Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки ІІІ

  • 45 940
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Защото знам, че горенето става след това, а на 20мин. се спира. Значи целта е кардио здраве, а не сваляне на мазнини? Горенето става при силовата и без това...
Чудя се, обичам да ровя, не се заяждам. Интересно ми е. Peace
И на мен ми е интересно и чета с интерес Simple Smile

Абсолютно съм съгласна, но масово явление, което наблюдавам по залите, през които съм минала е, че на почит са "розовите" гирички.  Mr. Green Голяма част от жените все още са предубедени към тежестите и силовите тренировки, поради което едва ли успяват да направят качествена силова тренирвка, с която да изгорят мазнини. И май поради тази причина залагат на кардиото на пътеката или кростренажора по 25-30мин.

# 721
  • Бостън
  • Мнения: 13 602
При стандартния подход да се прави (първо) силова, последвана от кардио, силовата изгаря гликогена в мускулите, а кардиото вече опита до горенето на мазнини (което се случва в кислородна среда, ако не се лъжа)

# 722
  • София
  • Мнения: 1 047
И аз това си мисля - след силова (пимерно 45-60 мин), кардиото гори мазнини директно, а не чак след 20-тата минута. Поне се надявам де, че аз по 15-20 го правя в този случай  Simple Smile
Малко да помрънкам - спазвам режим от Юли от 3 седмици и за това време съм свалила няма и кило, вода задържана (беше прясно качено). Снощи го наруших за 1 път, днес влизам в ритъм.
Междувременно се видях с приятелка, по-голяма от мен, не спортува и тя ми се оплака, че няма време за нищо и яде каквото мъжа й сготви, а той всичко пържи, много тестени, мазни меса и т.н и е качила. Много се впечатли от моя режим и започна да внимава какво и колко яде. Днес каза, че е - 1кг за 1 седмица. Е, справедливо ли епитам ?!  Crazy

# 723
  • Мнения: 10 017
Ох, Баронес....ами... справедливо не е, но е обяснимо.

Има хора, свалят по 7кг, (7! ОМГ!, познавам го лично човека, не ме излъга) като спрат кока колата.
Ядеш каквото ти падне, имаш 30+ отгоре, минаваш на правилно хранене- сваляш и се дуеш като пуяк пред нещастниците, които от години ядат чисто, а все имат да свалят последните 2 кг.  Cry Tired newsm45

Агент, не знаех, че силовата изгаря гликогена.  Blush Не ме бийте много.  Laughing
Но това обяснява защо след краци изяждам 3000 калории и спя 2 дни.
От тичането вече не озверявам. Ям си овеса сутрин и съм нов човек.

Клякам с повече, и по-добре. Дори си намерих оптималните килограми за щанга и за гоблет клек.  Heart Eyes Усещам клека много добре, и ми е кеф да го правя.
Минах на пудовка 24кг. Heart Eyes И ми е удобна! Ура! Дано не се сецна пак! hahaha (Вече третирам дивана като щанга, и се приближавам към него с правилна форма. Подготвям се като за РДЛ, вдигам с две ръце, и го преобръщам целия. Едва тогава опрахосмучвам. Никакви вдигания с 1 ръка повече. Naughty)

Обаче бисепсово сгъване с 8кг ме смазва. 3 серии чуково сгъване по 12 пъти ок, но после 2 серии нормално сгъване по 12...силен дискомфорт. Съседите си мислят, че раждам близнаци. На 3тата серия вече се гърча в кръста с лоша форма, и знам, че няма защо да се пъна, а да взема 5ците...Те пък са ми леки, и правя 3х20 без проблем. И какво да правя с този бицепс? Пак е взел да става пилешки, но може и да съм му свикнала да го гледам....
Да работя с късата щанга може би... там имам повече опции. Ммда, да се бях сетила по-рано.
Аз правя бицепс накрая, след бенч и дъмбел прес, може и да съм изморена. Не знам....Ръшишките ми са слабички.

