Любовен триъгълник

  • 12 808
  • 178
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Не знам дали темата ми е за този форум,тъй като не съм майка,не съм сгодена или омъжена.Виждам,че много хора споделят тук проблемите си.
С това,което ще споделя -не се гордея.Изпитвам неописуема болка.
Аз съм на 18 години.2019 имам бал.Нашите са разведени и баща ми като цяло не е присъствал в живота ми.Държа много на майка ми.Тя е много силна и за образованието ми до тук,за здравето ми ...Всичко дължа на нея.Понякога,за да ме предпази е много строга към мен.Прекалено.Имам от 5 години приятел.Разбира се,първоначално всичко започна с него по детски.Постепенно,когато пораствахме нещата ставаха по-сериозни във връзката ни.Той много ме нарани.На 20 години.Заради грешките,които направи се наложи да влезе в някакви норми.Да не излиза с приятелите си,да не поглежда други жени.Това беше условието ми или просто да се разделим.НА НИКОГО МЕ СЪМ ОПИРАЛА ПИСТОЛЕТ В ГЛАВАТА,ЗА ДА ПРИЕМЕ ТЕЗИ УСЛОВИЯ.Зарибяваше се с други,занимаваше се с предишната си приятелка...Отношенията ни преди 2016 година бяха горе долу добре.Никога не ме е прегръщал с огромна любов.Лъжеше ме.В продължение на 1 година ме лъга за нещо,което беше важно за мен да го знам.Казваше ми това,коетп искам да чуя,а не това,което трябва.
2016 когато имах по-сериозните проблеми с него се сприятелих с едно момче от класа.Много добър,много искрен,обича семейството си и е готов на всичко за тях.НА ВСИЧКО! Помагаше ми да се сдобрявам с приятелят ми.Идваха проблеми и си отиваха,а той беше до мен.2017 моят приятел имаше бал.Бях дама на балът му.Момчето,с което се бях сприятелила беше там.На първия ред.Бяхме се сприятелили декември 2016 и не след дълго се появиха симпатийте.Но никой не призна на другият.Аз държах на гаджето си.На бала го видях колко го болеше,че бях до човека,който ми даваше обещания и се продаваляше.Казваше,че не ме заслужава,но никога не направи нещо,с което да ни раздели.Приятелят ми когато завърши обеща да ми казва всичко,да не ме лъже.А ме лъжеше.Лятото не поддържах връзка с момчето,с което се сприятелих.Ще го нарека Б. Но всеки път,когато го виждах навън нещо в мене трепваше.Подтисках това чувство.Обичах го.Тръгнахме на училище.По същият начин.Продължаваше да бъде до мен.Но нито аз нито той си признвахме за чувствата.И тази година учебна ми бързо.Покрай него.На края на учебната година 2017/2018имахме събиране с класа.На това събиране той си призна чувствата.Казах му и аз за свойте,но му казах,че не мога да оставя приятелят си,защото го обичам.Видях го на автогарата с куфар.Заминаваше.Бях с приятелят си и в момента в който го видях толкова много се зарадвах...И не спирах да мисля за думи му които ми каза на събирането с класа.С приятелят ми се бяхме разбрали от години наред да заминем двамата.Да имаме семейство.Дори той беше предложил име за синът ни след време.(Сега тук ще кажете,че сме вживяни.Да.Бяхме.Просто израснах сама с майка ми.Без приятели.Всички че отбягваха,защото не пиех и не пушех,не правих секс.А момчетата ПОВЕЧЕТО искат само секс.)
2018/2019 учебната година започна.
Асистентка на значеносецът съм и бях пред цялото училище.Търсех Б.Просто да го видя.Дали е добре.Той се появи и отново тази тръпка се появи.След това ден след ден започнах да го гледам и не простп са го гледам и да изпитвам симпатий.Започнах да се влюбвам.Приятелят ми започна проблемите от работата да ги меси в нашата връка.Започна да се държи студено.Трябваше да замина за 4 дни във Варна.Когато отидох у тях той ме посрещна с “Здравей,влизай” Усмивка.Аз го прегърнах.Целунах го.Той седна да играя на PS4 си и си говорихме.След това веднага поиска повече от целувка.Отхвърлих го.Напоследък той по-малко ме прегръща и по-малко ме целува,а иска повече секс.Във връката ни това се случва рядко,заради здравословни проблеми.Наскоро бяхме на екскурзия с класа и там бях 24/7 два дни с Б. и най-добрата ми приятелка.Наскоро си направих и татус,а приятелят ми избухна”Аз трябваше да имам татус първи.Ти си по-малка.В този живот родителите ми нямаха възможност да ми купуват и гледах другите как имат.” Заболя ме много.Каза,че иска да се разделим,а на следващият ден казваше колко много ме иска и съжалява.На екскурзията с Б. се целунахме и от тогава насам не живея,а съществувам.За мен това е изневяра.Не трябваше да се стига до там,преди дс се разделя с приятелят ми.Проблемът сега е че искам да съм с Б,защото няма по-страхотно отношение.Никога не са се отнасяли с мен така.Нищо повече е нямало от целувка и нищо не е искал.Призна си чувстват,наговори хиляди мили думи.Дори без да говори с мен усещах как трепери над мен за всичко.На приятелят ми винаги е нужно да му казвам”Закуси,вечеряй,изпий си хапчетата,сложи дрехите за пране”А при Б. се чувствам спокойна,всичко сам си прави.Може да се гриже за себе си.Искам да бъда с Б.,но ми е трудно да се откъсна от приятелят ми защото това са 5 години.Чувства,обещания,мечти...Отдалечих го от приятели.Има само мене.
Б. Иска да бъде с мен,чувства болката заедно с мен.Опитах да кажа,на приятелят си,че примерно ако остане без мен преди това ще има приятели,свобода всичко.Много се разтрой.Разплака се,заплаши,че ще се самоубие,каза,че без мене нямало живот.И ми стана ужасно болно!!!!!След това споделих на Б. по същият начин беше и той....
Майка ми както споменах е строга.Нищо не съм и споделила за това.Ако и споделя се притеснявам,че ще ме нарече лека жена,ще ми забрани и двамата...Тя харесва приятелят ми и има добро мнение за Б.Но досега съм представяла Б. само като приятел.

ПОМОГНЕТЕ МИ!ИМАМ МАЛКО ВРЕМЕ.НЕ ПОВЕЧЕ ОТ МЕСЕЦ,ДВА,ЗА ДА РЕША КОЙ ИЗБИРАМ.
Ако трябва ще изчакам докато приятелят ми си намери приятели,среда...Но вече нищо не е същото.А насиля ли се пал към него да го целувам ...След време ще ми е още по-трудно.Мразя се за това,което се случи!!!!!!!!!
Моля ви!!!!!!Помогнете ми! Не се храня,не спя...Не мога да си простя,че ще причиня болка на човека с когото до вчера съм обичала и сме строили бъдещето.Но вече тръпката към него я няма.Обичам го,но не както преди.Трудно ми е да се разделя с него.Не знам как ще реагира майка ми....Дали няма да ми вземе телефон,компютър всичко и да каже”Спри се със всичко”
Помощ!!!!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 567
Ама ти си на 20 години, какво се държиш като че си подлъгала някой. Сега ти е времето да сменяш гаджета. А и още повече, какво се чудиш ? На едното място имаш отношение, на другото - не. Смело избирай. Бившият да се оправя, не е бебе, всеки сам кове съдбата си.

# 2
  • Мнения: 30 802
Аз препоръчвам да останеш без приятел известно време, за да се срещнеш със себе си, защото на 20 имаш и други задачи. Като например да си изграждаш бъдещето. Това любовно триангулиране ти мъти главата.

Що за строга майка, дето така тотално ще е изпуснала дъщерята, 5 години да се влачи с гадже, че и за вечни времена да го иска...

5 години гаджелък са ни-що. Не сте били семейство, не сте изкарвали пари, нямате нищо заедно, само вечеринки и лигня. Оставяй го и върви напред, но първо със себе си, защото животът не следва да е от мъж на мъж.

# 3
  • Мнения: 1 306
Моля, не прави драми, а поучи за матурата по БЕЛ. Не знаеш кога се пише пълен член, кога й и т н

# 4
  • София
  • Мнения: 5 883
Не си майстор на късия разказ...
Нормалните хора не се обвързват завинаги с първото гадже.

# 5
  • Мнения: 3 732
Отивай при Б.
Така или иначе петгодишния приятел не е стока и е въпрос на време да те зареже за да се наживее.

# 6
  • Мнения: 42
Отивай при Б.
Така или иначе петгодишния приятел не е стока и е въпрос на време да те зареже за да се наживее.
Майка ми е проблема.Обедена съм ще реагира остро.Притеснявам се за приятелят ми,защото психически не е издражлив,и ми става тежко като го виждам как плаче

# 7
  • Мнения: 30 802
Ти си проблемът. Твоето мислене, съзнание, неопитност и инат.

Имаш си татуировка вече, скоро ще сътвориш и други глупости. Искаш да останеш с геймър-депресар още на 20. Та ти още ходиш по ученически екскурзии, нямаш книжка - къде се буташ да пораснеш бързо?

Нека си плаче, и той е пате с жълто около устата. Ти не си му маминка, да го успокояваш.

Я стига глупости. Зарежи ги и двамата, подреждай си живота и учи, че после да имаш някаква професия.

# 8
  • Мнения: 1 195
На 18 години имаш много по- важни поводи да се тръшкаш- седни учи за матурите, избирай университет. Вместо да се чудиш А ли Б ли си мисли какво да правиш занапред със себе си. Да обсъждате име за първото си дете... стига, вие себе си не можете да оправите. И това :
На приятелят ми винаги е нужно да му казвам”Закуси,вечеряй,изпий си хапчетата,сложи дрехите за пране” - ами извинявай ама баба говори така на дядо защото забравя вече от годинките. Не бързай да порастваш и да се заробваш с човек, който не те удовлетворява. При теб не знам дали е любов, но със сигурност не можеш да се откъснеш заради навик.

# 9
  • Мнения: X
Ако на мен някой, дето живее с майка си, ми постави условия да не излизам с моите приятелки и приятели, че да сме градели връзка, ще му бия два шамара на въпросния дрисльо и ще го пратя обратно при майка му. За останалите детски истории коментарът ми е - баба ми е на 71, омъжила се е на 16 и на 20 е имала едно живо дете и погребала друго. А днес на 20годишен не можеш куче да му оставиш и да заминеш на почивка спокойно.

# 10
  • Мнения: 7 336
Много незряло, и като преживяване, и като изказ. И непременно поработи върху правописа.

# 11
  • Мнения: X
Девойко, правописът ти е ужасен.
Ако искаш да гледат сериозно на тебе, вземи мерки.

За гаджетата, какви са тия гаджета от 13-годишна?

Животът не свършва на 18 и с първото гадже, той тепърва започва. 5 години са ужасно много за първа връзка. Крайно време е да я архивираш. Особено пък с някакъв неуравновесен пикльо, дето не може да си обърше носа сам. Не си му длъжна с абсолютно нищо. Нямате деца, нямате общи имущества. Пълнолетен е, да се оправя.

Ако толкова ти е важно, гледай си любовта с втория. Обаче най-много гледай образованието си, защото имаш сериозни дефицити.

# 12
  • Мнения: 42
Девойко, правописът ти е ужасен.
Ако искаш да гледат сериозно на тебе, вземи мерки.

За гаджетата, какви са тия гаджета от 13-годишна?

Животът не свършва на 18 и с първото гадже, той тепърва започва. 5 години са ужасно много за първа връзка. Крайно време е да я архивираш. Особено пък с някакъв неуравновесен пикльо, дето не може да си обърше носа сам. Не си му длъжна с абсолютно нищо. Нямате деца, нямате общи имущества. Пълнолетен е, да се оправя.

Ако толкова ти е важно, гледай си любовта с втория. Обаче най-много гледай образованието си, защото имаш сериозни дефицити.


Добре,извинявам се.В момента сама си откривам грешките,но просто емоциите ми са прекалено много в момента...Благодаря за мненията.Въпроса е майка ми как ще реагира.

# 13
  • Мнения: 1 195
Майка ти как ще реагира никой не може да ти каже. Ти я познаваш най- добре.

# 14
  • Мнения: X
Не, темата определено не е за този форум.

В тази връзка - не може ли да се затвори форумът за хора с под 100 мнения примерно и единствено темата "?Въпроси всякакви за СО?" да остане като опция за новорегистрирани?

Подобно неграмотно и неясно нещо просто не мога да дочета, но и от това, което прочетох - тази тема не е за тук, а за някой тийнфорум. Това не са семейни отношения, това не са проблеми, това са скучаещи неграмотни тийнейджъри с най-вероятно измислени казуси, а дори да са реални - несериозно е да се допускат личните драми за "симпатийтье" в подобен форум, в който се обсъждат основно сериозни въпроси и проблеми.

# 15
  • Мнения: 42
Не, темата определено не е за този форум.

В тази връзка - не може ли да се затвори форумът за хора с под 100 мнения примерно и единствено темата "?Въпроси всякакви за СО?" да остане като опция за новорегистрирани?

Подобно неграмотно и неясно нещо просто не мога да дочета, но и от това, което прочетох - тази тема не е за тук, а за някой тийнфорум. Това не са семейни отношения, това не са проблеми, това са скучаещи неграмотни тийнейджъри с най-вероятно измислени казуси, а дори да са реални - несериозно е да се допускат личните драми за "симпатийтйе" в подобен форум, в който се обсъждат основно сериозни въпроси и проблеми.
Добре,ясно.Нека да се заключи.Всеки,който не вярвя нека да подмине.Всеки,който обаче ми вярва нека да пише на ЛС.Лек ден.

# 16
  • Мнения: X
Майка ти не е строга, щом ти разрешава от 13-годишна да ходиш по гаджета. Едва ли си мисли, че с настоящия ще останете заедно още дълго. Казваш ѝ, че не се разбирате вече с него и толкова. Не въвеждай веднага следващия като гадже, защото прави лошо впечатление.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 642
И аз не можах да дочета това излияние, до средата стигнах и се отказах. Петгодишният хич не е стока, разкарай го от живота си. Сега, дали ще ти потръгне с другия или не, никой не може да каже, но на твое място аз бих му дала шанс. Но. Имай предвид, че има много още живот пред теб, така че остави детинските глупости с любовта до гроб и името на първото дете. Това само по розовите романи го има и се оказва истина. Имай си едно на ум, че мъже има много и този няма да ти е последния. В момента имаш далеч по-важни приоритети от това кой точно младеж ще ощастливяваш всеки ден.  Жалко, че не го виждаш, а си като кон с капаци и единственото, което те вълнува, са "мъжете" в живота ти.

# 18
  • Мнения: 7 325
Майката най-вероятно е около моя възраст, 40. От позицията на родител на почти 20 годишен младеж мога да ти кажа, че ако и  разкажеш това което си написала тук и и кажеш, че искаш да зарежеш лигльото ще те заведе да се почерпите. Няма нормален родител, който да блъска детето си в грешна посока. А да се забиеш, да не кажа затриеш 5 години от живота си с някой, който не е мръднал напред за това време и с милиметър си е направо идиотско.
Съветът ми към теб е същия който дадох на синът си преди време, когато имаше драма с гаджето - това същество не ти подхожда, отърви се от тази връзка, залягай над книгите и гради бъдещето си. Сега ви е времето. Много е вероятно майка ти да ти каже същото. Ако го направиш няма да сгрешиш. Моето момче си къса трътката от учене, говори два доста разпространени езика перефктно и е с амбиция да подобри трети, мисли за бъдещето си и не се вживява в преходни неща като връзките. На тези години е нормално да влизат и излизат различни хора в животите ви, да се забавлявате и да трупате опит, а не да казвате на партньорите си кога да спят, ядат, къпят, пият хапчета, ....

# 19
  • Мнения: 1 013
Съветвам те на 20 години да не стоиш в бг мама.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ти вече си решила. Отстоявай позицията си и не се плаши от реакцията на настоящия и мама. Животът си е твой и имаш право на своите грешки.

# 21
  • Мнения: X
Още нещо. Пишеш, че нямаш приятели. Действай в тази насока. Приятелите в тази възраст са от огромно значение. Те са спасителната мрежа при проблеми. Изолираните антилопи ги изяждат най-напред. В човешкия свят това означава, че не трупаш опит в общуването и ще те прилапват ревнивци и насилници.

# 22
  • Мнения: 42
Да,майка ми е на 40г.Само че майка ми иска да е където съм и аз.Въпросният Б. заминава след бала.Ако сега и разкажа всичко ще реагира остро,ако не и кажа тя ще направи планове за нас двете...

# 23
  • Мнения: 7 325
Ама ти къде смяташ да заминаваш  ooooh!? С въпросният Б ли? Не можеш ли да седиш без мъж? Или задължително трябва като се разделиш с единият да се хванеш с друг? Или темата е измислица или има нещо дълбоко сбъркано в теб. Това, че майка ти не иска да живееш далече от нея явно е заради нещо.

# 24
  • Мнения: X
Не знам дали темата ми е за този форум,
Скрит текст:
тъй като не съм майка,не съм сгодена или омъжена.Виждам,че много хора споделят тук проблемите си.
С това,което ще споделя -не се гордея.Изпитвам неописуема болка.
Аз съм на 18 години.2019 имам бал.Нашите са разведени и баща ми като цяло не е присъствал в живота ми.Държа много на майка ми.Тя е много силна и за образованието ми до тук,за здравето ми ...Всичко дължа на нея.Понякога,за да ме предпази е много строга към мен.Прекалено.Имам от 5 години приятел.Разбира се,първоначално всичко започна с него по детски.Постепенно,когато пораствахме нещата ставаха по-сериозни във връзката ни.Той много ме нарани.На 20 години.Заради грешките,които направи се наложи да влезе в някакви норми.Да не излиза с приятелите си,да не поглежда други жени.Това беше условието ми или просто да се разделим.НА НИКОГО МЕ СЪМ ОПИРАЛА ПИСТОЛЕТ В ГЛАВАТА,ЗА ДА ПРИЕМЕ ТЕЗИ УСЛОВИЯ.Зарибяваше се с други,занимаваше се с предишната си приятелка...Отношенията ни преди 2016 година бяха горе долу добре.
Никога не ме е прегръщал с огромна любов.Лъжеше ме
Скрит текст:
.В продължение на 1 година ме лъга за нещо,което беше важно за мен да го знам.Казваше ми това,коетп искам да чуя,а не това,което трябва.
2016 когато имах по-сериозните проблеми с него се сприятелих с едно момче от класа.Много добър,много искрен,обича семейството си и е готов на всичко за тях.НА ВСИЧКО! Помагаше ми да се сдобрявам с приятелят ми.Идваха проблеми и си отиваха,а той беше до мен.2017 моят приятел имаше бал.Бях дама на балът му.Момчето,с което се бях сприятелила беше там.На първия ред.Бяхме се сприятелили декември 2016 и не след дълго се появиха симпатийте.Но никой не призна на другият.Аз държах на гаджето си.На бала го видях колко го болеше,че бях до човека,който ми даваше обещания и се продаваляше.Казваше,че не ме заслужава,но никога не направи нещо,с което да ни раздели.Приятелят ми когато завърши обеща да ми казва всичко,да не ме лъже.А ме лъжеше.Лятото не поддържах връзка с момчето,с което се сприятелих.Ще го нарека Б. Но всеки път,когато го виждах навън нещо в мене трепваше.Подтисках това чувство.Обичах го.Тръгнахме на училище.По същият начин.Продължаваше да бъде до мен.Но нито аз нито той си признвахме за чувствата.И тази година учебна ми бързо.Покрай него.На края на учебната година 2017/2018имахме събиране с класа.На това събиране той си призна чувствата.Казах му и аз за свойте,но му казах,че не мога да оставя приятелят си,защото го обичам.Видях го на автогарата с куфар.Заминаваше.Бях с приятелят си и в момента в който го видях толкова много се зарадвах...И не спирах да мисля за думи му които ми каза на събирането с класа.С приятелят ми се бяхме разбрали от години наред да заминем двамата.Да имаме семейство.Дори той беше предложил име за синът ни след време.(Сега тук ще кажете,че сме вживяни.Да.Бяхме.Просто израснах сама с майка ми.Без приятели.Всички че отбягваха,защото не пиех и не пушех,не правих секс.А момчетата ПОВЕЧЕТО искат само секс.)
2018/2019 учебната година започна.
Асистентка на значеносецът съм и бях пред цялото училище.Търсех Б.Просто да го видя.Дали е добре.Той се появи и отново тази тръпка се появи.След това ден след ден започнах да го гледам и не простп са го гледам и да изпитвам симпатий.Започнах да се влюбвам.Приятелят ми започна проблемите от работата да ги меси в нашата връка.Започна да се държи студено.Трябваше да замина за 4 дни във Варна.Когато отидох у тях той ме посрещна с “Здравей,влизай” Усмивка.Аз го прегърнах.Целунах го.Той седна да играя на PS4 си и си говорихме.След това веднага поиска повече от целувка.Отхвърлих го.Напоследък той по-малко ме прегръща и по-малко ме целува,а иска повече секс.Във връката ни това се случва рядко,заради здравословни проблеми.Наскоро бяхме на екскурзия с класа и там бях 24/7 два дни с Б. и най-добрата ми приятелка.Наскоро си направих и татус,а приятелят ми избухна”Аз трябваше да имам татус първи.Ти си по-малка.В този живот родителите ми нямаха възможност да ми купуват и гледах другите как имат.” Заболя ме много.Каза,че иска да се разделим,а на следващият ден казваше колко много ме иска и съжалява.На екскурзията с Б. се целунахме и от тогава насам не живея,а съществувам.За мен това е изневяра.Не трябваше да се стига до там,преди дс се разделя с приятелят ми.Проблемът сега е че искам да съм с Б,защото няма по-страхотно отношение.Никога не са се отнасяли с мен така.Нищо повече е нямало от целувка и нищо не е искал.Призна си чувстват,наговори хиляди мили думи.Дори без да говори с мен усещах как трепери над мен за всичко.На приятелят ми винаги е нужно да му казвам”Закуси,вечеряй,изпий си хапчетата,сложи дрехите за пране”А при Б. се чувствам спокойна,всичко сам си прави.Може да се гриже за себе си.Искам да бъда с Б.,но ми е трудно да се откъсна от приятелят ми защото това са 5 години.Чувства,обещания,мечти...Отдалечих го от приятели.Има само мене.
Б. Иска да бъде с мен,чувства болката заедно с мен.Опитах да кажа,на приятелят си,че примерно ако остане без мен преди това ще има приятели,свобода всичко.Много се разтрой.Разплака се,заплаши,че ще се самоубие,каза,че без мене нямало живот.И ми стана ужасно болно!!!!!След това споделих на Б. по същият начин беше и той....
Майка ми както споменах е строга.Нищо не съм и споделила за това.Ако и споделя се притеснявам,че ще ме нарече лека жена,
ще ми забрани и двамата...
Скрит текст:
Тя харесва приятелят ми и има добро мнение за Б.Но досега съм представяла Б. само като приятел.

ПОМОГНЕТЕ МИ!ИМАМ МАЛКО ВРЕМЕ.НЕ ПОВЕЧЕ ОТ МЕСЕЦ,ДВА,ЗА ДА РЕША КОЙ ИЗБИРАМ.
Ако трябва ще изчакам докато приятелят ми си намери приятели,среда...Но вече нищо не е същото.А насиля ли се пал към него да го целувам ...След време ще ми е още по-трудно.Мразя се за това,което се случи!!!!!!!!!
Моля ви!!!!!!Помогнете ми! Не се храня,не спя...Не мога да си простя,че ще причиня болка на човека с когото до вчера съм обичала и сме строили бъдещето.Но вече тръпката към него я няма.Обичам го,но не както преди.Трудно ми е да се разделя с него.Не знам как ще реагира майка ми....Дали няма да ми вземе телефон,компютър всичко и да каже”Спри се със всичко”
Помощ!!!!
Забрани си ги сама, и двамата.Не чакай майка ти да решава живота ти.
А един мъж не струва, щом лъже като циганин и не дава любов.
Не мога и не мога да се начудя....млади, красиви момичета, вместо да въртят мъжете на малкия си пръст, те седнали да си тровят живота заради някакви мухльовци.
разберете:
един мъж ако ви обича, ще тича след вас, ще ви носи на ръце, ще е готов на всичко за вас, ще пренебрегва себе си, за да ви е добре на вас....на нищо по-малко не се съгласявайте, на нищо.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 642
Аз не спирам да се чудя как има жени, които не могат да живеят, да дишат и изобщо да функционират нормално, ако нямат до себе си мъж. И в повечето случаи точно такива жени попадат на разни "мъже" нищожества, дето не заслужават да плюеш върху тях. Ще кажеш, че са някакви придатъци на мъжа, а не самостоятелни личности. И накрая стават изтривалка за нищожеството.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
На твое място и да го нямаше тоя Б, в който си влюбена, пак нямаше да стоя при такъв, като настоящия ти. Той /сегашния/ се държи отвратително с теб и има не червени лампи, ами светофари в поведението си, които сочат за доста по-сериозни проблеми, ако наистина се ожените и имате деца. Сега може и да не ги виждаш, ама хора с опит биха ги видяли от раз. Така че съвета ми е - вдигай си куфарите и в началото много много не афиширай връзката си с Б - ще избегнеш главоболия и проблеми със сеганшия. Не очаквай и сегашния да те "пусне" лесно. Моделира от колко ...14 годишна? Няма да изпусне удобното толкова лесно. Живей си живота, сега ти е времето. Какво сте си обещали и какви имена сте си измислили за децата, като сте били на по 15г. са детски глупости. Ти нямаш нито задължение, нито ангажимент към сегашния.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 996
Тоя чаршаф е нечетим. Опитай се да си формулираш мисълта в главата, ще допринесе да си изясниш и кашата в живота. И на тази възраст горещо ти препоръчвам да се хванеш с нещо по-полезно, напр. образование, отколкото да се занимаваш с дългогодишни гаджета/връзки.

# 28
  • Мнения: 25 766
Така написано, че половината не разбраха на колко години е авторката.
Иначе нито Б, нито мухльото с плейстейшъна са стока.

Авторката, какъв е плана за след бала? Мъже има и винаги ще има, повярвай ми.

# 29
  • Мнения: X
Така написано, че половината не разбраха на колко години е авторката.

Кой не е разбрал - пише си ясно, че е на 18 и ѝ предстои бал.

# 30
  • София
  • Мнения: 19 253
На 18 не всички имат вече добър стил на писане. Някои цял живот не могат да се изразят четимо в писмен вид. Така че да не сме толкова критични към правописа, макар че и на мен ми беше трудно веднага да разбера историята. На 18 чувствата бушуват, децата не са цинични и видели много като нас. Нормално е да се радва на вниманието на други пол, но не на всяка цена.

Но да - съгласна съм, че няма нужда на първата връзка да се гледа като на ВНЛ...че и син предвидили. Ами ако младежът ти беше направил 3-4 дъщери  Laughing

# 31
  • Мнения: 25 766
Така написано, че половината не разбраха на колко години е авторката.

Кой не е разбрал - пише си ясно, че е на 18 и ѝ предстои бал.
Да, но все пак:



Ама ти си на 20 години,
Скрит текст:
какво се държиш като че си подлъгала някой. Сега ти е времето да сменяш гаджета. А и още повече, какво се чудиш ? На едното място имаш отношение, на другото - не. Смело избирай. Бившият да се оправя, не е бебе, всеки сам кове съдбата си.

Съветвам те на 20 години да не стоиш в бг мама.


# 32
  • Мнения: 603
Аз на 18 бях казала на моя приятел и сегашен - след 4 години и почти половина, че след бала имам цели и ако се получи - получи. Ако не - всеки по пътя си. И сега ми казва, че много ме харесва за това и други неща едно, от които е , че си държа на своето и не бих си загърбила мечтите за мъж. Качествените мъже определено ще го видят, че си дала времето си на мъж и не си изградила нищо сама. Позамисли се над това, ще стане късно , ако продължаваш както си тръгнала.
А твоята история е от трън, та на глог с типично тийн съзнание за великата любов и подобни. На 18 рядко се намира и не се надявай на това. Всичко , което постигнеш сама в този живот си остава, а мъжете идват и си отиват. Не е гаранция , че като си имате дете и семейство ще се задържите и няма да ти се наложи да се справяш сама. С първия няма да издържиш и ще ти писне. Впрочем - и аз казвам на приятеля ми да се облича, да не забравя да яде и да се наспива и го подсещам. Сигурна съм, че първия ще бъде много ядосан, ако си тръгнеш, щом е започнал от 14-годишна да те оформя според неговия идеал.

# 33
  • Мнения: 580
Разбирам, че се притесняваш от реакцията на майка ти. Никой родител не иска детето му са е нещастно. И не бъди сигурна, че го харесва наистина. Може просто да иска да споделяш с нея. Но дори и да го харесва, след като ѝ обясниш какво му е държанието, ще спре.

# 34
  • Мнения: X
Аз не спирам да се чудя как има жени, които не могат да живеят, да дишат и изобщо да функционират нормално, ако нямат до себе си мъж. И в повечето случаи точно такива жени попадат на разни "мъже" нищожества, дето не заслужават да плюеш върху тях. Ще кажеш, че са някакви придатъци на мъжа, а не самостоятелни личности. И накрая стават изтривалка за нищожеството.
Така са учени вкъщи, в ДГ, в училище, баба, дядо. Художествената литература, приказките, всичко така ги учи. А те попиват буквално, не могат да осмислят нещата.

# 35
  • София
  • Мнения: 971
Момичето търси в мъжете заместител на бащата, който е нямала. И си мисли, че ако е мила, добра и отдадена ще си спечели благоволението и любовта им. И те ще я обичат и ще се грижат за нея... Не знам какъв съвет да дам. Сложно е... Дано не направи грешен избор....

# 36
  • Мнения: 42
Благодаря на всички ,които са отделили времето си за мен!Аз съм на 18 години!БЪЛГАРКА СЪМ!Въпросният Б. е на 18 години дори е от моят клас.Приятелят ми е на 20г.Към всички,които писаха,че едва ли не не мога без мъж ще напиша само това-От 13 годишна съм гадже с него.Първата ми целувка с него беше когато бях почти на 15.До тогава всичко беше по детски.Колкото и да не ви се вярва,защото сегашните деца правят първият си половият си контакт на 13,14...
Говорих с майка ми.Разбира се,че ме подкрепи за гаджето ми,че в мухьо и няма да ме съди ако реша да го оставя.Проблема е че не разбира,че тези чувста към Б.не са временни.Никой не ми е говорил както той.Действият му съвпадат с думите,докато на моя приятел думите са му по-големи от действията.Да не говорим,че бях тормозена две години от едни момчета,а той не направи нищо.Защото нямаше смелост,не можеше да им каже думите,които заслужаваха.Не искаше да се бие.А бях унижавана.....Майка ми не иска да ме разбере за Б. Права е,притеснява се,но просто в момента отново ме ограничава от това да направя нещо самостоятелно.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 642
Не искаше да се бие значи...

А относно чувствата, ти също няма как да си сигурна, че не са временни. Само така ти се струва сега.

# 38
  • Мнения: 42
Момичето търси в мъжете заместител на бащата, който е нямала. И си мисли, че ако е мила, добра и отдадена ще си спечели благоволението и любовта им. И те ще я обичат и ще се грижат за нея... Не знам какъв съвет да дам. Сложно е... Дано не направи грешен избор....
Не знаеш колко си права.Б ми дава сигурност...И ми дава всичко-като това да се чувствам специална,много пъти ме е защитавал пред тези,които са се опитали да ме обидят...Но майка ми ме уби с това,което ми каза днес.Не бил за мен.Сякаш тя живее в моето сърце.....

# 39
  • Мнения: 30 802
A, сега пък Б ще излезе лошо момче и побойник...хм, интересно.

# 40
  • Мнения: X
Проблема е че не разбира,че тези чувста към Б.не са временни.

Мила, почти мога да се обзаложа, че са временни Simple Smile Нямаш си на идея как самата ти ще се промениш само след година-две и колко по-различни потребности ще имаш, особено ако влезеш да учиш някъде.

А какво има майка ти против Б?

# 41
  • София
  • Мнения: 17 787
Обедена съм, че на матуръта ще имаш три. За нищо друго от историята фантасмагорията.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 36 642
Ти се радвай, че майка ти не живее в сърцето ти. Сега си лапнала, не разсъждаваш с ума си. Никой не казва да зарежеш на мига момчето, но имай си едно на ум, че майка ти сигурно е права. Тя вижда нещата от друга гледна точка, по-практична, по-странична, която на теб ти липсва в момента, а често страничния човек вижда повече.

# 43
  • Мнения: 42
A, сега пък Б ще излезе лошо момче и побойник...хм, интересно.
Къде съм казала,че се е бил с някой заради мен?Защитавал ме е с думи!А на приятелят ми и толкова не му стиска.И да не го оставя сега няма да съм дълго с него още

# 44
  • Мнения: 1 195
 Какво всичко ти дава? Това всичко на 18 е едно, на 20 става друго и т.н. Не съди майка си, жената е права. Скочила си от единия дето не те удовлетворява на другия дето привидно ти дава "всичко". Пак казвам гледай си уроците и гради бъдещето си вместо да драматизираш.

# 45
  • Мнения: X
Кажи, защо майка ти не харесва Б?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 36 642
А каква е всъщност причината да не го "оставиш сега"?

# 47
  • Мнения: 42
Причината да не го оставя сега е може би привързаността ми към него.
А майка ми не казва,че не харесва Б.,но просто си мисли,че няма как да има чувства към мен.Смисъл вижда и се всичко съмнително.Самата тя е изстрадала много от баща ми.Живели са добре до момента на сватбата...После дори я е ударил,когато в била в 8 месец с мен.

# 48
  • Мнения: 157
Хлапе, пишейки тук си проверявай написаното поне по три пъти. Ще те разкостят тук (включително и аз). Кога се използва "и", кога "й". Кога се използва пълен член, кога не пълен, коя дума се пише с "у", коя с "о".
Имай предвид, че в този форум има много майки на ученици и виждайки този правопис изпадат в шок, че е възможно и техните деца на 18 години да правят такива грешки.
А относно темата......хич не й  е мястото в този сайт.

# 49
  • Мнения: 42
Добре,защо я няма човечността?Добре,разбрах!Ще си поправя правописа,но къде е човечността???Сега това ли е важно?Мога да ви кажа,че леля има 2 висшета и в момента работи в Германия като леличка в детската градина,защото просто няма връзки в България и разбира се връзкарите са с предимство!Съжалявам!Наистина може да съм на 18 години,но и на мравката път правя,може да не знам кога да напиша и или й,но щом видя възрастна жена с тежки чанти отивам и помагам.Така че моля ви не ме нападайте,защото ми става все по-тежко. ....ХЛАПЕ.....

# 50
  • Мнения: 157
Добре,защо я няма човечността?Добре,разбрах!Ще си поправя правописа,но къде е човечността???Сега това ли е важно?Мога да ви кажа,че леля има 2 висшета и в момента работи в Германия като леличка в детската градина,защото просто няма връзки в България и разбира се връзкарите са с предимство!Съжалявам!Наистина може да съм на 18 години,но и на мравката път правя,може да не знам кога да напиша и или й,но щом видя възрастна жена с тежки чанти отивам и помагам.Така че моля ви не ме нападайте,защото ми става все по-тежко. ....ХЛАПЕ.....
Първо, ХЛАПЕ не е обидна дума.
Второ, все още нямаш достатъчен опит, никой тук не може да ти даде правилния съвет. Единствено натрупания опит и понякога инстинкта ще ти дават решения на един или друг казус, на една или друга ситуация или ще ти показват  кой път да хванеш.
А примерите с подобни истории като историята на леля ти са много. Но изключително  малко са примерите в които хората без образование са успели. Не принизявай образованието, по-скоро мисли как да се възползваш от него.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 18:06 от Stan_ang

# 51
  • Мнения: 7 325
Грешки е нормално да се правят, обаче очеизвадна неграмотност хич не е ок. Как си стигнала до последна година в училище ми е интересно. И това няма нищо общо с доброта, емпатия, чувствителност, .... които твърдиш, че имаш.
Лелките тук се опитваме да ти кажем, че е добре да насочиш енергията си към градивни неща ( за самата теб ) като образование започвайки от правописа, а не да я хабиш в мисли по момчета и безперспективни връзки.

# 52
  • Мнения: 603
Авторката сама иска да си троши главата и нищо на света не може да й промени мнението. Чакам след 3 - 4 години нова тема за този Б какъв излязъл след цветята и розите.

# 53
  • Мнения: 42
Не се наричайте ЛЕЛКИ!!!!!Писах тук,защото вие имате опит!Знаете как стоят нещата!Аз съм на 18 години и съм наивна.Дано някога тази наивност изчезне,че си страдам от нея

# 54
  • Мнения: 603
Тази наивност по-добре да се пренасочи към образованието ти и лелките тук ти го казват, защото иначе става доста лошо. Мъже много, но тези години в гимназията са най-лесни. Даже студентите сме с повече ангажименти от учениците.

# 55
  • Мнения: 157
Не се наричайте ЛЕЛКИ!!!!!Писах тук,защото вие имате опит!Знаете как стоят нещата!Аз съм на 18 години и съм наивна.Дано някога тази наивност изчезне,че си страдам от нея
Имаш предостатъчно време да си правиш собствени грешки и да се учиш от тях. Така се трупа опит

# 56
  • Мнения: 42
Тази наивност по-добре да се пренасочи към образованието ти и лелките тук ти го казват, защото иначе става доста лошо. Мъже много, но тези години в гимназията са най-лесни. Даже студентите сме с повече ангажименти от учениците.
Това,че съм ученичка в 12 клас не означава,че нямам ангажименти!Все пак имам един родител.Помагам с каквото мога!Не стоя на заведения по цял ден.Нито пуша,нито пия,нито на дискотеки ходя...

# 57
  • Мнения: 18 590
Не бързай да си правиш бебе ,другото ще се оправи само.

# 58
  • Мнения: 42
Не бързай да си правиш бебе ,другото ще се оправи само.
Никакво дете на тези години!!!Първо трябва да си стъпя на краката,след това идва въпроса за това КОЙ ще бъде бащата....КАКЪВ ще бъде...Това съм го разбрала като съм изстрадала!Не сме планували да имаме дете скоро.Така сте го разбрали...

# 59
  • Мнения: 580
Майка ти може да е права за чувствата ти, както и за чувствата на Б. В момента ти си разочарована от приятеля си и искаш да поличаваш същото отношение като от Б. Ако се хванеш с Б, няма гаранция че ще ти харесва Б като човек, като външен вид и т.н. Същото е и с Б. Иска те, защото не може да те има и си интересна. После може да не си. Хората така сме устроени. За това те съветвам да си дадеш почивка от момчета. Разкарай сегашния--сама казваш, че няма да го изтърпиш още дълго. Ако ти трябва стимул- не е редно да му даваш напразни надежди и да го лъжеш за чувствата си. Като го разкараш, света ще ти изглежда по-различен. Обясни на Б че имаш нужда от малко време и виж дали искате още да сте заедно. Да не стане след месец-два да не се търпите. Ако пак искате да сте заедно след време, добре. Ако ли не, поне няма да сте се наранил и ще имате някакви, що годе, приятелски отношения. До колкото разбрах, държиш на него като приятел.

# 60
  • Мнения: X
Като искаш да си стъпиш на краката - действаш в тази насока. Образование и като му дойде времето - работа. А не животът ти да ти се върти около Пенчо или Гошко, какво искат те и къде кой щял да се мести. Пенчовци и Гошковци много, минават и заминават. Майка ти може да те изслуша и да ти даде съвет, но решенията и отговорността с кого ще си са си твои. Не на всичко ще ти ръкопляска, но така се пораства. Никой не може да взима решенията ти вместо теб.

# 61
  • Мнения: X
Алис, сигурно си добро момиче, както казваш.
Никой не те напада.
Просто на младите хора обикновено не им харесва това, което говорят възрастните.
Но после сами идват на този акъл, след като се опарят няколко пъти.

Майка ти вероятно се опасява, че ако се ангажираш плътно с нова връзка, това ще ти попречи на ученето. Ученето е най-важната ти работа в момента, макар че сигурно не ти се вярва.

Ако я убедиш с поведението си, че си гледаш сериозно учението, тя няма да се противи.

Не се сърди, че ти се правят забележки за правописа.
Може да си най-добросърдечното същество, но ако си полуграмотна, няма да срещнеш нужното уважение - нито от бъдещи работодатели, нито от мъжете. Ако не си намираш добра работа, няма да си самостоятелна и некачествените мъже винаги ще се възползват от тебе. Особено ако си добросърдечна.

# 62
  • Мнения: 42
Майка ти може да е права за чувствата ти, както и за чувствата на Б. В момента ти си разочарована от приятеля си и искаш да поличаваш същото отношение като от Б. Ако се хванеш с Б, няма гаранция че ще ти харесва Б като човек, като външен вид и т.н. Същото е и с Б. Иска те, защото не може да те има и си интересна. После може да не си. Хората така сме устроени. За това те съветвам да си дадеш почивка от момчета. Разкарай сегашния--сама казваш, че няма да го изтърпиш още дълго. Ако ти трябва стимул- не е редно да му даваш напразни надежди и да го лъжеш за чувствата си. Като го разкараш, света ще ти изглежда по-различен. Обясни на Б че имаш нужда от малко време и виж дали искате още да сте заедно. Да не стане след месец-два да не се търпите. Ако пак искате да сте заедно след време, добре. Ако ли не, поне няма да сте се наранил и ще имате някакви, що годе, приятелски отношения. До колкото разбрах, държиш на него като приятел.
Определено много държа на това момче!!!!!Изключително много!Благодаря за съвета!!!!Мисля да направя точно това!

# 63
  • bulgaria
  • Мнения: 310
Хей, много си ми симпатична. Личи, че си голяма душица, но ми се струва, че прекалено много гледаш да угодиш на всички. Мисли за себе си, моля те. Няма нищо лошо да зарежеш старото гадже и го смениш с още трима, ако искаш. Сега ти е времето да учиш, да излизаш и да се забавляваш. Не прави компромиси, само защото ти е жал за сегашният хубостник. Да, ще се нацупи, вероятно ще е обиден, ще те обвинява и т.н. Няма как да излезеш суха от цялата ситуация, но това не трябва да те притеснява. Животът е низ от болка и радост. Бъди по-смела, не се притеснявай да опиташ с Б, като толкова го харесваш, и не се сдухвай, ако и там удариш на камък.
Само не забравяй да залягаш и над учебниците. Предстоят ти най-яките години - студентският живот. Успех, каквото и да решиш.

# 64
  • Мнения: 42
Хей, много си ми симпатична. Личи, че си голяма душица, но ми се струва, че прекалено много гледаш да угодиш на всички. Мисли за себе си, моля те. Няма нищо лошо да зарежеш старото гадже и го смениш с още трима, ако искаш. Сега ти е времето да учиш, да излизаш и да се забавляваш. Не прави компромиси, само защото ти е жал за сегашният хубостник. Да, ще се нацупи, вероятно ще е обиден, ще те обвинява и т.н. Няма как да излезеш суха от цялата ситуация, но това не трябва да те притеснява. Животът е низ от болка и радост. Бъди по-смела, не се притеснявай да опиташ с Б, като толкова го харесваш, и не се сдухвай, ако и там удариш на камък.
Само не забравяй да залягаш и над учебниците. Предстоят ти най-яките години - студентският живот. Успех, каквото и да решиш.
Благодаря за мнението!Но майка ми не иска да се занимавам с Б. Знам,че ми мисли доброто и изобщо не съм планирала за направя така от момче на момче.Така се случи.Но тя предпочита да се разделя с приятелят си и да остана сама,отколкото да опитам с Б.И сега в момента много ме боли.Тя е сама.За толкова много години тя не срещна мъж като хората.Тя е нямала и време за мъж.Няма как да не се съобразявам с нея,защото тя има само мен.Ужасно ми тежи,че понякога не се разбирам и с нея както в този момент.Понякога,когато родителите ни се опитват да ни предпазят понякога бъркат в преценката...Тя не познава Б.като човек и като гледам не иска да го опознава.А попринцип всички учители го харесват,той е душата на 12 клас!Бившата му приятелка беше щастливка...Носеше я на ръце.Но тя се оказа ужасно долен човек.Но майка ми това не може да го приеме...Душата ми гори...А за ученето-уча.Повече наблягам на втората матура.Извинявам се пак за правописът ми.

# 65
  • Мнения: 7 325
Разбира се, че няма да иска да го познава този Б, тя смята че на този етап имаш доста по-важни неща върху които да се концентрираш. А и е добре на тези години да не скачаш от една връзка в друга. Постой без гадже, излизай, забавлявай се, запознавай се с хора, чети книжки, обогатявай себе си, ..... гради бъдещето си. За сериозни връзки ще имаш мнного време.

# 66
  • София
  • Мнения: 17 787
Той е душата на компанията. Предната му приятелка не можа да го оцени, оказа се много долна. На всички изглеждаше сякаш я носи на ръце. Голяма глупачка, че го изпусна.

Оф, рано е да ти се пишат и обясняват някои неща, ни приемаш, ни предаваш. Всъщност, не е толкова рано, аз преди 9-10г. поназнайвах това- онова за типажите мъже/момчета. Послушай поне майка си. Дори е доста търпелива жената.

Последна редакция: пн, 17 дек 2018, 20:36 от The Catcher in the Rye

# 67
  • Мнения: 30 802
Мен повече ме тревожи, че излиза младо поколение на 18, и още като пенсионери дрънкат мантрата, че нямало работа без връзки. Има - за целия китайски народ има работа, ама трябва да имаш способности и грамотност. А връзките се създават, има едно нещо, нарича се LinkedIn.

A иначе репликата на майката, че се съмнява Б да бил влюбен - в превод значи "маме, тоя е бройкаджия, прави се, за да те вкара в леглото".

Което е вярно - душата на 12 клас иска да те мине и изостави. Залагам 50 с'тинки, че така ще стане, ако му пуснеш, после ще се прави на непознат. А може и да злослови, че си гадина мръсна, като бившата му.

# 68
  • Мнения: 7 325
Ти направо и разтури розовите облаци  Laughing Остави и малко надежда, колкото да събере сили да разкара другия. С това дето и го разправяш съвсем ще се вкопчи в геймъра.

# 69
  • Мнения: X
Мен повече ме тревожи, че излиза младо поколение на 18, и още като пенсионери дрънкат мантрата, че нямало работа без връзки. Има - за целия китайски народ има работа, ама трябва да имаш способности и грамотност. А връзките се създават, има едно нещо, нарича се LinkedIn.
Казва мъдро човек, който е професионална stay-at-home майка, без обаче да е домакиня Grinning Grinning Първия или втория го намерихте по линкдин? Stuck Out Tongue

Иначе в дълбоко корумпирана държава е нормално да мислят така младите. И с подобен правопис и изказ. Каква работа без връзки за такива? Освен да завърже флиртове с 3-4 колеги какво друго би могла да свърши с този акъл?

Има достатъчно работа без връзки, ама се изисква яко дупе, интелект, талант... Правилно се насочват към връзките младите Wink Когато човек е в Рим....

# 70
  • Мнения: 30 802
BgTatko, шат ъп сега, няма нужда от тоя коментар. За да пиша нещо, значи го знам.

На 18 са израснали с интернет, целият свят им е отворен...те пак мрънкят като пенсионери. Нямало работа...

# 71
  • Мнения: 7 325
Не че адвокатствам на Мамасита, ама 35+ с три малки деца да си седиш в къщи не е като да си на 18 и да се чудиш с кой да се забиеш и да станеш майка и на децата му и на него и да ползваш компютъра само да гледаш следващият епизод на турският сериал, който си изпуснал докато си наливал ракията и рязал салатата на милулу.

# 72
  • Мнения: 1 184
Това не е никакъв любовен триъгълник , ами чуденка да си го сложа ли с Б докато съм с А. ( ей тука вече ще стане мазало )

# 73
  • Мнения: 42
Това не е никакъв любовен триъгълник , ами чуденка да си го сложа ли с Б докато съм с А. ( ей тука вече ще стане мазало )
ДААА,100%!!!!! Само така е да знаеш....!!!!

# 74
  • Мнения: 603
Това не е никакъв любовен триъгълник , ами чуденка да си го сложа ли с Б докато съм с А. ( ей тука вече ще стане мазало )
Ти нищо не разбираш.
На Б може да му е по-хубав и сега се чуди дали си заслужава жертвата.

# 75
  • Мнения: 30 802
Ами да си го слага, на 18 е, живее в 21 век, няма да я пребием с камъни. Сега й се е паднало, ако ще някакъв дядо по форумите да цъка с език. Така и така Б е бройкаджия.

# 76
  • София
  • Мнения: 19 253
Това,че съм ученичка в 12 клас не означава,че нямам ангажименти!Все пак имам един родител.Помагам с каквото мога!Не стоя на заведения по цял ден.Нито пуша,нито пия,нито на дискотеки ходя...
Ей това ти е грешката. Това е възрастта за ходене по дискотеки, а ако пийнеш веднъж седмично, животът може би ще ти се стори по-хубав. За пушенето - недей, щом не си започнала.
Човек, който казва "две висшета", една ли ще учи след 12 клас. И в крайна сметка не е задължително, темата не е за това.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 10:42 от Cuckoo

# 77
  • София
  • Мнения: 12 006
Това не е никакъв любовен триъгълник , ами чуденка да си го сложа ли с Б докато съм с А. ( ей тука вече ще стане мазало )
Ти нищо не разбираш.
На Б може да му е по-хубав и сега се чуди дали си заслужава жертвата.
Така или иначе сегашния не я брои за жив човек, скандал и вдига ...за бележете - защо тя първа си направила татуировка, той трябвало (?!?!!)  да е първи  Crazy Crazy Crazy Представете си за нещо по-сериозно какви скандали ще са , и няма да мине само със скандали. Та, така и така сегашния й не става, тя е на 18г., защо да не пробва с Б. като и е трепет? Не е казано да се жени за него. Сега и е времето да учи, да ходи по дискотеки и да се забавлява, а не на 35-40 /ненаходила се/ с мъж и 1-2 деца.

# 78
  • Мнения: 42
На всички дето много дрънкат глупости и едва ли не се чудят с какво още да ме обидят-Прави сте!Тук в този форум има и лица под 18г.Мислите ли,че е редно да пишете такива неща?!”Може да му е по-хубав”  Ако съм имала това за цел-нямаше да пиша тук,нямаше да се тормозя!Щях да ида и дори  този проблем да не е писан тук!Омръзна ми от подобни мнения.Все още има хора,които след развода смятат,че жената не трябва да бъде вече с друг и е срамно.Изобщо защо пишете подобни простотии,колкото да си чешите езика?!

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 13:15 от alisspetrova

# 79
  • Мнения: 7 325
Защото освен правописът и мисълта и подредбата и са ти под всякаква критика и лелите те взеха на подбив. Доста от нас имат деца на около твоята възраст, но такава инфантилност хич не е нормална, освен ако не си си сложила няколко годинки в плюс.

# 80
  • София
  • Мнения: 19 253
alisspetrova, не се прави на света вода ненапита, щом си с гадже от 13-годишна.
Наистина, някои прекаляват с нравоученията, тя има още 10 години за намиране на постоянен мъж/партньор/баща на детето й. За мен 18 не е време за суперсериозна връзка, по-скоро за трупане на опит.

# 81
  • Мнения: 42
Няма да отговарям и да слизам на ниво!!!!
Уж сте зрели жени/мъже,а пишете подобни неща!Оставете правописът!Човек се учи,докато е жив!Обаче възпитанието се създава до 7 годинки...После е късно.Лошото в хората е в повече вече.
Какво значи “Не се прави на света вода ненапита”?ЗАЩО ТРЯБВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ИМА ПОЛОВ АКТ щом си във връзка?!По-нагоре съм писала на колко години ми е била първата целувка.Дори и да не вярвате нещата са такива.Твърдо не подкрепям момичетата като Сузанита.Против тези неща съм!

# 82
  • Мнения: X
Стига се ядосва. Кажи реши ли нещо, взе ли някакво решение.

# 83
  • Мнения: 25 766
Девойко глупава, всичко се изписа за да ти се помогне. Наивна си, глупава, неграмотна дори! Не се обиждай от това, а си вземи поука.

# 84
  • Мнения: 7 325
Съвсем пресоли манджата.

# 85
  • Мнения: 42
Реших че ще се разделя с приятелят си,когато съм готова.След това ще си дам време и когато съм готова ако всичко е същото между мен и Б. ще опитаме.
Аз вече няма да пиша повече тук.Който иска на ЛС.На обиди и тн няма да отговарям.ВСЕ ЕДНО ВИЕ НИКОГА НЕ СТЕ ГРЕШИЛИ И НЕ ГРЕШИТЕ!!!!
50 %подкрепа получих и 50% само хулене...Всеки си избира какъв да бъде.Наивността ми идва от там,че съм доверчива,добра и търпя до последно.Ако може би имах повече право на глас пред майка ми-щях да бъда по-сигурна в себе си и нямаше да съм в това положение.Лек ден на всички!

# 86
  • Мнения: 1 184
Ако авторката мисли да прави нещо да го прави , ама по бързо и категорично.
 Имала 2 м  да реши??? Не нямаш 2 м ...както жените слагат мъже във френзоната , така и мъже го правят. Тъй че докато "мара се побара" дето има един лаф...влака може да си намери нови пътници.

# 87
  • Мнения: 7 325
авторката сама не знае къде я сърби. То гаджето ли не беше, ухажора ли не беше, майка и ли, наивността и добротата и, .... все причини за мрънкане.
Авторке, горещо ти препоръчвам да започнеш да четеш книжки. Ама не бози, а смислена литература. Това е начина да подобриш доста от нещата които ти куцат. 

# 88
  • Мнения: 42
Ако авторката мисли да прави нещо да го прави , ама по бързо и категорично.
 Имала 2 м  да реши??? Не нямаш 2 м ...както жените слагат мъже във френзоната , така и мъже го правят. Тъй че докато "мара се побара" дето има един лаф...влака може да си намери нови пътници.
Искам да го оставя,но той ме заплашва със самоубийство.Не е толкова лесно,колкото изглежда.Дори и да съм сама реших,че не искам да съм с приятелят си,но как да го оставя,след като ме заплашва?!

# 89
  • Мнения: X
Искам да го оставя,но той ме заплашва със самоубийство.Не е толкова лесно,колкото изглежда.Дори и да съм сама реших,че не искам да съм с приятелят си,но как да го оставя,след като ме заплашва?!

Ти не отговаряш за неговите действия. Не си длъжна да стоиш с манипулатор. Дали ще се самоубие или не - не зависи от теб, това си е негово решение. Но да стоиш с някого, да спиш с някого заради подобни заплахи - не си го причинявай.

# 90
  • Мнения: 1 184
Искам да го оставя,но той ме заплашва със самоубийство.Не е толкова лесно,колкото изглежда.Дори и да съм сама реших,че не искам да съм с приятелят си,но как да го оставя,след като ме заплашва?!

Ще се самоубие другия път. За колко такива случая си чувала ? И ако е толкова лабилен психически....ми има си специализирани заведения за това.
И като те заплашва що пишеш в бг мама а не пишеш в полицията.

# 91
  • Мнения: 30 802
Ами да заплашва, и тая реплика е класика. Всъщност ако един човек заплашва със самоубийство, питай го как точно смята да го направи. Ако няма план точно как и не знае, значи е точно това - само плаши. Ако всички, дето плашат, се самоубиваха, щяхме да газим в трупове на муньовци.

Аз се сещам само за един случай, отразен в медиите, точно самоубийство от любов, ама съотношението заплашващи-изпълняващи показва, че повечето само плашат.

# 92
  • Мнения: 7 325

Искам да го оставя,но той ме заплашва със самоубийство.Не е толкова лесно,колкото изглежда.Дори и да съм сама реших,че не искам да съм с приятелят си,но как да го оставя,след като ме заплашва?!
Като минала през подобна долна манипулация, че и на годинки бях и пак се вързах, ще ти подшушна, че заплашващите не се самоубиват. Бившият ми уж се самоуби, ама си беше дозирал дрогичката така, че да се събуди с лек главобол сабахлента.
Та ако му кажеш - ми ок., прави каквото искаш аз не се чувствам виновна ннито за действията ти нито за намеренията ти - друга песен ще запее. Ама явно това ти гъделичка самочувствието и те кара да се чувстваш много специална, или просто ти решава проблема с решението което уж трябва да вземеш.

# 93
  • Мнения: 25 766
Сега пък мунев ще се самоубива. ooooh! Тази тема вони на турски сериал.

# 94
  • Мнения: X
Аз бих казала на родителите му, че ме заплашва с подобно нещо. Да видим тогава как ще му излезе през носа.

# 95
  • Мнения: 1 195
Като толкова те е страх, че пръдльото ще се самоубие говори с родителите му да го наглеждат. Иначе си те манипулира от всякъде и ти се връзваш.

# 96
  • Мнения: 580
Класика е това за самоубийството. Наистина го попитай как смята да се самоубие. И кажи, че ще го обсъдим с родителите му. Малко са тези, които посяга на живота си от любов. И тези, които го правят, не казват за намеренията си. Има ли всъщност нещо, което да те надежда на мисълта, че е способен да го направи? Или просто си прекалено доверчива и приемаш всяка негова дума за чиста монета?

# 97
  • Мнения: 42
Класика е това за самоубийството. Наистина го попитай как смята да се самоубие. И кажи, че ще го обсъдим с родителите му. Малко са тези, които посяга на живота си от любов. И тези, които го правят, не казват за намеренията си. Има ли всъщност нещо, което да те надежда на мисълта, че е способен да го направи? Или просто си прекалено доверчива и приемаш всяка негова дума за чиста монета?
Психиката му е слаба...Много е чувствителен.Наистина уж държи на мен.Но просто го обичам като дете...Няма го това мъжкото да тропне по масата.Като цяло любовта се изяде от скандали,лъжи...Хиляда пъти го молих да не ме лъже(тъй като съм ревнива и с право!На кое момиче,ще му е приятно,когато тя заспи той да си пише с други момичета,на които да споделя за деня си,за хобитата си...) Помолих го да не ме лъже,а той от страх пак лъжеше.Трудна ще ми е раздялата с него.Заедно пораснахме...Не иска да ме пуска.Казва,че нямало да посрещне 2019,че без мене нямаш нищо,аз съм му била всичко.И наистина в момента,в който събера смелост да се изправя срещу него и да му го кажа преди това ще говоря с родителите му.За жалост тях много не ги интересува!Разведени са.Той живее още с баща си.Майка му е на 20 км в друг град от нашият...Но ако трябва ще ида до нея и да и кажа всичко.

# 98
  • Мнения: 30 802
О, в момента, в който го напуснеш, вече ще е извикал някоя от тия, с които си чати. Много си му е добре психиката даже. Идеална си е. Ти си патката в случая. Оставяй го да пасе, къде го намери тоя екземпляр...

# 99
  • Мнения: 7 325
Нищо му няма на психиката. След толкова лъжи не ти ли светна, че добре те играе. Особено манипулацията със самоубийството.
А за раздялата, не беше до сили а до мотивация. Просто след 10 години ми несигурност, лъжи и простотии ми преля чашата и реших, че не искам такъв пример за детето си. Достатъчно ми беше че му носи калпавите гени. И естествено след 6 месеца кошмар, тормоз, заплахи и пародията на самоубийството нещата си дойдоха на мястото.
Та затва ти казвам - тук сме лели с опит в какво ли не и сме едионодушни - никоя от нас не иска това за дъщеря си. Спасявай се.

# 100
  • София
  • Мнения: 19 253
Само да спомена, че комбинация на емоции (Коледа е, пък само аз съм сам/а и подобни дивотии) + алкохол може да доведе до някаква моментна идиотия, особено ако имаш огнестрелно оръжие под ръка.
Но в крайна сметка всеки може да обвини другия за всичко, така че не му се връзвай много.

# 101
  • Мнения: 42
Нищо му няма на психиката. След толкова лъжи не ти ли светна, че добре те играе. Особено манипулацията със самоубийството.
А за раздялата, не беше до сили а до мотивация. Просто след 10 години ми несигурност, лъжи и простотии ми преля чашата и реших, че не искам такъв пример за детето си. Достатъчно ми беше че му носи калпавите гени. И естествено след 6 месеца кошмар, тормоз, заплахи и пародията на самоубийството нещата си дойдоха на мястото.
Та затва ти казвам - тук сме лели с опит в какво ли не и сме едионодушни - никоя от нас не иска това за дъщеря си. Спасявай се.
Попита ме дали съм влюбена в друг.Казах,че съм...Сега остана само да видя как ще се справя с липсата му.Все пак са 4 години.Навик.....Имам чувството,че избирам между дете и мъж.А пък за майка ми да не коментирам...Започна да ми проверява телефона,нон стоп пита с кой пиша...Изобщо няма да е съгласна за Б. А в момента ще изгубя не само гадже,а приятел и брат.Нямам много приятели,нямам нито брат,нито сестра.Точно губейки приятелят си губя всичко.Изобщо стана манджа с грозде.

# 102
  • София
  • Мнения: 17 787
Ако всички, дето плашат, се самоубиваха, щяхме да газим в трупове на муньовци.
Ахахахах, това ме разсмя.

Темата вече е поела по нормалния си път- той ме заплашва- ще отложа раздялата- само обиди чета тук, няма да пиша повече.

# 103
  • София
  • Мнения: 19 253
Точно това и на мен ми тежи...Че идват празници,съвестно ми е,че ще го остава напълно сам.Той тръгне ли си няма да се обърне назад.Дори и приятели няма да си останем.....
Имах съвсем друго предвид - ако се напие от мъка, да не направи някаква щуротия.
Но ти не си отговорна за него, не ти е дете все пак. И няма нужда чак да оставате приятели, едни нормални отношения след време са напълно достатъчни.

# 104
  • София
  • Мнения: 224
Реших че ще се разделя с приятелят си,когато съм готова.След това ще си дам време и когато съм готова ако всичко е същото между мен и Б. ще опитаме.
Аз вече няма да пиша повече тук.Който иска на ЛС.На обиди и тн няма да отговарям.ВСЕ ЕДНО ВИЕ НИКОГА НЕ СТЕ ГРЕШИЛИ И НЕ ГРЕШИТЕ!!!!
50 %подкрепа получих и 50% само хулене...Всеки си избира какъв да бъде.Наивността ми идва от там,че съм доверчива,добра и търпя до последно.Ако може би имах повече право на глас пред майка ми-щях да бъда по-сигурна в себе си и нямаше да съм в това положение.Лек ден на всички!

Simple Smile правата са част от свободата.
А за свобода се воюва, борби се водят Simple Smile
А свободните не трябва да забравят, че свободата върви ръка за ръка с отговорността.

Тези неща ги пише в книгите и учебниците; няма да ги намериш в гащите на никой мъж Simple Smile

# 105
  • София
  • Мнения: 19 253
А за свобода се воюва, борби се водят Simple Smile
А свободните не трябва да забравят, че свободата върви ръка за ръка с отговорността.
Тези неща ги пише в книгите и учебниците; няма да ги намериш в гащите на никой мъж Simple Smile
smile3501 smile3501

Две неща ми трябват на земята –
те са любовта и свободата.
Жертвал бих живота безвъзвратно за любов,
любовта да дам за свободата съм готов.

# 106
  • Мнения: 35 998
Ако авторката мисли да прави нещо да го прави , ама по бързо и категорично.
 Имала 2 м  да реши??? Не нямаш 2 м ...както жените слагат мъже във френзоната , така и мъже го правят. Тъй че докато "мара се побара" дето има един лаф...влака може да си намери нови пътници.
Искам да го оставя,но той ме заплашва със самоубийство.Не е толкова лесно,колкото изглежда.Дори и да съм сама реших,че не искам да съм с приятелят си,но как да го оставя,след като ме заплашва?!

който желае да наистина се самоубие, не заплашва хората около себе си, а си трае, за да не му прецакат намеренията и да успее в това, което е намислил

На всички дето много дрънкат глупости и едва ли не се чудят с какво още да ме обидят-Прави сте!Тук в този форум има и лица под 18г.Мислите ли,че е редно да пишете такива неща?!”Може да му е по-хубав”  Ако съм имала това за цел-нямаше да пиша тук,нямаше да се тормозя!

но това е чудесно! на един да му е по-хубав от на друг! спомага за биологичното разнообразние - все пак не забравяй какви инстинкти са ни заложени /учат се в училище/, ние само се опитваме да ги смачкаме заради обществото - няма нужда напълно да го правим, природата си знае работата
не се ли замисляш, че и теб може да те избират по такива критерии? напълно физически, отнасящи се до гърдите, дупето или другата ти анатомия, която ако напиша директно, отново ще се възмутиш Wink

пп лицата под 16 г. нямат място в този форум, а тези над 16 г. обикновено знаят за какво става дума от опит

# 107
  • Мнения: X
Много съм съгласна с тини_тини за свободата. Свободата от мама се извоюва. На 18 години е време да се отстояваш, даже позакъсняло ми се вижда, бунтът започва по-рано и целта му е да станеш възрастен човек с права и задължения, както и да си носиш последствията от житейските избори. След една година завършваш, ще учиш вероятно нататък, ще работиш, ами не върви да се тресеш от страх мама дали ще одобрява Пенчо или Генчо. Развивай гръбнак, докато е време, че не ти е лесно - мама не дава, лигльо те изнудва и ти между тях като някоя мишчица.

# 108
  • Мнения: 42
Много съм съгласна с тини_тини за свободата. Свободата от мама се извоюва. На 18 години е време да се отстояваш, даже позакъсняло ми се вижда, бунтът започва по-рано и целта му е да станеш възрастен човек с права и задължения, както и да си носиш последствията от житейските избори. След една година завършваш, ще учиш вероятно нататък, ще работиш, ами не върви да се тресеш от страх мама дали ще одобрява Пенчо или Генчо. Развивай гръбнак, докато е време, че не ти е лесно - мама не дава, лигльо те изнудва и ти между тях като някоя мишчица.
Така е! Simple Smile Благодаря!

# 109
  • Мнения: X
Алис, прави са по-нагоре за свободата, а на теб не ти е лесно с властна майка, но оставиш ли се да те манипулира, целият ти живот ще премине под това какво на нея ѝ харесва. Сега е момчето, догодина ще е какво образование да запишеш, после работа и накрая ще ти намери "подходящия" съпруг, разбирай, който ѝ пасва на нея...
Аз съм на принципа колкото по-рано детето се отдели от мнението на родителите, толкова по-добре за него, иначе ставаш мекотело и лесно манипулируема от всеки, с когото имаш допир.

# 110
  • Мнения: X
Кажи на майка си по най-спокойния начин, че не ти прави услуга. В момента може да е тя силната страна, но това е до време и да не се опитва да ти прекършва крилата. Ти си индивидуалност, имаш свои виждания за живота и тя трябва да го приеме и колкото по-рано стане това, толкова по-добре и за двете.
Едва ли си тръгнала по лош път с алкохол, наркотици и др.подобни, че да се налага да те държи изкъсо.

# 111
  • София
  • Мнения: 12 006
А кое нала да занимаваш майка си с гаджетата си и да и поднасяш на тепсия поле за куршене на криле?  Thinking

# 112
  • София
  • Мнения: 224

[/quote ]
Да,съгласна съм.Но всеки път,когато настоявам за моето мнение стават скандали...
[/quote]

Да, скандалът е инструмент за водене на война Simple Smile

# 113
  • София
  • Мнения: 19 253
Още е малка, майка й я издържа. Освен това в такива случаи хората става по-близки, детето замества партньора

# 114
  • Мнения: 42
Кажи на майка си по най-спокойния начин, че не ти прави услуга. В момента може да е тя силната страна, но това е до време и да не се опитва да ти прекършва крилата. Ти си индивидуалност, имаш свои виждания за живота и тя трябва да го приеме и колкото по-рано стане това, толкова по-добре и за двете.
Едва ли си тръгнала по лош път с алкохол, наркотици и др.подобни, че да се налага да те държи изкъсо.
Нееее!Против наркотиците съм!Не пуша и не пия!Дори след 20:00 не излизам навън!!!!Винаги знае къде и с кой съм!

# 115
  • София
  • Мнения: 19 253
Нееее!Против наркотиците съм!Не пуша и не пия!Дори след 20:00 не излизам навън!!!!Винаги знае къде и с кой съм!
ПаднАх, ако е истина.
Ами продължавай в същия дух и после реви, че ти се меси.

# 116
  • Мнения: 35 998
ти не беше ли на 18 г.? пълнолетна тоест?

# 117
  • Мнения: 603
Кажи на майка си по най-спокойния начин, че не ти прави услуга. В момента може да е тя силната страна, но това е до време и да не се опитва да ти прекършва крилата. Ти си индивидуалност, имаш свои виждания за живота и тя трябва да го приеме и колкото по-рано стане това, толкова по-добре и за двете.
Едва ли си тръгнала по лош път с алкохол, наркотици и др.подобни, че да се налага да те държи изкъсо.
Нееее!Против наркотиците съм!Не пуша и не пия!Дори след 20:00 не излизам навън!!!!Винаги знае къде и с кой съм!
Ако майка ти ти забрани секса, и него ли ще спреш?

# 118
  • Мнения: 42
ти не беше ли на 18 г.? пълнолетна тоест?
Хора,знамммм,че е странноооо!Просто приех,че имам властна майка.На всеки мнението му за мен е -много добро,възпитано момиче,не се забърква в нищо.

# 119
  • Мнения: 603
ти не беше ли на 18 г.? пълнолетна тоест?
Хора,знамммм,че е странноооо!Просто приех,че имам властна майка.На всеки мнението му за мен е -много добро,възпитано момиче,не се забърква в нищо.

Постави й граници на майка си, защото с това, че си го приела става много зле , но не знаеш колко много.

# 120
  • Мнения: 42
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.

# 121
  • София
  • Мнения: 12 006
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.
А майка ти към какво те насочва да си ползваш свободното време? Явно имаш доста такова, щон и с приятели и по дискотеки не ходиш?

# 122
  • Мнения: 42
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.
А майка ти към какво те насочва да си ползваш свободното време? Явно имаш доста такова, щон и с приятели и по дискотеки не ходиш?
Просто си стоя вкъщи или помагам с дом.работа...

# 123
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.
А майка ти към какво те насочва да си ползваш свободното време? Явно имаш доста такова, щон и с приятели и по дискотеки не ходиш?
Просто си стоя вкъщи или помагам с дом.работа...
Демек майка ти се е вкопчила, с нокти до кръв, в теб, понеже си няма мъж и личен живот  Crazy Crazy Crazy Решила е, че тя като няма и ти не трябва да имаш. И с какво ти помага това на теб? С нищо.
ВУЗ поне избрала ли си си, изобщо ще учиш ли още?

# 124
  • Мнения: 42
Скрит текст:
Warcraft,знам.Права си!Но просто през годините исках да избегна скандалите и се съгласях.Сега набора ми е по дискотеки,а аз на телефона.Дори водим спорове за това,чв стоя на телефона...Преди тренирах,но заради здравословни проблеми спрях.Като цяло я разбирам.Няма никой освен мен.Баща ми през този живот с нищо не е помогнал.Тежко и е че след 5 месеца завършвам и вече няма да съм момиченцето,което септември ще започва училище...Не искам да съдя никого.Просто трябваше да поставя граница.
А майка ти към какво те насочва да си ползваш свободното време? Явно имаш доста такова, щон и с приятели и по дискотеки не ходиш?
Просто си стоя вкъщи или помагам с дом.работа...
Демек майка ти се е вкопчила, с нокти до кръв, в теб, понеже си няма мъж и личен живот  Crazy Crazy Crazy Решила е, че тя като няма и ти не трябва да имаш. И с какво ти помага това на теб? С нищо.
ВУЗ поне избрала ли си си, изобщо ще учиш ли още?
Всичко,което до тук мислех-малко по-малко се разпада...Исках в София или Пловдив...Но може да замина за чужбина.Споделих мнението си за ученето след 12 клас.Да не говорим,че когато нямаш финансова подкрепа е още по-трудно.

# 125
  • Мнения: X
Повярвай ми, за тази цел си струва да пожертваш всичко останало - гаджета, пари, всичко. Дори си струва да влезеш в заем. Инвестицията се изплаща. Но трябва да си умна в избора на специалност. Трябва да е нещо, което ще има сигурна и добра реализация.

# 126
  • Мнения: 42
Имах мечта като малка-ветеринар.След това обаче поради много причини разбрах,че това не е за мен.Попринцип биологията много ми върви...Интересни са ми болестите и това да помагам на хората,но след като баба почина в ужасни мъки....Просто ми остана травма болницата като цяло.Друго обаче така и не ми дойде с желание....

# 127
  • Мнения: 14 966
Алис, а как вървят нещата покрай онзи потенциален самоубиец?
Започна ли да се дистанцираш от него ?

Ветеринар е много, много хубава и уважавана професия.

# 128
  • Мнения: 42
Алис, а как вървят нещата покрай онзи потенциален самоубиец?
Започна ли да се дистанцираш от него ?
Определено не сме както преди.Снощи казах на майка ми,че след 3 дни сме се разбрали да пишем как са нещата,окончателно ли е да се разделим...Тя вдигна една врява....”Ти луда ли си?Много бързо го реши.Нали искаше дс си с него?Веднага отиваш при другият(това не е така,защото определено ще взема почивка от всичко,което става около мен)Вие от малки сте заедно...Не е правилно,ше спиш с другият 3 пъти и ще пееш друга песен...И тя вместо да ми помогне ме тласка към приятелят ми като ме прави несигурна.Колкото до Б. съм сигурна,че не му до секса.От една страна си казвам “Спокойно,всичко ще се оправи”Дори и за приятелят ми може да е по-добре да се разделим,от друга ми става грозно и плашещо,че няма да е до мен този човек повече.

# 129
  • Мнения: 14 966
Ти вече не го обичаш, дори да го нямаше Б.
Не можеш да стоиш във връзка, която те товари и не ти дава удовлетворение.
Майка ти на колко години се е омъжила, че все към мъже те тласка ? Явно е приела, че този не те тормози и това и е достатъчно , за да е спокойна за теб. Крайно време е да си говорите двете като възрастни хора и тя да спре да те покровителства. Най-важно е детето ти да е щастливо, а не да се търси от двете злини по-малката.
Браво, добре си решила да спреш за малко с тези момчета и да си наредиш приоритетите.

# 130
  • София
  • Мнения: 19 253
alisspetrova, опитай да кажеш на майка си, макар и с по-меки думи, следното:
"Аз съм достатъчно голяма, пълнолетна, за да ме командваш и да ми вдигаш скандали за тези неща. Някои неща сама трябва да ги опитам, а не ти да предсказваш какво ще излезе. Трябва да направя своите грешки, а не ти да ме предпазваш. Живей свой живот, не е правилно да живееш моя."

Ти не си заместител на мъжа на майка ти - или всъщност си, но не трябва. Това "тя си няма никой" е голяма лигня - ами да си е имала, дори да не е мъж, а приятелки, роднини, някаква среда.
Детето не е длъжно на родителя, а обратното. Не й позволявай да те манипулира в тази посока - "аз какви жертви съм направила за теб". Това почти всеки родител го прави.

# 131
  • Мнения: 18 590
Ветеринарните лекари  учат много, почти като хуманните,  и не са платени  в нашата                                                                                                                                                                                                                                                                            хубава държава.Навън да , ама се искат доста неща преди да стане.                                                                                                                                                                                                                                                                           
Изглеждаш отракано момиче ,пък не можеш да отговориш  и убедиш мама да не се намесва с подтици.Като го                                                                      иска да го взема тя, и ще млъкне.

# 132
  • София
  • Мнения: 12 006
Алис, а как вървят нещата покрай онзи потенциален самоубиец?
Започна ли да се дистанцираш от него ?
Определено не сме както преди.Снощи казах на майка ми,че след 3 дни сме се разбрали да пишем как са нещата,окончателно ли е да се разделим...Тя вдигна една врява....”Ти луда ли си?Много бързо го реши.Нали искаше дс си с него?Веднага отиваш при другият(това не е така,защото определено ще взема почивка от всичко,което става около мен)Вие от малки сте заедно...Не е правилно,ше спиш с другият 3 пъти и ще пееш друга песен...И тя вместо да ми помогне ме тласка към приятелят ми като ме прави несигурна.Колкото до Б. съм сигурна,че не му до секса.От една страна си казвам “Спокойно,всичко ще се оправи”Дори и за приятелят ми може да е по-добре да се разделим,от друга ми става грозно и плашещо,че няма да е до мен този човек повече.
Значи като те чета имам чувството, че си от някое забутано село и майка ти иска да си останеш със сегашния щото от 5г. сте заедно и "какво ще кажат хората".  Crazy Crazy Каквото си искат да казват. Не си длъжна да стоиш при някой, с който не ти е приятно, не го обичаш и нямаш бъдеще.

# 133
  • Мнения: 7 336
Обсебена си от майка си. Няма пост, в който да не я споменаваш. Постарай се да се освободиш от нея. Живей си твоя живот.

# 134
  • Мнения: 42
Алис, а как вървят нещата покрай онзи потенциален самоубиец?
Започна ли да се дистанцираш от него ?
Определено не сме както преди.Снощи казах на майка ми,че след 3 дни сме се разбрали да пишем как са нещата,окончателно ли е да се разделим...Тя вдигна една врява....”Ти луда ли си?Много бързо го реши.Нали искаше дс си с него?Веднага отиваш при другият(това не е така,защото определено ще взема почивка от всичко,което става около мен)Вие от малки сте заедно...Не е правилно,ше спиш с другият 3 пъти и ще пееш друга песен...И тя вместо да ми помогне ме тласка към приятелят ми като ме прави несигурна.Колкото до Б. съм сигурна,че не му до секса.От една страна си казвам “Спокойно,всичко ще се оправи”Дори и за приятелят ми може да е по-добре да се разделим,от друга ми става грозно и плашещо,че няма да е до мен този човек повече.
Значи като те чета имам чувството, че си от някое забутано село и майка ти иска да си останеш със сегашния щото от 5г. сте заедно и "какво ще кажат хората".  Crazy Crazy Каквото си искат да казват. Не си длъжна да стоиш при някой, с който не ти е приятно, не го обичаш и нямаш бъдеще.
Точно това е!Цял живот ми казва да не слушам хората,а сега само ми повтаря”Кой знае какво си мислят за тебе сега”...Ама не се пита какво мислят за мен,че не ме пуска никъде....

# 135
  • Мнения: 35 998
и като си помислят нещо ... какво?
те винаги си мислят нещо, игнорираш го и готово

# 136
  • Мнения: 42
Аз си знаех,че така ще са нещата!Майка ми никога не ме е разбирала.Винаги е намирала вина в мен,с годините ме и смачка!Не казвам,че и е било леко...но това е прекалено!!!!След време ако искам да опитам с Б. какво?Аз ще съм самостоятелна,ще си изкарвам пари и ще продължавам да я слушам?А ако не я слушам може би ще ми вдига скандали и тн..

# 137
  • Мнения: 35 998
започваш да изкарваш пари, изнасяш се и си независим човек
какво означава "слушам" от човек на 18 г.?

пп дъщеря ми е на 18 г. и не бих си позволила подобно отношение към нея
мога да говоря с нея, да я уведомя за моята гледна точка, да обсъдим и нейната, и моята, но животът сама си го управлява; ако дойде при мен да помощ, ще й помогна, но отново без да изисквам определено поведение в замяна

# 138
  • Мнения: 14 966
Поговорете спокойно. Някои родители не осъзнават, че децата им са порастнали вече и опеката не само е излишна, но и вреди. Беше споменала за куфари. Б. ли ще учи извън България, след като завършите ? Да не би това да е причината да не го харесва, защото не вижда бъдещето ти с него и се опасява, че той само ще си уплътни оставащото му време тук, с теб? Каквото е било, е било. Малко сложи граница, защо за всичко се допитваш. Вие сте отделни хора, с отделни нагласи. Ясно е , че ти мисли доброто , но по нейния си начин. Дискутирайте, нека да смени императвния тон с по- умерен. Ще се разберете. 

# 139
  • Мнения: 42
започваш да изкарваш пари, изнасяш се и си независим човек
какво означава "слушам" от човек на 18 г.?

пп дъщеря ми е на 18 г. и не бих си позволила подобно отношение към нея
мога да говоря с нея, да я уведомя за моята гледна точка, да обсъдим и нейната, и моята, но животът сама си го управлява; ако дойде при мен да помощ, ще й помогна, но отново без да изисквам определено поведение в замяна
И аз исках такава връзка да имам с майка ми,но уви...Започвам да си мисля,че не е получила внимание от своята майка и затова ме задушава мен.

Поговорете спокойно. Някои родители не осъзнават, че децата им са порастнали вече и опеката не само е излишна, но и вреди. Беше споменала за куфари. Б. ли ще учи извън България, след като завършите ? Да не би това да е причината да не го харесва, защото не вижда бъдещето ти с него и се опасява, че той само ще си уплътни оставащото му време тук, с теб? Каквото е било, е било. Малко сложи граница, защо за всичко се допитваш. Вие сте отделни хора, с отделни нагласи. Ясно е , че ти мисли доброто , но по нейния си начин. Дискутирайте, нека да смени императвния тон с по- умерен. Ще се разберете. 
Не може да се говори спокойно с нея.Започва дс крещи,да посяга...

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 17:55 от bubanka

# 140
  • Мнения: 18 590
Дано няма висше училище във вашия град.Отивай ,учи и се организирай да си самостоятелна.Толкова време е минало ,малко остава.Ако ще учиш-учи.Като няма се залавяй в някой  магазин че там търсят и това е .Който плаща  командва.Докато те издържа само учението те спасява.И двете ви спасява една от друга.

# 141
  • Мнения: 14 966
Това с посягането вече е много лошо. Малко ти остава, наистина. Залягай да учиш, защото за ветеринарна медицина балът е като за другата медицина / поне така беше , де/ и са много търсени такива кадри и извън граница, и у нас. Употреби енергията си в нещо, което ще е важно за теб, сега е моментът. Момчета много ще има. И колкото си ти по- висока летва, толкова и те. Остави тези провинциални нрави, хората винаги ще говорят.  Разкарай си приятелчето , защото вече сте надживели периода. Няма в какво да те обвинява. И на теб ще ти липсва, пет години са това, но ще попълниш времето , което си му посвещавала, за лично развитие. После това ще ти се върне многократно.

# 142
  • Мнения: 580
Не си губи времето в излишни битки с майка си. Леля ми беше същата. Братовчедка ми реши да ходи в Англия. Леля си правеше планове как, след като се установи, братовчедка ми ще я вземе при себе си и ще живеят заедно. Накрая замина в Белгия при баща си, а леля остана тук. За няколко месеца си намери хоби, приятел и си оправи отношенията с братовчедка ми.
 Избери какво да учиш и започни да се подготвя за изпитите. Кажи на майка си какво ще учиш, без да я оставяш да те разубеждава и потърпи още малко. Не ѝ говори за Б или други момчета. Ако те пита, казваш че искаш да си подреди живота, преди да търсиш връзка.

# 143
  • Мнения: 42
Лошото е,че тя иска да ми го нареди.Трябва да уча според нея.ТРЯБВА!И като каже ТРЯБВА значи,че ще стане на нейното,а на мен ми писна.Наборите излизат,пътуват....Мен не ме пуска,за да не станело нещо.Ако е писано да става- ще стане!Случи ми се и следното нещо...Разглеждах снимки на една позната,която беше с приятелката си в мол в София.Майка ми видя и каза:”Много и позволяват на това момиче!”Не издържах и казах:”Добре де,на 19 е!Защо да не иде?Как така да и позволят родителите?Хваща рейс и отива....” Отново ми се направи забележка да не съм знаела толкова,да не съм и отговаряла.Това че Б. посещавал дискотеки (само ако любим изпълнител идва),това че пиел(кой не пие освен мен?)това че пушил цигари(кой не пуши ОСВЕН мен) и това го прави лош...Аз съм просто бясна на майка ми.Ще ми казва:”Повече не искам да водиш момчета да се запознавам” Тоест не иска никакви момчета.Знам,че сега имам и други теми,за които да се вълнувам,но когато нещо ме мъчи-не ми минава докато не го разнищя!!!!Аз съм на 18г и ми казва никакви момчета повече????За толкова години можеше да си намери човек до нея или някакво хоби.В живота и бях само АЗ.Случайно влизайки в стаята беше дошла нейна приятелка и чух да и казва:”Добре де,завършва!Какво ще правиш ти?”.Майка ми не знаеше какво дс отговори.Приятелката и шегувито и каза,че няма работа да тръгва с мен,че трябва да съм самостоятелна...Да помисли за работа в чужбина.А майка ми просто все едно не я слушаше.Започвам да се притеснявам!Нито ми харесваше приятелките,нито пък гаджето!Просто с времето свикна!И ако дойде с мен това означава,че дори и да работя аз пак ще съм зависима до края на живота си...Или ще се побъркам.

# 144
  • Мнения: X
Разбрахме, че твоят Б пие, пуши, ходи на дискотека, а какво мисли да прави след бала?

# 145
  • Мнения: 18 590
Този Б е всичко ,което тя не е  и чрез него изживява фантазиите си.Когато се освободи от опеката на мама и сама може да прави нещата ,да опитва  забраненото и види в повечето случаи  колко е едното нищо, ще намери себе си и осъзнае,колко е нищо и този Б.Такива майки дето зорко бдят  за всяко мигване на детето си  и се  изживяват чрез него  са опасни.Опасни да осакатят  чедото като го карат да мечтае  толкова  обикновени неща, които ако опита може да не повтори, но нали са забранени са мечтани.
Избирай университет и учи ,така полека ще се измъкнеш от сянката на мама и ще имаш свой живот, свои решения  и свои грешки.Освен това в бъдеще и своя професия  и  стабилност.Момчета винаги ще има.И мама ще се открие и установи.То сега да се чуди човек коя от вас е жертвата.

# 146
  • Мнения: 42
Тя ще дойде с мен където и да съм.И да уча и да работя...

# 147
  • Мнения: 18 590
Тя ще дойде с мен където и да съм.И да уча и да работя...
А като се омъжеш между двамата ли ще спи.Не ми се вярва това да е толкова вързана за теб.

# 148
  • Мнения: 35 998
дали не се бъзикаш с нас?

в моловете е пълно с момичета 4-5 клас - вярно е, че е по-добре да си гледат уроците вместо да висят там, но е по-безопасно отколкото в кварталната хлебарница - истински опасното е дали пресичат правилно улиците преди да отидат в съответния мол

Разглеждах снимки на една позната,която беше с приятелката си в мол в София.Майка ми видя и каза:”Много и позволяват на това момиче!”Не издържах и казах:”Добре де,на 19 е!Защо да не иде?Как така да и позволят родителите?Хваща рейс и отива....” Отново ми се направи забележка да не съм знаела толкова,да не съм и отговаряла.

това пък изобщо няма да го коментирам, защото звучи абсурдно

Тя ще дойде с мен където и да съм.И да уча и да работя...

# 149
  • Мнения: 157
Запознай майка си с мен Wink
Явно ще трябва да си намери мъж да тормози него.

# 150
  • Мнения: X
Цялата работа тръгва от съжителството ви и че нямаш 2 лв за торта с кафе.
Имаш ли къде да работиш? Започвай. Университетът за 1 година няма да избяга, ако ти важно изобщо да следваш. Събери някой лев и се изнеси в друг град.
Сега живееш във фантазиите си как ще постигнеш за една нощ всичко, от което се считаш лишена. Не си даваш сметка, че трябва да спреш да фантазираш и да се оплакваш, а да пристъпиш към действие. И това действие не е да увиснеш на шията на първия, който те изведе на тортичка с кафе, а да си намериш работа и да започнеш да пестиш пари, за да градиш и подредиш живота си.
Ако не си избрала хубава специалност, не записвай висше. Достатъчно виШисти има, които бачкат работа като за човек с 8ми клас.
Това за баба ти и че си се отказала от ветеринарната медицина заради кончината й, само затвърждава образа ти на фантазьорка и вечна девойка в беда. Лошото е, че манталитетът ти не е на фина девойка, а на мрънкаща бъдеща лелка. Все някой трябва да ти каже, да те побутне, да ти е виновен. Поеми малко сама кормилото в собствения си живот. Мъжете няма да ти помогнат, а ще те забатачат съвсем.

# 151
  • Мнения: 42
Цялата работа тръгва от съжителството ви и че нямаш 2 лв за торта с кафе.
Имаш ли къде да работиш? Започвай. Университетът за 1 година няма да избяга, ако ти важно изобщо да следваш. Събери някой лев и се изнеси в друг град.
Сега живееш във фантазиите си как ще постигнеш за една нощ всичко, от което се считаш лишена. Не си даваш сметка, че трябва да спреш да фантазираш и да се оплакваш, а да пристъпиш към действие. И това действие не е да увиснеш на шията на първия, който те изведе на тортичка с кафе, а да си намериш работа и да започнеш да пестиш пари, за да градиш и подредиш живота си.
Ако не си избрала хубава специалност, не записвай висше. Достатъчно виШисти има, които бачкат работа като за човек с 8ми клас.
Това за баба ти и че си се отказала от ветеринарната медицина заради кончината й, само затвърждава образа ти на фантазьорка и вечна девойка в беда. Лошото е, че манталитетът ти не е на фина девойка, а на мрънкаща бъдеща лелка. Все някой трябва да ти каже, да те побутне, да ти е виновен. Поеми малко сама кормилото в собствения си живот. Мъжете няма да ти помогнат, а ще те забатачат съвсем.
Много грешна представа за мен...
Първо!-Исках да работя откакто навърших 18г.НО не ми е позволено!
Второ! Нямам право на лично пространство,а ти говориш да замина за друг град.ДА,аз ще замина след 24 май ОПРЕДЕЛЕНО!Но майка ми идва с мен.
Трето!!!! Години наред всичко си го държах за себе си.На никого не казах за тези неща...На никого не съм плакала на рамото!Мислила съм много варианти,но все пак не искам да късам връзката си с майка ми.Лошото е че когато няма разбирателство и нон стоп се караме рано или късно ще започна моят живот,но може би няма да иска да ме вижда.
Както казах нямам лично пространство.За всяко нещо съм разпитвана.Все едно живея с полицай.Определено това,че няма половинка и се отразява,ама просто унищожава връзката- майка-дъщеря....

# 152
  • Мнения: 35 998
ако те разпитва - не отговаряш
и защо "тя идва с мен" - можеш да отидеш където искаш сам-самичка ... ако ти стиска да я отрежеш
ако не ти стиска - носиш си последствията и се научаваш да не мрънкаш, защото си направила осъзнат погрешен избор

# 153
  • Мнения: 42
Благодаря ти bubanka!Наистина ми липсва кураж,но при нея няма НЕ.И знам,че когато дойде времето да спра да я слушам няма да иска да ме вижда и ще стана черна за нея.Ще ме нарича неблагодарна и всякакви други обидни думи...За това ме боли.Защото момчета много!Но майките ни са едни!За жалост каквото ми е на душата или ще го изливам тук или ще го държа в себе си!
Всеки ден ме разпитва с кой пиша,какво пиша,когато я режа започва да ми крещи...Хубавите спомени без скандали с нея са ми като бях на 5 годинки...

# 154
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Цялата работа тръгва от съжителството ви и че нямаш 2 лв за торта с кафе.
Имаш ли къде да работиш? Започвай. Университетът за 1 година няма да избяга, ако ти важно изобщо да следваш. Събери някой лев и се изнеси в друг град.
Сега живееш във фантазиите си как ще постигнеш за една нощ всичко, от което се считаш лишена. Не си даваш сметка, че трябва да спреш да фантазираш и да се оплакваш, а да пристъпиш към действие. И това действие не е да увиснеш на шията на първия, който те изведе на тортичка с кафе, а да си намериш работа и да започнеш да пестиш пари, за да градиш и подредиш живота си.
Ако не си избрала хубава специалност, не записвай висше. Достатъчно виШисти има, които бачкат работа като за човек с 8ми клас.
Това за баба ти и че си се отказала от ветеринарната медицина заради кончината й, само затвърждава образа ти на фантазьорка и вечна девойка в беда. Лошото е, че манталитетът ти не е на фина девойка, а на мрънкаща бъдеща лелка. Все някой трябва да ти каже, да те побутне, да ти е виновен. Поеми малко сама кормилото в собствения си живот. Мъжете няма да ти помогнат, а ще те забатачат съвсем.
Много грешна представа за мен...
Първо!-Исках да работя откакто навърших 18г.НО не ми е позволено!
Второ! Нямам право на лично пространство,а ти говориш да замина за друг град.ДА,аз ще замина след 24 май ОПРЕДЕЛЕНО!Но майка ми идва с мен.
Трето!!!! Години наред всичко си го държах за себе си.На никого не казах за тези неща...На никого не съм плакала на рамото!Мислила съм много варианти,но все пак не искам да късам връзката си с майка ми.Лошото е че когато няма разбирателство и нон стоп се караме рано или късно ще започна моят живот,но може би няма да иска да ме вижда.
Както казах нямам лично пространство.За всяко нещо съм разпитвана.Все едно живея с полицай.Определено това,че няма половинка и се отразява,ама просто унищожава връзката- майка-дъщеря....
Първо - какво значи не ти дава? Пускаш си сивито където прецениш, обикаляш по интервюта и ако те одобрят на повече от 1 място си избираш къде да започнаш. Майка ти какво - ще те зключи в детската стая да не отидеш на интервю ли? Ако мислиш, че да, не й казвай къде отиваш или кажи на кафе/по магазините с приятелка.
Второ - ако майка ти ще идва с теб - то какъв е смисъла да се местиш в друг град? Намираш си работа в сегашния град, събираш си пари, проучваш друг град, търсиш там работа и квартира и като си ги намериш - се местиш само ти.
Трето - след като като майка ти не може да се държи нормано с теб - просто приеми факта, че ти няма да имаш майка - приятелка. Няма как да промениш този факт и колкото по - рано го осъзнаеш, толкова по - добре за теб. Роднини в друг град имаш ли, които да ти помогнат с преместването? Мисли за собствения си живот, а не затова какво ще кажат хората или майка ти. След 18г. си самостоятелен пълнолетен индивид и живей като такъв, а не като 5 годишна, която е залепена за майка си и напълно зависима от нея.

# 155
  • Мнения: X
Не й било позволено... Не думай, и какво ще стане, ще те заключи отвън ли?
Щом ти е по-лесно да 'не ти е позволено' , свиквай с мисълта, че майка ти ще е лепната за теб до гроб и стига хленчи. Или си намери някой селски ерген да те 'спаси' с една бърза бременност и да почне после да те бие и да не ти дава да дишаш от домакинска работа и детегледане.
П. П. Май и домакинската работа не е от позволените у майкини ти 🤔

# 156
  • Мнения: 42
—Gal— Цел ти е да се заяждаш?!
Каква бременност?Какво спасение е това?! Да родиш дете е спасение?!Изобщо такива кифленски и смешни коментари не искам! ... и да!ХЛЕНЧА!Защото и аз съм човек,следователно и мен ме боли!

Afrodita - Права си!Изобщо няма смисъл да се местя в друг град след като тя ще дойде.Но знам,че дори и да не делим една квартира със сигурност ще е в същият град,в който съм!Не може ли да имаме нормални отношения?Казах и вече два пъти да идем на психолог,да говорими да изгладим нещата.Отговори ми се:”Какъв психолог?Ти нормална ли си?За какво ми е психолог?Ти си неблагодарница” и се започва...
Роднини нямам...От на баща ми страната нито ме търсят,нито ме искат.
Имам двама братовчеди,но те едвам свързват двата края,защото и те сами всичко са постигнали до тук.Не могат да ми помогнат.
Така че съм сама...

# 157
  • Мнения: 35 998
хленченето е неприятна работа, откажи се от него колкото и да те боли, от каквото и да те боли, защото ще направи теб нежелана компания за другите, а и ти самата няма да се чувстваш добре в кожата си
казах ти и горе - стисваш зъби, поставаш си цел, гониш си я /т. е. извършваш активни действия за постигането й/ и не мрънкаш
и последно - сама ли си или си с мама? щото 'сама с мама' е смехотворен избор за пълнолетен човек

нужно е и да промениш мисленето си - защо не прочетеш някоя и друга книжка по въпроса?

# 158
  • Мнения: 42
хленченето е неприятна работа, откажи се от него колкото и да те боли, от каквото и да те боли, защото ще направи теб нежелана компания за другите, а и ти самата няма да се чувстваш добре в кожата си
казах ти и горе - стисваш зъби, поставаш си цел, гониш си я /т. е. извършваш активни действия за постигането й/ и не мрънкаш
и последно - сама ли си или си с мама? щото 'сама с мама' е смехотворен избор за пълнолетен човек

нужно е и да промениш мисленето си - защо не прочетеш някоя и друга книжка по въпроса?
Ако знаеш някоя препоръчай.Предимно психология четох това лято,но не личи.

