Бременни чужбински мами -4

  • 16 534
  • 262
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
       

                                                                                           


                                                 БЕБЕ 2006  - ЧЕТВЪРТА СЕРИЯ        


НОЕМВРИ

08.11.2006 г. - friki - Испания, 28 г., първа бременност.
09.11.2006 г. - Gerqina - USA, 30 - първа бременност - 

14.11.2006 г. - Мишенце - France - 16.11.2006 - Никола
15.11.2006 г. - sofkobofko - САЩ, 32 г. - първа бременност
26.11.2006 г. - Bimba24 (Деси) - Италия, 24 г. - първа бременност

     
ДЕКЕМВРИ

03.12.2006 г. - Vessito (Веси) - Германия, 23 г. - първа бременност-  
08.12.2006 г. - amymommy - Италия, 30 г. - втора бременност - 
15.12.2006 г. - Abadjieva (Анна) -  втора бременност -
21.12.2006 г. - shemet_neveroiaten -  Канада, 32 г. - първа бременност
23.12.2006 г. -  milena22 - Германия - първа бременност -   
26.12.2006 г. - shrew (Таня) -  Гърция - първа бременност-



                                                 БЕБЕ 2007  - ПЪРВА СЕРИЯ    
     


ЯНУАРИ

01.01.2007 г. - moppie - първа бременност -      
05.01.2007 г. - brumbolina - UK, 24 г. - първа бременност -       
16.01.2007 г. - jina  - USA - втора бременност -                    
30.01.2007 г. - mariya_75 (Мария) - USA- NC, 30 г. - първа бременност -
 

ФЕВРУАРИ

03.02.2007 г. - Ritamae - Австрия, 33 г. - първа бременност -  
13.02.2007 г.- Fruclichka - Дания, 33 г. - първа бременност -


МАРТ

08.03.2007 г. - eddita (Елица)  - Холандия, 30 г. - втора бременност -
30.03.2007 г. - mcdirock (Милена)  - Италия , 31 г. - втора бременност -  


АПРИЛ

23.04.2007 г. - piccolina - Италия, 24 г. - първа бременност - 


МАЙ

04.05.2007 г. - cheeky - UK, 29 г. - първа бременност -  
10.05.2007 г. - звездичка (Деси) - Холандия - първа бременност -
23.05.2007 г. - mia333 (Мария) - Германия - първа бременност -


ЮНИ

02.06.2007 г. - Шоши (Цвети) - Германия, 29г., втора бременност -
10.06.2007 г. -  MKT - Австрия, 24 г. - втора бременност -

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 00:48 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 1 768
Супер.Аz съм ЗА Hug Stop

# 2
  • Мнения: 7 091
 Аз си пуснах темата, ама хайде сега и да си пиша в нея  Laughing Mr. Green. Вчера докато подреждах нещата на бебето извадих двете нови шишета на Др Браун, които бях купила и 2 залъгалки на Плейтекс (  ако има някакво значение, Орто Про: http://www.playtexbaby.com/bottlesandpacifiers/products/pacifiers.asp ) и с голямо изумление прочетох упътванията им. На бибероните пишеше в никакъв случай да не се стерилизират, а само да се изварят 1-вия път  #Crazy, на шишетата също. Аз с малкия си бях купила шишета на др Браун пак оттука, само че бяха малко по-тумбести, тези са по-тесни, на предните не пишеше, че не може да се стерилизират ( аз имам стерилизатор за микровълнова на Др. Браун). Да не говорим за бибероните. Чудя се защо ли е така? Да не говорим, че пък не съм изварявала въобще никакви биберони, само ги стерилизирах. И сега едно че ме е страх , как ще ги "варя", второ се чудя какво ще им стане ако ги сложа в стерилизатора в микровълновата newsm78.
Някой да има идея?  В същото време на помпата ми Авент ( и нейните шишета и биберони) пише, че се стерилизира. Тотално се обърках. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 947
   Аз нямам идея за шишетата /между другото - изваряването върши ли работата на стерилизирането?/ , но моля да ме пишеш на 26 годинки вече и с розов щъркел. Wink

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз докога ще се мотам из тия бременните теми?  Laughing

Ние също ползваме Др. Браун и Плейтекс бутилки, биберони на Гърбър и Авент. Варя шишета, биберони, части за помпа, защото стерилизатор не съм купила, че стерилизацията я правя от дъжд на вятър - слагам всичко в една голяма тенджера и варя около 10 мин. Нищо им няма. Учудващо е, че пише на опаковките да не се стерилизират, а изваряват - според мен тези неща са взаимозаменяеми. Още повече, че стерилизатора за микровълнова на практика вари вода.

# 5
  • Мнения: 7 091
   Аз нямам идея за шишетата /между другото - изваряването върши ли работата на стерилизирането?/ , но моля да ме пишеш на 26 годинки вече и с розов щъркел. Wink

Честито розово щъркелче Wink
За изваряването нямам идея, понеже аз никога не съм изварявала. newsm78 Точно затова се чудя, а и се чудя да не се развалят нещо тези биберони както пише да се изварят...странна работа.

# 6
  • Мнения: 7 091
Аз докога ще се мотам из тия бременните теми?  Laughing

Ние също ползваме Др. Браун и Плейтекс бутилки, биберони на Гърбър и Авент. Варя шишета, биберони, части за помпа, защото стерилизатор не съм купила, че стерилизацията я правя от дъжд на вятър - слагам всичко в една голяма тенджера и варя около 10 мин. Нищо им няма. Учудващо е, че пише на опаковките да не се стерилизират, а изваряват - според мен тези неща са взаимозаменяеми. Още повече, че стерилизатора за микровълнова на практика вари вода.
Ще се моташ ами  Mr. GreenНали искаме съвети от първа ръка Wink

А за изваряването- на бибероните пише въобще да не се слагат в микровълнова  #Crazy. И на мен ми се струва, че са взаимнозаменяеми, ама така пише. Дори не съм предполагала, може да не препоръчват стерилизация.

# 7
  • Мнения: 1 768
Видях в един магаЗин малки перални,които побират малко пране вътре.Струват 30 евро и се zамислих дали не е нужна zа дрехите на бебо.Хем в на4алото не са толкова много,4е да се съберат в цяла голяма пералня..А и съм 4увала,4е не е хубаво да се перат дрехите на бебо с теЗи на родителите..Какво 6е кажете по въпроса? newsm78

# 8
  • Мнения: 7 605
Веси и аz ги видях тия перални, ами ако имаШ пари в иzли4ие, купи си  Mr. Green Няма проблем дрехите да се перат zаедно, ама никакъв. Прах полzвам Ариел или Перzил Сенzитив, понеже е беz парфюм, а омекотител не се слага, zаЩото от него остава един слой върху дрехите и не било хубаво zа кожата. АкуШерката ми каzа да го zаместя с оцет  Shocked  но аz не съм пробвала. Пера беz омекотител. А ина4е не пера много 4есто, понеже тук в квартирата си нямаме пералня, има една в маzата и си я делим с 2 други семейства и само преz седмицата от 8 до 18 4аса е раzреШено прането  Rolling Eyes  А бебетата много много не цапат. Бодита само ако памперса пропуска, блуzка само ако повръЩа, но zа таzи цел полzваме лигавник  Mr. Green

Анна, да, иzверяването е стерилиzация. Даже акуШерката ми ми покаzа една бърzа процедура, вzимаШ една купи4ка, слагаШ в нея вряла вода и поставиШ неЩата вътре zа иzвестно време. Идеално zа бибите, примерно. Мен бърzо ме домърzя да иzверявам вси4ко и си купихме един стерилиzатор zа 30 ?  Peace

За протокола/статистиката, ве4е не съм бременна  Joy  родих на 16.4. (на термин  Mr. Green ) в 0.52 4аса Милена, 3630 гр, 55 см. И ве4е съм на 31 години  Wink

МиШенце, Мариякара, нали искате слингове, ето един сайт у френско http://echarpes.ouvaton.org/

# 9
  • Мнения: 7 091
Ами хайде да се "похваля".. Rolling Eyes Confused
Днеска бях на консултация, по някакво стечение на обстоятелствата от снощи 12 през нощта не усещах бебето( до към 4 следобед на следващия ден 3-4 пъти да съм го усетила), което пък е много необичайно за нея, понеже е много активно бебе. Казвам аз днеска на докторицата, тя вика айде в родилното да те сложат на фетален монитор. Отивам аз...хайде половин час. Сестрата каза, като дойде сега доктора ще каже дали ще си ходиш или ще останеш още. Дойде той, с бебето всичко наред каза, обаче много контракции ми засякли( аз не съм усетила повече от една, а както знаете все се оплаквам с много интензивни контракции, значи смятайте колко са били силни тези предните). И той каза хайде още половин час, ама да следят контракциите най-вече. Нямам разкритие, обаче бебето ниско долу  Confused. И доктора гледа и каза хайде отивай си сега, а утре сутринта звънни да си искаш пак час за четвъртък или петък, понеже трябвало да ме наблюдават.
Да съм лежала и да не съм излизала на топло, много течности да съм пиела.
И сега взех да се чудя, не е ли много рано толкова ниско да е бебето? newsm78 Да не вземем да се срещнем доста по-рано, че не знам. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 425
Здравейте!

Вече сме 1+1! Синът ми се роди на 26.05. в 19.48ч. 3440гр. и 51 см., казва се Килиан Арне.Преносих го 5 дни, макар че имах скъсявне на шийката още от шестия месец. Раждането мина леко и бързо, без обезболяващи или ПДА. По време на контракциите сядах на мед. топка и си въртях таза - това много ми помогна да намаля болката, а също и дишането.

отивам да давам "манджа"  Wink

# 11
  • Мнения: 964
Тандори залъгалките на Плейтекс издържат безпроблем в стерилизатора,но на Нук се скапаха за около 3 месеца,понеже са от по-мек каучук и взеха да лепкат. Става дума за най-обикновенните на Нук,а другите дето са от прозрачна пласмаса с цветенца и меченца не издържат изобщо,имат някаква тежест в тях и като падат падат винаги с бубата нагоре-не се цапат уж,ама се пукат и като ги сложиш в стерилизатора  бубата се пълни с вода,ние строщихме 6 бр. и се отказах да ги копувам Naughty
Ние най-обичаме бибите на Нук,такава ни дадоха още в родилното,имаме и на Орто Про, аз имам около 15 залъгалки и каквото хвана от кутията че то при нас нищо не постига Mr. Green

За шишетата аз съм само с Авент не са мръднали в стерилизатора.

# 12
  • Мнения: 7 091
Тандори залъгалките на Плейтекс издържат безпроблем в стерилизатора,но на Нук се скапаха за около 3 месеца,понеже са от по-мек каучук и взеха да лепкат. Става дума за най-обикновенните на Нук,а другите дето са от прозрачна пласмаса с цветенца и меченца не издържат изобщо,имат някаква тежест в тях и като падат падат винаги с бубата нагоре-не се цапат уж,ама се пукат и като ги сложиш в стерилизатора  бубата се пълни с вода,ние строщихме 6 бр. и се отказах да ги копувам Naughty
Ние най-обичаме бибите на Нук,такава ни дадоха още в родилното,имаме и на Орто Про, аз имам около 15 залъгалки и каквото хвана от кутията че то при нас нищо не постига Mr. Green

За шишетата аз съм само с Авент не са мръднали в стерилизатора.

Мерси много! Абе и на мене ми се виждаше малко ненормална работа дето пишат, че не може, защото варенето ми се струва доста по-интензивна процедура от стерилизирането Peace

# 13
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз забравих да упомена, че нямам нищо каучуково - всички биби са от силикон, не знам дали това има значение за варенето.
Тандури, пази къщата сега. Не знам колко ниско е много ниско, ама и аз носих ниско през цялото време. Важното е да нямаш разкритие.  Hug

# 14
  • Мнения: 1 393
Аз забравих да упомена, че нямам нищо каучуково - всички биби са от силикон, не знам дали това има значение за варенето.


Аз нищо не разбирам от биберони, поне не още, но и мен няколко мами ме посъветваха само силиконови да купувам, такива и смятам да бъдат.
burka, аз към теб имам въпрос по котешко-бебешката тематика, ако нямаш нещо против.  Laughing
И ние сме като вас - даже имаме не една, а две черни котки, една мъжка и една женска.
Би ли споделила опит за съжителството на бебето и котката?
Моите са сладури и са кротки, обаче са много любопитни и двете и мен ме притеснява, че още като донесем crib и pack-and-play  и ще се започне едно скачане вътре, за да го "опознаят"...а току виж и им хареса да си лежат в тях.  Crazy
Да не говорим, че и двете ни котки доста често се качват на леглото ни, което мен не ме притеснява, но не съм сигурна, че ще е добра идея, когато и бебето е вече тук.
Та моля те сподели опит и съвети, ако имаш такива- ще съм ти благодарна!

# 15
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Олелеее, две черни маци!  Laughing Блазя ви!
И нашият котьо е черен, аз агитирам за още едно коте, но не ми се хващат (мъжа ми). Онзи ден на улицата пред нас имаше едно раирано страхотно тигърче, взе да ми се гали, вкарах го във входа на къщата (тя е като кооперация) и свалих нашето да си играят. Те се подушиха, поогледаха, тигърчето набързо загуби интерес и го пуснах да излезе, прибрах нашия маймун и той 2 часа стоя на вратата отвътре и плака. Хвана ме яд на мен, че го тормозя едва ли не милото.  Sad
Извинете за отклонението. Преди Дани и ние спяхме на спалнята с котето между нас. То е много добро, но любопитно, както ги описваш вашите. Аз също бях сигурна, че много ще му хареса да спи във всички бебешки неща, затова, след като ги купихме и нагласихме, ги сложихме в "детската" стая, където котето не влиза (легло, шкаф, кошара, люлка).
От болницата мъжа ми донесе на втория ден, преди ние да се приберем, една пелена и я даде на котето. Като видя Дани, само го подуши. Голямата промяна беше, че котето няма да спи при нас вече, защото Дани спи в кошара в нашата спалня. В началото не му беше приятно, но бели не е правил. А и забраната му е само за през нощта, сутрин го пускаме в спалнята и той обикаля гордо да ни подуши всички. По това време и Дани е преселен на голямото легло и купона е пълен.  Sunglasses Сега вече като се заприготвяме за лягане, сам излиза от спалнята.
Като реве бебо, котьо се изнася от съответната стая - нарушава му се спокойствието.  Laughing Но един път бях в банята, оставила Дани да спи, а той се събудил и разревал и котаракът пристигна в банята и ми се размяука - вика ме.  Grinning
Гледам да не са сами двамата в една стая - ако бебето заспи, вадя котето и затварям вратата.  От бебешките легла го гоня (той се опита само 2-3 пъти да се качи и беше изгонен подобаващо, повече не пробва). Но докато са с мен или с мъжа ми има качване по диван, легло и т.н.
Иначе не се вманиачавам. Има косми навсякъде пак, чистим, но никога няма да е перфектно. Като измия бутилките и бибите и ги изсуша, ги прибирам в еднократни пликове със зиплок - иначе биват обдушени.  Laughing
Щом са ваксинирани котките, няма проблем за бебето. Наблюдавай ги в началото, за да няма случайно някой изблик на ревност - аз от това се притеснявах необосновано. Имаше при нас например глупав изблик на любов - аз кърмя и котето до нас в страшен кеф протегнало лапи и разпуска нокти и за малко да одраска бебчо по главата - ей за такива неща наблюдение.
Но децата ще пораснат бързо и тогава котките да се пазят.  Laughing
Простете дългия постинг  Peace
Айде лека бременност! Не остана!  Hug

# 16
  • Мнения: 1 194
Нямам разкритие, обаче бебето ниско долу  Confused. И доктора гледа и каза хайде отивай си сега, а утре сутринта звънни да си искаш пак час за четвъртък или петък, понеже трябвало да ме наблюдават.
Да съм лежала и да не съм излизала на топло, много течности да съм пиела.
И сега взех да се чудя, не е ли много рано толкова ниско да е бебето? newsm78 Да не вземем да се срещнем доста по-рано, че не знам. Rolling Eyes

Тандори, при миналата ми бременост Яна също беше много ниско разположено бебе. Още в 5 месец ми го казаха и според гинеколозите на това се дължаха контракциите-от натоиска на главата на бебето в/у шийката. В 7 месец направо ми казаха да лежа, че тооолкова ниско разположено бебе гинеколожката "не била виждала". Въпреки всико родих в 9 месец-е, 19 дни преди термина, но Яна беше 3 кила(слава богу , че не остана до края Embarassed).
Не се страхувай от прекалено ранно раждане, щом шийката е затворена, не е страшно. Просто е много неприятно с тези контаркции, аз тогава и 5 метра не можех да измина, само в къщи си  стоях...
Надявам се , че всичко е наред!

# 17
  • Мнения: 7 091
Тандори, при миналата ми бременост Яна също беше много ниско разположено бебе. Още в 5 месец ми го казаха и според гинеколозите на това се дължаха контракциите-от натоиска на главата на бебето в/у шийката. В 7 месец направо ми казаха да лежа, че тооолкова ниско разположено бебе гинеколожката "не била виждала". Въпреки всико родих в 9 месец-е, 19 дни преди термина, но Яна беше 3 кила(слава богу , че не остана до края Embarassed).
Не се страхувай от прекалено ранно раждане, щом шийката е затворена, не е страшно. Просто е много неприятно с тези контаркции, аз тогава и 5 метра не можех да измина, само в къщи си  стоях...
Надявам се , че всичко е наред!

Ох, в общи линии е както го описваш. Казаха ми да лежа, за да изкарам поне до края на юли  Confused То всичко друго добре, ама като татито ни се налага да работи извънредно, едни нови проекти почнаха, ние сме по цял ден сами с дребния, а аз лежа.Дано следващите дни да ми е по-добре, че да мога да посвърша нещата дето ми се насъбраха.
Дано да не се срещнем твърде рано с бебчето.

# 18
  • Мнения: 502
Tandoori и аз съм така. В края на 6ти месец ми почнаха контракциите, имах малко разкритие. Лежах 3 седмици в къщи и се закрепиха нещата. И сега в 34 седмица пак се почна и на мен ми казват да лежа. Никакво домакинстване, никакви разходки. Само 2 пъти в седмицата ходя на запис на тонове и контракции. Пия магнезий, ама нищо не помага. На всеки минал ден се радвам и гледам да се пазя, колкото мога.

# 19
  • Мнения: 1 768
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78

# 20
  • Мнения: 1 194
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78
Ами  надявам се нормално, дано не изникнат индикации за секцио в хода на раждането. А ти?

Иначе да се "отчета " , че днес бях на контролна ехография и бебо е пораснал за три седмици със 700 грама, не е много голям, но важното е, че расте.
Най-странното е, че шийката се е удължила и затворила? newsm78 ThinkingСпоред докторката е затова, че съм в болнични и си почивам... Joy Та такива ми ти мистерии.
Ама мен нали напоследък ме обхвана паника около раждането, може "със силата на внушението" да съм си затворила шийката и да пренося EmbarassedМайтап, разбира се.
А иначе аз не качвам нито грам, от два месеца едно и също тегло. Но щом бебо расте, това вече не ме притеснява, дори ме устройва Sunglasses-надявам се всичките ми 7 кила да изчезнат с раждането..., а не като миналия път цяяяла година да ги влача
Вие как сте? Има ли нови родили? Sunglasses

# 21
  • Мнения: 7 091
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78

 Ами ако няма никакви проблеми, нормално.

# 22
  • Мнения: 1 393
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78

Тук избор няма, т.е. е "как дойде".  Laughing
Решава се в последния момент в болницата.

# 23
  • Мнения: X
Как 6е раждате?Нормално или секцио? newsm78

Тук избор няма, т.е. е "как дойде".  Laughing
Решава се в последния момент в болницата.

Да, и при мен така... Надявам се нормално да си родя и тоя път...

# 24
  • Мнения: 1 768
Здравейте. Grinning

Днес бях на преглед и ми каzа,4е може да е моми4енце,от което много се zарадвах,но не бе6е сигурна,zатова след Българията 6е каже със сигурност. Blush
Каzаха ми и иЗследванията от таксоплаЗмоzата..Има сам я преди години,но сега я няма.. newsm78Странна работа,та аЗ не вкусвам сурово месо,а камоли да имам допир до котки..Мраzя ги вси4ките до една.. #Cussing out

# 25
  • Мнения: 7 605
Странна работа,та аЗ не вкусвам сурово месо

Луканка, суджук, салам не ядеШ ли?

# 26
  • Мнения: 1 128
     Здравейте,мам4ета.


     Аз в края на март,когато разбрах 4е съм бременна ви се представих,но после не писах въобще,следя ви 4есто оба4е.Надявам се сега да влизам редовно.
     Относно секцио или "натюр" още нищо незнам.То за пет месеца ме видя само веднъж гинеколог и до тези "задълбо4ени" подробности не сме стигали.Май до никакви подробности не стигнахме.Като помисля до никъде не стигнахме,защото преписа някакви лист4ета и даже не ме попита как се 4увствам и дали имам оплаквания.И това беше вси4ко.Ами така е държавното здравеопазване в Испанско.Весело да става.
     Леко бременеене на вси4ки ви.

 Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

# 27
  • Мнения: 41
Цитат
Здравейте мамчета,
Имаме си и ние бебе вече  - Николас, 3370 грама и 49 см. Роди се вчера, и днес сме си вече у дома. Докторът позна,че няма да изкарам бременна до другата седмица  . Исках епидурална, обаче ме хвана само за 3 часа и после ме болеше доста, защото ми бяха включили и окситоцин . Никой не можа да си обясни защо... За първо раждане ми отне 13 часа и малко външни шевове.
Не съжалявам за миг. Заслужава си! Сега ще се гледаме и ще свикваме. Ден и нощ са ми като едно, не мога да се освестя, но явно така е с всички.
На бременните мами желая прекрасни бебчета .
Много ви благодаря за всички съвети. Целувки от нас   
Честито на WinnieThePooh за бебчето! Да им е живо и здраво и само радости да им носи!  bouquet

# 28
  • Мнения: 41
Скъпи бъдещи мамчета, кажете ми моля каква козметика за лице ползвате? По точно ме интересува какви кремове за лице можем да ползваме по време на бременността? По принцип не обичам да се мазотя, но .... Споделете ако знаете нещо подходящо което мога да си купя от тук, за летния сезон със защитен фоктор и за чувствителна кожа! Благодаря ви предварително!  bouquet

# 29
  • Мнения: 7 091
Скъпи бъдещи мамчета, кажете ми моля каква козметика за лице ползвате? По точно ме интересува какви кремове за лице можем да ползваме по време на бременността? По принцип не обичам да се мазотя, но .... Споделете ако знаете нещо подходящо което мога да си купя от тук, за летния сезон със защитен фоктор и за чувствителна кожа! Благодаря ви предварително!  bouquet

Аз ползвам на Лореал сега( макар че като марка не ги долюбвам особено) просто защото имат крем, който не мирише на нищо, а мен страшно ме дразнят миризми Simple Smile. Та критерия, по който го избирах не е много като това дето ти питаш, ама казвам да си кажа  Mr. Green

# 30
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Честито бебче на Winnie the Pooh! Да е жив и здрав, усмихнат и щастлив!

# 31
  • Мнения: 1 393
Скъпи бъдещи мамчета, кажете ми моля каква козметика за лице ползвате? По точно ме интересува какви кремове за лице можем да ползваме по време на бременността? По принцип не обичам да се мазотя, но .... Споделете ако знаете нещо подходящо което мога да си купя от тук, за летния сезон със защитен фоктор и за чувствителна кожа! Благодаря ви предварително!  bouquet

Доколкото знам не е хубаво да се ползват кремове с много Витамин А, иначе май почти всичко може да използваш. Аз лично откакто съм забременяла въртя ето тези (които не са нищо обикновено всъщност):

http://www.walgreens.com/popups/s_image.jsp?id=prod6458
http://www.drugstore.com/popups/largerphoto/default.asp?pid=7106 … 71065&trxp2=1
http://www.olay.com/images/product/detail/te1000de.jpg
http://www.yvesrocherusa.com/control/product/~category_id=M00003 … ~product_id=41013


# 32
  • Мнения: 1 393
Нека да ви се похваля, моля! Flutter
Последните два дни работихме по бебешката стая.
В събота сложихме ламинирания под (да му се ненадяваш на моя пусти американски мъж, аз направо го бях подценила- мислех, че ще се влачим една седмица докато го сложи, ако и въобще, а той взе, че го изпраска за няма и половин ден.  Simple Smile Много съм горда с него!).
А вчера купихме и сглобихме кошарката и даже сложихме и bedding-а (той разбира се сега трябва да се свали, за да се изпере прилежно всичко, но аз не можах да се въздържа и го сложих, за да щракна две- три бързи снимки  Wink).
Всичко е още work in progress, има да се рисуват едни неща по стените и да се слагат разни декорации, плюс да се боядиса една ракла бяла, но ето това е нашия прогрес от тази събота и неделя:
http://-spam036-/fqpfo

http://-spam036-/lv6fx

http://-spam036-/qnxuq

# 33
  • Мнения: 7 091
Нека да ви се похваля, моля! Flutter
Последните два дни работихме по бебешката стая.
В събота сложихме ламинирания под (да му се ненадяваш на моя пусти американски мъж, аз направо го бях подценила- мислех, че ще се влачим една седмица докато го сложи, ако и въобще, а той взе, че го изпраска за няма и половин ден.  Simple Smile Много съм горда с него!).
А вчера купихме и сглобихме кошарката и даже сложихме и bedding-а (той разбира се сега трябва да се свали, за да се изпере прилежно всичко, но аз не можах да се въздържа и го сложих, за да щракна две- три бързи снимки  Wink).
Всичко е още work in progress, има да се рисуват едни неща по стените и да се слагат разни декорации, плюс да се боядиса една ракла бяла, но ето това е нашия прогрес от тази събота и неделя:
http://-spam036-/fqpfo

http://-spam036-/lv6fx

http://-spam036-/qnxuq


Браво на вас, изглежда направо като от списание!!! А за ламината направо нямам думи! smile3501 И нашата стая е с пеперудков мотив Mr. Green, на баткото с Мечо Пух.

# 34
  • Мнения: 1 194
Браво на американския мъж! чудесно изглежда до тук стаята. Ние нали взехме нова къща и за първи път ще имаме детска стая, ама ще я делят (здраве и живот ) момиченце и момченце. Сега се чудим какъв да е цвят за двамата? newsm78

# 35
  • Мнения: 1 947
   Хех, а аз почти съвсем сама правя стаята, малко по малко - моят мъжки е много зает или го няма в града... Sad
Боядисах в кайсиев цвят, сложих бордюрче с дзверове, вече са готови скринчето и шкафа, остана ми леглото
и да подреждам вече дрешки. Ама е такова УДОВОЛСТВИЕ! Щастлива съм! Simple Smile Поздравчета!!! Simple Smile
 
п.п. Аз помислих, че снимките са от списание  Shocked Браво!

# 36
  • Мнения: 1 947
   MariaF, Привет!  Grinning

   Аз имам едно въпросче към германски майки, бъдещи или настоящи, спомнящи си
една подробност, малко преди раждането. Та значи, получих 3 хартийки, а именно:
1. Bescheinigung über den mutmaßlichen Tag der Entbindung
2. Überweisungs-/Abrechnungsschein
3. Verordnung von Krankenhausbehandlung

   Разбирам, че трябва да изпратя на здравната си каса тези неща, но не разбрах дали и трите...?
Абе всъщност, не разбирам нищо. Аз не работя, така че Mutterschaftsgeld няма да има, но
предполагам за разходите по болничното обсужване и за Erziehungsgeld са необходими. Та, МОЛЯ,
ако някой си спомня какво се прави с тези хартийки (как мразя хартийки), да ми спомогне да се
ориентирам, че трябва да се пращат по-скоро, а мога да питам мойта докторка чак евентуално
другата седмица. Danke!

# 37
  • Мнения: 11 314
   MariaF, Привет!  Grinning

   Аз имам едно въпросче към германски майки, бъдещи или настоящи, спомнящи си
една подробност, малко преди раждането. Та значи, получих 3 хартийки, а именно:
1. Bescheinigung über den mutmaßlichen Tag der Entbindung
2. Überweisungs-/Abrechnungsschein
3. Verordnung von Krankenhausbehandlung

   Разбирам, че трябва да изпратя на здравната си каса тези неща, но не разбрах дали и трите...?
Абе всъщност, не разбирам нищо. Аз не работя, така че Mutterschaftsgeld няма да има, но
предполагам за разходите по болничното обсужване и за Erziehungsgeld са необходими. Та, МОЛЯ,
ако някой си спомня какво се прави с тези хартийки (как мразя хартийки), да ми спомогне да се
ориентирам, че трябва да се пращат по-скоро, а мога да питам мойта докторка чак евентуално
другата седмица. Danke!
Annamarinova,  и трите хартийки са ти за болницата, в която ще раждаш. Първата ще ти е нужна като отидеш да се представиш и разгледаш клиниката. Другите две са като тръгнеш да раждаш, си ги носиш заедно с другите бумаги и чантата. Няма нужда да ги пращаш - най-добре е сама или с таткото да ги занесеш (специално първата).
Аз се учудвам защо са три - на мен на времето и двата пъти са ми давали само хартийка номер 2.
За Ерцийунгсгелда не ти трябват такива работи, нито за здравната каса.
Като родиш жива и здрава да си и ти бебето, тогава си пращаш на здравната каса само единия от актовете за раждане (те така ги издават - по предназначение).
Ако се сетиш друго, питай.  Hug

# 38
  • Мнения: 1 947
   Златна да си, Arwen!  Laughing
   Поразрових се и подразбрах, че 2 и 3 ще си ги нося, когато му дойде времето.
Аз, обаче, вече съм избрала клиниката и съм ходила да я разглеждам, само това
представяне не ми е ясно какво е - трябва да се записвам за раждане ли? Казаха
ми, че Bescheinigung-a трябва да изпратя на Кранкенкасе, "sonst gibt's kein Geld." Laughing
А на гърба на 3. пише: "Die Kostenpflichtungserklärung gegenüber dem Krankenhaus
bleibt der Krankenkasse vorbehalten; deshalb bitte diese Verordnung vor Aufsuchen
des Krankenhauses der zuständigen Krankenkasse vorlegen." Уж разбирам немски,
ама това ми звучи на патагонски (то и на български да беше, за мен все тая, глупаво съм си.)
   За Erziehungsgeld също разбрах, че после се уреждат.

# 39
  • Мнения: 11 314
   Златна да си, Arwen!  Laughing
   Поразрових се и подразбрах, че 2 и 3 ще си ги нося, когато му дойде времето.
Аз, обаче, вече съм избрала клиниката и съм ходила да я разглеждам, само това
представяне не ми е ясно какво е - трябва да се записвам за раждане ли? Казаха
ми, че Bescheinigung-a трябва да изпратя на Кранкенкасе, "sonst gibt's kein Geld." Laughing
А на гърба на 3. пише: "Die Kostenpflichtungserklärung gegenüber dem Krankenhaus
bleibt der Krankenkasse vorbehalten; deshalb bitte diese Verordnung vor Aufsuchen
des Krankenhauses der zuständigen Krankenkasse vorlegen." Уж разбирам немски,
ама това ми звучи на патагонски (то и на български да беше, за мен все тая, глупаво съм си.)
   За Erziehungsgeld също разбрах, че после се уреждат.
Значи това са новите разпоредби. Което означава, че и 3 трябва да пратиш на здравната каса, поне това схващам от Fachchinese (почти патагонски) на Bescheinigung

# 40
  • Мнения: 1 947
   Аха, май ... Благодаря за разясненията. Ще почакам май до др. седмица, че да разбера със сигурност, то и без това имам още време Wink

# 41
  • Мнения: 558
Здравейте чужбински мамчета!!!!
Имам въпрос към "американките":
Чудя се ако 2 пъти ми предписват един и същи антибиотик, към който моите бактерии явно са резистентни, скандал ли да направя, или тихо и кротко да си сменя клиниката?!? Или просто нищо да не правя...

Става въпрос за "Macrobid" и Ешерихия коли в урината.
В клиниката, която посещавам докторите са на "ротационен" принцип- всеки път съм при един от четиримата, щото те да ме знаели и аз тях, когато му дойде времето да се ражда... избрах си я от БГ по интернет и досега не мога да кажа добра ли е, лоша ли е... Изглежда ми готина... в сравнение с "Младост"-ката ми поликлиника...

Та от това, че се връткат докторите- може и да е произлязло това да ми предписват антибиотик, който не ми действа. Като звъннах да им кажа, че не са прави, някой ми отговори- че за такива случаи това се предписвало. ДОБРЕ АМА ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ, КАТО НЕ МИ ДЕЙСТВА!?!
Уфф почвам да се повтарям ама съм много ядосана  #Cussing out ... на всичко отгоре като добро дете почнах и да се зобя с антибиотика.

Незнам какво да правя... че съм мнителна и недоверчива- това си го знам, ама в случая май има защо...  newsm78

# 42
  • Мнения: 1 194
sofkobofko, a не ти ли направиха антибиограма преди да ти изпишат лечението, за да разберат към какъв антибиотик са чувствителни бактериите? Обикновено така се прави, особено при бременни, за да се избегне излишното изписване на антибиотици. Дано се разбереш с твоите доктори! Praynig

Момичета, моето момченце решило в 37 седмица да се обърне с дупето напред! Не разбрах кога е свършил тази работа, миналата седмица беше на ехографията в главично предлежание.
Тук не правят секцио за седалищно. TiredИскат да "ме пускат " да родя нормално, а мен ме обхвана едно шубеее!
Каква е практиката в страните, където живеете? Някой има ли представа? newsm78

# 43
  • Мнения: 1 393
sofkobofko,
Ти не им ли каза при втория път, че е пак същия антибиотик? Защо ти дават пак от него- не обясниха ли?
Съветвам те да не се караш- това не е подхода, по- скоро се опитай да се разбереш чрез нормален разговор, питай всичко, което те интересува или безпокои, те по правило би трябвало да ти отговорят.
За сменяне на практиката, която посещаваш в момента- аз не бих го направила, нямаш кой знае
каква гаранция, че ще попаднеш на нещо по -добро (освен ако не намериш лекар(и), закачени към Bayfront Hospital, както ти бях споменала и преди, това е една от the best болници в района и на теб ти е наблизо).
Желая ти успех!

mariakara,
Не се притеснявай! Нямам опит, за да ти кажа нещо по специфичната тема, но от сърце ти желая успех и на теб!

Мерси на всички за хубавите думи за бебешката стая- ще постна още снимки, когато я завършим окончателно.  Hug

# 44
  • Мнения: 558
Да!!! Обадих им се, за да ги предупредя, че вече са ми предписвали такъв антибиотик, и отговора от слушалката беше, че това се предписвало в такива случаи...

Първият път ми го предписаха направо наизуст, а сега втория път- ужким пратиха урината в лаборатория- ама аз антибиограма не съм видяла с очите си... всъщност нито едно изследване не съм видяла. Държат си ги в една папка, с която идва лекаря, пита ме как съм и ми премерва корема. Знам, че тука не е България, ама супер идиотски се чувствам всеки път...

Освен да звънкам и да питам по някои други практики, дали в Бейфронт си пращат родилките и да се чупя от тия- друго не ми идва наум.
Благодаря, MrsG- много разчитах на мнението ти...
Като ида другия път- ако не чуя задоволително обяснение защо се предписва два пъти един и същ антибиотик и ако не ми покажат антибиограма- ще се махна от тях!!!

