Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 61 792
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8 230

Не става за алуминий, пробвала съм.

# 256
  • Мнения: 47 996
С парочистачка?

# 257
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 819
https://www.zajenata.bg/известен-майстор-готвач-разкрива-най-ефективния-начин-за-почистване!-съдовете-стават-като-нови-за-нула-време!-news78334.html
Тук има идеи. Simple Smile


Аз имам 30 годишни алуминиеви тави, на които не им личи възрастта, но гледам да ги поддържам чисти след всяко ползване, за да не става натрупване на загар /външно/, вътрешно лесно ги измивам.

# 258
  • Мнения: X
Нали знаете, че готвенето в алуминиеви съдове и най-вече съхранение на храна в такива не е най-безвредното нещо на света.
А на мен ми е проблем капака на парти грила. Алуминиев, леко напръскан и няма почистване. Нито в съдомиялна мога да го пусна, пробвах със сода бикарбонат, но потъмнява и се отказах.

# 259
  • Мнения: 39 405
Хората го обвиват в алуминиево фолио, за да го пазят чист този капак.

# 260
  • Мнения: 84
Изпръсках си стената с мазнина, от едни яйца на очи пръсна олио.
Боядисахме, но мазнината изби отново. Знае ли някой с какво да почистя или напръскам?
Благодаря.

# 261
  • София
  • Мнения: 5 547
Изпръсках си стената с мазнина, от едни яйца на очи пръсна олио.
Боядисахме, но мазнината изби отново. Знае ли някой с какво да почистя или напръскам?
Благодаря.
И аз имам такъв случай, от преди 10г чистих стената латекса почти се изтри,боядисахме ,но пак изби мазното макар че е по- бледо.

# 262
  • Мнения: 13 555
Изпръсках си стената с мазнина, от едни яйца на очи пръсна олио.
Боядисахме, но мазнината изби отново. Знае ли някой с какво да почистя или напръскам?
Благодаря.
И аз имам такъв случай, от преди 10г чистих стената латекса почти се изтри,боядисахме ,но пак изби мазното макар че е по- бледо.
Преди време бях като вас. Мазах с белтък, с жълтък, не и не. Не помня тук ли ми каза някой, но помня какво направихме. С финна шкурка изтъркахме там, къдета са петната, грунд, намазахме с латекс и петна вече няма.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 20:43 от Пролетно цвете

# 263
  • Мнения: 1 467
Изпръсках си стената с мазнина, от едни яйца на очи пръсна олио.
Боядисахме, но мазнината изби отново. Знае ли някой с какво да почистя или напръскам?
Благодаря.
Обезмаслител няма ли да свърши работа?

# 264
  • Мнения: 2 179
Ако не намерите начин да решите проблема може да го замаскирате с винилов стикер ..например

# 265
  • Мнения: 5 713
Как да премахна петно от капки Коларгол? Това са едни черни капки за нос. Блузата е шарена, не е бяла.

# 266
  • Мнения: 8 230
Как да премахна петно от капки Коларгол? Това са едни черни капки за нос. Блузата е шарена, не е бяла.

Коларголът не беше ли с йод? Мисля с нишесте се махаше, но не съм сигурна.

# 267
  • Мнения: 1 534
Как да премахна петно от капки Коларгол? Това са едни черни капки за нос. Блузата е шарена, не е бяла.

Коларголът не беше ли с йод? Мисля с нишесте се махаше, но не съм сигурна.

Не йод, а сребро.И мен ме интересува как се премахва? Нищо, че е домашен анцунга, ама ме дразни това петно.

# 268
  • Мнения: 39 405
Капки коларгол са с йод и сребърна вода.

# 269
  • Мнения: 4 208
Петната от коларгол избеляха у дома с прането и времето.
Малкият беше изцапал целият си комплект чаршафи и особено калъфката. Със стандартно пране и около 2 мес. вече нямаше и помен.

Общи условия

Активация на акаунт