Боже,ще полудея от страх...

  • 3 964
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 439
Щом вече си стигнала до осмия месец това е добре. При подобна резус-несъвместимост по време на бременността се правят три теста за наличие на антитела. Всеки от тях представлява три отделни теста, т.е. по три различни начина се доказва наличието или липсата на антитела - физиологичен разтвор, протеини и тест на Кумс. Всеки триместър - по едно изследване, последното - при издаване на болничния 45 дни преди раждане. Кръвта се носи за изследване в кръвен център, а не в обикновена лаборатория. Това, за което те информирам е изцяло работа на лекаря!
Като съм почнала, поне да ти напиша за последиците. Бебето се ражда нормално дете. Ако са установени антитела, значи детето има еритробластоза и му се сменя кръвта. Затова са тези изследвания, за да знаят предварително лекарите, да подготвят съответната кръвна група, пъпната връв се оставя по-дълга също. Ако не се установят антитела детето не развива жълтеница. Жълтеницата при другите деца понякога протича по-тежко и те се слагат на системи или се облъчват с гама лъчи. Това са две различни ситуации, не се притеснявай. А за тебе - задължително инжекция гама глобулин, струва към 150 лв, предварително си поръчай в някоя аптека, на третия и шестия месец след раждането контролно изследване на твоята кръв.

# 16
  • Мнения: 1 809
И аз бях правила аборт 4-ри години преди да забременея отново.По време на втората бременност стана ясно,че съм с отрицателен Резус фактор.След аборта не ми биха въпросната инжекция.Но през втората бременност ми правиха редовно изследване на кръвта.Всичко мина нормално,синът ми е жив и здрав и е вече на 6години.Така,че спокойно всичко ще е наред  bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз съм същия случай. През 2001г. направих аборт. Тогава никой не ми е знаел кръвната група и съответно несъвместимостта. Ние с мъжа ми се оказахме с двойна несъвместимост- на резус фактора и АВО. През бременността ми правиха изследвания за антитела и бяха отрицателни. След раждането синът ми изкара малко по-тежка жълтеница и беше на фотолечение 24 часа (имаше деца, които стояха там 3 дни). Но това е често срещано, не се притеснявай. Възможно е детето да се бори с жълтеницата до към 9-тия месец в по-тежки и редки случаи, но в никакъв случай не е нещо страшно. В най-тежките случаи, ако хемоглобинът падне много, се прави кръвопреливане, но това е много рядко. Не се притеснявай излишно. Пиша това, за да си информирана, а не за да те шашкам. Тази информация я имам от много известна варненска хематоложка. Просто малко повече внимание и изследвания и всичко ще е наред! Успех! Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Честно казано не знам точно как стоят нещата, но ти стискам палци от сърце всичко да е наред и да нямаш никакви проблеми  Praynig Peace Hug

# 19
  • Мнения: 5 183
Честно казано не знам точно как стоят нещата, но ти стискам палци от сърце всичко да е наред и да нямаш никакви проблеми  Praynig Peace Hug

И аз се присъединявам към пожеланията за успешно раждане, здраво беб4е и бързо възстановяване!

# 20
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако досега всичко е наред, да се надяваме, че няма проблем.
Не забравяй, че бебето може да е отрицателен резус като теб, тогава не е опасно.
Също и когато си правила аборт има вероятност резуса ви да е бил еднакъв.

Таткото с какъв резус е?
Вярно, че хората с отрицателен са по-рядко срещани, но ако таткото е с отр. не се тревожи.
Нека ти направят изследване за антитела, то няма нищо общо с хемоглобина и  бройката на червени и бели кръвни клетки.

А майката, която се изказва, че инжекцията е за твое добро, не е права, инжекцията е за опазване на следващите бременности.
Аз съм с резус отрицателен, първото ми дете с положителен, сложиха ми инжекция, второто е с отрицателен като мен и не се наложи да ми слагат анти-Д-гама глобулин.
Майка ми е с отрицателен и нея са я плашили, но с брат ми и двамата сме се родили отрицателни, така че пак не е имало проблем.

А и дори бебето, което носиш, да е с положителен резус, ако не си имала кървене или нещо подобно, което да даде реакция, то пак няма да има проблем, защото кръвта на майката и бебето не се смесват.
След раждането ще проверят кръвната група на бебето и ще ти сложат анти-Д, ако трябва.

# 21
  • Мнения: 280
Бременна съм в 8-я месец,януари 2005г.правих аборт,то беше малко по "втория начин"-т.е. късно вечерта само лекаря и една акушерка в болницата но без другия персонал да разбере.незнам защо лекаря пожела така-аз си бях пълнолетна...както и да е всичко мина гладко.сега обаче ме е страх защото се оказа че съм отрицателен резус фактор а мъжът ми положителен.разбрах за имунизацията 72ч. след раждането ми(ако се наложи) за предпазване на бъдещите деца,но където и да прочета се оказва че след аборта е трябвало да ми се бие гама-глобулин за да ми спаси дефакто сегащното ми бебе.и сега можели да се получат различни увреждания на бебето...акушерът ми знае че съм имала аборт,но защо нищо не споменава за това!?
направо се ужасявам при мисълта че може да му има нещо на моето бебче...
ако някой знае повече по въпроса .....ще бъда благодарна!

Отивай веднага на изследвания за кръв -антител!!! Според това колко са станали веднага да ти сложат ваксината или 2 дози!!! Не е шега. дано не са много.Действай!!!

# 22
  • Мнения: 280
Бременна съм в 8-я месец,януари 2005г.правих аборт,то беше малко по "втория начин"-т.е. късно вечерта само лекаря и една акушерка в болницата но без другия персонал да разбере.незнам защо лекаря пожела така-аз си бях пълнолетна...както и да е всичко мина гладко.сега обаче ме е страх защото се оказа че съм отрицателен резус фактор а мъжът ми положителен.разбрах за имунизацията 72ч. след раждането ми(ако се наложи) за предпазване на бъдещите деца,но където и да прочета се оказва че след аборта е трябвало да ми се бие гама-глобулин за да ми спаси дефакто сегащното ми бебе.и сега можели да се получат различни увреждания на бебето...акушерът ми знае че съм имала аборт,но защо нищо не споменава за това!?
направо се ужасявам при мисълта че може да му има нещо на моето бебче...
ако някой знае повече по въпроса .....ще бъда благодарна!


Ако бебо е отрицателен вс е ок!!! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 639
Щом вече си стигнала до осмия месец това е добре. При подобна резус-несъвместимост по време на бременността се правят три теста за наличие на антитела. Всеки от тях представлява три отделни теста, т.е. по три различни начина се доказва наличието или липсата на антитела - физиологичен разтвор, протеини и тест на КумБс. Всеки триместър - по едно изследване, последното - при издаване на болничния 45 дни преди раждане. Кръвта се носи за изследване в кръвен център, а не в обикновена лаборатория. Това, за което те информирам е изцяло работа на лекаря!
Като съм почнала, поне да ти напиша за последиците. Бебето се ражда нормално дете. Ако са установени антитела, значи детето има еритробластоза и му се сменя кръвта. Затова са тези изследвания, за да знаят предварително лекарите, да подготвят съответната кръвна група, пъпната връв се оставя по-дълга също. Ако не се установят антитела детето не развива жълтеница. Жълтеницата при другите деца понякога протича по-тежко и те се слагат на системи или се облъчват с гама лъчи. Това са две различни ситуации, не се притеснявай. А за тебе - задължително инжекция гама глобулин, струва към 150 лв, предварително си поръчай в някоя аптека, на третия и шестия месец след раждането контролно изследване на твоята кръв.


Като не разбираш защо плашиш момичето? Знаеш ли що за заболяване е еритробластозата и защо са важни антителата? Прощавай, но изказването ти е доста плашещо и абсолютно неправилно. Даже не е неправилно, то е абсолютно невежо!!

# 24
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Миличка,не съм наясно с проблема, но си на годините на единият ми син и  затова ти пиша!Стигнала си до осмият месец без проблеми-прекрасно!Ако имаше нещо съмнително щяха да те вземат в болницата при описаната ситуация!Не се притеснявай и изгони плашещите и тревожни мисли от главата си!Много е важно ,особено сега в края на бременоста ти да си спокойна и уверена newsm10 в себе си!Ако искаш иди и при друг специалист и сподели притесненията си,никога не е излишно още едно компетентно мнение  bouquetПросто лягай и ставай с мисълта ,че всичко с вас е наред lovekiss

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 317
А за тебе - задължително инжекция гама глобулин, струва към 150 лв, предварително си поръчай в някоя аптека, на третия и шестия месец след раждането контролно изследване на твоята кръв.

Инжекцията е безплатна, поема се от Здравната каса! На мен 1 лев не са ми взели!

# 26
  • Мнения: 380
благодаря ви за отговорите.направиха ми изследвания и нямам антитела за сега.следващото изследване ще е когато родя,тогава ще се знае вече със сигурност дали да ми бият Д-гама...
а тази инжекция струва 134лв. поне така каза лекаря ми,и си я купувам сама,нямат я в болницата.

# 27
  • Мнения: 5 475
Радвам се,че всичко  е наред!  Peace

Леко бременеене!
  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 942
Маци, аз съм с положителен резус фактор, сестра ми /по-голяма/ също, майка е с отрицателен. нищо не са ни преливали, нищо не са и били и е нямало никакви проблеми. Уверена съм с теб също ще е така. Все пак допреди да се направят тези инжекции ехеее колко народ сме се родили живи, здрави, красиви  Mr. Green и скромни /както се вижда  Wink/ Станалото, станало мисли как всичко ще е наред и така ще бъде  Praynig

# 29
  • Мнения: 422
И на мен след предишен спонтанен аборт ми сложиха Анти-Д гамаглобулин.Сега по време на бременността ми правиха 3 пъти изследвания, нямах антитела, но ми казаха 4е дори да имам, се прави терапия, бият там някакви инжекции.
А дали сега 6те се наложи да ти слагат , зависи от кръвта на бебето, ако е като твоята, няма да се наложи.
А по въпроса за лампата...При несъвестимост на резус фактора на майката и бебето, жълтеницата е малко по-продължителна и с по-високи стойности на билирубина и затова се налага да ги "пекат" на кварцова лампа. Ние бяхме така, сигурно към 10 пъти ни пекоха, 2 седмици бяхме много жълтени4ави.Но сега вси4ко е наред
желая ти късмет и се надявам вси4ко да е наред:)

Общи условия

Активация на акаунт