Иначе, MrsG, и "Бейфронт", и твоята болница са ми еднакво далече доколкото се ориентирам в обстановката тук... А "моите" некадърници работят със "Сейнт Питързбърг Дженерал Хоспитал", която ми е буквално на 5 минути с кола от къщи, което си мислех, че е много важно до скоро...
... Ужасно съм изнервена в момента и изобщо не вярвам на "докторите" си, което едва ли е много добре за бебето...  #Cussing out Cry

# 45
  • Мнения: 7 091
Майчета,
аз да се включа с не много хубави новини...
Вчера усетих как моята бебка се завъртя. Днеска бяхме на консултация, нямам разкритие, обаче доктора каза че не напипва главата на бебето ( за справка преди 1 седмица всички повтаряха колко е ниско главата и как трябва да издържа поне до 21 юли Rolling Eyes). Опипва отгоре, каза не мога да разбера накъде е бебето, защото корема ми е стегнат о контракциите и направо е като топка.  Другата седмица съм на видеозон ( най-после ) и ще видим какво става.  Много неприятно, аз доста се притесних, а по моите усещания( които досега доста добре познават) бебката е хоризонтално разположена.  Rolling Eyes Дано да се обърне обратно!!! Praynig
Има ли някой друг, на който му се е случвало и се е обърнало после пак?

# 46
  • Мнения: 8 163
Tandoori и Mariakara,

Възможностите са 3:

3. Цезарово (най-кофти варианта и е добре, че във Франция не се практикува);

2. ОB GYN да обърне бебето, докато е в корема ти (второ по "кофтност");

1. Сама да се опиташ да накараш бебето да се завърти. Прави се по следния начин (3 пъти на ден, по 10-15 минути): хапваш нещо сладичко, лягаш по гръб, като тазът трябва да е на около 12 инча по-високо, подпрян с възглавници, краката още по-нагоре (не вертикално!) и с леко подвити колена. Стомахът и покочният мехур трябва да са празни. Можеш да пуснеш на бебето класическа музика, като сложиш слушалките точно над срамната кост; силата на звука да е такава, че ако ти си със слушалките, да ти е приятно. Концентрирай се върху това, което искаш бебето да направи, отпусни се и и го остави да се обърне.

Бебето на Мариакара вече е по-големичко, но си струва да се опита.

Успех и на двете ви!

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 20:09 от Abadjieva

# 47
  • Мнения: 1 194
Abadjieva, благодаря за подкрепата. Тук, Франция, цезарово не практикуват, предлагаха ми да го обръщат външно , но в деня , в който отидох  да ми разясняват манипулацията, се установи, че калпазанина ...се е обърнал пак главично, и то в 37-38 седмица! Надявам се така да остане и повече без изненади!
Просто миналата седмица цялата се въртеше щуро из корема ми, не знам пристигането на баба му ли така го развълнува, що ли! Sunglasses
Така че, Тандори, не се шашкай предварително, вие сте още малки, при второ бебе , може да застане в дефинитивноо предлежание часове преди ражаднето буквално!(това гинеколког ми го каза).
Опитай упрежненията на абаджиева, сестра ми ги практикуваше от шести месец...Е, роди нормално в седалищно Wink, но знае ли се при теб може да подействат!
Успех и спокойно.(Нали знам миналата седмица на какъв огън се пекох и аз...) Hug

# 48
  • Мнения: 11 314
При мен индийската позиция (както Абаджиева предложи) не помогна на каката да се обърне.
Аз правих следното упражнение - застанах на колене и лакти, корема виси надолу свободен. Татито беше взел едно фенерче и светнато го залепи до кожата на нивото, където се намира главичката. След това движеше фенерчето, залепено по кожата по посока таза. Няколко пъти така с това движение и накрая последва един джумбалдак и каката се обърна на място. Това стана ако не ме лъже паметта към 36 седмица. После си остана така до края.
Има и още един начин - с иглотерапия и палене на едни специални пури и допирането им до определени точки на тялото. Така се обърна бебето на една позната от курса. С нея лежахме после в една стая.
Успех!

# 49
  • Мнения: 2 825
Извинявам се, че се намесвам в хубавата ви темичка, ама като видях, че Фид е писала и си помислих, че има хубави новини  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 11 314
Извинявам се, че се намесвам в хубавата ви темичка, ама като видях, че Фид е писала и си помислих, че има хубави новини  Simple Smile
Няма да те пререждам! Hug

# 51
  • Мнения: 1 194
Хайде и двете! Ние скоро освобождаваме редиците на бременните, чакат се нови попълнения, да не изостава темпото! Hug

# 52
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...
Аз правих следното упражнение - застанах на колене и лакти, корема виси надолу свободен.
...

Аз го правех същото това упражнение по лекарска препоръка, при мен бебето си беше с главата надолу, но се беше завъртяло с лице напред (а е по-добре лицето да гледа навътре). Стоиш си на четири крака и люшкаш наляво-надясно. Помогна!

Успех на всички майчета!

МrsG, отдавна се каня да ти кажа - страхотна стая! Браво на майсторите!

# 53
  • Мнения: 7 091
Мерси за  съветите, ще пробвам, дано да стане!
  bouquet

# 54
  • Мнения: 1 393
Tandoori,
Abadjieva, Arwen Undomyel и  burka са ти дали ценни съвети, дано да помогнат, и аз съм чувала някои от тях.
Стискам силно палци всичко да е наред! Най-важното е да си спокойна и да не се притесняваш!

burka, благодаря!

# 55
  • Мнения: 1 947
..., защото корема ми е стегнат от контракциите и направо е като топка...
   Tandoori, как се справяш с това?? Sad Аз от седмица някъде се чувствам точно така. Не боли, но е адски неприятно...

# 56
  • Мнения: 2 825
Фиди и Мариа, от вашите уста в божите уши  Simple Smile
И Фиди, няма да ти се разсърдя, ако ме прередиш  Wink

# 57
  • Мнения: 7 091
..., защото корема ми е стегнат от контракциите и направо е като топка...
   Tandoori, как се справяш с това?? Sad Аз от седмица някъде се чувствам точно така. Не боли, но е адски неприятно...

Препоръката на лекарите е да изпразниш пикочния мехур, след това да пиеш 250 мл вода и да легнеш на лявата си страна.
Естествено, колкото повече почиваш, толкова по-малко контракции се получават. Ако нещата са много сериозни ( аз имам и болезнени контракции от началото) се включват медикаменти- Но Шпа, магнезиеви препарати и т.н.

# 58
  • Мнения: 1 947
   Ами аз горе-долу така процедирам с водата - по 1 чаша преди или след WC. Мисля, че за магнезия вече е късно - нали трябва да се прекрати употребата му месец преди термина. Обаче имаш право - когато почивам, лежа, няма толкова много. Но пусто, не мога да седя на 1 място. Grinning

# 59
  • Мнения: 7 091
   Ами аз горе-долу така процедирам с водата - по 1 чаша преди или след WC. Мисля, че за магнезия вече е късно - нали трябва да се прекрати употребата му месец преди термина. Обаче имаш право - когато почивам, лежа, няма толкова много. Но пусто, не мога да седя на 1 място. Grinning

 Трудно е наистина човек да седне да почива, но само си помисли ако имаш и още едно Simple Smile. Почивай сега, докато имаш възможност, защото аз с малкия наистина трудно съчетавам почиването. Старая се да се организирам обаче така, че на всеки час поне 20 минути да имам почивка в легнало положение. Ако не правех така не знам дали щях и дотука да изкарам с толкова много контракции.
Нали е за добра казуа  Peace

# 60
  • Мнения: 1 393
Мами, да ви попитам- на някоя от вас бебето да е measure-вало по-малко?
На мен най- неочаквано (в смисъл че досега карах много лека бременност, като по учебник дето се вика) днес на контролния ми преглед ми казаха, че бебето било малко... Confused
Препоръчаха извънреден ултрасаунд (естествено трябва да чакам близо десет дни, както обикновено няма свободни часове), но това което най-вече ме притесни беше, че ми казаха, че ако се потвърди, че е по-малко от нормата, може да се наложи да предизвикат по-ранно раждане. Shocked
Сега ще се хвърля да ровя по книжки и интернет, но ако някой знае нещо подобно или има личен опит, ще се радвам да сподели. Благодаря предварително!

# 61
  • Мнения: 7 091
Мами, да ви попитам- на някоя от вас бебето да е measure-вало по-малко?
На мен най- неочаквано (в смисъл че досега карах много лека бременност, като по учебник дето се вика) днес на контролния ми преглед ми казаха, че бебето било малко... Confused
Препоръчаха извънреден ултрасаунд (естествено трябва да чакам близо десет дни, както обикновено няма свободни часове), но това което най-вече ме притесни беше, че ми казаха, че ако се потвърди, че е по-малко от нормата, може да се наложи да предизвикат по-ранно раждане. Shocked
Сега ще се хвърля да ровя по книжки и интернет, но ако някой знае нещо подобно или има личен опит, ще се радвам да сподели. Благодаря предварително!


Това ти го казаха след като те мериха с рулетката ли  Laughing Mr. Green Не се притеснявай предварително, те не могат да преценят точно с видеозона, какво остава с меренето на корема.
Нещо не разбрах обаче аз- защо ще го вадят по-рано ако е по-малко?? newsm78 Не трябва ли да го оставят докрай, че да видят колко още ще порастне? Иначе на мен ми се случвало в определен момент малкия да е напред, после по-малък като размер ( като са ме гледали с видеозон).
Надявам се всичко да е ОК и това да е само причина да те гледат на още един видеозон  Heart Eyes  bouquet

# 62
  • Мнения: 1 393
[Това ти го казаха след като те мериха с рулетката ли  Laughing Mr. Green Не се притеснявай предварително, те не могат да преценят точно с видеозона, какво остава с меренето на корема.
Нещо не разбрах обаче аз- защо ще го вадят по-рано ако е по-малко?? newsm78 Не трябва ли да го оставят докрай, че да видят колко още ще порастне? Иначе на мен ми се случвало в определен момент малкия да е напред, после по-малък като размер ( като са ме гледали с видеозон).
Надявам се всичко да е ОК и това да е само причина да те гледат на още един видеозон  Heart Eyes  bouquet

Да, с рулетката.  Wink
За ваденето по-рано- казаха, че това е един от вариантите (не единствения) и че засега не искат да правят предположения, първо да минел видеозона.
Доколкото на мен ми стана ясно в някои случаи не би било хубаво да го оставят да "порасне", защото то един вид вече не расте така или иначе или има потенциалната опасност да спре и тъй като бременността е във фаза, в която бебето има доста добър шанс да отцелее и извън утробата, в някои случаи се предпочитало да се предизвика раждане предварително  и бебето да се "доотгледа" в NICU, отколкото да се поема риска то съвсем да спре да се развива и не дай си боже сещай се какво.  Confused

Не знам, аз засега гледам да не се шашкам много, нека да мине този ултрасаунд, пък ще видим тогава. Поне това ще ми даде възможност да го видя в каква позиция се е разположило, поне в този момент.
А че не са акуратни дори и при видеозон за теглото, Т, за съжаление си права. Преди малко четох, че можело да има до 1lb отклонение от реалното тегло при гледане на видеозон... Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 11 314
MrsG, много неприятно това с бебето. Дано не се потвърди!  Peace
Навремето, когато лежах с малкия за задържане, имаше едно младо майче, на което бебчето така беше много малко, заради плацентата (нещо не му подаваше достатъчно кръв или нещо подобно беше), та го наливаха всеки ден с едни системи за да подсилят растежа на бебето и да може да си постои до края на топло при мама. Доколкото знам успяха да помогнат. Роди се седмица преди термина на 2,5 кг
Просто го споделям, за да знаеш, че има начин, но дано не се налага!

# 64
  • Мнения: 1 194
MrsG, моето бебе го водят малко. на третата ехография в началото на 33 седмица се установи, че е доста дребно. От тогава съм имала една контролна ехография в 35 седмица, във вторник(ако не съм родила имам друга).
Това, което е важно е :
1. Детето да не е хипотрофично, тоест под 10 персентил за нормата. Моят калпазанин беше точно на 10.
2. Важно е бебето да наддава и да се развива при контролните ехографии, не е толкова важно теглото цифром, с растежа все по-трудно е да се определи точно.
Търсят евентуалните причини за това изоставане-хипертония, прееклампсия, инфекциа(токсо, рубеола), проблеми с плацентата или околоплодните води и тн.. При мен тези изследвания бяха нормални и най-вече на втората ехо бебо беше наддал и макар все още дребен беше минал на 25 персентил по нормата за тегло.
Аз за себе си се бях притеснила от факта, че дъщеря ми изкара варицела през април(бях 25 седмица) и макар, че я бях карала и не се проявиха симптоми при мен и серологичните изследвания бяха нормални все пак бях доста неспокойна. Увериха ме, че няма връзка.
Не се притеснявай излишно, най-вероятно няма проблем никакъв , просто компютърът не е пресметнал точно или бебата точно сега е във фаза на лека почивка в растежа. четох, че бебетата растат на скокове и зависи в кой етап точно е направено измерването.
Стискам палци всичко да е наред с вас! Praynig

# 65
  • Мнения: 1 393
Благодаря за подкрепата!  Hug
Ще пиша пак като имам новини, дай боже идната седмица.

# 66
  • Мнения: 500
Момичета, днес ми е датата на термина. Тази сутрин имах show, но понеже нямам контракции, от болницата ме успокоиха да си почивам и да чакам да започнат. Вече е следобед и въпреки дългата разходка сутринта, нищо не се е променило  Sad, пък аз все се надявах най-сетна да се започва с това раждане, че вече направо ми омръзна чакането и дисконфорта. Ама не би... Ако и утре нищо не стане, така или иначе във вторник съм планувана за индуцирано раждане, но ми се щеше всичко да си започне нормално.

Ами това е от мен, ще ви държа в течение.  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 7 091
Момичета, днес ми е датата на термина. Тази сутрин имах show, но понеже нямам контракции, от болницата ме успокоиха да си почивам и да чакам да започнат. Вече е следобед и въпреки дългата разходка сутринта, нищо не се е променило  Sad, пък аз все се надявах най-сетна да се започва с това раждане, че вече направо ми омръзна чакането и дисконфорта. Ама не би... Ако и утре нищо не стане, така или иначе във вторник съм планувана за индуцирано раждане, но ми се щеше всичко да си започне нормално.

Ами това е от мен, ще ви държа в течение.  Simple Smile

ПОжелавам ти всичко да мине благополучно и да се възстановиш много бързо!!!
Леко раждане!!!! И не се притеснявай!!!!

# 68
  • Мнения: 1 947
   Немски мами, знаете ли, освен брачното свидетелство, ще са ни необходими ли актовете за раждане - моето и на таткото на бебето (женени сме)? Това по повод на следното прочетено:
   Vaterschaft anerkennen    -   Standesamt oder Jugendamt   -   Vor oder nach der Geburt möglich (Zustimmung der Mutter nötig);

    * Ausweise
    * Geburturkunden oder Abstammungsurkunden beider Eltern
    * Geburtsurkunde des Babys

   Що е то? newsm78

# 69
  • Мнения: 1 194
Момичета, днес ми е датата на термина. Тази сутрин имах show, но понеже нямам контракции, от болницата ме успокоиха да си почивам и да чакам да започнат. Вече е следобед и въпреки дългата разходка сутринта, нищо не се е променило  Sad, пък аз все се надявах най-сетна да се започва с това раждане, че вече направо ми омръзна чакането и дисконфорта. Ама не би... Ако и утре нищо не стане, така или иначе във вторник съм планувана за индуцирано раждане, но ми се щеше всичко да си започне нормално.

Ами това е от мен, ще ви държа в течение.  Simple Smile

Милада, ти тук ли си? Стискам палци тази нощ да започне раждането! Heart Eyes И аз вече започвам да си давам сметка какво означава чакането, въпреки, че теоретично още ми е рано.(първият път родих доста по-рано и още не бях влязла в периода на истинското очакване)
Пристигна ли бабата?

# 70
  • Мнения: 500
Tandoori, благодаря ти за пожеланията!

mariakara, майка ми пристигна и вече цяла седмица се наслаждава на внука. Той много бързо свикна с нея, което е идеално, защото поне няма за него да се притеснявам докато съм в болницата.

Получавам от време на време леки контракции, но нередовни и не толкова болезнени, даже си мисля, че това са Braxton Hicks, а не 'истински'. Ще чакам, какво да правя, така или иначе раждането няма да ми избяга.  Wink

# 71
  • Мнения: 8 163
Мilada, аз само не можах да разбера защо си планирала предизвикано раждане във вторник. Остави го детето. Не случайно терминът се нарича "предполагаем". Щом не е преносено повече от седмица, няма от какво да се притесняваш. То ще си излезе и да щеш, и да не щеш Simple Smile

# 72
  • Мнения: 11 314
   Немски мами, знаете ли, освен брачното свидетелство, ще са ни необходими ли актовете за раждане - моето и на таткото на бебето (женени сме)? Това по повод на следното прочетено:
   Vaterschaft anerkennen    -   Standesamt oder Jugendamt   -   Vor oder nach der Geburt möglich (Zustimmung der Mutter nötig);

    * Ausweise
    * Geburturkunden oder Abstammungsurkunden beider Eltern
    * Geburtsurkunde des Babys

   Що е то? newsm78
Ти направо ще ме умориш от смях.
Те тия работи ги пишат обикновено, ако майката е самотна - за припознаване на детето.
Паспорти или лични карти, актове за раждане или брачно свидетелство не са ми искали въобще. Може би, защото нося фамилията на мъжа ми, ама ти за всеки случай си приготви твоя паспорт и вземи семейната книга (аз само дето ги мъкнах)

# 73
  • Мнения: 1 947
  Откъде да знам аз, глупаво съм си - за пръв път се сблъсквам с бумащина тук...Sad Не ми се смей/те. Simple Smile
   А това пък семейна книга какво е - сега ти ме хвърляш в музиката?! И аз съм си с фамилията на съпруга, но нали той е -ов, пък аз съм -ова, даже в пощата не ми дават пакет за него, 'щото не било то едно и също името...  Shocked

# 74
  • Мнения: 11 314
  Откъде да знам аз, глупаво съм си - за пръв път се сблъсквам с бумащина тук...Sad Не ми се смей/те. Simple Smile
   А това пък семейна книга какво е - сега ти ме хвърляш в музиката?! И аз съм си с фамилията на съпруга, но нали той е -ов, пък аз съм -ова, даже в пощата не ми дават пакет за него, 'щото не било то едно и също името...  Shocked
Не се юркай, няма да ти трябва нищо. Те по принцип го искат, но не се налага - акт за граждански брак, та затова писах фамилната книга, че вътре го има.
Не ти  се смея  Hug, знам как се чувстваш. Първия път и аз така гледах като теленце в железница  Laughing.

