Бременни чужбински мами -4

  • 16 545
  • 262
  •   1
Отговори
# 15
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Олелеее, две черни маци!  Laughing Блазя ви!
И нашият котьо е черен, аз агитирам за още едно коте, но не ми се хващат (мъжа ми). Онзи ден на улицата пред нас имаше едно раирано страхотно тигърче, взе да ми се гали, вкарах го във входа на къщата (тя е като кооперация) и свалих нашето да си играят. Те се подушиха, поогледаха, тигърчето набързо загуби интерес и го пуснах да излезе, прибрах нашия маймун и той 2 часа стоя на вратата отвътре и плака. Хвана ме яд на мен, че го тормозя едва ли не милото.  Sad
Извинете за отклонението. Преди Дани и ние спяхме на спалнята с котето между нас. То е много добро, но любопитно, както ги описваш вашите. Аз също бях сигурна, че много ще му хареса да спи във всички бебешки неща, затова, след като ги купихме и нагласихме, ги сложихме в "детската" стая, където котето не влиза (легло, шкаф, кошара, люлка).
От болницата мъжа ми донесе на втория ден, преди ние да се приберем, една пелена и я даде на котето. Като видя Дани, само го подуши. Голямата промяна беше, че котето няма да спи при нас вече, защото Дани спи в кошара в нашата спалня. В началото не му беше приятно, но бели не е правил. А и забраната му е само за през нощта, сутрин го пускаме в спалнята и той обикаля гордо да ни подуши всички. По това време и Дани е преселен на голямото легло и купона е пълен.  Sunglasses Сега вече като се заприготвяме за лягане, сам излиза от спалнята.
Като реве бебо, котьо се изнася от съответната стая - нарушава му се спокойствието.  Laughing Но един път бях в банята, оставила Дани да спи, а той се събудил и разревал и котаракът пристигна в банята и ми се размяука - вика ме.  Grinning
Гледам да не са сами двамата в една стая - ако бебето заспи, вадя котето и затварям вратата.  От бебешките легла го гоня (той се опита само 2-3 пъти да се качи и беше изгонен подобаващо, повече не пробва). Но докато са с мен или с мъжа ми има качване по диван, легло и т.н.
Иначе не се вманиачавам. Има косми навсякъде пак, чистим, но никога няма да е перфектно. Като измия бутилките и бибите и ги изсуша, ги прибирам в еднократни пликове със зиплок - иначе биват обдушени.  Laughing
Щом са ваксинирани котките, няма проблем за бебето. Наблюдавай ги в началото, за да няма случайно някой изблик на ревност - аз от това се притеснявах необосновано. Имаше при нас например глупав изблик на любов - аз кърмя и котето до нас в страшен кеф протегнало лапи и разпуска нокти и за малко да одраска бебчо по главата - ей за такива неща наблюдение.
Но децата ще пораснат бързо и тогава котките да се пазят.  Laughing
Простете дългия постинг  Peace
Айде лека бременност! Не остана!  Hug

# 16
  • Мнения: 1 194
Нямам разкритие, обаче бебето ниско долу  Confused. И доктора гледа и каза хайде отивай си сега, а утре сутринта звънни да си искаш пак час за четвъртък или петък, понеже трябвало да ме наблюдават.
Да съм лежала и да не съм излизала на топло, много течности да съм пиела.
И сега взех да се чудя, не е ли много рано толкова ниско да е бебето? newsm78 Да не вземем да се срещнем доста по-рано, че не знам. Rolling Eyes

Тандори, при миналата ми бременост Яна също беше много ниско разположено бебе. Още в 5 месец ми го казаха и според гинеколозите на това се дължаха контракциите-от натоиска на главата на бебето в/у шийката. В 7 месец направо ми казаха да лежа, че тооолкова ниско разположено бебе гинеколожката "не била виждала". Въпреки всико родих в 9 месец-е, 19 дни преди термина, но Яна беше 3 кила(слава богу , че не остана до края Embarassed).
Не се страхувай от прекалено ранно раждане, щом шийката е затворена, не е страшно. Просто е много неприятно с тези контаркции, аз тогава и 5 метра не можех да измина, само в къщи си  стоях...
Надявам се , че всичко е наред!

# 17
  • Мнения: 7 091
Тандори, при миналата ми бременост Яна също беше много ниско разположено бебе. Още в 5 месец ми го казаха и според гинеколозите на това се дължаха контракциите-от натоиска на главата на бебето в/у шийката. В 7 месец направо ми казаха да лежа, че тооолкова ниско разположено бебе гинеколожката "не била виждала". Въпреки всико родих в 9 месец-е, 19 дни преди термина, но Яна беше 3 кила(слава богу , че не остана до края Embarassed).
Не се страхувай от прекалено ранно раждане, щом шийката е затворена, не е страшно. Просто е много неприятно с тези контаркции, аз тогава и 5 метра не можех да измина, само в къщи си  стоях...
Надявам се , че всичко е наред!

Ох, в общи линии е както го описваш. Казаха ми да лежа, за да изкарам поне до края на юли  Confused То всичко друго добре, ама като татито ни се налага да работи извънредно, едни нови проекти почнаха, ние сме по цял ден сами с дребния, а аз лежа.Дано следващите дни да ми е по-добре, че да мога да посвърша нещата дето ми се насъбраха.
Дано да не се срещнем твърде рано с бебчето.

# 18
  • Мнения: 502
Tandoori и аз съм така. В края на 6ти месец ми почнаха контракциите, имах малко разкритие. Лежах 3 седмици в къщи и се закрепиха нещата. И сега в 34 седмица пак се почна и на мен ми казват да лежа. Никакво домакинстване, никакви разходки. Само 2 пъти в седмицата ходя на запис на тонове и контракции. Пия магнезий, ама нищо не помага. На всеки минал ден се радвам и гледам да се пазя, колкото мога.

# 19
  • Мнения: 1 768
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78

# 20
  • Мнения: 1 194
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78
Ами  надявам се нормално, дано не изникнат индикации за секцио в хода на раждането. А ти?

Иначе да се "отчета " , че днес бях на контролна ехография и бебо е пораснал за три седмици със 700 грама, не е много голям, но важното е, че расте.
Най-странното е, че шийката се е удължила и затворила? newsm78 ThinkingСпоред докторката е затова, че съм в болнични и си почивам... Joy Та такива ми ти мистерии.
Ама мен нали напоследък ме обхвана паника около раждането, може "със силата на внушението" да съм си затворила шийката и да пренося EmbarassedМайтап, разбира се.
А иначе аз не качвам нито грам, от два месеца едно и също тегло. Но щом бебо расте, това вече не ме притеснява, дори ме устройва Sunglasses-надявам се всичките ми 7 кила да изчезнат с раждането..., а не като миналия път цяяяла година да ги влача
Вие как сте? Има ли нови родили? Sunglasses

# 21
  • Мнения: 7 091
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78

 Ами ако няма никакви проблеми, нормално.

# 22
  • Мнения: 1 393
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78

Тук избор няма, т.е. е "как дойде".  Laughing
Решава се в последния момент в болницата.

# 23
  • Мнения: X
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78

Тук избор няма, т.е. е "как дойде".  Laughing
Решава се в последния момент в болницата.

Да, и при мен така... Надявам се нормално да си родя и тоя път...

# 24
  • Мнения: 1 768
Здравейте. Grinning

Днес бях на преглед и ми каzа,4е може да е моми4енце,от което много се zарадвах,но не бе6е сигурна,zатова след Българията 6е каже със сигурност. Blush
Каzаха ми и иЗследванията от таксоплаЗмоzата..Има сам я преди години,но сега я няма.. newsm78Странна работа,та аЗ не вкусвам сурово месо,а камоли да имам допир до котки..Мраzя ги вси4ките до една.. #Cussing out

# 25
  • Мнения: 7 605
Странна работа,та аЗ не вкусвам сурово месо

Луканка, суджук, салам не ядеШ ли?

# 26
  • Мнения: 1 128
     Здравейте,мам4ета.


     Аз в края на март,когато разбрах 4е съм бременна ви се представих,но после не писах въобще,следя ви 4есто оба4е.Надявам се сега да влизам редовно.
     Относно секцио или "натюр" още нищо незнам.То за пет месеца ме видя само веднъж гинеколог и до тези "задълбо4ени" подробности не сме стигали.Май до никакви подробности не стигнахме.Като помисля до никъде не стигнахме,защото преписа някакви лист4ета и даже не ме попита как се 4увствам и дали имам оплаквания.И това беше вси4ко.Ами така е държавното здравеопазване в Испанско.Весело да става.
     Леко бременеене на вси4ки ви.

 Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

# 27
  • Мнения: 41
Цитат
Здравейте мамчета,
Имаме си и ние бебе вече  - Николас, 3370 грама и 49 см. Роди се вчера, и днес сме си вече у дома. Докторът позна,че няма да изкарам бременна до другата седмица  . Исках епидурална, обаче ме хвана само за 3 часа и после ме болеше доста, защото ми бяха включили и окситоцин . Никой не можа да си обясни защо... За първо раждане ми отне 13 часа и малко външни шевове.
Не съжалявам за миг. Заслужава си! Сега ще се гледаме и ще свикваме. Ден и нощ са ми като едно, не мога да се освестя, но явно така е с всички.
На бременните мами желая прекрасни бебчета .
Много ви благодаря за всички съвети. Целувки от нас   
Честито на WinnieThePooh за бебчето! Да им е живо и здраво и само радости да им носи!  bouquet

# 28
  • Мнения: 41
Скъпи бъдещи мамчета, кажете ми моля каква козметика за лице ползвате? По точно ме интересува какви кремове за лице можем да ползваме по време на бременността? По принцип не обичам да се мазотя, но .... Споделете ако знаете нещо подходящо което мога да си купя от тук, за летния сезон със защитен фоктор и за чувствителна кожа! Благодаря ви предварително!  bouquet

# 29
  • Мнения: 7 091
Скъпи бъдещи мамчета, кажете ми моля каква козметика за лице ползвате? По точно ме интересува какви кремове за лице можем да ползваме по време на бременността? По принцип не обичам да се мазотя, но .... Споделете ако знаете нещо подходящо което мога да си купя от тук, за летния сезон със защитен фоктор и за чувствителна кожа! Благодаря ви предварително!  bouquet

Аз ползвам на Лореал сега( макар че като марка не ги долюбвам особено) просто защото имат крем, който не мирише на нищо, а мен страшно ме дразнят миризми Simple Smile. Та критерия, по който го избирах не е много като това дето ти питаш, ама казвам да си кажа  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт