Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 455
  • 734
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 16 871
Феталната морфология се прави от специалисти преминали обучение. Редовнияг АГ не може да я прави, ако не е един от гореизброените.
ФЕ се прави пък от други специалисти.

# 526
  • Мнения: 279
На мен ми извадиха мъдрец още в началото на бременността и то с упойка с операция и след това даже пих и антибиотик
Каква упойка ти сложиха и кой назначава антибиотика?

# 527
  • Мнения: 1 410
Augmentin ми беше антибиотика, за упойката не знам защото тогава даже не знаех че съм бременна, но казаха че местната упойка не вредяло на бебето

# 528
  • Мнения: 41
Момичета, пили ли сте антибиотика Уназин? Изписа ми го днес наблюдаващия ме гинеколог в Майчин дом, защото от влагалищния секрет излезе бактерия e.faecalis.24 г.с. съм и той каза, че няма опасност за мен и за бебето, но на листовката не пише,че не е опасно.

# 529
  • Мнения: 16 871
Бактерията е по-опасна от антибиотика.
Ако не се лекува може да доведе до лоши работи.

# 530
  • Мнения: 1 966
Току що свърших уназина. В 14-та седмица съм. Също се следя в Майчин дом. Пих го заради бактерия ешерихия коли. Опасно е да сме с бактерии, защото могат да спукат мехура. Аз сега се чудя защо не попитах кога трябва да се направи контролна микробиология, за да се види дали е чиста. Чак след 3 седмици ми е прегледа.

# 531
  • Мнения: 41
Току що свърших уназина. В 14-та седмица съм. Също се следя в Майчин дом. Пих го заради бактерия ешерихия коли. Опасно е да сме с бактерии, защото могат да спукат мехура. Аз сега се чудя защо не попитах кога трябва да се направи контролна микробиология, за да се види дали е чиста. Чак след 3 седмици ми е прегледа.

И аз в Майчин дом.Моя лекар също не каза нищо за проверка дали се е изчистила бактерията.След месец съм на контролен преглед пак, ще питам тогава.Дано са се изчистили при теб и да
се изчистят за 6 дни лечение при мен.

# 532
  • Мнения: 775
Здравейте, днес си пуснах изследвания. СУЕ ми е доста високо 48 при Горна граница 20, левкоцитите са ми в норма, но са си към Горна граница, но пък црп ми е 2.7 при граница 5. Трябва ли да се притеснявам?

# 533
  • Мнения: 1 134
Току що свърших уназина. В 14-та седмица съм. Също се следя в Майчин дом. Пих го заради бактерия ешерихия коли. Опасно е да сме с бактерии, защото могат да спукат мехура. Аз сега се чудя защо не попитах кога трябва да се направи контролна микробиология, за да се види дали е чиста. Чак след 3 седмици ми е прегледа.

Аз пих Уназин за ешерихия и той беше неефективен, т.к. бактерията много бързо развива резистентност, а и в листовката си пише, че не винаги действа при този конкретен патоген. Много трудно я излекувах с 20 дневен курс с левофлоксацин, но тогава още не бях забременяла.

# 534
  • Мнения: 1 134
Сега на свой ред искам да попитам някой дали е карал вирус по време на бременността? Питам понеже съм в 16 г.с. и от днес почна да ме тресе слабо и се чувствам отпаднала. Разбира се ще мина през личната, но ме интересуваше доколко е рисково за плода и дали някой може да сподели опит.

# 535
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Здравейте мамита,
писах преди известно време, че имам силно сутрешно гадене, в последствие така се влоши, че ме вкараха по спешност в болница, тъй като се обезводних от повръщането.
Доктора ми изписа витамини и деган. Сега обаче имам друго притеснение, което за повечето сигурно ще прозвучи безумно глупаво.
Ами, днес съм добре, реално сутринта ми беше по-зле, но около обяд вече се почувствах значително по-добре, дори ядох, ама истински ядох (предните дни хапвах около 1 сухарче).
Чета насам натам, че щом ми е зле, значи бебето е добре. Значи ли, че нещо му има, след като сега вече не ми е така зле? Или просто да спра да чета глупости в интернет?  Mr. Green
8 г.с. съм така, че май е рано да ми е отминал този период?

# 536
  • Мнения: 299
Не чети глупости. 😁 Всеки организъм е абсолютно различен, съответно и различно преминава през този период. Аз също имах много лоши дни, след което 3-4 бях добре и се почваше наново. Наслади се, докато се чувстваш добре и хапваш😊 Някои мами грам нямат такива оплаквания, други не спират с повръщането до 9 месец.
Аз например вече в 6ти месец, продължавам да повръщам от време на време. Около мен пък всички мами никога не са повръщали по време на бременността, нито им се е гадило дори и тн. Всички с живи и здрави бебчета. Не се шашкай. Лека бременност♥

# 537
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
А бе уж и аз така мисля, че при всеки различно протича, ама бях длъжна да попитам.
Надявам се, че при мен няма да има последващи влошавания, както е имало при теб, но ще видим, Божа работа е, както се казва.
До момента, каквото и да прочетох, нищо не ми повлия добре. Та лукчета, та обикновени бисквите, все по-зле ми ставаше от тях...явно всяка една от нас, трябва да уцели подходящото за нея   bouquet

Много благодаря!

Живи и здрави бебоци на всички желая  Heart Eyes bouquet

# 538
  • Мнения: 68
Здравейте, днес си пуснах изследвания. СУЕ ми е доста високо 48 при Горна граница 20, левкоцитите са ми в норма, но са си към Горна граница, но пък црп ми е 2.7 при граница 5. Трябва ли да се притеснявам?
pipi221 не гледай референтните стойности за СУЕ, посочени от лабораторията. При бременност е нормално този показател да е завишен. Мисля, че до 50 беше ОК, лекарят ти ще каже най-добре, но няма смисъл да се притесняваш излишно.  Левкоцитите и на мен ми бяха към горната граница и растяха през цялата бременност, като в 8-ми месец я минаха, но и двамата АГ казаха, че са добре.

# 539
  • Мнения: 6 555
Сега на свой ред искам да попитам някой дали е карал вирус по време на бременността? Питам понеже съм в 16 г.с. и от днес почна да ме тресе слабо и се чувствам отпаднала. Разбира се ще мина през личната, но ме интересуваше доколко е рисково за плода и дали някой може да сподели опит.

Аз се чувствам по същия начин днес, също съм 16-17 г с. Взех си Биозин мама и пластики за смучене за гърло. Знам, че температурата над 38  е опасна. Тогава може да се пие парацетамол. Мисля, че повечето бременни минават през един два вируса, особено ако е зимен период.

Общи условия

Активация на акаунт