Още ли се правят такива неща?

  • 12 796
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Знам, че навсякъде ритуалите са различни  - към Балчик имаше нещо такова - жената стои на един стол, а мъжът простира и някакви такива, към Силистра пък се учудих, че вместо с 1 торта се появиха 10-тина малки торти и всички с тях заиграха....ей такива неща Mr. Green Но нямам нищо против  и определено не ми изглежда селско Naughty Друг е въпросът, че за мен идеалният вариант за подписване /без хиляди роднини и рокля като тортичка/ е тесен семеен кръг и след това приятели Peace Но всеки е различен  bouquet

# 16
  • Мнения: 5 622
В събота празнувахме юбилей на майка ми в едно заведение , където имаше и малка сватба . Учудена бях , че имаше разбулване на булката , с всичките му там - младоженеца простираше детски дрешки на импровизиран простир , облякоха го като готвач , а булката седнала на един стол облечена в сатенен халат ,  пиеше кафе . Мисълта ми е , правят ли се такива неща още ? Моето мнение , че тези обичаи са отживелица , не че съм против традициите , но това ми се видя доста селско. Какво е вашето мнение?

 rotfImao

Бахти смехорията  rotfImbo

Никого не искам да обидя.  Аз лично съм привърженик на коктейлните сватби с изтънчен привкус  Wink

# 17
  • Мнения: 46 520
Това не съм го чувала  newsm78
Всеки край си има обичаи, който иска го спазва, който не иска не го спазва, няма правило.

# 18
  • Мнения: 819
Ама наистина е смехурия!  Joy Аз за много по-малко нещо направих проблем-казах, че ако ми дойдат с тъпана някви селски музиканти-няма да изляза!  Naughty Тогава свекър ми се опита да се направи на интересен и каза,че или ще е сватба ката сватба, или...по-добре де няма такава! /Предполагам,че се е притеснявал какво ще кажат съседите /  Аз тогава му заявих, че по-добре наистина да няма сватба-аз лично не държах на подписа, още по-малко на тия циркове!
Даже предложих, ако ще ме извеждат с музика-да ми сложат и една халка на носа, че цирка да е пълен! Е, в крайна сметка викнаха музикантите преди да ме вземат,после ГИ НЯМАШЕ!  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 545
Всеки край си има обичаи, който иска го спазва, който не иска не го спазва, няма правило.

Правилно. Всеки сам избира как да се весели на сватбата си. Щом младите не са имали нещо против, няма какво ние да го коментираме. А след 20-тина години на сватбите на децата ни може и право хоро да не се играе, защото младите не могат и никога не са виждали такова "чудо". Та тогава някой друг млад ще пита "Още ли правят такива неща?".

# 20
  • Мнения: 101
Съгласна съм с повечето от вас , че всеки има право да се весели както желае , но просто ми се видя липса на вкус смесицата на такива обичаи със съвременната рокля на булката , триетажната торта и т.н

# 21
  • Мнения: 732
Правят се Naughty
Въпреки, че на мен ми се струват смешни и ненужни #Crazy

# 22
  • Мнения: 2 241
И аз съм била на две такива сватби в Добрич и в Каварна и то не много отдавна, явно имат такъв обичай - който иска си го спазва, нищо лошо. Всеки решава за себе си или, ако щете, родителите решават, ама младите ако не искат - да си кажат пък.

 

За някои тези традиции имат значение и ги предпочитат - все пак бабите ни не са се женили на "изтънчени" коктейли, нали така?

# 23
  • Мнения: 819
И аз съм била на две такива сватби в Добрич и в Каварна и то не много отдавна, явно имат такъв обичай - който иска си го спазва, нищо лошо. Всеки решава за себе си или, ако щете, родителите решават, ама младите ако не искат - да си кажат пък.

 

За някои тези традиции имат значение и ги предпочитат - все пак бабите ни не са се женили на "изтънчени" коктейли, нали така?

Така, ама ама бабите ни също така не са ползвали памперси, gsm-и, ...и още много други неща. А много хора имат някаква изкривена представа за традиции и спазват само тези, които им изнасят /говоря от опит, ама не ми се изпада в подробности,че няма да мога да спра  Mr. Green

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Разбулване в Дир-а.
Забулването в "Сватба и семейство".

# 25
  • София
  • Мнения: 499
В ШОК СЪМ  #Shocked #Shocked #Shocked #Shocked #Shocked

# 26
  • Мнения: 14 654
смешно ми е как се възмущавате всички от някалъв ритуал , дето изобщо никой ви кара да спазвате . според мен е било забавно и ако за някого това е селско - за друг може да е приятно . точно за това с простирането не бях чувала , но имах една книжка , в която се описваха доста ритуали от едно времешната българска сватба - направо се спукахме от смях , докато я четохме . аз лично много исках да спазим ритуала , според който свекървата трябва да нацапа лицето си със сажди , да заколи черна кокошка и да танцува с нея под звуците на песента "ах,как се сади тоз пипер" . освен това , ако булката се окаже нечестна - пак свекървата отива и съобщава лошата новина на домашните животни . та така има страхотни веселби

# 27
  • Мнения: 819
смешно ми е как се възмущавате всички от някалъв ритуал , дето изобщо никой ви кара да спазвате . според мен е било забавно и ако за някого това е селско - за друг може да е приятно . точно за това с простирането не бях чувала , но имах една книжка , в която се описваха доста ритуали от едно времешната българска сватба - направо се спукахме от смях , докато я четохме . аз лично много исках да спазим ритуала , според който свекървата трябва да нацапа лицето си със сажди , да заколи черна кокошка и да танцува с нея под звуците на песента "ах,как се сади тоз пипер" . освен това , ако булката се окаже нечестна - пак свекървата отива и съобщава лошата новина на домашните животни . та така има страхотни веселби


Да, ако го чета или го гледам отстрани-със сигурно ще се забавлявам, ама мерси за такова забавление на мойта сватба!

# 28
  • Мнения: 1 120
хаха странен обичай , не бях чувала за подобен hahaha
Аз съм на мнение, че всеки сам решава как точно да протече сватбения му ден Grinning
Какво првило да има, ако младите са от два различни края с различни обичаи и традиции ooooh!Не мисля, че би трабвало да се избере нечие...нека сами решат как биха си изкарали най-приятно Laughing

# 29
  • Мнения: 46 520
Я ми кажете, ако някой ви каже как да си организирате собствената сватба, за която сте си мечтали от дете и която сте си представяли хиляди пъти! Как ще реагирате, а?  box  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт