, и пак съм изморена.
Скрит текст:
Ами това е нашата ситуация и толкова. Тя е несравнима със ситуацията на Пенка, Драганка, Петканка, защото те са различни и децата им са различни.
В тези форуми освен човек тотално да се напрегне и да влезе в безмислени спорове с други, много няма да постигне.
Това към авторката на темата. Да вземе да си прецени собствените сили и желания като голям човек, честно да си даде равносметка. И да вземе правилното за себе си решение.
Не знам с какво толкова е ангажирана при условие, че има още 4 човека на разположение да й гледат детето, пък то и на ясла ходи, когато е здраво.

# 77
  • Мнения: 9 196
Пролет си гледа детето и впечатленията ми са, че е доста ангажирана майка. Защо решихте, че се бутат у тях 5 човека едновременно и не могат да сколасат, не знам.

Ние не оспорваме ангажиментите и, но явно не са с детето, след като ходи на ясла, има бавачка и 5 човека да му се въртят на пета. Ама хубаво е да се чете, преди да се изкажем за приятелчето и да спечелим тиквен медал.

# 78
  • София
  • Мнения: 13 508
Има си всякакви хора. Имам позната, която е по-млада от мен с 10 г. и има само 1 дете, което е най-послушното и кротко детенце (имам наблюдения, защото се виждаме всеки ден и самата тя го споделя също). Живеят със свекърите. Свекървата готви, чисти, пере и домакинства. Свекърът има негов бизнес, където работят той и съпругът й. Вечер дядото поне по 1-2 ч. се занимава с детето, за да могат родителите да се видят насаме и да поизлязат. В съседство живее девер й, който също работи в семейната фирма и още нямат деца с приятелката му, но редовно вземат малкия за 2-3 ч. в събота или неделя, за да отменят родителите. Жената има задължение да взема храна на детето от детска кухня през седмицата, да го извежда през деня, да му готви през почивните дни (само за детето, защото не работи детската кухня) и да е на разположение, когато през деня съпругът й реши да се "скатае" от работа и да си почиват заедно. Жената е постоянно изморена и няма търпение детето да тръгне на градина, че да си почива. И се сърди, че нямат бавачка.

# 79
  • Мнения: X
Майка, баща, гледачка и две баби, съвсем нормална конфигурация е това. И при условие, че съм чела Пролет и в други теми - изказвам се. Вие не сте я чели и набързо я емнахте. Тя пък, съвсем нормално, няма желание да се обяснява.

И не ми е приятелче, просто имам впечатления, които споделям, за да можете спокойно да продължи разговора. 

# 80
  • София
  • Мнения: 12 006
Майка, баща, гледачка и две баби, съвсем нормална конфигурация е това. И при условие, че съм чела Пролет и в други теми - изказвам се. Вие не сте я чели и набързо я емнахте. Тя пък, съвсем нормално, няма желание да се обяснява.

И не ми е приятелче, просто имам впечатления, които споделям, за да можете спокойно да продължи разговора. 
Не съм я чела в други теми и недоумявам, кое е нормалното. Възможно е и да не знам нещо важно обясняващо ситуацията като нормална.

# 81
  • София
  • Мнения: 13 508
Нормално е, когато хората имат много други ангажименти и се редуват в отглеждането на детето. Ако случаят е такъв, тогава е разбираемо. Ако всички едновременно гледат детето, както в случая с моята позната и майката няма никакви ангажименти, освен да гушка, храни и преоблича детето, тогава не е разбираемо.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
Не виждам нищо ненормално в това да се разчита на баби. И аз когато бях единствено дете все баби ме гледаха, защото се случваше родителите ми да работят до късно вечер (12ч) или пък заминаваха в командировка в чужбина за месеци.

# 83
  • Мнения: 10 998
аз съм на мнение, че е Ненормално една майка да си гледа съвсем сама детето 24/7, като середуват с бащата, който ходи на работа. Живота ни е такъв, че повечето хора са така, поради липса на избор, но всички богати хора имат детегледачка и домашна помощница. По-бедните хора не могат да си позволят да плащат на някой и за това са късметлиш ако родата им ромага безвъзмездно. Аз като чуя, че някоя си е гледала съвсем сама децата я съжалявам, не и се възхищавам.b]

# 84
  • София
  • Мнения: 13 508
Вкъщи имахме няколко години бавачка, заради най-малкия. Не ми беше приятно, защото си е чужд човек, а аз не обичам чужди хора да ми навлизат в пространството. Тя е прекрасна жена и сега се виждаме често, но съм много по-спокойна, когато разчитам сама на себе си (разбира се, при нас едната баба е на съседния етаж, а другата е през 2 улици и при необходимост винаги са се отзовавали, откакто са пенсионерки). При това, аз не съм се бутала едновременно с нея да го гледам. Имах много други неща да правя. Ако трябва едновременно няколко човека, вторачени в бебето, да ми се мотаят наоколо и да имам бебе, което е единственият ми ангажимент, ще откача.

# 85
  • Мнения: 7 956
Бих гледала и още две деца след първите две. Е, поне още едно, защото за толкова щяха да ми стигнат силите. Но не ми се получи.

# 86
  • Мнения: 18 789
Не бих могла да си изгледам децата без гледачки, изобщо. Обаче баби помагачки няма Simple Smile

За разлика от повечето жени, които съм чела, които пишат, че се притесняват да им влиза вкъщи чужд човек, аз нямам никакви подобни мисли. Гледачката я приемам веднага за член на семейството и винаги сме се разбирали екстра. За мен гледачките са нещо безценно. Никога не се цупят, обиждат и т.н. което с роднини е един възможен вариант Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 10 602
аз съм на мнение, че е Ненормално една майка да си гледа съвсем сама детето 24/7, като середуват с бащата, който ходи на работа. Живота ни е такъв, че повечето хора са така, поради липса на избор, но всички богати хора имат детегледачка и домашна помощница. По-бедните хора не могат да си позволят да плащат на някой и за това са късметлиш ако родата им ромага безвъзмездно. Аз като чуя, че някоя си е гледала съвсем сама децата я съжалявам, не и се възхищавам.

Аз преди да остана сама, баща им го виждах само като присъствие. Никога като помощ за каквото и да е.
Майка ми се включва само когато са болни и ако може.
На моменти и аз си се съжалявам.
(Но нямаше как да предположа, че "създателят им" ще сметне, че тая работа не е за него и ще абдикира от задължения)

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 11:57 от Dicewithoutnumbers

# 88
  • Мнения: 18 789
Не се съжалявай, децата растат и става доста по-лесно. На други хора се случват и по-тежки изпитания. И на мен ми беше трудно, защото когато се разведох, малкото си беше бебе, моите родители не помагат никак и бях в град без никакви роднини и подкрепа. Но сега децата поотраснаха и нещата са къде къде по-лесни Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 10 602
Бианка, не ми е било мечта да съм самотна майка.
Но и от децата си не съм се отказала. В крайни самосъжаления не съм изпаднала, но ми е тъжно за мене си Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт