Любовен триъгълник

  • 12 826
  • 178
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 42
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.

# 121
  • София
  • Мнения: 12 006
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.
А майка ти към какво те насочва да си ползваш свободното време? Явно имаш доста такова, щон и с приятели и по дискотеки не ходиш?

# 122
  • Мнения: 42
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.
А майка ти към какво те насочва да си ползваш свободното време? Явно имаш доста такова, щон и с приятели и по дискотеки не ходиш?
Просто си стоя вкъщи или помагам с дом.работа...

# 123
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.
А майка ти към какво те насочва да си ползваш свободното време? Явно имаш доста такова, щон и с приятели и по дискотеки не ходиш?
Просто си стоя вкъщи или помагам с дом.работа...
Демек майка ти се е вкопчила, с нокти до кръв, в теб, понеже си няма мъж и личен живот  Crazy Crazy Crazy Решила е, че тя като няма и ти не трябва да имаш. И с какво ти помага това на теб? С нищо.
ВУЗ поне избрала ли си си, изобщо ще учиш ли още?

# 124
  • Мнения: 42
Скрит текст:
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.
А майка ти към какво те насочва да си ползваш свободното време? Явно имаш доста такова, щон и с приятели и по дискотеки не ходиш?
Просто си стоя вкъщи или помагам с дом.работа...
Демек майка ти се е вкопчила, с нокти до кръв, в теб, понеже си няма мъж и личен живот  Crazy Crazy Crazy Решила е, че тя като няма и ти не трябва да имаш. И с какво ти помага това на теб? С нищо.
ВУЗ поне избрала ли си си, изобщо ще учиш ли още?
Всичко,което до тук мислех-малко по-малко се разпада...Исках в София или Пловдив...Но може да замина за чужбина.Споделих мнението си за ученето след 12 клас.Да не говорим,че когато нямаш финансова подкрепа е още по-трудно.

# 125
  • Мнения: X
Повярвай ми, за тази цел си струва да пожертваш всичко останало - гаджета, пари, всичко. Дори си струва да влезеш в заем. Инвестицията се изплаща. Но трябва да си умна в избора на специалност. Трябва да е нещо, което ще има сигурна и добра реализация.

# 126
  • Мнения: 42
Имах мечта като малка-ветеринар.След това обаче поради много причини разбрах,че това не е за мен.Попринцип биологията много ми върви...Интересни са ми болестите и това да помагам на хората,но след като баба почина в ужасни мъки....Просто ми остана травма болницата като цяло.Друго обаче така и не ми дойде с желание....

# 127
  • Мнения: 14 966
Алис, а как вървят нещата покрай онзи потенциален самоубиец?
Започна ли да се дистанцираш от него ?

Ветеринар е много, много хубава и уважавана професия.

# 128
  • Мнения: 42
Алис, а как вървят нещата покрай онзи потенциален самоубиец?
Започна ли да се дистанцираш от него ?
Определено не сме както преди.Снощи казах на майка ми,че след 3 дни сме се разбрали да пишем как са нещата,окончателно ли е да се разделим...Тя вдигна една врява....”Ти луда ли си?Много бързо го реши.Нали искаше дс си с него?Веднага отиваш при другият(това не е така,защото определено ще взема почивка от всичко,което става около мен)Вие от малки сте заедно...Не е правилно,ше спиш с другият 3 пъти и ще пееш друга песен...И тя вместо да ми помогне ме тласка към приятелят ми като ме прави несигурна.Колкото до Б. съм сигурна,че не му до секса.От една страна си казвам “Спокойно,всичко ще се оправи”Дори и за приятелят ми може да е по-добре да се разделим,от друга ми става грозно и плашещо,че няма да е до мен този човек повече.

# 129
  • Мнения: 14 966
Ти вече не го обичаш, дори да го нямаше Б.
Не можеш да стоиш във връзка, която те товари и не ти дава удовлетворение.
Майка ти на колко години се е омъжила, че все към мъже те тласка ? Явно е приела, че този не те тормози и това и е достатъчно , за да е спокойна за теб. Крайно време е да си говорите двете като възрастни хора и тя да спре да те покровителства. Най-важно е детето ти да е щастливо, а не да се търси от двете злини по-малката.
Браво, добре си решила да спреш за малко с тези момчета и да си наредиш приоритетите.

# 130
  • София
  • Мнения: 19 322
alisspetrova, опитай да кажеш на майка си, макар и с по-меки думи, следното:
"Аз съм достатъчно голяма, пълнолетна, за да ме командваш и да ми вдигаш скандали за тези неща. Някои неща сама трябва да ги опитам, а не ти да предсказваш какво ще излезе. Трябва да направя своите грешки, а не ти да ме предпазваш. Живей свой живот, не е правилно да живееш моя."

Ти не си заместител на мъжа на майка ти - или всъщност си, но не трябва. Това "тя си няма никой" е голяма лигня - ами да си е имала, дори да не е мъж, а приятелки, роднини, някаква среда.
Детето не е длъжно на родителя, а обратното. Не й позволявай да те манипулира в тази посока - "аз какви жертви съм направила за теб". Това почти всеки родител го прави.

# 131
  • Мнения: 18 669
Ветеринарните лекари  учат много, почти като хуманните,  и не са платени  в нашата                                                                                                                                                                                                                                                                            хубава държава.Навън да , ама се искат доста неща преди да стане.                                                                                                                                                                                                                                                                           
Изглеждаш отракано момиче ,пък не можеш да отговориш  и убедиш мама да не се намесва с подтици.Като го                                                                      иска да го взема тя, и ще млъкне.

# 132
  • София
  • Мнения: 12 006
Алис, а как вървят нещата покрай онзи потенциален самоубиец?
Започна ли да се дистанцираш от него ?
Определено не сме както преди.Снощи казах на майка ми,че след 3 дни сме се разбрали да пишем как са нещата,окончателно ли е да се разделим...Тя вдигна една врява....”Ти луда ли си?Много бързо го реши.Нали искаше дс си с него?Веднага отиваш при другият(това не е така,защото определено ще взема почивка от всичко,което става около мен)Вие от малки сте заедно...Не е правилно,ше спиш с другият 3 пъти и ще пееш друга песен...И тя вместо да ми помогне ме тласка към приятелят ми като ме прави несигурна.Колкото до Б. съм сигурна,че не му до секса.От една страна си казвам “Спокойно,всичко ще се оправи”Дори и за приятелят ми може да е по-добре да се разделим,от друга ми става грозно и плашещо,че няма да е до мен този човек повече.
Значи като те чета имам чувството, че си от някое забутано село и майка ти иска да си останеш със сегашния щото от 5г. сте заедно и "какво ще кажат хората".  Crazy Crazy Каквото си искат да казват. Не си длъжна да стоиш при някой, с който не ти е приятно, не го обичаш и нямаш бъдеще.

# 133
  • Мнения: 7 423
Обсебена си от майка си. Няма пост, в който да не я споменаваш. Постарай се да се освободиш от нея. Живей си твоя живот.

# 134
  • Мнения: 42
Алис, а как вървят нещата покрай онзи потенциален самоубиец?
Започна ли да се дистанцираш от него ?
Определено не сме както преди.Снощи казах на майка ми,че след 3 дни сме се разбрали да пишем как са нещата,окончателно ли е да се разделим...Тя вдигна една врява....”Ти луда ли си?Много бързо го реши.Нали искаше дс си с него?Веднага отиваш при другият(това не е така,защото определено ще взема почивка от всичко,което става около мен)Вие от малки сте заедно...Не е правилно,ше спиш с другият 3 пъти и ще пееш друга песен...И тя вместо да ми помогне ме тласка към приятелят ми като ме прави несигурна.Колкото до Б. съм сигурна,че не му до секса.От една страна си казвам “Спокойно,всичко ще се оправи”Дори и за приятелят ми може да е по-добре да се разделим,от друга ми става грозно и плашещо,че няма да е до мен този човек повече.
Значи като те чета имам чувството, че си от някое забутано село и майка ти иска да си останеш със сегашния щото от 5г. сте заедно и "какво ще кажат хората".  Crazy Crazy Каквото си искат да казват. Не си длъжна да стоиш при някой, с който не ти е приятно, не го обичаш и нямаш бъдеще.
Точно това е!Цял живот ми казва да не слушам хората,а сега само ми повтаря”Кой знае какво си мислят за тебе сега”...Ама не се пита какво мислят за мен,че не ме пуска никъде....

Общи условия

Активация на акаунт