# 75
  • Мнения: 2 292
annamarinova ако и двамата сте българи - паспортите и акта за граждански брак (на нас ни искаха оригинал и после ни го върнаха по пощата),  Във формуляра ако искате детето да има бащино име както в БГ след личното сложете в скоби (Fatername) и напишете бащиното. Ние не бяхме намерили отделно поле да го напишем и го бяхме пропуснали, та ни ´се обадиха от службата , дали искаме да има такова или да няма. Ние искахме , та писахме писмо и те го оправиха.

Ако имате момченце , кажете ,че искате да носи фамилията на мъжа и ще сложат ов накрая, ако е момиченце оставете го на твое име, те и без това така ще го запишат в началото и ще си има ова ... иначе да идеш да им обясняваш значението на ов и ова .... Това , ако и двамата сте българи разбира се. Имам една колежка на която момченцето и си остана с нейното име и сега фамилията му завършва на ова  ooooh!

# 76
  • Мнения: 1 947
   Ей, вивита, много мерси, за това с бащиното име нямаше да се сетя. Simple Smile Момиченце е, засега, Simple Smile и ще внимавам, че да не и викат като на мен Фрау Маринов. Simple Smile или пък МаринОва - голяма смешка  Laughing

# 77
  • Мнения: 1 194
милада спомних си, че днес май трябва да ти индуцират раждането! Надявам се горещо всичко да мине/е минало добре и да гушкаш здраво бебче! Hug

Тандоори, MrsGкакви са новините при вас?
Аз съм си все тук, потя се в жегите, бебо не напира да излиза...

# 78
  • Мнения: 11 314
annamarinova ако и двамата сте българи - паспортите и акта за граждански брак (на нас ни искаха оригинал и после ни го върнаха по пощата),  Във формуляра ако искате детето да има бащино име както в БГ след личното сложете в скоби (Fatername) и напишете бащиното. Ние не бяхме намерили отделно поле да го напишем и го бяхме пропуснали, та ни ´се обадиха от службата , дали искаме да има такова или да няма. Ние искахме , та писахме писмо и те го оправиха.

Ако имате момченце , кажете ,че искате да носи фамилията на мъжа и ще сложат ов накрая, ако е момиченце оставете го на твое име, те и без това така ще го запишат в началото и ще си има ова ... иначе да идеш да им обясняваш значението на ов и ова .... Това , ако и двамата сте българи разбира се. Имам една колежка на която момченцето и си остана с нейното име и сега фамилията му завършва на ова  ooooh!

Вивита, благодаря ти, че се намеси. Тези подробности не ги знаех, щото нали съм с местен, та затова и така писах.

# 79
  • Мнения: 7 091
милада спомних си, че днес май трябва да ти индуцират раждането! Надявам се горещо всичко да мине/е минало добре и да гушкаш здраво бебче! Hug

Тандоори, MrsGкакви са новините при вас?
Аз съм си все тук, потя се в жегите, бебо не напира да излиза...


И аз стискам палци на Милада! Дано всичко е ок!

А при мене новините са, че за последните 3 дни малката се завъртя 4 пъти, два от които напречно.  Confused
Сега чакам видеозона в четвъртък да видим какво ще правим...тя ще вземе точно на видеозона да се завърти нормално  Mr. Green.
Сега проучвам какви са възможностите( да го обърнат ръчно отгоре, секцио и нормално при седалищно) и мисля, ако евентуално се наложи какво да правя...и така.   bouquet

# 80
  • Мнения: 502
annamarinova, акта за граждански брак ( преведен и легализиран ) е документ, който задължително трябва да представиш, както и двата паспорта на родителите. При нас цялата организация по издаването на немския акт за раждане и  регистрирането на детето се прави в болницата и се надявам да мине лесно.
С БГ документите смятаме да се занимаваме като си отидем в БГ. Тук само ще сложим апостил на акта за раждане. Вече се обаждах в консулството в Бон. Първия път детето ще пътува с пасаван.

Успех на раждащите тези дни.  Hug Аз все още съм в очакване.

# 81
  • Мнения: 1 947
   Nadejda, за акта за гр. брак знам и си го имам преведен и легализиран. Simple Smile А занимаването с документите в Бг в какъв срок трябва да стане, знаеш ли? Аз дочух - до 1 година след раждането на детето. А и предполагам, не е нужно да се разкарвам до Бон за пасаван? - Мюнхен ми е по-близо. С пълномощник не искам да действам, искам да ида до БГ. Simple Smile)

# 82
  • Мнения: 2 292
за процедурата в БГ си пригответе 3-4 седмици. Толкова си трае - няма по-кратък вариант.
Можеш да си уредиш нещата в Мюнхен, ако ти е по-близо.
Документите за БГ пише на сайта на посолството по БГ закон трябва да се направят първите 6 месеца мисля. Но като се обадихме в посолството казаха 1 година  newsm78
Как да е не може човек да се мотка много , защото още около 3 тия месец получава писмо от общината да се яви с паспорта на детето и да кандидатства за разрешително за пребиваване за детето. С дълга уговорка с персонала, може да се стигне до споразумение, подава се формуляра и се издава на бебето временен документ , без снимка за 3 месеца с който може да пътува САМо из Германия и да не напуска границите... докато си уреди човек паспорта. Изчак ват те с 2 думи. Ако не успееш за тези 3 месеца издават още един пак за 3 месеца ...
Хубаво е да им се обясни, че БГ посолство НЕ записва детето в паспорта на родителя, както правят украинците и че процедурата през посолството трае мин. 3 месеца.

# 83
  • Мнения: 1 194
А при мене новините са, че за последните 3 дни малката се завъртя 4 пъти, два от които напречно.  Confused
Сега чакам видеозона в четвъртък да видим какво ще правим...тя ще вземе точно на видеозона да се завърти нормално  Mr. Green.
Сега проучвам какви са възможностите( да го обърнат ръчно отгоре, секцио и нормално при седалищно) и мисля, ако евентуално се наложи какво да правя...и така.   bouquet

тандоори, явно точно в този перид 35-37 седмица бебоците правят последни кълбета преди да мирясат. Аз се пекох на същия огън-в 36 семдица всичко ОК, след няколко дни седалищно, след още една седмица пак главично. И аз го усещах как се върти, щеше да ми разпори корема направо, в един момент бях сигурна, че е напречно, крака му риташе отзад на хълбока.
Вчера на ехото казаха, че е окончателно вече главично и 3 кила, влязохме в норма и ние!
Относно начина на раждане при седалище, аз се бях паникьосакла много. Embarassed Все съм си мислела , че съм върло против секциото, но след като прочетох тук там и се консултирах с една приятелка гинеколжка в БГ, се молех да ми направят секцио. Да но тук седалищното не е показание за такава интервенция-искаха да правят мануално верзио и ако не да ме пуснат да раждам нормално...Бях се паникьосала, че няма да мога да съм спокойна и да имам адекватно поведение по време на раждането, което е от първостепенно значение и че така и така ще стигна до секцио при драматични обстоятелства...
Надявам се ти да си по-спокойна от мен и да разсъждаваш по-трезво. Аз само едно знаех-секцио та секцио. А сестра ми роди нормално в седалищно, първо бебе, но този пример не беше достатъчен за мен.
Дано бебка се обърне и всичко да мине гладко.  Hug

# 84
  • Мнения: 502
Ани, където ти е по- близо там вадиш пасаван. В нашия случай е Бон.  Peace
А за срока наистина различно пише и казват- 6 месеца или 1 година. Мен това не ме тревожи, защото смятаме скоро да си ходим. Повече ме притеснява, защо са необходими 3- 4 седмици в БГ. Вивита, ти това време заедно с превода и легализацията ли го смяташ или само толкова трябва за ЕГН и акта? А пасавана с каква валидност е?

# 85
  • Мнения: 1 194
Навсякъде е различно,не е задължително въобще 3-4 седмици.При нас поцедурата продължи 2 ДНИ  за акта и ЕГН, 3 за паспорт-общо за 5 дни бебка имаше БГ акт и паспорт.... Обшина Средец, София.

# 86
  • Мнения: 1 947
   Ъъъ...аз мислех да си ходим другата пролет-лято, че не ми се пътува зимата... А иначе и аз знам, че в Бг често се бавят много, но ние така или иначе искахме хем и почивка да си направим на морето! ех, Варна, ама далечни плановее)..:/

# 87
  • Мнения: 2 292
Документите се подават, ЕГН се генерира за около 1 седмица (по-малко, но си го сложи толкова), после се въвежда ифото в разни системи и това трае 2 седмици (тук не могат да го съкратят) , после пък отиваш за паспорт и там е около 5 дена или веднага , но си плащаш на МАрия Луиза. Като отидеш за паспорт те връщат да направиш на детето адресна регистрация в общината, защото при предните 2 процедури не става автомати чно... ако някой е успял за по-малко браво. Аз бих се заредила с 3-4 седмици време. Успех.

# 88
  • Мнения: 1 194
Амиии... освен при нас и при още две познати семейства тук от Франция цялата процедура акт, ЕГН + паспорт отне точно една седмица... Wink

Не , че е толкова важно, но останах с впечатление, че не ми вярвате Hug
Имаме други по-важни бременни проблеми.

# 89
  • Мнения: 2 292
mariakara вярвам. Аз разпитах в 2 общини в София (звънях предварително от тук, както и нашите питаха от там) и процедурата ми я описаха точно както си се случи на практика  Wink Това, което искам да кажа е ,че бих си заделила 3-4 седмици, ако не искам да се окажа изведнъж в небрано лозе с изтекла отпуска, пресрочен билет и дете без паспорт.  Това си се отнася за мен лично , разбира се  Wink Пък ако стане по-бързо - честито.

# 90
  • Мнения: 7 091
Да дам малко новинки от мен.
Днеска бях на видеозон, видяхме малката разбойничка Simple Smile Сега беше с глава надолу за наша радост. Обаче малко по-голяма отколкото мислехме, да му мисли мама  Laughing Mr. Green Имам и 1 см разкритие, докторката смята, че до 2 седмици може и да се срещнем с хубавицата. Хубавичко ни беше изплашила тя, дано не се върти повече Simple Smile.

# 91
  • Мнения: 1 393
 Tandoori, радвам се за твоите добри новини!

Нека споделя и моите- и нашата принцеса я видяхме днес, също вече обърната с главата надолу (не че има гаранция, че ще си остане така до края, де, особено каквато е активна танцувачка по цял ден), но засега поне сме ОК.
Малка е, но в нормата (макар и точно на долната граница), така че и по този параграф изглежда, че сме, слава богу, добре (казаха, че е 3 lb 6 oz), поне засега.

Днес явно е ден на бебета и ултрасаунди- една приятелка също днес е била на такъв и с нейното бебенце също всичко изглежда наред.  Hug

# 92
Да дам малко новинки от мен.
Днеска бях на видеозон, видяхме малката разбойничка Simple Smile Сега беше с глава надолу за наша радост. Обаче малко по-голяма отколкото мислехме, да му мисли мама  Laughing Mr. Green Имам и 1 см разкритие, докторката смята, че до 2 седмици може и да се срещнем с хубавицата. Хубавичко ни беше изплашила тя, дано не се върти повече Simple Smile.


Здравей Тандоори. Днес се сетих за теб и реших да намина да видя как я караш:)
И аз днес бях на видеозон, малката е наред и тежи 6 паунда и 6 аунцес. Идея си нямам колко е в килограми но нямам никакво разкритие и все още не е спаднала ниско...явно и харесва в коремчето и не и се излиза:) А на мен ми е тежко.....дано да излезне скоро. Мериха ли ти бебето?Още малко ни остава на нас. Мен ме бяха наплашили ,че развих временен диабет и можеше бебето да стане голямо но нищо такова не се случи слава богу.Сестра ми роди преди два месеца в България и понеже ти спомена ,че си имала разкритие...стана същото нещо с нея. 2 седмици преди термина да изтече имаше 1 см разкритие и я вкараха да предизвикат раждане тъй като, когато имаш разкритие има опасност да влезнат бактерии. Не ти ли казаха нещо по въпроса? Пази се много ако имаш разкритие. Недей да плуваш в обществени басейни и да сядаш на тоалетни чинии .Защо те е изплашила малката? Преобръщала ли се е? Мойта хубавица си мирува с главата надолу от 6тия месец. Сега беше легнала малко на  диагонал но тя си се върти наляво и надясно. Спрягам багажа за болницата. Искам да ти пожелая леко раждане  и много щастливи моменти:)
Чао за сега:
Ивона:)

# 93
  • Мнения: 2 427
 Хей Тандоори,ще ме сложиш ли и мен във кюпа.
30 годишна второ дете през декември,уж на 8-ми е термина ми... Rolling Eyes
 Аз вчера ходих да видя моя приятелка в болнизата.На 19 роди момченце,много хубаво!
Та видях отделението и съм възхитена,не съм очаквала нищо подобно.Болницата е малка,провинциална и държавна.Стаите в родилно отделение приличаха на онези в частна клиника.Самостоятелна стая с персонална баня и тоалетна.Красота.А и приятелката ми разказваше ,че докато е раждала са присъствали 6 души екип,все мили и приятни хора.Тази бройка е повече от невъзможна в болниците в Торино където бебетата се раждат като в консервен комбинат-едно след друго бързо бързо защото и други родилки чакат за същото.И единственно в присъствие на акушерка.Лекар идва ако има нужда.
Много съм доволна,защото доста се притеснявах от това че ще раждам в малка болница,но в крайна сметка разбирам че е по-добре.

# 94
  • Мнения: 7 091
Хей Тандоори,ще ме сложиш ли и мен във кюпа.
30 годишна второ дете през декември,уж на 8-ми е термина ми... Rolling Eyes
 Аз вчера ходих да видя моя приятелка в болнизата.На 19 роди момченце,много хубаво!
Та видях отделението и съм възхитена,не съм очаквала нищо подобно.Болницата е малка,провинциална и държавна.Стаите в родилно отделение приличаха на онези в частна клиника.Самостоятелна стая с персонална баня и тоалетна.Красота.А и приятелката ми разказваше ,че докато е раждала са присъствали 6 души екип,все мили и приятни хора.Тази бройка е повече от невъзможна в болниците в Торино където бебетата се раждат като в консервен комбинат-едно след друго бързо бързо защото и други родилки чакат за същото.И единственно в присъствие на акушерка.Лекар идва ако има нужда.
Много съм доволна,защото доста се притеснявах от това че ще раждам в малка болница,но в крайна сметка разбирам че е по-добре.

 Diviana може да добавя в списъка, аз не мога, ама тя чете темата, предполагам ще види данните ти.
Хубаво е, че си отишла да видиш условията по-рано. Така човек определено е по-спокоен като дойде време за самото раждане. На курсове ще ходиш ли?  Това ти е първо дете, нали? ( това за статистиката Simple Smile, момченце или  момиченце видяха ли вече?)

# 95
  • Мнения: 7 091
Здравей Тандоори. Днес се сетих за теб и реших да намина да видя как я караш:)
И аз днес бях на видеозон, малката е наред и тежи 6 паунда и 6 аунцес. Идея си нямам колко е в килограми но нямам никакво разкритие и все още не е спаднала ниско...явно и харесва в коремчето и не и се излиза:) А на мен ми е тежко.....дано да излезне скоро. Мериха ли ти бебето?Още малко ни остава на нас. Мен ме бяха наплашили ,че развих временен диабет и можеше бебето да стане голямо но нищо такова не се случи слава богу.Сестра ми роди преди два месеца в България и понеже ти спомена ,че си имала разкритие...стана същото нещо с нея. 2 седмици преди термина да изтече имаше 1 см разкритие и я вкараха да предизвикат раждане тъй като, когато имаш разкритие има опасност да влезнат бактерии. Не ти ли казаха нещо по въпроса? Пази се много ако имаш разкритие. Недей да плуваш в обществени басейни и да сядаш на тоалетни чинии .Защо те е изплашила малката? Преобръщала ли се е? Мойта хубавица си мирува с главата надолу от 6тия месец. Сега беше легнала малко на  диагонал но тя си се върти наляво и надясно. Спрягам багажа за болницата. Искам да ти пожелая леко раждане  и много щастливи моменти:)
Чао за сега:
Ивона:)
Здрасти Simple Smile Да, мериха я малката. 2780г е, но аз не вярвам на измерванията на видеозона. Единствено на главичката размера е точен ( 9.09 см) и определено е по-голяма от батко си. Той беше 9 см 10 дена преди термина, а тя цял месец. Очаква се, че ще е поне към 3600, ще видим. Тя се смъкна още в 7-ми месец моята дребната,а  ни изплаши защото се обърна напречно. За разкритието наистина ли са предизвикали 2 седмици преди термина на сестра ти заради 1 см? #Crazy Shocked Това в БГ ли??
Направо съм шокирана, защото определено не ми звучи логично. Това за инфекциите е опасно ако имаш изтичане на води, самото разкритие не е проблем. Можеш да си ходиш и с 3-4 см и няма никакъв проблем, важното е води да не изтичат. Виж ако на сестра ти води са и изтекли е друго, но направо е безумно да вадиш бебето 2 седмици по-рано заради 1 см разкритие.
Аз на басейн така или иначе не ходя Simple Smile Но няма никакъв проблем както казах разкритието, докато околоплодния мехур не е пукнат.
Иначе моя багаж от 7 месец е стегнат  Laughing Пожелавам и на теб леко раждане, дано всичко мине леко и се възстановиш бързо!  bouquet

# 96
  • Мнения: 1 128
     Здравейте.


     Аз ве4е съм се представила тук,но си повтарям данните,за да ме изтипосате в статистиката ако искате.Живея в Мадрид.Термин 8.11.2006.На 28 години съм,първа бременност.
     На вси4ки на който им наближава заветния ден пожелавам леко раждане и здрави беб4овци.

# 97
  • Мнения: 2 427
Tandoori,
второ ще ми бъде.Не съм ходила нито при първата нито при тази бременност на курсове,но майка ми е с 25 годише стаж в гинекология и неонатология ,степ дади също, така че от малка съм израстнала в семейство където непрекъснато са се обсъждали тези неща ,така че съм с достатъчен опит и инфо.Дано всичко мине нормално,другото си идва натурално,от само себе си.В женската ни природа е.
Не се иска много пипе да се роди дете,може би малко повече дисциплина и най-вече късмет.
Иначе съм много разочарована от тукашните медици,нещо не ми вдъхват доверие...ходя на един частен гинеколог който е доста хвален.Толкова измислен видеозон има че просто му се чудя какво вижда на него,по добре на едно кафе да ми гледа или да ми хвърли боб.По голяма вероятност ще има да познае пола.От как съм тук никак не ми върви на лекари.За съжаление за пет години съм посетила само един свестен,но той е УНГ.Tака като нямаш сигурен лекар е много кофти....ама много.Миналата година с един синузит ме побъркаха,само дето не пукнах.
А моя гинеколог като отидохме за първи път при него първите 30 минути говори' единственно за малформации ,вродени дефекти и пр.Добре че нямам лабилна психика иначе не ми се мисли.А мъжа ми вече беше се побъркал от страх.

# 98
  • Мнения: 1 947
   Уф, аз се притесних... Разбрах си резултата от теста за стрептококи Б - положителен... Sad
Ясно, че не е рядко срещано явление и че за мен опасност няма, но все пак ми е едно такова... тъпо.
А мислех да не го правя изобщо този тест... Мисля, че mariakara беше споделила същия проблем.
Знам, че се влива венозно антибиотик по време на раждането и се предотвратява заразяването
на бебето. Но доколко е сигурно? Някой преживял това...??  Confused  просто искам успокоение  Sad

# 99
  • Мнения: 2 427
Аз на Рубео теста излязах положителна.Вече втори път съм с ниво от 83* при положение че границите на нормалното са (0-9).Което показва ,че съм с Рубиола вече 5 месец...което е абсолютно невъзможно!
Плюс това съм я прекарала веднъж,нея както и всичките други шарки...и им казвам на лекарите и те пак ме карат да се бода за кръв...луда работа! newsm78

# 100
  • Мнения: 2 292
анна м. аз имам + тест и ми вливаха антибиотик. на бебето след това все пак му се правят доста изследвания и се следи. също ако се наложи по някаква причина да отидете на лекар (висока Т , ... или нещо друго) е добре винаги да обръщаш внимание, че си с стреп. Б + .
но с този антибиотик ... ти не смяташе ли да заложиш на хомеопатията?  

# 101
  • Мнения: 1 947
   В момента съм малко объркана...Sad Това, което ми каза гинеколожката, беше антибиотик.
Аз съм ЗА хомеопатията, но нямам идея това чудо как се лекува и дали в нашата болница
осигуряват И този вариант. Ако е така - добре дошло. Simple Smile Значи, казваш, не е толкова страшно?

# 102
  • Мнения: 2 292
Имаш голям късмет, че са го открили. По принцип касата не плаща този тест и гинеколозите не го правят , ако не си го платиш сама. Само в клиниките го правят безплатно. Много е опасно за бебето и затова е антибиотика. Наскоро имаше теми за този проблем в майките.
Имаше и един трагичен случай - на майката не бяха правили теста  и не го открили 
не се лекува. виж тук
http://www.gbss.org.uk/

# 103
  • Мнения: 1 947
   Да, всичко ми беше разяснено, а и аз се поразрових за информация, преди да направя теста,
та са ми ясни последиците и действително не звучат успокоително никак. От друга страна казват,
че при третиране няма опасност В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ /пяк не е много успокоително/. Simple Smile А след като
родиш, подлагаш ли се на някаква терапия или не е необходимо? За бебето е ясно, че ще му "треперим" Sad

п.п.вивита, дублирала си поста и в германската тема Wink

# 104
  • Мнения: 2 292
теб няма да те лекуват, не може да се лекува, няма опасност за теб.
за бебето разбирам шанс около 2/3  newsm78 да не се зарази, после ако е заразено сигурно го лекуват. затова правиха сума тестове и стояхме в клиниката 7 дена.


Since the 1970s, group B Streptococcus (GBS) has been recognised as the primary cause of bacterial infection in newborn babies, resulting in disease at birth and up to 3 months of age.
Up to a third of all men and women carry GBS in their intestines without symptoms and roughly a quarter of women of childbearing age carry GBS in the vagina at any one time. GBS is a normal body commensal (an organism that lives on another without harming it). A positive swab result for GBS means a woman is colonised with GBS at the time the swab was taken - not that she or her baby will become ill.

GBS colonisation is normal and does not require treatment with antibiotics. The time when antibiotics are effective against GBS infection in newborn babies is when they are given intravenously (through a vein) to a pregnant woman when she goes into labour or her waters break.

(If GBS is found in the urine, this should be treated at the time of diagnosis with oral antibiotics and the treatment repeated if necessary until urine tests come back clear. This is also an indication that the pregnant woman should be offered intravenous antibiotics once labour starts or her waters break.)


Medical research shows the prevention measures described in these pages stop GBS infections developing in babies in at least 6 out of every potential 10 cases - this saves lives!

# 105
  • Мнения: 1 947
   Благодаря, vivita! Simple Smile

# 106
  • Мнения: 1 194
Да, анна, и аз съм така. Бях забравила даже... Тук много не се шашкат, казаха ми че по време на раждането ще ме лекуват. Дано започнат терапията достатъчно навреме, бях чела , че е добре първата доза да се сложи поне 4 часа преди минаването на бебето през родовите пътища. Такива ужасии прочетох из нета преди месец като ми го откриха Sick, сега се опитвамш да се успокоя, че не е рядко явление и ще вземат мерки. Повечето ми познати които родиха имаха този проблем, стояха по-дъкго в болница,а  и бебетата в повечето случаи няха в неонатология Sad, профилактично , на антибиотици и за изследвания...
Кураж, ще видиш , че след няколко дни ще приемеш факта по-леко.. Вярвай на лекарите, иначе настава паника! Hug

# 107
  • Мнения: 1 947
   Ох, благодаря, mariakara! Аз паника не съм, но ей така си ме гложди, а и с тези антибиотици от първия ден...
   Кураж на теб, макар че вече си опитна Wink - гледам само 3 дни са останали! Wink Ще разказваш после. Simple Smile

# 108
  • Мнения: 11 314
Добре де, аз друго не мога да вдяна за тия антибиотици по време на раждането и след това. Как стои въпроса с кърменето и изобщо възможно ли е то в такъв случай?

# 109
  • Мнения: 1 194
Дават Аугментин, който е съвместим с кърменето...а и същия антибиотик дават на бебето така че...

# 110
  • Мнения: 11 314
Дават Аугментин, който е съвместим с кърменето...а и същия антибиотик дават на бебето така че...
Благодаря ти! Успокои ме!   bouquet

# 111
  • Мнения: 1 947
   За кърменето не се бях сетила, но предположих, че след като толкова много се подкрепя,
би трябвало да са съвместими двете неща. Simple Smile И мен ме успокои. Simple Smile

# 112
  • Мнения: 1 194
Аз на Рубео теста излязах положителна.Вече втори път съм с ниво от 83* при положение че границите на нормалното са (0-9).Което показва ,че съм с Рубиола вече 5 месец...което е абсолютно невъзможно!
Плюс това съм я прекарала веднъж,нея както и всичките други шарки...и им казвам на лекарите и те пак ме карат да се бода за кръв...луда работа! newsm78

amymommy, тези резултати показват просто, че си я карала шарката и че си имунизирана. Нашето поколение на времето задължително го имунизираха, а ти щом си я карала е още по-сигурно. Това от 0-9 е негативния резултата, когато не си болен , нито си я карал.Това е просто принцип на всички имунологични изследвания-два пъти се взема кръв за потвърждаване на резултата.
Те ако мислеха, че си болна от рубеола, нямаше да те оставаят току така-направо на амниоцентеза да си вече... Просто такъв е протокола, какво да правиш-точат ти кръв за какво ли не. Аз ги имах всички тези резултати от преди две години , но пак всичко по два пъти, че токсоплазмозата и всеки месец...

# 113
  • Мнения: 2 427
Да бе Mариакара,обаче не е точно така,защото от лабораторията пишат че съм за сериозно наблюдение и да съм повторела теста отново(повече от явно е че тук се касае за някаква моя си особенност в организма).това отново е вече трети път.Не че се притеснявам,то е ясно че не съм болна,но ме е яд че трябва да пускам кървища всеки месец за тази глупост.това може и от бебе да си го нося ,досега не съм била изледвана за Рубео тела,така че....  Tired
А с Токсо теста съм се примирила че ще го пускам всеки месец...

# 114
  • Мнения: 500
По въпроса за Group B Strep да споделя и моя опит. При мен също бяха повишени. Нямаше и да зная, ако не бях прокървила по едно време и влязох в болница за 3 дни. По време на раждането ми сложиха венозно пеницилин. Наистина е препоръчително да е поне 4 часа преди да се роди бебето. При мен бяха 3 1/2, защото раждането мина бързо. После 2 дни на бебето му слагаха превантивно антибиотици (венозно) на всеки 12 часа. Така процедират в UK. Говорих с няколко лекари и всички казват, че е нещо нормално при 1/3 от бременните и че няма някакви последици за жената след раждането. И аз много се бях стреснала като разбрах за тези стрептококи и какви може да са последиците за бебето, но сега просто ще знам да го наблюдавам внимателно и при най=малкото съмнение - на лекар.

mariakara
, само три дни са ти останали гледам.  Пожелавам ти всичко да мине бързо и леко и скоро да гушкаш едно пухкаво бебче.  Hug

# 115
  • Мнения: 2 427
Ооо,да бе Мариакара,успешно и леко раждане  bouquet!!! То време не ти останало...
Ох,кога и аз ще видя в моя тикер 4 дни до раждането...еххх мечтиии Blush

# 116
  • Мнения: 1 194
milada , благодаря за споделениа опит. дано никой да няма проблеми с тези гадни стрептококи. Уф, бях забравила за тях, ама като наближи сега... Затова и ме е страх от изтичане на водите, дано не ми се случи това! Praynig

amymommy , бързо ще мине, няма да усетиш. Аз се надявах и този път да родя по-рано и да не стигна на това дередже, ама ей на!

Благодаря ви за пожеланията! Hug

# 117
  • Мнения: 7 091
И аз вчера бях на консултация и ми излезе теста за стрептококите. Ако не бях попитала нямаше и да ми кажат какъв е резултата Confused Нали тука са така..ако е отрицателно не ти казват нищо. Та нямам проблеми с това, но и разкритието не ми се е увеличило за мое съжаление  Rolling Eyes. Само с 1 см съм, а и аз се надявах да родя по-рано, ама..
Иначе доктора ми се смее, че съм била цялата бебе, нямало ме мен направо. В чакалнята ме питаха точно 3 двойки дали близнаци чакам.  Laughing Аз вече свикнах, ама корема ми наистина е за 3 корема. Като ми се оправи сървъра ще пусна снимки да видите Simple Smile.
Успех на Мариакара!!!  bouquet

# 118
  • Мнения: 1 194
Тандоори, благодаря! И аз се бях настроила да родя до 14 юли , даже бях убедена в това след всичките проблеми с контракции и не знам вече какво друго беше. Явно тези контракции, колкото и страшни да изглеждат в по-ранните месеци, са един вид "неефективни" и я ме виж , вторник влизам в десети мсесец... hahahaИ аз си влача 1 см разкритие, сряда на последния преглед се надявах на 3...но не е мръднало. Сега преприемам разходки, но ги понасям учудващо добре, преди месец бих пукнала след една такава като днешната....
Така че ще чакаме, бебетата най-добре си знаят кога им е време да излязат.
Поздрави и леко чакане!
Отминаха ли жегите при вас?

# 119
  • Мнения: 2 427
При нас тази вечер е хладно и облачно,представете си Laughing!Направо не е за вярване,но за това пък комарите страшно са се настървили Whistling.
Обикновенно разни стрептококи и стафилококи са нещо нормално за почти всички здравни заведения.Колкото и да се внимава за хигиената невъзможно е да не присъстват,много са упорити за лечение и са голям кошмар.Майка ми докато работеше в родилно непрекъснато ги изследваха и половината и колежки бяха със стафилокок,който си спомням че лекуваха доста трудно.Така че болниците са си най-големия развъдник.Тандори,ти нямаш ли някъде снимки че да видим голямата тумба:)?Мое бебе в последно толкова силно почна да рита че се чудя след някой друг месец какво ще става.Много ми е мъчно че не го видяха още какво е...много ми се искаше да разбера. Sad

# 120
  • Мнения: 7 091
Мариакара, не само че не се е разхладило, ами и направо е ужас някакъв.
Amymommy имам снимки, но сървъра ни е развален и не мога да ги кача. Тука до няколко седмици трябва да го оправим, ще пусна.

# 121
  • Мнения: 1 393
Дърпам темата напред, защото искам да попитам Tandoori  как е.
Tandoori, мисля, че следващите новини ще ги чакаме от теб (надявам се, че не изпускам някой друг, който е due преди това). 
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и скоро чакаме новини.   Hug

# 122
  • Мнения: 7 091
Дърпам темата напред, защото искам да попитам Tandoori  как е.
Tandoori, мисля, че следващите новини ще ги чакаме от теб (надявам се, че не изпускам някой друг, който е due преди това). 
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и скоро чакаме новини.   Hug


Ох тъкмо се прибирам от консултация... Имам страхотни контракции, обаче 1 см разкритие още. Rolling Eyes
Каза доктора още 2-3 седмици , ама на мен хич не ми се чува Simple Smile.  Надявам се скоро да се похваля,че вече нямам търпение. Тази жега много ни мори тука. Днеска беше 46 градуса и ужаааасна влага! Докато отида до доктора и като ме метнаха контракциите, явно от горещината беше голяма драма. И сега в стаята с климатика, той надут до последно е 30 градуса. Направо сме в парник Simple Smile То затова госпожицата се уплаши Simple Smile и не ще да излиза  Mr. Green Досега  се чудехме как ще изкараме до тези седмици, а сега май вървим към пълен термин.
Ако имам някакви новинки ще пиша Simple Smile  bouquet

# 123
  • Мнения: 1 425
Тандури, и аз така бях с контракции и със скъсена шийка. Докторката даже ми написа болнични и каза да лежа, защото бебето е малко и има опасност да се роди преждевременно. Това беше, в началото на осмия месец. А то какво стана - не само, че не родих по-рано, но и преносих с цели 5 дни. Така, че имай и това в предвид  Wink. Леко раждане ти пожелавам!

# 124
  • Мнения: 409
таслиЗдравеите мами!Видяь 4е сте ме вкарали вав ва6ето списа4е,а сам влизала само едимпат Embarassed през бремеността.Влизам да кажа ,4е на 28.07 се роди моя син Хектор,теи3.350 и е далаг48см,роди се вав 16.33 испанско време сас секцио.Не бе6е се обарнал милия и ре6иьа 4е няма да се обарне и ме оперираха.Сега сам наи-6тасливата маика Flutter няма по хубаво не6то от това да дари6 живот.

# 125
  • Мнения: 7 091
Тандури, и аз така бях с контракции и със скъсена шийка. Докторката даже ми написа болнични и каза да лежа, защото бебето е малко и има опасност да се роди преждевременно. Това беше, в началото на осмия месец. А то какво стана - не само, че не родих по-рано, но и преносих с цели 5 дни. Така, че имай и това в предвид  Wink. Леко раждане ти пожелавам!

Кате аз точно от тоя развой на събитията се плаша  Laughing Mr. Green Ама и малката диване! Първо се чудим как да я укротим да я задържим вътре, сега пък не ще да излиза  Sunglasses


Честито на РОЗИ24!!!! Да ти е жив и здрав Хектор!!!

# 126
  • Мнения: 247
Здравейте мами!

Аз сам нова в темата и както виждам вие сте доста напред с материала  Joy Joy Joy .Аз живея в Холандия и ще се радвам да споделя оставащите ми 214 дни до раждането с вас.  bouquet Hug
Поздрави на всички и до писане! Ели

# 127
  • Мнения: 7 091
 Мами, я да ви питам...
Вие получавате ли безплатни мостри с адаптирано мляко?! Имам в къщи 6 кашона от по 2 млека и днес дойде още едно!!!  Не съм се регистрирала в никакви такива сайтове, нито съм попълвала някакви талони и ми стана супер интересно от къде са ми намерили адреса и въобще имат ли право да ми пращат такива след като рекламата им по телевизията е забранена? Нали уж искат да стимулират кърменето? Честно казано на мен ми е много неприятно! Също така си представям майките, които ще раждат за първи път колко са изкушени в определен момент ( и след прочитането на цветните брошурки) да си натъпчат децата с полезното АМ.  Confused

# 128
  • Мнения: 1 393
Мами, я да ви питам...
Вие получавате ли безплатни мостри с адаптирано мляко?! Имам в къщи 6 кашона от по 2 млека и днес дойде още едно!!!  Не съм се регистрирала в никакви такива сайтове, нито съм попълвала някакви талони и ми стана супер интересно от къде са ми намерили адреса и въобще имат ли право да ми пращат такива след като рекламата им по телевизията е забранена? Нали уж искат да стимулират кърменето? Честно казано на мен ми е много неприятно! Също така си представям майките, които ще раждат за първи път колко са изкушени в определен момент ( и след прочитането на цветните брошурки) да си натъпчат децата с полезното АМ.  Confused


Не, аз не съм получавала нищо такова, интересно...
Досега имам само една кутия, която ми я дадоха заедно с една безплатна чанта след като ми правиха теста за гест. диабет, това в моя гинеколог. офис.

Да ти кажа аз съм майка "първескиня" (ух, гадно звучи тая дума  Wink), но не ме изкушават с безплатните си млека...човек като си е решил да кърми не мисля, че нещо може да го спре, например няколко кутии формула...поне аз така си мисля, де.

Надявам се, че ти си добре и ще ни зарадваш с новини скоро!  Simple Smile

# 129
  • Мнения: 7 091
Не, аз не съм получавала нищо такова, интересно...
Досега имам само една кутия, която ми я дадоха заедно с една безплатна чанта след като ми правиха теста за гест. диабет, това в моя гинеколог. офис.

Да ти кажа аз съм майка "първескиня" (ух, гадно звучи тая дума  Wink), но не ме изкушават с безплатните си млека...човек като си е решил да кърми не мисля, че нещо може да го спре, например няколко кутии формула...поне аз така си мисля, де.

Надявам се, че ти си добре и ще ни зарадваш с новини скоро!  Simple Smile

Странна работа. Ама аз и преди съм споделяла как тук в нашия град аз нито веднъж не съм виждала в парковете някой да кърми, нито в Мол-а. Масово бутат шишето. Нищо чудно явно, ние сме малък град и с колкото бременни съм се запознала ми " обясняват ползвата от АМ".  Rolling Eyes

Аз последните няколко дни съм все с болезнени контракции, даже всчера бяха регулярни на 4 минути за около час и половина ( аз пък готвех, казвам няма да ги оставям гладни моите като отида в болницата Laughing), та се бях зарадвала, че се почва.....ама те взеха че спряха.  И така, сега чакаме.

# 130
  • Мнения: 1 947
   Ех, а аз нищо не усещам... още. Sad   Страхувам се, че няма да разбера, когато дойдат истинските контракции.
Трябва ли да боли? Все чета, чета, ама то все едно ми разправят приказки от "Хиляда и една нощ", не мога да
си го представя и това си е...Sad
   И още нещо - нормално ли е бебето да се движи толкова много сега, накрая, като шило е?!  Joy
   Аз не мога да се оплача от подобни "реклами". Simple Smile Даже съм много доволна, че получавам само книжки и
брошури със съвети за кърмене. А и нашето градче не е голямо, обаче си е диво, дивоо - умирам от кеф като
видя по 3-4 бебета в слинг на ден. Но в действителност кърмещи навън не съм срещала - предполагам, че се
използват местата по магазините (има няколко само, но има:) ).
   Tandoori, да не ни изпреварите? Wink

# 131
  • Мнения: 7 091
   Ех, а аз нищо не усещам... още. Sad   Страхувам се, че няма да разбера, когато дойдат истинските контракции.
Трябва ли да боли? Все чета, чета, ама то все едно ми разправят приказки от "Хиляда и една нощ", не мога да
си го представя и това си е...Sad
   И още нещо - нормално ли е бебето да се движи толкова много сега, накрая, като шило е?!  Joy
   Аз не мога да се оплача от подобни "реклами". Simple Smile Даже съм много доволна, че получавам само книжки и
брошури със съвети за кърмене. А и нашето градче не е голямо, обаче си е диво, дивоо - умирам от кеф като
видя по 3-4 бебета в слинг на ден. Но в действителност кърмещи навън не съм срещала - предполагам, че се
използват местата по магазините (има няколко само, но има:) ).
   Tandoori, да не ни изпреварите? Wink

 За контракциите не мога да ти кажа- може да имаш, може и да нямаш още, а и истинските няма как да ги пропуснеш Simple Smile.  И моята малката не се спира от въртене, то си зависи от бебето. Батко и само се местеше, а бандитката сега яко рита Simple Smile.
Аз от първата бременност още имах от началото на 2-ри месец. Сега накрая вече станаха болезнени.
За изпреварването- докторите ми мислеха, че както сме я подкарали с тези интензивни  контракции няма да изкараме до началото на 9 месец. Е да, ама не. И аз искам вече да излиза, ама тя пък се кротна сега и не иска.
Ужасно ми се е смъкнал корема ( той слезе още в 6 месец, ама малко) и имам чувството, че ми е направо между краката. Дано скоро да тръгваме за болницата  Praynig

# 132
  • Мнения: 1 947
...Ужасно ми се е смъкнал корема ( той слезе още в 6 месец, ама малко) и имам чувството, че ми е направо между краката. Дано скоро да тръгваме за болницата  Praynig
   Хаха, и аз така, мотка ми се из краката вече. Grinning Пожелавам ти, каквото искаш! Simple Smile (Аз съм си поръчала да е тази неделя, но... да видим). Wink

# 133
  • Мнения: 2 257
Уха, анна м. и Tandoori, я да ви кажа по едно "Стискам палци", че като гледам всеки момент може да се случат случките... Peace Пожелавам ви всичко да мине леко и безпроблемно и бързо, бързо да си дойдете и да разказвате  - и показвате Simple Smile сладки бебета!
Аз да взема да се разпиша най-накрая и да поема щафетата....Днес бях на преглед и всичко е точно, слава Богу, но ще почакам още, докато разбера какво е бебешочето. Каквото и да е, само да ми е живо и здраво се моля. То си ме побутва като коте отвътре, усещам го ясно вече и ми е много приятно, че някой малък и сладък ми напомня за себе си по този нежен начин.  Heart Eyes
Желая леки раждания, бременности и трепетни очаквания на всички!:)

# 134
  • Мнения: 7 091
Уха, анна м. и Tandoori, я да ви кажа по едно "Стискам палци", че като гледам всеки момент може да се случат случките... Peace Пожелавам ви всичко да мине леко и безпроблемно и бързо, бързо да си дойдете и да разказвате  - и показвате Simple Smile сладки бебета!

Мерсииии, мерси   bouquet Heart Eyes Дано скоро се похвалим! #Cussing out Laughing Laughing Sunglasses

# 135
  • Мнения: 7 430
Извинявам се, че се включвам така, но искам и аз да пожелая на анна м. и Tandoori безпроблемно раждане и всичко да мине много бързо Peace

Ани, късмет мила Hug

# 136
  • Мнения: 7 091
Извинявам се, че се включвам така, но искам и аз да пожелая на анна м. и Tandoori безпроблемно раждане и всичко да мине много бързо Peace

Ани, късмет мила Hug

Мерси Дидка!!!    bouquet
Дидка как е се ударил Вико?! Надявам се не лошо... Hug

# 137
  • Мнения: 7 430
Извинявам се, че се включвам така, но искам и аз да пожелая на анна м. и Tandoori безпроблемно раждане и всичко да мине много бързо Peace

Ани, късмет мила Hug

Мерси Дидка!!!    bouquet
Дидка как е се ударил Вико?! Надявам се не лошо... Hug


Той ли? ...не, не е Вики...Той събори количката и Мишето падна на тревата  Sad слава Богу, съвсем малко му бе охлузена главичката Praynig

Ти готова ли си вече ...и добре ли се чувстваш Hug
Целувки от нас

# 138
  • Мнения: 7 091
Той ли? ...не, не е Вики...Той събори количката и Мишето падна на тревата  Sad слава Богу, съвсем малко му бе охлузена главичката Praynig

Ти готова ли си вече ...и добре ли се чувстваш Hug
Целувки от нас


Леле ама това на снимката Мишето ли е??? Мале как прилича на Вики!!! Направо не е истина Simple Smile като две капки вода са! 
Иначе аз съм добре, само от време на време ме друсат яко контракциите, ама още не излизаме за съжаление.
Аз съм повече от готова Simple Smile Багажа е строен от 2 месеца до вратата  Laughing

# 139
  • Мнения: 11 314

Аз да взема да се разпиша най-накрая и да поема щафетата....

Нямаш представа колко приятно ми стана да видя, че си се разписала тук!
Приятно бременеене докрай!  Hug

Тандури, стискам палци да мине всичко леко, предполагам след изчитане на толкова материали да имаш полза от тях  Peace!

Анна м., и на теб стиска палци да мине всичко леко! Hug

# 140
  • Мнения: 1 128
     Хайде,малко остана.Вси4ки сме с вас,леко раждане.
     Аз бях в болницата,в която ще раждам три дни заради контракций и ве4е се запознах с обстановката WinkКато обстановка не е нищо особено,но е най добрата за неонатални грижи в цялата страна.
     В4ера 4етох,4е тук в испания 8% от вси4ките раждания са на недоносени бебета Shocked.Накаде върви света с този стрес,а?

# 141
  • Мнения: 7 091
Friki, те недоносените бебета не са само плод на стрес за съжаление. Тук в САЩ процета е пъти по-висок.

Елфка, я кажи какво означава "El lucero del alba"? Мерси за пожеланията за раждането!

Аз вчера бях на консултация, май ще си откарам до термина Sad.  Та новините от вчера са, че няма новини- все така си седя с 1 см, поне главата на бебка е долу. Иначе докторите са доволни от нея Simple Smile била много "послушно" бебе  Laughing Mr. Green Ама мене не ме питат! Sunglasses
Ако имам новинки ще се похваля!  bouquet

# 142
  • Мнения: 3 271
Tandoori, пиша ти тук, защото не можем да се уцелим иначе. Много си мисля за теб и ти стискам палци!!! Бързо и леко да минава и за двете ви   bouquet

# 143
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Най-после се реших да се включа в тази темичка - да има и нови попълнения на мястото на тези които ще раждат скоро или са родили наскоро Simple Smile
Живея в Монреал-Канада чакаме първо бебче - в края на годината - термин 21 декември - момченце. Още не мога да повярвам, но с всеки изминал ден става все по-реалистично - особено като ме подритва малкото бебешоче.

# 144
Здрасти Тандори.... извинявай ,че толкова късно с отговора...но напоследък хвърлям по един поглед в интернета и толкоз.
Значи за сестра ми разпитах...и аз правилно не съм разбрала. Момичето е имала 3 см разкритие и за това са предизивкали раждането. Опасно е било при такова разкритие да си се разхождаш с бебето защото можело да се инфектира....и така. И аз имам 1 см разкритие и 1 см дебелина....в такъв случай ни остава да чакаме да се накани принцеската да излиза на мама от корема Rolling Eyes Ще видим как ще мине прегледа в Понеделник...като гледам и ти ще си изкараш до края на термина. И за мен има такива предвиждания. Почнаха ли леки контракцйи? Аз Бракстон Хикс си ги имам вечер от една седмица...предимно сутрин или късно вечер по-малко но са търпими.
Ще гледам да наминавам по често.
Чао за сега и ти стискам палци на теб и красавицата Peace

# 145
  • Мнения: 502
Здравейте бъдещи мами!

Искам да се похваля с моето момченце Мартин. Роди се на 29.07.2006 в 0:28 часа, с тегло 4120 г и ръст 55 см. Обиколката на главата му беше 40см и шашна всички в родилното. Раждането беше предизвикано с коктейл от натурални продукти и мина нормално и бързо (40 минути бях в родилна зала), но аз имам много шевове.

Сега сме в къщи, борим коликите, ходим по разходки и го кърмя през 3 часа.

Успех и много леко раждане на всички, които всеки момент очакват срещата с бебока си!

На мамите с малки коремчета - лека бременност!

# 146
  • Мнения: 7 091
Nadejda, честито момченце!! Браво на Мартин за рекордните сантиметри!!! Да ти е жив и здрав!!! Дано твоите шевове минават по-бързо и не те притеснават. Ти си го преносила два дена, беше за 27-ми нали? Кажи какво използва за предизвикването моля те?


Момичетаааа, аз съм още тука.. Rolling Eyes Досега се оплаквах все как ме боли тук и там, сега когато трябва да излиза вече девойката ходя като кон напред назад, возя се в кола по 1 час..няма и няма контракции. Много рядко ме хващат и много за малко.
Да видим дали ще изкараме до рождения ден на тати както планирахме  Laughing Той е на 19-ти.
Стискайте палци! Sunglasses

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 18:31 от Tandoori

# 147
  • Мнения: 502
Благодаря ти, Tandoori, да ти се връща скоро!  Laughing Wink Sunglasses

Аз бях с контракции от средата на 6 месец, но като мина 37 седмица спряха напълно, сякаш щях да го нося още 9 месеца.  Joy И аз така като теб, най- после можех да се движа, да пътувам с кола. Но пък тогава започнаха жегите и краката ми се подуха толкова много, че всяка стъпка беше болезнена.
20 дни преди термина лекарката не хареса записа на тоновете на бебето (било много мудно) и ме прати в болницата за контролен преглед. Там ми правиха разни тестове - предизвикаха ми контракции чрез система за 20 минути и записваха тоновете. Проблем нямаше, а се оказа, че поради жегата съм се обезводнила и затова бебето не мърда много. Но тогава ми направиха преглед на видеозон и като го видяха колко е голям, направо ми предложиха секцио, което аз отказах. И така всеки ден до термина чаках да тръгне нормално раждане, ходех на запис и нямах и половин контракция.
На следващия ден след термина ме приеха в болницата и ми казаха, че предизвикването може да продължи 3 - 4 дни.  #Crazy Сутринта към 10 часа ми дадоха коктейл за предизвикване на контракции. Половин литровата гадост съдържаше само натурални продукти (бирена мая, овесени ядки, шампанско и кой знае още какво). Към обяд получих болезнени, но нередовни контракции, които по едно време даже спряха. В 22 часа пратиха мъжа ми да се ходи, а мен да си лягам и спя и на сутринта да се готвя за втора порция коктейл.  Sick 20 минути след като си легнах ми падна тапата и имах 4 см разкритие. Докато дойде мъжа ми (живеем на 5 минути от болницата), аз получих направо изгонващи контракции. В 23.30 влязохме в родилната зала, имах пълно разкритие и главичката се напипваше. Следват 40 минути яки напъни и бебето излезе, а след него и водите. Таткото преряза пъпната връв и  последваха голямата радост и дългоочакваното гушкане на сладурското бебе.    bowuu

Стискам ти палци за леко раждане и много щастлива среща с твоята бебка!
 

# 148
  • Мнения: 7 091
Благодаря ти, Tandoori, да ти се връща скоро!  Laughing Wink Sunglasses
Аз бях с контракции от средата на 6 месец, но като мина 37 седмица спряха напълно, сякаш щях да го нося още 9 месеца.  Joy И аз така като теб, най- после можех да се движа, да пътувам с кола. Но пък тогава започнаха жегите и краката ми се подуха толкова много, че всяка стъпка беше болезнена.

Малеее, като те слушам и косата ми настръхва  Joy Точно така станах и аз! Дали ще пренося се чудя...а не ми се иска да ми предизвикват раждане.  newsm78
Благодаря ти за пожеланията!!!  bouquet

# 149
  • Мнения: 1 393
Nadejda, ЧЕСТИТО!!!! 
Да ти е живо и здраво бебчето!
 bouquet   bouquet   bouquet
[Момичетаааа, аз съм още тука.. Rolling Eyes Досега се оплаквах все как ме боли тук и там, сега когато трябва да излиза вече девойката ходя като кон напред назад, возя се в кола по 1 час..няма и няма контракции. Много рядко ме хващат и много за малко.
Да видим дали ще изкараме до рождения ден на тати както планирахме  Laughing Той е на 19-ти.
Стискайте палци! Sunglasses


Tandoori, aма ти още ли си тук, аз вчера не те видях и си викам, хайде скоро май ще имаме новини, а ти пак тук милата... Wink
Аз за предизвикване на раждане съм чувала какво ли не, част от нещата са: разходки, секс, люта храна и даже има една градска легенда за патладжани ( специфично eggplant parmigiana в някакъв ресторант в Georgia май беше), ами пробвай наред, ДАНО скоро ни зарадваш с новини, стискам ти палци...че току виж аз още една- две седмици и взема та те изпреваря  Wink

# 150
  • Мнения: 7 605
4естито, Надежда. да е жив и zдрав малкия ти принц   bouquet

Обиколката на главата е наистина голяма, Милена беШе с 37.5см и не минаваШе  Sad  Радвай се, 4е си се отървала "само" със Шевове, и дано те да не те драzнят много  Hug

# 151
  • Мнения: 7 091
Tandoori, aма ти още ли си тук, аз вчера не те видях и си викам, хайде скоро май ще имаме новини, а ти пак тук милата... Wink
Аз за предизвикване на раждане съм чувала какво ли не, част от нещата са: разходки, секс, люта храна и даже има една градска легенда за патладжани ( специфично eggplant parmigiana в някакъв ресторант в Georgia май беше), ами пробвай наред, ДАНО скоро ни зарадваш с новини, стискам ти палци...че току виж аз още една- две седмици и взема та те изпреваря  Wink

 Цялата серия дето си я изредила я правя за предизвикването, ама ефект тц.  Crazy Нали и за череши казват, и за ананас...никакви контракции.
Имам тук един чай от листа на малина и не знам си още какви неща, дето пише да се пие деня преди термина, да видим дали той ще помогне. Ама толкова активна от началото на бременността си не съм била, а пък точно сега се чувствам направо ще кажеш сега въм в 1-ви месец  Joy Ако не беше големия корем понякога дори няма да кажа, че съм бременна  hahaha
А ти устискай още малко,че малко раничко ти е още   bouquet

# 152
  • Мнения: 1 947
   Здравейте, мили дами! Първо - Надежда, честито за големия красавец!!! Пу-пу-пу, обичам големи бебета:)
   Пиша ви набързо и развълнувано, защото преди часове се прибрахме от болницата с моята малка-голяма Малéна.
Бързанката се роди в събота на 12 август рано сутринта, една седмица предсрочно, след като се мъчихме 9 часа
с изтекли води. Точно си говорехме с таткото, че не искам да ми изтичат водите и хоп! на момента се случи.
Благодаря на страхотния нощен мини-екип на родилното - акушерката беше върхът и страшно ми помогна за раждането
на човечето - цели 4180г и 51см. Сега спи сладко с татко.
   Успех на останалите майчета!!! Simple Smile

# 153
  • Мнения: 2 257
Да е жива и здрава Малена, да те радва всеки ден и да изпълва живота ви със смисъл. Честито, анна м.! bouquet
Честит Мартин на  Nadejda - добър, послушен, здрав, усмихнат и доволен, какво друго иска една мама? Поздравления!   bouquet

Tandoori, нищо няма да казвам Laughing Само кротко си стискам палци.... Peace

# 154
  • Мнения: 7 605
4естито Анна, да е жива и zдрава малката Малена (и аz поzнавам една Малена във Варна  Wink ) и само радост да ви носи  Hug

# 155
  • Мнения: 502
Честито бебе Малена, Анни! Да ви е жива и здрава, много радост да ви носи, да расте умна и щастлива!

И твоята госпожица не е малка, браво! Чакам да я видя на снимки, че почвам снаха да си избирам вече! Laughing Laughing Laughing

# 156
  • Мнения: 2 292
честито Ана, да сте zдрави и щастливи  Wink

# 157
  • Мнения: 7 091
Ама никой не пише в тази тема освен мен значи  Laughing Mr. Green
Аз да се "похваля", че още съм тук Joy Да не би някой да е помислил, че съм се загубила hahaha
Снощи ми падна тапата и ме почнаха едни контракции, аз се приготвих за болницата, всичко и си казвам чакай да полегна, че да си почина колкото мога между контракциите, а пък като зачестят ще отидем в болницата.
Е да, ама те се разредиха на половин час Simple Smile И сега пак имам, ама нарядко. Днеска съм на консултация, така че стискайте палци, може след прегледа да ходим до болницата Wink  bouquet

# 158
  • Мнения: 1 425
Tandoori, стискам ти палци и ти желая леко раждане! Дано да е днес, че като те чета откога си зачакала си спомням и моето велико чакане та и пет дена отгоре  Tired.

# 159
  • Мнения: 7 091
Tandoori, стискам ти палци и ти желая леко раждане! Дано да е днес, че като те чета откога си зачакала си спомням и моето велико чакане та и пет дена отгоре  Tired.

Мерси, мерси Simple Smile  bouquet Дано утре татито да се похвали Simple Smile Ако зачезна- значи съм родила  Joy

# 160
  • Мнения: 2 257
Ама никой не пише в тази тема освен мен значи  Laughing Mr. Green

Аз сериозно се замислям кой ще поддържа темичката като родиш Grinning Ти така добре се грижеше за нея:) Както ти казах вече, желая ти спокойно и леко раждане, възможно най-безболезнено - както си го искаш и съвсем скоро да си пак тук, усмихната и доволна, с малка девойка край теб. Успех! Peace

# 161
  • Мнения: 7 091
Аз сериозно се замислям кой ще поддържа темичката като родиш Grinning Ти така добре се грижеше за нея:) Както ти казах вече, желая ти спокойно и леко раждане, възможно най-безболезнено - както си го искаш и съвсем скоро да си пак тук, усмихната и доволна, с малка девойка край теб. Успех! Peace

Ами много малко мами са се разписали за бъдещите месеци  Cry Хайде някой да поема щафетата, че да мога да родя да му се не види  Laughing Joy То сигурно затова не ще за излиза девойчето  Mr. Green hahaha
И ти не се услушвай, ами се захващай сериозно с темичката Wink Ти си нашата надежда! Laughing  bouquet

# 162
  • Мнения: 1 393
Дано утре татито да се похвали Simple Smile Ако зачезна- значи съм родила  Joy
Ами аз те "следя" вече от две седмици поне- ама не зачезваш, да му се не види.  Laughing
Обаче като гледам какво си написала тази сутрин- май няма шега тоз път, а?

Така че: пожелавам ти да минава леко и лесно и да се похвалиш скоро- скоро тук!

Стискам ти палци!   bouquet  Hug  Praynig

# 163
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609

Ами много малко мами са се разписали за бъдещите месеци  Cry Хайде някой да поема щафетата, че да мога да родя да му се не види  Laughing Joy То сигурно затова не ще за излиза девойчето  Mr. Green hahaha


Ами няма да иска да излиза детето - чака да ни впишеш в списъка на бъдещите майчета - че после като излезе съвсем няма да имаш време за нас. Mr. Green

# 164
  • Мнения: 3 271
Tandoori, ако знаеш колко редовна съм станала в тази тема покрай теб. По цял ден проверява за новини!
Стискам палци леко и бързо да минава и чакаме да се похвалиш с госпожицата   bouquet

# 165
  • Мнения: 1 768
Здравейте и от мен Peace
Не съм редовна,понеже съм си от месец и половина в БГ и не се задържам най пред компа.Като се прибера след 3 седмици в Германия ве4е няма да има ставане от компа и 6е съм на линия.
Как я карате в жегата? TiredОх,4е в БГ е ад.. ooooh!
До скоро.
Веси

# 166
  • Мнения: 11 314
Тандури, къде си? Как си?
Вероятно вече си станала мама на чаровница.  Hug
Аз малко отзад панаира да ти отговоря на питанката - El lucer del alba означава Зорница (Вечерница).

# 167
  • Мнения: 1 768
Привет на бъде6ите мами Laughing
Днес с 100 зора се епилирвах..Мале голям зор #CrazyМного ми е зор от тоя корем и тея килца и де виждам,де не.. Tired
Как се епилирате вие,каква стойка заемате newsm784е на мен никак не ми приляга..Навеждам се и така ме стяга после корема,мъка,мъка...о6е веднъж 6е се пробвам и после съм пазарила мъжа ми да поема 6афетата,4е няма да стане сама... #Cussing out

# 168
  • Мнения: 558
Понеже не ми е трудно да си кръстосвам краката на "лотос"- съответно ми е много лесно да се разчепатя (извинявам се за грубия израз). Преди и на врата можех да си кача крака, ама напоследък не смея... Проблема ми обаче е, че съм късогледа и, и аз все изпускам по някой косъм, особено отзад на "прасенцата"...
Виж, ако говориш за "бразилско" епилиране- не знам какво да кажа, щото не го практикувам Wink  Ама и аз не се виждам да успея да се справя качествено Laughing

Ееех, кога ли ще пише Тандоори-то тука пак ....  Party baby_neutral  bouquet

# 169
  • Мнения: 7 430
Тандури....още ли си тук newsm78

Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и хайде вече да излиза Принцесата Hug

# 170
  • Мнения: X
И аз влизам в темата не за да пиша (щото ако пиша само ще се оплаквам), ами за да проверя Тандоори дали е родила.
Леко и безпроблемно раждане и красива и здрава принцеса!

Момичета,
всяка вечер съм с болезнени контракции, след 16-17 часа съм абсолютно неработоспособна. Междувременно се боря със медицинската система тук, която не познава възможностите на стволовите клетки и няма изобщо никаква практика за вземането им. Единствения начин е да си направя уговорка с лекар или акушерка, като им дам подробни инструкции изпратени ми от банката за стволови клетки, която избрахме, но това е страшно трудна работа.Гледат ме като някаква луда чужденка, капризничеща за глупости. Много сме се навили за тази процедура, дано да успeeм.

# 171
  • Мнения: 5 183
И аз влизам в тази тема, само за да видя дали няма вести от Тандури.
Лека седмица желая на вси4ки вас, бременни мами.   bouquet

# 172
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Гледах,гледах,търсих,търсих а тя темата минала 4ак на трета страница  ooooh!
Разкритикуваха ме,4е не съм се разписала оЩе тук та затова бързам да поправя този пропуск  Wink
Ей ме на: бременна съм с номер две както се вижда от тикера Термина ми е на 30/03/07,навръх рождения ден на дъЩеря ми Джулия. Какъв ли Ще е подаръкът ?  newsm78 Wink

# 173
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
МкДирок, честито! Страхотна новина!   bouquet

# 174
  • Мнения: 2 257
Я виж ти! Grinning Честито!!! Пожелавам ти лека и красива бременност. Peace

# 175
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сърде4но ви благодаря за посреЩането ,мили дами  Grinning Hug  bouquet

# 176
  • Мнения: 7 091
Гледах,гледах,търсих,търсих а тя темата минала 4ак на трета страница  ooooh!
Разкритикуваха ме,4е не съм се разписала оЩе тук та затова бързам да поправя този пропуск  Wink
Ей ме на: бременна съм с номер две както се вижда от тикера Термина ми е на 30/03/07,навръх рождения ден на дъЩеря ми Джулия. Какъв ли Ще е подаръкът ?  newsm78 Wink


Аууууу, а пък аз чак сега виждааааам  Laughing И си ми пратила бележка, а пък си мълчиш ( то не че аз видях лентичката  Embarassed Simple Smile).
Лека бременност ти пожелавам и хубаво здраво бебче! Дано всичко по време на раждането минава бързо и безпроблемно!
Моя термин беше на 21. 08, мъжа ми е роден на 19-ти и все се шегувахме, че ще се роди на рождения му ден. Да, ама не Simple Smile. Излезе си по-късно детето Wink

# 177
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Е няма ниЩо, де.  Grinning На теб ти е простено.  Hug  bouquet Благодаря ти, Ани. От твоята уста/клавиатура в Божиите уШи  Peace

# 178
  • Мнения: X
Маkдирокова, честито!

Много се радвам за теб !
Разликата между децата ще е страхотна - 4 годнини! Каката знае ли вече?

# 179
  • Italia
  • Мнения: 4 492
МиШенце merci и на теб  Hug
Каката уж знае,уж не знае. Питахме я какво предпо4ита,брат4е или сестри4е,тя вика " И двете" Shocked СноЩи се опитваШе да гледа с едно о4е в пъпа ми и вика " Много е тъмно,ниЩо не се вижда,трябва ми фенер4е"  Joy hahaha Joy Ама според мен не си дава сметка оЩе,де.  Wink

# 180
  • Мнения: 7 091
МиШенце merci и на теб  Hug
Каката уж знае,уж не знае. Питахме я какво предпо4ита,брат4е или сестри4е,тя вика " И двете" Shocked СноЩи се опитваШе да гледа с едно о4е в пъпа ми и вика " Много е тъмно,ниЩо не се вижда,трябва ми фенер4е"  Joy hahaha Joy Ама според мен не си дава сметка оЩе,де.  Wink

Сладурана  Mr. Green Joy

# 181
  • Мнения: 253
mcdirock - Честито! Лека и здрава бременност и от нас!  bouquet
Ама и твоя мъж като моя - бебетата ги прави през определено време в годината само Joy Joy Joy. Иначе плувците само тренират! Надявам се да не обидиш на шегата!

# 182
  • Мнения: 4 390
Миленка! Heart Eyes Честито! СТрахотна новина!  bouquet
ЛЕка и безпроблемна да е! Peace

# 183
  • Мнения: 7 430
СноЩи се опитваШе да гледа с едно о4е в пъпа ми и вика " Много е тъмно,ниЩо не се вижда,трябва ми фенер4е"  Joy hahaha Joy Ама според мен не си дава сметка оЩе,де.  Wink

Mr. Green Mr. Green малка сладка буболинка Hug
Представях си я как гледа и ми станамного мило Heart Eyes
Лека бременност скъпа МилениКа Hug

Тандури, то наистина има малко бременлийки - аз тук познавам 4 момичета, едната мама и бъдеща такава само чете, другата няма време, но вчера пък регистрирах третата (която си няма друго детенце) и се надявам и номер 4 да регистрирам и да започнат да пишат тук  Peace те са ми приятелки Hug

# 184
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Слави, заЩо да се обиждам бе 4овек,то си е самата истина  Wink  Joy Както каза сестра ми " Догодина през лятото ти на една страна а мъжа ти на друга да не вземете пак да забъркате някой бебок,каквито сте "рецидивисти" "  Joy hahaha Joy

Благодаря и на теб и на Дивианката за хубавите думи.  Hug  bouquet Диде,хайде,сега е твой ред.  Hug Heart Eyes Wink

Дидолинке ,страШна си  Peace Hug

# 185
  • Мнения: 1 393
mcdirock,   
Едно голямо честито и от мен!
   bouquet

# 186
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Голямо 10х и на теб,Мисис_4е Джи  Hug  bouquet
Лелееее на теб не ти остана ве4е  ooooh! Grinning Как се 4увстваШ ?

# 187
  • Мнения: 449
mcdirock, честито и от мен.   bouquet
Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам.

# 188
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Каролина muchas gracias и на теб  Hug
Моми4ета благодаря от сърце на вси4ки ви за милото посреЩане.   bouquet Трогнахте ме  Embarassed Rolling Eyes

# 189
  • Мнения: 1 425
Честита бременност и от мен, mcdirock!

Лека и безпроблемна до края!

# 190
  • Мнения: 8 163
Mcdirock, а така, само хубави новини да чуваме от тебе! Спокойна бременност и здраво бебе!

# 191
 Честито mcdirock  bouquet
 Леко бременеене.

# 192
  • Мнения: 353
Здравейте, бройте и мен...Че чакам маж парижанин(засега) някъде през февруари...и ми е за парви път,та съм малко изнервена от всички тестове ,които доктора ме кара да правя...

# 193
  • Мнения: 7 091
Chaumont , честито и на теб!!! Лека и безпроблемна бременност! Не се притеснявай от тестовете, те са нещо нормално и са за здравето на  бебето все пак Simple Smile. Хубаво е ако има някакъв проблем да се знае, затова го правят докторите.   bouquet

# 194
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Chaumont,4естито и от мен  Hug
Моми4ета,много сте мили  Hug  bouquet

# 195
  • Мнения: 353
Момичета,много сте мили,благодаря. HugЗа мен връзката с вас е много важна...Постоянно съм сама,таткото работи много,понякога и в почивните дни,а мама е на 3 000 километра. Cry..Приятелите се броят на пръсти и общо взето сутрин нямам търпение да пусна PC и да ви четаааааааа #Crazy

# 196
  • Мнения: 2 257
Тук ще видиш колко мили и приятни майчета ще срещнеш! Добре дошла и се чувствай като у дома си, chaumont ! Лека бременност и здраво бебче ти желая; за всичко, което те интересува - идвай и питай.  Hug

# 197
  • Мнения: 1 768
Здравейте Grinning
И аЗ съм ве4е на немска zемя.По4ивката от 2 месеца в БГ ми се отраЗи много добре,ама zа6о все не ми стига.. Embarassed
Искам да питам,кога е най добре да се zапо4не с подготвителния курс zа раждане?Или съм поЗакъсняла ве4е? newsm78А zа оглеждане на болници? Blush
Мерси предварително.  bouquet

# 198
  • Мнения: 11 314
Здравейте Grinning
И аЗ съм ве4е на немска zемя.По4ивката от 2 месеца в БГ ми се отраЗи много добре,ама zа6о все не ми стига.. Embarassed
Искам да питам,кога е най добре да се zапо4не с подготвителния курс zа раждане?Или съм поЗакъсняла ве4е? newsm78А zа оглеждане на болници? Blush
Мерси предварително.  bouquet
Веси, ти ако не си се записала вече за такъв курс, едва ли ще намериш места. Обикновено до 25 седмица приемат. Но ти провери за всеки случай дали ще изскочи отнякъде зайчето. Успех!

# 199
  • Мнения: 4 390
Благодаря и на теб и на Дивианката за хубавите думи.  Hug  bouquet Диде,хайде,сега е твой ред.  Hug Heart Eyes Wink

И мъжът ми все това разправя Grinning, ама не се навивам. Нито ми се бременее,
нито ми се ражда, нито бебе ми се гледа... Rolling Eyes
От друга страна не ми се иска детето да остава само...
Ей такива работи, объркани. Grinning

# 200
  • Мнения: 907
Аиде и аз да се разпиша. Много съм още в началото, ама каквото е писано ще става. Чакам трето бебе в началото на маи според моите изчисления. Дано да е момиче Simple Smile, че другите са момчета.
и ми е лоооошо ..., много, ама и по зле е било.

# 201
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хей съседке,хайде и ти добре си доШла тук  Hug Мен много сърде4но ме приеха моми4етата тук и веднага се по4увствах в свои води.  Blush  bouquet
Желая ти лека и безпроблемна бременност и едно здраво,пухкаво и сладко бебо4е на финала  Hug Heart Eyes

# 202
  • Мнения: 907
Хей съседке,хайде и ти добре си доШла тук  Hug Мен много сърде4но ме приеха моми4етата тук и веднага се по4увствах в свои води.  Blush  bouquet
Желая ти лека и безпроблемна бременност и едно здраво,пухкаво и сладко бебо4е на финала  Hug Heart Eyes


Мерси да ти се връща Hug
Само да не станат 2, че 3 искам, ама 4 ще са ми много  Stop

# 203
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Хей съседке,хайде и ти добре си доШла тук  Hug Мен много сърде4но ме приеха моми4етата тук и веднага се по4увствах в свои води.  Blush  bouquet
Желая ти лека и безпроблемна бременност и едно здраво,пухкаво и сладко бебо4е на финала  Hug Heart Eyes


Мерси да ти се връща Hug
Само да не станат 2, че 3 искам, ама 4 ще са ми много  Stop

Благодарско  Hug Е ,хайде сега, 4. Споко,де.  Wink Mr. Green

# 204
  • Мнения: 7 091
Аиде и аз да се разпиша. Много съм още в началото, ама каквото е писано ще става. Чакам трето бебе в началото на маи според моите изчисления. Дано да е момиче Simple Smile, че другите са момчета.
и ми е лоооошо ..., много, ама и по зле е било.
Честито Меги!!! Лека и безпроблемна бременност и на теб!
Би ли споделила как се чувстваш в сравнение с предните бременности? Ще ми е много интересно. Бях чувала, че ако първата ти бременност е тежка, втората е лека Simple Smile Аз в първата се чувствах зле, но втората в началото беше нещо неописуемо Simple Smile ВИж втората в края бях много по-добре от първата и си ходех като кон Simple Smile.

# 205
  • Мнения: 907

Би ли споделила как се чувстваш в сравнение с предните бременности? Ще ми е много интересно. Бях чувала, че ако първата ти бременност е тежка, втората е лека Simple Smile

Знам ли какво е тежка бременност. На мен това ми е 4та и досега все е било по един и същ начин. От 5/6 тата седмица до 14/15тата седнеш, станеш все лооошо  Sick . Не повръщам, но не се влияе от нищо. Е, мога да се сдържам и на работата са разбирали чак след 4тия, 5тия месец когато им го кажа. След 15тата ми е по-малко лошо, но никога не изчезва. Появява се или след ядене или с някоя гадна миризма или просто така от нищо. Втората приключи неуспешно по средата въпреки че не съм се чувствала по-различно. Все съм била бременна с момчета досега, та не знам дали от това. Казват че всяка бременност е сама по себе си. Е, за мен досега всички са еднакви.

# 206
  • Мнения: 1 768

[/quote]
Веси, ти ако не си се записала вече за такъв курс, едва ли ще намериш места. Обикновено до 25 седмица приемат. Но ти провери за всеки случай дали ще изскочи отнякъде зайчето. Успех!
[/quote]
Така ли?Не zнаех.. BlushДано,ме приемат все някъде.. PraynigУтре съм на лекар и 6е питам.
А едно друго въпрос4е..Купих си много бебе6ки дре6ки от Бг и ми се иска да ги иЗпера и иЗгладя скоро.Какъв прах трябва да вЗема?Гледах в4ера уж в дрогериите zа специален бебе6ки,но никакъв не открих zа бебета...Има ли иЗоб6о или трябва да вzема някакъв сенситив? Crossing Arms

# 207
  • Мнения: 11 314
Веси, ти ако не си се записала вече за такъв курс, едва ли ще намериш места. Обикновено до 25 седмица приемат. Но ти провери за всеки случай дали ще изскочи отнякъде зайчето. Успех!
[/quote]
Така ли?Не zнаех.. BlushДано,ме приемат все някъде.. PraynigУтре съм на лекар и 6е питам.
А едно друго въпрос4е..Купих си много бебе6ки дре6ки от Бг и ми се иска да ги иЗпера и иЗгладя скоро.Какъв прах трябва да вЗема?Гледах в4ера уж в дрогериите zа специален бебе6ки,но никакъв не открих zа бебета...Има ли иЗоб6о или трябва да вzема някакъв сенситив? Crossing Arms
[/quote]
Веси, вземи се разпиши най-после в Немските мами. Разгледай темата. Несса беше питала точно затова и имаше отговори. Hug

# 208
  • Мнения: 7 430
Аиде и аз да се разпиша. Много съм още в началото, ама каквото е писано ще става. Чакам трето бебе в началото на маи според моите изчисления. Дано да е момиче Simple Smile, че другите са момчета.
и ми е лоооошо ..., много, ама и по зле е било.

Честита бременност  Hug и дай Боже да е момиченце Peace Аз за това трето не искам, че ако пак е момче - мама миа  Joy

# 209
  • Мнения: 907
Е, хайде сега, заслужава си риска Simple Smile Пък и момче да е няма да го върна. Живо и здраво да е. Днес и 2 мъжки имена претеглях ей така за всеки случай.

# 210
  • Мнения: 456
Здравейте!

Аз от няколко дена имам положителен тест, но съм съвсем в началото. Първа бременност ми е и е много желана и дългоочаквана! С таткото сме изключително щастливи!  Grinning Heart Eyes Flutter

MegiX, честито! Ще се радвам да обменяме опит (по-скоро ти с мен, аз нямам много опит)!  Blush

Приятен ден и леко бременеене на всички!

# 211
  • Мнения: 907
Ей супер, много се радвам за теб elph. Ходи ли там дето те пратих Wink Може да ми пишеш на лични. Май по едно и също време ще бутаме колички, а?

# 212
  • Мнения: 1 425
Честито на Меги и Елф!

Лека и безпроблемна до края! Много се радвам, че ще сте от майския отбор 2007, аз съм от тазгодишния майски  Grinning.

# 213
  • Мнения: 456
Катя, мерси майска майчице 2006!

На мен ми е мечта да имам Май бебче и май ще се сбъдне!  Laughing Толкова сме щастливи с таткото....

Швейцария ще се увеличи до година, живот и здраве, с 2 БГ бебочета! Heart Eyes 

# 214
  • Мнения: 1 194
честито на всички нови бременни в изгнание! Виждам , че имаме достойна смяна! Леко бременеене!

# 215
  • Мнения: 1 768
Добър ден и от мен Party

Много съм 6астлива,4е 6е си имам моми4енце stork-girl След трето потвърждение,май няма да има гре6ка :hug:6е помоля zа едно роЗово 6ъркел4е да ми сложите.Вее4е съм ка4ила 10 килограма и май е множко,ама като все съм гладна..Не zнам после как 6е се свалят теЗи килца,4е имам о6е преди бременността да свалям 10 кила. ooooh!Но 6е му мисля догодина. Blush
ПоЗдрави от мене и до скоро.
  bouquet

# 216
  • Мнения: 4 390
Честито на MegiX и elph!
Лека и безпроблемна бременност желая и на двете.  bouquet

# 217
  • Мнения: 1 768
Колко бременлийки останахме? Laughing

# 218
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Май Ще трябва ве4е да се спретне и списък Бебе 2007  Wink

# 219
  • Мнения: X
Здравейте,
отдавна не съм се разписвала тук.
Още бременея, надявам се да изкарам поне до началото на 9 месец. С много контракции съм, заедно с още един куп проблеми...така че...всеки един ден доближаващ ме до термина за мен си е постижение.
МНого се радвам че имаме нови попълнения. Леко бременeeне на всички!

# 220
  • Мнения: 1 768
Май Ще трябва ве4е да се спретне и списък Бебе 2007  Wink
Кога ти е термина? Wink

# 221
  • Мнения: 4 390
Май Ще трябва ве4е да се спретне и списък Бебе 2007  Wink

Напишете данни и ще ви направя. Sunglasses

# 222
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Май Ще трябва ве4е да се спретне и списък Бебе 2007  Wink

Напишете данни и ще ви направя. Sunglasses

Ми добре,ето ме:
mcdirock ( Милена ) , Италия , 31 г.
термин 30/03/2007 ( РДто на каката  Wink ) _ второ муШморо4е,но оЩе не знаем какво Ще е  Wink

# 223
  • Мнения: 1 768
Май Ще трябва ве4е да се спретне и списък Бебе 2007  Wink

Напишете данни и ще ви направя. Sunglasses

Може ли на мене едно роЗово 6ъркел4е? Laughing

# 224
Да се присъединя и аз.....в Дания съм.Терминът ми е на 13.02.07.Първо.На 33 години съм. Ха добре сте  заварили  Simple Smile Hug :bouquet

# 225
  • Мнения: 1 128
     Здравейте,дружина.
     Аз не съм от редовните,но влизам да 4ета.Та да ви се "похваля".Откриха ми стрептококи и сега ще съм 10 дни на антибиотик.После при раждането трябва да предупредя,за да ми сложат венозно също.Дано да не ги лепна на бебо.По този повод също така искам да се опла4а от лекарката си.С кука трябва да и вадиш информацията от устата,нищо не обяснява.

# 226
  • Мнения: 4
ще си имам бебче и таткото ще е испанец:) Той е забележителен:) сам сигурна че и дъщеря му ще е такава:) Но ние си говорим на английски и то не много добър. Притеснявам се че ще си объркам детето, да е живо и здраво:) но на мен ми е  трудничко да науча сама испанския особено когато не припарвам до испания:)
На какъв език да му говорим:) Аз на български ще се справям най-добре:) зная детски песнички които сам копняла да пея:) Дали ще го изложа на някава трудност, и дали ще ме обвинява?

# 227
  • Мнения: 2 257
По този повод също така искам да се опла4а от лекарката си.С кука трябва да и вадиш информацията от устата,нищо не обяснява.
Аз по принцип побърквам лекарите си с въпроси, за което сигурно им призлява като ме видят Mr. Green, обаче знаеш ли каква е моята тактика, когато искам да науча нещо, а трябва да се вади с ченгел инфото? Изисквам копие от резултатите от изследванията ми, прегледите и там каквото и сядам в къщи и си ги разучавам сама. Така си чета директно от извора-изследването, проверявам онлайн в здравните сайтове кое какво значи и нямам нужда от техните разяснения. Опитай, може да ти е от полза. Peace

# 228
  • Мнения: 2 427
Здравейте бременни мамчета!
Имам едно въпрос към вас,в почти осми месец съм и корема страхотно ми тежи,до такава степен че като вървя или съм права имам чувството че ще изтърся бебока.Усещам някаква невероятна тежест ,която натиска надолу с все сила.Освен че е болезнено и неприятно е и страшно неудобно,особенно докато вървя.В последно време само лежа и нищо не ми се прави именно поради тази причина.Дори имам чувството че леко съм подута отдолу.Към тези неразположения прибавям още лошото храносмилане,адските кисилини,усещането че дробовете ми не се пълнят с достатъчно въздух(понякога се задъхвам включително и докато лежа неподвижно),и ужасната аритмия ,която почти не ме изоставя.Изследванията ми са идеални,включително и кардиограмата ми е ок,въпреки че когато я правих се чувствах отлично и нямах същите оплаквания.Какво да правя не знам,на вас случва ли ви се всичко това,или аз съм единичен случай? Tired

# 229
  • Мнения: 1 768
Здравейте бременни мамчета!
Имам едно въпрос към вас,в почти осми месец съм и корема страхотно ми тежи,до такава степен че като вървя или съм права имам чувството че ще изтърся бебока.Усещам някаква невероятна тежест ,която натиска надолу с все сила.Освен че е болезнено и неприятно е и страшно неудобно,особенно докато вървя.В последно време само лежа и нищо не ми се прави именно поради тази причина.Дори имам чувството че леко съм подута отдолу.Към тези неразположения прибавям още лошото храносмилане,адските кисилини,усещането че дробовете ми не се пълнят с достатъчно въздух(понякога се задъхвам включително и докато лежа неподвижно),и ужасната аритмия ,която почти не ме изоставя.Изследванията ми са идеални,включително и кардиограмата ми е ок,въпреки че когато я правих се чувствах отлично и нямах същите оплаквания.Какво да правя не знам,на вас случва ли ви се всичко това,или аз съм единичен случай? Tired

Аz съм със съ6ите оплаквания.И съм като тебе,в съ6ата седмица.Днес говорих и с аку6ерката си и с докторката,вси4ко е нормално.Все пак бебето zапо4ва да натежава и притиска там долу..

# 230
  • Мнения: 247
Здравейте сладурки!

Пишете ме и мен в списъка за 2007 ако може! Simple Smile

Еддита /Елица/ , Холандия,30 г.
термин 08/03/2007,второ сладурче,но още не знам какво е!  bouquet  bouquet

Поздрави и лека седмица!

# 231
  • Мнения: 2 567
Ето ме и мен в тази прекрасна тема  Heart Eyes
Данни за списъка:
Шоши (Цвети), Германия, 29г., термин 2.06.2007  Grinning

# 232
  • Мнения: 11 314
Ето ме и мен в тази прекрасна тема  Heart Eyes
Данни за списъка:
Шоши (Цвети), Германия, 29г., термин 2.06.2007  Grinning
Я кого виждам!  Hug
Браво на вас!

# 233
  • Мнения: 1 768
Здравейте,
Може ли да ми кажете от къде да си инсталирам кирилицата? newsm78

# 234
  • Мнения: 229
Здравейте....Лека бременност на всички preggo Аz съм на 24,а терминът ми е zа 10.06.2007.Имам син и сега се надявам на о6те един Peace

# 235
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ето ме и мен в тази прекрасна тема  Heart Eyes
Данни за списъка:
Шоши (Цвети), Германия, 29г., термин 2.06.2007  Grinning

ШоШка,каква приятна изненада  Hug Така се радвам за теб   bouquet
Лека и безпроблемна бременност ти желая и едно сладко здраво лятно ШоШенце  Heart Eyes

# 236
  • Vienna
  • Мнения: 261
Здравейте

 аз съм повече от четящите, ама сега и аз да се впиша: Очаквам първо дете. Термина ми е на 3. Февруари 2007 и съм на 33 години. Момиченце си поръчахме и момиченце ще ни доставят.
Живея във Виена/Австрия
Много му се радваме.
Всичко хубаво на бъдещите и настоящи майки

# 237
  • Мнения: 2 567
Катенце, Миленка, много ви благодаря!  Hug Много сте мили!  Heart Eyes

# 238
  • Мнения: 384
ДА СЕ ВКЛЮЧИМ И НИЕ
ИМЕ МАРИЯ / 30ГОДИНИ/ПЪРВО РАЖДАНЕ 30 ЯНУАРИ - МОМЧЕНЦЕ.
USA- NC

# 239
а така.. чак сега я виждам тази тема.. до сега се лутах между декемврийски мами и мами в Германия Hands Clap yesyes sohappy
добавете ме и мене в списъка за 23.12.2006 с момиче

# 240
  • Мнения: 7 914
Аз как така съм изпуснала тази тема да се впиша досега newsm12 smile3506

та :

Здравейте, бременлийки!

Увеличавам списъка с още една  preggo  Hug

# 241
  • Мнения: 1 768
Как сте бременлийки?Държите ли фронта? Wink

# 242
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
И аз, и аз със вас! Hug
Хайде заедно да бременеем! А кой ще ражда около 6-7 март,  да си правим компания?

# 243
  • Мнения: 907
Аз ще се надпреварвам със Звезди - засега е с 2 дни напред Simple Smile

# 244
  • Мнения: 1 132
Я да се разпиша и тук. Mr. Green
Първо, момиченце, темин 01-01-2007.

# 245
Здравейте, и, Дивиана, мерси за линка!

Ако може да ме добавите към списъка -

Мария, Кьолн, Гермьния,  31г. ,"Мини" трябва да се прояви по прогнози на 23-ти май 2007

И още веднъж въпроса ми - има ли и други от Северен Рейн-Вестфалия ил идори от Кьолн?

Поздрави и приятно бременеене!  Simple Smile

# 246
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз, и аз със вас! Hug
Хайде заедно да бременеем! А кой ще ражда около 6-7 март,  да си правим компания?

Моят термин е 30ти март ама кой знае  newsm78

А за протокола моето Щъркел4е е ...пак розово  stork-girl Wink Hug

# 247
  • Мнения: 100
Абе и аз как така да съм изпуснала тая тема? doh На 24 г. съм, първо дете, момиченце по предварителни данни на чичо Доктор, а термина ми е 05.01.2007. Много ще се радвам да ме приемете във вашата компания!  Hug

# 248
  • Мнения: 2 567
И още веднъж въпроса ми - има ли и други от Северен Рейн-Вестфалия ил идори от Кьолн?
Аз съм в Бон, терминът ми е за 2 юни  Hug
Веси, реши ли окончателно как ще раждаш?

# 249
  • Мнения: 4 390

"Мини" означава ли, че чакаш момиченце? Написала си го с главна буква, което предполага да е така, но тъй като не съм сигурна какво означава, ще чакам да кажеш, за да зная каква картинка да ти сложа в списъка. Grinning

# 250
 Е,хайде и аз,да не остана по-назад Mr. Green
  Термина ми е 01/16/2007,второ дете,момиченце stork-girl

# 251
Здравей, Дивиана ,
"Мини" - така го наричаме с мъжа ми, всъщност е идеята да звучи неутрално, като бебе, защото още не се знае какво се очаква  Simple Smile

А го пиша с главна буква, защото все пак си е самостоятелно създание, макар и още в проекция и ми се стори подходящо да е главна буква   Confused
Поздрави
м.

# 252
  • Мнения: 1 768
И още веднъж въпроса ми - има ли и други от Северен Рейн-Вестфалия ил идори от Кьолн?
Аз съм в Бон, терминът ми е за 2 юни  Hug
Веси, реши ли окончателно как ще раждаш?
Ох,въпрос с пови6ена трудност.. Rolling EyesАми в понеделник съм последно да преглед и 6е ми даде направление и ако вси4ко е както до сега наред май 6е се пробвам нормално..Пък дано устискам някак си.. ooooh! Tired

# 253
и още една бременнлийка към отбора.Чакаме втори мъжЖивеем в Мюнхен

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 00:36 от Дивиана

# 254
  • Мнения: 2 567
Ох,въпрос с пови6ена трудност.. Rolling EyesАми в понеделник съм последно да преглед и 6е ми даде направление и ако вси4ко е както до сега наред май 6е се пробвам нормално..Пък дано устискам някак си.. ooooh! Tired
Ще устискаш, казва ти го една голяма бъзла!  Hug

Дианджело, какво се опитваш да направиш?

# 255
 Hug хайде и аз да се присъединя към този дълъг списък
29 години, първо бебче (по първоначални данни момиченце  Heart Eyes), термин 04/05/2007.

# 256
  • Мнения: 7 091
Вие вземете си отворете нова тема, че тази се е натоварила доста  Peace
ПОжелавам успех на всички бремелинки, леко раждане и бързо възстановяване! Simple Smile

# 257
  • Мнения: 1 768
Вие вземете си отворете нова тема, че тази се е натоварила доста  Peace
ПОжелавам успех на всички бремелинки, леко раждане и бързо възстановяване! Simple Smile

Мерси много Hug

# 258
  • Мнения: 1 768
Моля да zаклу4ите таzи тема.Направих нови4ка. Mr. Green

# 259
  • Мнения: 2 379
Я! Че как така още си нямате никой за април 2007? Grinning
Веднага ви поправям липсата!

Чакаме бебето на 23 април и живот и здраве ще се роди в Италия. Аз съм на 24 год. Пишете ме с "първо бебе", моля, понеже като бременност не ми е първа.

Още не знам какво вързопче ни носи щъркелът. Само след 4 дена ще ходя на преглед и се надявам тогава да се разбере!
Пак ще пиша Wink
 Hug

# 260
  • Мнения: 4 390
Здравей, Дивиана ,
"Мини" - така го наричаме с мъжа ми, всъщност е идеята да звучи неутрално, като бебе, защото още не се знае какво се очаква  Simple Smile

А го пиша с главна буква, защото все пак си е самостоятелно създание, макар и още в проекция и ми се стори подходящо да е главна буква   Confused
Поздрави
м.
Да, разбирам те. Просто Мини ми прозвуча много по женски, затова попитах. Grinning
Благодаря, че ми разказа! Hug

# 261
  • Мнения: 4 390
и още една бременнлийка към отбора.Чакаме втори мъжЖивеем в Мюнхен


А термина защо го забрави? Как да те впиша без него? Grinning

# 262

Общи условия

Активация на акаунт