Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 469
  • 734
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 561
Благодаря на всички за съветите!! Вече съм в 4ти ден на болестта и успях да се преборя с температурата с горе описаните методи, и слава богу не съм вдигала над 38гр. Още продължава отпадналостта и хремата, но като сравня с първите дни съм значително по- добре. Казаха ми, че има бум на този грип в Русе и Стара загора, затова се пазете и пийте витамини. За жалост по празниците се срещаме с много приятели/ роднини и няма как да се опазим напълно. В групата за бързи здравословни въпроси всеки втори пише че е болен от този грип..

# 286
  • Мнения: 6 622
Имам завишен албумин в 24 часова урина. При горна граница 20 стойността ми е 54. Пратих резултатите на лекар и сега чакам отговор,но междувременно незнам какво да правя. До колко е опасно? Налага ли се хоспитализация?

# 287
  • Мнения: 16 871
За хремата много помага ампула вит. Ц в носа.

Лимо н че, звънни на Колева направо .
Имам завишен албумин в 24 часова урина. При горна граница 20 стойността ми е 54. Пратих резултатите на лекар и сега чакам отговор,но междувременно незнам какво да правя. До колко е опасно? Налага ли се хоспитализация?

# 288
  • Мнения: 6 622
Чакам я да ми пише. Така се разбрахме . Накара ме да измеря  общо количество диуреза и да и пиша. Писах ,но още не отговаря ,а аз съм в паника.

# 289
  • Мнения: 3 902
Лимонче, няма да ти се разсърди да звъннеш. Звънни. Може да се наложи да те приемат за следене. Контракции имаш ли?

# 290
  • Мнения: 6 622
Отговор ми,утре ме приемат за наблюдение. Иначе контракции нямам и се чувствам добре.

# 291
  • Мнения: 3 902
Значи всичко ще е наред:) леко раждане, че идва моментът! Wink

# 292
  • Мнения: 6 622
Благодаря Simple Smile Надявам се на добър изход от цялата ситуация .

# 293
  • Мнения: 164
Здравейте, момчета. Желая ви весело посрещане на новата година! Бременна съм 20гс.
При последните изследвания ми излезна повишен албумин в урината 30 (0-20), левкоцити и бактерии (макар че няколко седмици преди това бях пуснала стерилна урина и нямаше бактерии). АГ каза да повторя изследването на урина и мисля да занеса в стерилен контейнер и да помоля да изследват и обикновена и стерилна урина. Опасно ли е това? Да се притеснявам ли или да изчакам следващия резултат? Досега, като съм пускала урина, белтъка винаги е бил отрицателен, всъщност албумин и белтък е едно и също нещо, нали? Благодаря ви от сърце!

# 294
  • Мнения: 5 468
Направи както ти е казал АГ. Понякога пробата на обикновената урина може да е замърсена. Не знам това доколко може да повлияе на всеки отделен показател, но щом АГ казва да повториш, значи може да повлияе.

Стерилна урина се дава по определени правила. Трябва да е първата сутрешна урина и предварително да се измиеш. След това се събира средната струя в стерилен контейнер.

# 295
  • Мнения: 9 196
Не мисля, че е възможно урина да се замърси с ... албумин. Дори го намирам абсурдно.

# 296
  • Мнения: 164
Благодаря ви за отговорите, момичета. Днес занесох урина в стерилен контейнер - с една проба ще ми изследват и обикновена и стерилна. Ще напиша резултата после.

# 297
  • Мнения: 279
Здравейте и за много години!
И аз нещо не се чувствам добре, носът ми е запушен и очите ме наболяват. Лекарката ми каза само парацетамол при температура над 38 гр., аз обаче нямам темпераура и се чудя дали все пак да не взема превантивно?

# 298
  • Мнения: 1 071
Момичета, тези от вас, които нямат имунитет срещу токсоплазмоза - през какъв интервал пускате ИгГ и ИгМ?

# 299
  • Мнения: 6 559
Момичета, тези от вас, които нямат имунитет срещу токсоплазмоза - през какъв интервал пускате ИгГ и ИгМ?

Аз правих това изследване още на първия преглед в 5-6 г.с. После питах АГ дали не трябва пак да правим, но каза че нямало нужда, след като веднъж сме пускали. Мисля, че ако котката е ваксинирана, не излиза навън и не й чистиш тоалетната няма как се хване.

Общи условия

Активация на акаунт