Днес само тичах в безумен вятър. Първите 14км бяха страшни, чудех се накъде да хукна, за да е само зад гърба ми, но не се получаваше никак. После се успокои времето, добре че не се отказах, щях да умра от яд.
След обяд исках да направя Пилатес, но ми се спеше ужасно, и се отказах.
Утре тичане (регенерация, супер бавен джогинг) и силова, само горна част. Вече ще ги разделям, умората си казва думата. (И според програмата на Пола Радклиф е отделно, не си правя свободни съчинения).
Пилатес сутринта, ако вали, както е в прогнозата. В дъжда няма да тичам.

Мятам се на Нетфликс да гледам хоръри и да си масажирам целулита.  Twisted Evil

О, храната днес: (обърках се, мислех, че съм в тренировъчната, но няма да трия след толкова писане...)
з- овес 70гр, 10гр кокосови стърготини, заляти с гореща вода и 1 с.л. мед.
тичане, след 14км Гу гел
след тичане- глутамин, еластор, магнезий, протеин (уж не трябвало, но пих за ускоряване на регенерацията)
о- 1 яйце, 120гр сварен ориз басмати натурал с 90 гр червена леща (грамажа е такъв, защото са остатъци от вчера, не беше нарочно) и зеленчуци.
сл з- ябълка, 50гр черен шоколад Линдт
в- боб адзуки 200гр сварен, с домашен сос. Не ми хареса, отказвам се да го готвя. Не го мога като готвача във веган ресторанта, само там ще го ям.

Децата ядоха пилешки фахитас/енчиладас (не знам разликата) домашни, аз правих пилето, но обърках грамажа, и не остана за мен. Joy Много им харесаха. Тортилите и гуакамолето бяха от магазина. Домързя ме. Но кашкавала аз го стъргах, собственоръчно. Боба не го и докоснаха. Rolling Eyes Имаше варени зеленчуци, тях ги уважиха обаче, за моя изненада. Бейби морковите и карфиола са на почит у нас.
Не мога да млъкна днес, изчезвам.
Боже, навън е порой! Отвратително време....

# 724
  • Мнения: 1 402
Вчера  К 1 054     В6   М86  П66
Мислех само на яйца, но не стана работата...
Общо 8 яйца, 45гр.Гауда, 17 гр. масло, 30 гр. печени ядки.  Ядките пък въобще не влизаха в сметките, обаче някой вкъщи реши да пече орехи и фъстъци, и като се размириса на прясно изпечени ядки и не можах да устоя, просто съм подложена на саботаж от страна на семейството Smiley
И аз това си мисля - след силова (пимерно 45-60 мин), кардиото гори мазнини директно, а не чак след 20-тата минута. Поне се надявам де, че аз по 15-20 го правя в този случай  Simple Smile
И аз мисля, че е така...ако си стоял седнал на стола и отидеш да бягаш, доста ще трябва да си побягаш, че да изгориш мазнини, обаче ако преди това си тренирал, или пренасял чували, или цепил дърва или каквато и да е там по тежка работа и 20 - те минути кардио ще са достатъчни.

# 725
  • Мнения: 1 565
Ето ме и мен след една седмица отсъствие и... едно кило отгоре Confused
Бях в командировка в Любляна и Загреб. Никакво време за тренировка не ми остана, въпреки че хотелите имаха прекрасни фитнеси, но любезните домакини ни бяха разграфили времето до минути... Поне много ходене имаше, та по 15 000 крачки ми се събират средно на ден. Но и яденето беше на световно ниво - като качество, и като количество. И страхотно вино.
Но от днес затягам колана Grinning Следва седмица на спорт и спортно хранене. До другия уикенд ще съм преодоляла "проблема". Бих си пожелала и други подобни проблеми занапред, защото беше една прекрасна седмица.

Дами, прочетох за групата Lifting moms и подадох молба за членство. Надявам се да се присъединя към Вас Grinning

И за да не съм съвсем off - днес отчитам празника само на закуска с едни супервкусни бързи содени питки със сирене и масло. Оттам нататък продължавам строго по режим цялата седмица, като ще гоня не повече от 1200 калории дневно при съотношение 40:40:20.
Обядът ще е 100 г пилешко филе и 200 г зелена салата. Вечерята - ципура 120 г и броколи или брюкселско зеле до 200 г.

За утрешния обяд в офиса планирах фритата с преобладаващи белтъци и едни разкошни тъмнозелени тиквички, които си донесох от Загреб Blush
Не знам защо тук не се отглежда този сорт /Черна миланска тиквичка/ - те са с по-малко водно съдържание, изразен вкус и се държат прекрасно във всякакви ястия. Но рядко ги намирам...

# 726
  • Мнения: 3 491
Привет, момичета! Пристигам с поредния експеримент. Ще направя опити малко да постя, не толкова от религиозни подбуди, колкото от притеснение , че изядох  през последните три-четири години всичките възможни мръвки и яйца около мен. Ама голяма трудност какво да измисля...
За закуска ядох леко сварени овесени ядки с лъжица сусамов тахан и лъжица рожков. Свикнала съм  яйца или кисело мляко с овесени ядки за закуска, но сега доста се стесняват възможностите. Или пък се откриват нови.... ще го видя в движение
обяд - салата от едамаме, оризов нудълс, чушки, моркови и уакаме /от едно заведение близо до работата ми/, за вечеря - ще го мисля, най-вероятно пак ще е някакъв вид боб, леща или нахут със зеленчуци. Предполагам, че междинно ще изгладнея зверски и ще ям банан и ядки. Няма нищо общо с класическото спортно  хранене, но ми е любопитно как ще се отрази на формата.

# 727
  • На ръба..
  • Мнения: 2 121
И аз в петък на празника му отпуснах края от към виното и тортичка хапнах ама с кеф Joy
Събота се разписах със 17км , вчера 14км + тренировка, храната също беше под контрол
Днес започнах деня с 2 парчета чийзкейк /200гр/ + кафе
Обяд: 3 палачинки /пълнозърнесто брашно + 1 яйце + вода/ + 30гр сирене + 30гр кашкавал
Сз: ябълка
Вечеря: 150гр пилешка пържола без кожа с 200гр зелена салата.
В95/М40/П93 калории 1106 до тук остават още 194.

Спорна и успешна седмица!

# 728
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Няма нищо общо с класическото спортно  хранене, но ми е любопитно как ще се отрази на формата.
Да, така е, но ако е само за определен период от време, не би трябвало да те извади от релси.
Мъжът ми е изключително месояден, но от 3 години прави Коледните и Великденските пости. Първата година не можа да издържи целите, но след това вече нямаше проблем. Тъй като активно спортува, а и вече не е първа младост /почти на 53г/ казва, че като цяло само последните две седмици му се отразяват на физическата сила и издръжливост и усеща прималяване, затова тогава намалява силовите тренировки. Друго, което ми е споделял, че след няколко дни без животински протеин, започва да му става студено и му изстиват постоянно ръцете и краката, а той като цяло е доста топлокръвен. И така миналата година се поразрових малко повече и му направих едно примерно меню, с което казваше, че определено се чувства  по-добре, отколкото предишните две години. Слагам го в скрит текст, ако ти е интересно, надявам се да не досаждаме на другите  Hug
Скрит текст:
Понеделник: варена тиква с овесени ядки, чия, мед и орехи / грах яхния и салата/ нахут с печени чушки и домати
Вторник: 3 филии хляб с квас намазани с мед или шипков мармалад / той много ги обича и с мармалад от сливи и орехи/ крем супа от червена леща и салата с червено цвекло/ грах яхния от предния ден
Сряда: Овесени ядки варени с канела, мед и орехи и малко тахан/ спанак с ориз / препечени филийки с хумус, печени чушки и маслини - стигал е и до 5-6бр  Joy/
Четвъртък: филийки намазани с лютеница/ ориз със зеленчуци / боб яхния, салата домати с печени чушки
Петък - пак се повтаря от понеделник
Два-три пъти му правих червен картоф печен на фурна с малко зехтин и много подправки. Крем супата от червена леща я редува с яхния от обикновена леща. Също така много често си правеше кюфтенца с киноа, тиквичка и морков, като яйцето го заместваше с накисвано ленено семе. Като му пригладнее, хапва едно такова и е доволен.  Mr. Green В междинните хранения ядки/предимно кашу - стигал е и до 100г на ден/ и цитруси. Беше изключил обикновения картоф, банан много рядко само при невъзможност за нещо друго. Хляб има почти на всяко хранене, въпреки че не съм го написала насякъде. Порциите си ги мереше в сготвен вид около 500-550г. Качи само 1-25кг, които една следмица след спиране на постите изчезнаха. За мен единствения недостатък на постите е че си иска доста готвене  Joy

Дидора, чуден е чийзкейка нали и държи сито доста време  Hug Hug Flutter

# 729
  • Мнения: 3 491
Ани, супер, мерси много. И аз горе -долу съм се ориентирала към такъв тип храни. Страх ме е само да не залитна към повечко хляб....
 Да, трябва си готвене и не е толкова лесно да намериш готова храна, когато си на работа. Иначе месо има навсякъде.

# 730
  • Мнения: 1 565
Дидора, чуден е чийзкейка нали и държи сито доста време  Hug Hug Flutter

Ани, може ли да споделиш рецептата? Търсих, но не я открих, а твоите рецепти не са за изпускане. Овесената баница вече не знам колко пъти я правя, всеки път с различни добавки и всеки път става прелест.

# 731
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Ани, супер, мерси много. И аз горе -долу съм се ориентирала към такъв тип храни. Страх ме е само да не залитна към повечко хляб....
 Да, трябва си готвене и не е толкова лесно да намериш готова храна, когато си на работа. Иначе месо има навсякъде.
Да, подготовка и носене в кутии, иначе не става  Rolling Eyes Хлябът, ако е с квас и хубава пшеница или от типа на Вита, мисля че няма да е проблем дори и да е повечко. Аз не си спомням от колко време не съм купувала обикновен бял хляб, тип заводски или нарязан, сигурно вече поне 3 години. А и вече има доста фурни, които предлагат качествен хляб, така че дори не е нужно и човек сам да си го приготвя.

# 732
  • На ръба..
  • Мнения: 2 121
Дидора, чуден е чийзкейка нали и държи сито доста време  Hug Hug Flutter

Ани, може ли да споделиш рецептата? Търсих, но не я открих, а твоите рецепти не са за изпускане. Овесената баница вече не знам колко пъти я правя, всеки път с различни добавки и всеки път става прелест.
Чийзкейк-а искам да ви кажа, че е мега вкусен и режимен, в момента който свърши последното парче, вече бях запретнала ръкави за следваща доза. Hug
Ани много бих се радвала, ако споделяш по - често твои рецепти, до тук всичко, което съм пробвала се превърна в хит! Heart

# 733
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ох не смея да се покажа тук, но виждам, че Аманда също е направила рязък завой в храненето, та няма да съм само аз...

Ани, първо да благодаря за примерното меню за пости, ММ е решил, че ще пости, аз съм против, но той си го е навил на пръста и освен да го подкрепя, не виждам какво мога друго да направя - днес за закуска му направих смути със спанак, сокът на един лимон и зелена ябълка, надявам се да му се е получило добре Simple Smile
Аз с плодовете съм скарана, както знаете така че нямаше шанс да го опитам Grinning

В последните седмици се виждам с една приятелка, която е на ВМ   и естествено ефектът е УАУ! И видяла жабата, че волът вдига крак да го подковат и ...  
Честно казано мотивите ми са следните - до сега години наред съм държала мазнините ниски, въглехидратите варират. Обаче не мога да ги нацеля - ако приема малко В и при липса на мазнини ми прилошава; ако пък реша, че ще приемам В и се олива ама яко... малко работат е  без 1 мога с 1 не мога. Отделно искам да разкарам захарта от живота си, особено сега по празници и т.н. то не са бонбони, то не са баници, козунаци, ама ще си чопна малко, ама айде още малко и т.н. и т.н. сега от 3 дни, не съм посягала към В. Знам си че не може и толкова!
А не, ох ми то аз днес съм на нисък ден, ама айде утер ще го повторя... или заложеното от Оутъм на 80DO не ми стига, прилошава ми, тамън ще си докарам малко бърз В пък после ще го горя нали..

