Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 466
  • 734
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 134
Здравейте не можах да намеря темата точно за въпросът ми, в 4тия месец съм и ме боли кръста ужасно,та въпросът ми е някой да се е мазал с магнезиево олио на кръста при болка🤰🤰 благодаря

И аз съм в 4-ти месец и с нищо не мажа кръста, а съм и с медианна дискова херния и имах зверски болки още миналия месец. Мазах се 3 дни с един крем Мобилизин, но го няма на нашия пазар, а и една от съставките му не е подходяща за бременни. Като имам силни болки правя лека йога и почивам повече.

# 571
  • София
  • Мнения: 2 082
Мами, от коя седмица започват с меренето на тонове и през колко време?
Доколкото знам, след 30-32 г.с. започват да се мерят тонове.

# 572
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Здравейте момичета. В 35 г.с. съм и от известно време имам светло кафяво течение, понякога е по слабо, понякога е малко повече. Имам запазен час, но е след 3 дена и реших да питам и вас от какво може да е?
Аз лично още в момента, в който съм го видяла, да съм се изстреляла в болницата. Чу ли се поне с АГ? Усещаш ли бебето? Моя съвет е да идеш на преглед възможно по-скоро, на спешен кабинет или при твоя лекар, кажи му какво се случва, трябва да те приеме. Дано всичко е наред!

Той ми каза, че щом нямам болки всичко е наред и да си запиша час. Несериозен ми се вижда, но наче бебето си рита нормално.

Да не става въпрос за падане на тапата? Понякога тя пада на части. При нея характерното е, че е слузеста с кафяв или розов цвят(по-скоро като нишки).

# 573
  • София
  • Мнения: 281
Diabolicaa, просто изпий л-тироксина по-късно. А за антибиотика си промени часовете. Но няма проблем да го изпиеш половин час по-рано или по-късно. И така може постепенно да го изместиш накъдето ти е по-удобно.

# 574
  • Мнения: 41
Благодаря Simple Smile Довечера ще го пия антибиотика в 18:30 вместо в 20ч, а сутринта в 7, и така.

# 575
  • Мнения: 68
Здравейте не можах да намеря темата точно за въпросът ми, в 4тия месец съм и ме боли кръста ужасно,та въпросът ми е някой да се е мазал с магнезиево олио на кръста при болка🤰🤰 благодаря
Аз също имах болки в кръста през четвъртия месец. Магнезиевото олио много ми помогна, но при мен болките бяха по-скоро от схващане на мускулите по гърба и кръста. Ако болката е неврологична от засегнат нерв поради разширяването на таза например няма как да ти помогне. Само недей да масажираш, че може да стане по-зле.
Хубаво е и когато лежиш/спиш да си сложиш една малка възглавничка между коленете, така тялото някак си се намества в по-добра позиция когато е отпуснато.

# 576
  • Мнения: 299
Аз също от няколко дни имам силни болки в кръста... В легнало положение се усилват и вече се чудя как да лежа. През нощта даже като ставам ме заболява и кръста и надолу краката, та чак ми се подкосяват. Не е болка за умиране, но е много неприятно. Чудя се и аз да не е някой нерв.
Ще го изговоря и с АГ, но вие като/ако сте имали такива проблеми консултирали ли сте се с невролог или кинезитерапевт например?
ПП: В 6 месец съм.🎀

# 577
  • Мнения: 7 776
За болките в кръста, питайте АГто. Моята ми обясни, че при някои жени се отключват дископатии и други проблеми. Каза ми, че мога да си взема колан за бременни (то е като огромни гащи, които покриват и коремчето), разпределя се тежестта някак по равномерно. Купих си, но го носих малко - като ми отмина болката го махнах. Но можеше да мина и без тази покупка честно казано. Май в 5ти месец се случи при мен.

# 578
  • Мнения: 2 851
Аз ходих при невролог в началото на шести месец, след като няколко седмици търпях схващания в крака. Оказа се мускулен спазъм, а не нерв, и ми помогна лечението, което ми назначиха. Пак казвам, никакви масажи в областта на кръста.

# 579
  • Мнения: 299
Благодаря ви! Задължително ще говоря с АГ и ще видя къде са се насоча към съответния специалист.
Иначе да и аз не правя никакви масажи, нито мажа с магнезиево олио или други подобни за момента.

# 580
  • Мнения: 775
Аз много се чудя дали да си взема такъв колан, не толкова заради кръста, колкото да не тежи толкова на шийката, но не знам дали ще има особен ефект, а и все забравям да питам АГ.
За болките в кръста, питайте АГто. Моята ми обясни, че при някои жени се отключват дископатии и други проблеми. Каза ми, че мога да си взема колан за бременни (то е като огромни гащи, които покриват и коремчето), разпределя се тежестта някак по равномерно. Купих си, но го носих малко - като ми отмина болката го махнах. Но можеше да мина и без тази покупка честно казано. Май в 5ти месец се случи при мен.

# 581
  • Мнения: 6 559
Този колан да разбирам, че е различен от този, който се носи след раждането за прибиране на корема.

# 582
  • София
  • Мнения: 2 082
Този колан да разбирам, че е различен от този, който се носи след раждането за прибиране на корема.

Различен е, да.

# 583
  • Мнения: 7 776
Да. Даже като го купувах ми натъртиха на това, явно често се объркват жените.

# 584
  • Мнения: 16 871
Кактус, това дето е като гащи не е истински колан. И аз си купих такива Wink
Но аз ходех на масаж през цялата бременност при кинезитерапевт и слава Богу болките бяха поносими.

Ето това, например истински колан:

Общи условия

Активация на акаунт