И така на 8-ми: през деня 2 пил хапки панирани в сладко кис сос и 1с.л. ориз със зеленчуци - с колежките се организирахме и си поръчахме китайско за офиса.
Вечерята - салата Цезар без крутони; свинска пържола печена с гриловани зеленчуци 1/2 пържола. Тук се случи облъчването Grinning Grinning Grinning
Събота - тренировка, обяд пил гърди на скара, спаначено пюре със сметана и гъби на грил; вечеря: домашна сланина (о да и това имам Grinning ) 1/2 свинска домашна наденица и пюре от броколи с целина (броколи, целина - варени, пасирани само с масло)
Калории: 1596;   П:86; 27%;    В:30; 9%;    М:92  64%

Неделя -  обяд печен паламуд на скара; таратор; 1/2 дива луканка; гювече - сирене, извара и кашкавал;
Калории 1290;   П: 96г;34% ;  В:17г; 6%;   М: 76г; 60%

Уикенда ми е доста натоварен сутрините и бягам напред - назад водя децата по разни мероприятия пък трябва и да изчистя и всеки уикенд задължително имам малки гости - приятелчета на децата, за които пък трябва да приготвя нещичко (мъфини, макарони на фурна правих вчера) и не ми остава ред за закуска, но не е нарочно...

Днес: Тренировка
З - сурови бадеми (май свиквам с вкуса и са ми лесен вариант за нещо като пригладнея)
О- порция дюнер без картофи, питка и зеле,, т.е. месо, сос, краставица, домат (да, да знам - доматът е плод и трябва да е аут)
За вечеря - печена свинска наденица 1/2; пюре от броколи и целина и ще имам марж за сланина,
Скрит текст:
божеее проядох пак сланина на стари години, като бях малка много обичах и другото, което обичах и всички ме смятат за луда е филийка с мас Grinning
За сега планирани и сервирани:  калории: 1,266   В24; 8%         М102;74%    П59;18%

Не искам да ходя в темата за ВМХ за сега, мисля да изкарам така 1 месец и после да намаля мазнините и да вкарам В само след тренировка. Идеята ми е да си променя навиците и да подминавам изкушенията Wink Пък знам, че с такива мазнини и 1 бонбон да хапна и ще се лепне Grinning За сега обаче нямам никакъв проблем да спазвам правилата Simple Smile


Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 19:15 от TDI

# 734
  • Мнения: 3 491
TDI, аз точно с високомазнинно хранене успях да си оправя обмяната и да сваля многото натрупани килограми след второто раждане. Бавно се случиха нещата, но се случиха. Но вероятно причината е, както казва Дези, че съм имала много да свалям. Друго е като се гонят последните килограми....
Сега също не смятам да намалявам мазнините, защото иначе трябва да ям през един час. Слагам стабилно количество зехтин, ям си и тахан. Вчера за вечеря си направих хляб от елда и бадемово брашно със зехтин и малко бакплувер. Не стана така пухкав, както се получава с яйца и малко кисело мляко, но пак се получи вкусен. Ядох и тиквички със зехтин на фурна, зелена салата с краставици и марули.
За днес съм си приготвила за обяд пюре от грах /грах, зехтин, много магданоз/, от вчерашния хляб. Ще закусвам пак овесени ядки с рожков и тахан. За вечеря ще го мисля като се прибера. Вчера само малко се притесних, че от многото фибри ми се поду стомаха. Ще видя занапред как е положението. Чудя се хората на сурова храна не са ли вечно подути ..... или се привиква.

Общи условия

Активация на акаунт