# 159
  • Мнения: X
Като цяло съм съгласна с горните постове с едно изключение: да пропуснеш една година следване, за да почнеш работа като сервитьорка. Вземеш ли веднъж пари в джоба си, ще ти се услади, ще те размързи, ще загубиш инерция в ученето и така и ще остане. А това, което те задоволява на 20 години, е съвсем недостатъчно на 30 или 40. Само че ще се усетиш късно, а пропилените години не се наваксват. Ако избяташ от къщи и се хванеш на първата неквалифицирана работа, това ще е емоционално решние на ученичка, а не зрял избор.

Много по-смислено е да избереш практична професия, която има перспектива за добри доходи и развитие, и да започнеш да учиш веднага след училище.
Следването в чужбина е една не лоша идея. В Холандия и Дания таксите са ниски или никакви и е напълно реалистично да се издържаш изцяло сама с почасова работа, нещо, което в България не е възможно. Имам съвсем близък пример със студент, който премина на пълна самостоятелна издръжка буквално от втория месец.

Самото кандидатстване не е особен проблем нито в България, нито в чужбина, стига да вържеш прилична диплома над 5.50.

Майка ти преживява трудно твоето откъсване. Аз я разбирм донякъде, въпреки че вероятно прекалява с контрола. Ще трябва постепенно да я убедиш, че можеш да си самостоятелна, без да хлътнеш в първата рискова ситуация.
Момчетата около тебе са едно от нещата, които будят недоверие.
Ученето - другото нещо.
Ако майка ти види у тебе сериозно желание да се развиваш и зряло отношение към живота, съм сигурна, че ще те подкрепи и вероятно ще ти даде повече свобода.
Изясни си приоритетите и си ги отстоявай. Ако се държиш като отговорен възрастен човек, и майка ти ще те приема като такава.

# 160
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Като цяло съм съгласна с горните постове с едно изключение: да пропуснеш една година следване, за да почнеш работа като сервитьорка. Вземеш ли веднъж пари в джоба си, ще ти се услади, ще те размързи, ще загубиш инерция в ученето и така и ще остане. А това, което те задоволява на 20 години, е съвсем недостатъчно на 30 или 40. Само че ще се усетиш късно, а пропилените години не се наваксват. Ако избяташ от къщи и се хванеш на първата неквалифицирана работа, това ще е емоционално решние на ученичка, а не зрял избор.

Много по-смислено е да избереш практична професия, която има перспектива за добри доходи и развитие, и да започнеш да учиш веднага след училище.
Следването в чужбина е една не лоша идея. В Холандия и Дания таксите са ниски или никакви и е напълно реалистично да се издържаш изцяло сама с почасова работа, нещо, което в България не е възможно. Имам съвсем близък пример със студент, който премина на пълна самостоятелна издръжка буквално от втория месец.

Самото кандидатстване не е особен проблем нито в България, нито в чужбина, стига да вържеш прилична диплома над 5.50.

Майка ти преживява трудно твоето откъсване. Аз я разбирм донякъде, въпреки че вероятно прекалява с контрола. Ще трябва постепенно да я убедиш, че можеш да си самостоятелна, без да хлътнеш в първата рискова ситуация.
Момчетата около тебе са едно от нещата, които будят недоверие.
Ученето - другото нещо.
Ако майка ти види у тебе сериозно желание да се развиваш и зряло отношение към живота, съм сигурна, че ще те подкрепи и вероятно ще ти даде повече свобода.
Изясни си приоритетите и си ги отстоявай. Ако се държиш като отговорен възрастен човек, и майка ти ще те приема като такава.

Според мен майка й въобще не мисли за никакво откъсване и не приема, че ще се случи такова, поне не в близко бъдеще.
Такива отровни родители никога не са доволни от децата си, независимо какви успехи имат. Така че каквото и да направи авторката - майка й няма да е доволна и да й даде повече свобода. Колкото по-рано авторката приеме това, толкова по-ще й е леко. И на 40 да стане, майка й пак ще е недоволна. Просто има такива родители, които приемат детето за "тежест" в живота си и вечно са недоволни и мрънкащи.

# 161
  • Мнения: 42
До сега оценките ми не са лоши!Всяка година сбора ми на оценките не пада под 5,40.Но тя никога не е доволна.Afrodita е права!Не мисля,че майка ми някога ще приеме да бъда самостоятелна.Да,има приятелки...,но е готова да се раздели с тях.Домакиня е,така че неща като кафета,ресторанти... не я интересуват много.През всичките тези години много родители се потяха на родителска среща от срамът,който им причиняват децата им,с майка ми излизаше с гордо вдигната глава.И накрая ПРИМЕРНО Стефка дето е пушила и пила по дискотеки,дето е сменяла момчета и повече от 4,00 за годината не е имала ще има майка,която я подкрепя такава каквато е!Ще има свобода и няма да се притеснява да излиза след 19ч.навън!
Не е справедливо!

# 162
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
До сега оценките ми не са лоши!Всяка година сбора ми на оценките не пада под 5,40.Но тя никога не е доволна.Afrodita е права!Не мисля,че майка ми някога ще приеме да бъда самостоятелна.Да,има приятелки...,но е готова да се раздели с тях.Домакиня е,така че неща като кафета,ресторанти... не я интересуват много.През всичките тези години много родители се потяха на родителска среща от срамът,който им причиняват децата им,с майка ми излизаше с гордо вдигната глава.И накрая ПРИМЕРНО Стефка дето е пушила и пила по дискотеки,дето е сменяла момчета и повече от 4,00 за годината не е имала ще има майка,която я подкрепя такава каквато е!Ще има свобода и няма да се притеснява да излиза след 19ч.навън!
Не е справедливо!
Живота е несправедлив. Ама дето има една приказка "никой не е обещавал обратното като сме се раждали"  Laughing . Свали си розовите очила и го приеми. Както казах ще ти е по-леко. Майкта ти няма да се промени. Сама избираш ти как искаш да живееш.

# 163
  • Мнения: X
Вземеш ли веднъж пари в джоба си, ще ти се услади, ще те размързи, ще загубиш инерция в ученето и така и ще остане. А това, което те задоволява на 20 години, е съвсем недостатъчно на 30 или 40.
Сапфир, ако майка й е до гъза, няма никакво значение дали малката е дипломиран лекар, или проста сервитьорка, все няма да е доволна от живота. Нали целта е да се отлепят двете и затова хленчи тука? На всеки съвет обяснява как ама то не ставало - че как да стане, като не смее да шавне и е по-удобно с оправдания.
Почвам да разбирам майка й. Сериозно.

# 164
  • Мнения: 35 998
смяташ ли да оправдаваш всяка своя бъдеща грешка/неудача/провал с майка си? ще бъдеш ли и ти "отровна" както за себе си, така и за нея? ако до сега си била жертва, то вече си голяма и съвсем готова да бъдеш пълноправен член на порочния ви кръг

# 165
  • Мнения: X
Афродита, въобще не съм сигурна, че Алис представя съвсем обективна картина на отношенията си с майка си. От нейна гледна точка, разбира се, майка й е абсолютен цербер с несправедливо отношение, но така си мислят голяма част от децата.
От гледна точка на майката може би дъщеря й просто не се държи достатъчно зряло, за да  се даде пълна свобода. Вероятно истината е някъде по средата.

Много майки изживяват болезнено момента, в който децата им си поемат пътя (особено ако са единствени деца на самотни родители), но в последствие се примиряват, като се убедят, че децата са разумни и отговорни. Далеч не във всички такива случаи става дума за отровни и властни лепки с мания за контрол.

Алис, говориш точно като ученичка, която тропа с краче. Отношението ти е незряло.
Приятелката, която даваш за пример, не е добър пример.
Оценки под 5.50 в провинциално обикновено училище са средна работа и в никакъв случай не са повод за прекомерна гордост.

Как си с английския?

Последна редакция: ср, 26 дек 2018, 17:13 от Анонимен

# 166
  • Мнения: 3 637
До сега оценките ми не са лоши!Всяка година сбора ми на оценките не пада под 5,40.Но тя никога не е доволна.Afrodita е права!Не мисля,че майка ми някога ще приеме да бъда самостоятелна.Да,има приятелки...,но е готова да се раздели с тях.Домакиня е,така че неща като кафета,ресторанти... не я интересуват много.През всичките тези години много родители се потяха на родителска среща от срамът,който им причиняват децата им,с майка ми излизаше с гордо вдигната глава.И накрая ПРИМЕРНО Стефка дето е пушила и пила по дискотеки,дето е сменяла момчета и повече от 4,00 за годината не е имала ще има майка,която я подкрепя такава каквато е!Ще има свобода и няма да се притеснява да излиза след 19ч.навън!
Не е справедливо!
Май ти не искаш да се пуснеш от полата на майка си. Разбираемо е донякъде, така винаги някой ще е отговорен в твоите очи за личните ти провали.

# 167
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, въобще не съм сигурна, че Алис представя съвсем обективна картина на отношенията си с майка си. От нейна гледна точка, разбира се, майка й е абсолютен цербер с несправедливо отношение, но така си мислят голяма част от децата.
От гледна точка на майката може би дъщеря й просто не се държи достатъчно зряло, за да  се даде пълна свобода. Вероятно истината е някъде по средата.

Много майки изживяват болезнено момента, в който децата им си поемат пътя (особено ако са единствени деца на самотни родители), но в последствие се примиряват, като се убедят, че децата са разумни и отговорни. Далеч не във всички такива случаи става дума за отровни и властни лепки с мания за контрол.
Скрит текст:
Алис, говориш точно като ученичка, която тропа с краче. Отношението ти е незряло.
Приятелката, която даваш за пример, не е добър пример.
Оценки под 5.50 в провинциално обикновено училище са средна работа и в никакъв случай не са повод за прекомерна гордост.

Как си с английския?
От която и гледна точка да го погледнем е абслютно ненормано да крещиш на дедето си всеки път, когато разговаряш с него. Тази майка отказва нормална комуникация, отказва и професионална помощ. Другото ненормално е да дишаш до такава степен във врата на детето, че да ти разказва какво си чати и подобни Crazy. Още по ненормално е да съветваш дъщеря си да си стои на д-то при някакъв мунчо, дето му е през... за нея, само и само щото "какво щели да кажат хората". Майката е с провалено съжителсто и затова сега иска "детето" да е със стабилна и дълготрайна връзка, само че това става със стабилен мъж, а не с някакъв 20 годишен келеш.

# 168
  • Мнения: X
Ами може и да си има своите проблеми тази майка, едва ли е имала лек живот. И едва ли има скатани 1-2 хилядарки за психолози със съмнителен ефект. А нищо чудно Алис да сгъстява черните краски.

Алис, ако не искаш да се превърнеш в едно вечно мрънкало с объркан живот, жертва на този и онзи:
1. Избери си перспективна професия, която ти харесва.
2. Проучи възможностите и изискванията за следване в България, в Холандия, Дания и Германия. Не ти препоръчвам другаде, защото таксите са доста по-високи.
3. Направи си план по изпълнението на изискванията и го следвай. Разпредели нещата във времето. За чужбина мисля, че си пропуснала сроковете за учебната 2019-2020, но може да се подготвиш сериозно за догодина, включително езиково.
4. Намери си почасова работа, с която да си изкарваш някакви дребни джобни, колкото да се чувстваш независима. Внимавай много при кого и с какво се хващаш. Рисковете, особено за момиче, са големи.
5. Остави на заден план всякакви момчета, драми и бури в чаша вода с майка ти. Това в момента ти е последна грижа. Не ти трябват никакви психолози. Те не са и евтини. По-добре си вложете парите в уроци по език или по предметите за кандидатстване. Майка ти едва ли разполага с много излишни пари, така че не я врънкай за психолог. Психолозите понякога помагат, но могат да причинят и големи вреди, ако са некомпетентни (а такива в България са много).

# 169
  • Мнения: 35 998
след като си вечер у дома, седни си на д-то и си повиши успеха в у-ще, запиши се на някой безплатен онлайн курс, разгледай някой сайт подобен на ablementor.bg и изобщо "поработи"за себе си
няма никакво значение стефка с 4те колко пъти е ходила на мол, с колко момчета е спала и дали я подкрепя майка й, ако си остане в малкия град/село без перспективи
ако ти си останеш там, майка ти ще те ръчка за внучета и после ще им приични онова, което и на теб, а ти отново няма да я спреш, защото ще си се предала - това ли искаш за децата си? не си ли струва да спреш мрънкането /да се мрънка и да се пуснеш по течението е лесно/ и да се заемеш с живота си наистина /да, да се плува и дори да се рие срещу течението е доста по-трудно/? не ми отговаряй, на мен тези отговори не ми трябват

# 170
  • Мнения: X
Момичета, извинявайте, но майка-цербер да остави дъщеря си да се сгаджи на 13? Да върти любовчийски триъгълници на 18?
Сериозно ли вярвате? Някак ми е разбираемо майката да иска да живеят двете до абсолвентската. Девойката звучи като онези, дето се прибират бременни още в първи курс.
А отделно майката каква ли пък толкова ценна квалификация ще има, че да може да си позволи преселване на 40+, за да варди гащите на дъщерята, много интересно.
Ветеринар било зле платено - къде? Просто бележкарството не помага да влезеш трудна специалност. Нито да поемеш отговорност, ако умориш нечий пекинез.

# 171
  • Мнения: 42
Какво значи да се сгаджи на 13?Определено това,което ви излиза в главата като картина не е това,което се е случило реално!Обяснявала съм го какво е било.
Питам ви сериозно!!!!
Как да започна работа като нон стоп ми се мрънка,забранява и нищо не се позволява?! Разбира се,че не искам да бездействам и да стоя в нас като психо.Тя не може да приеме,че съм достатъчно голяма и искам да си хвана пътя!Каква ценна квалификация да има майка ми?Направила е грешка и се е омъжила на 20г.Определено животът и не е бил лек,но не е нужно да живея както тя иска!Дори не съм карала шофьорският курс,защото не ми позволи!Така че аз си знам какво ми е!Благодаря на всеки един,който е коментирал тук!От всеки разбрах по нещо важно!Хубава вечер !

# 172
  • Мнения: 35 998
Как да започна работа като нон стоп ми се мрънка,забранява и нищо не се позволява?!

пълнолетна си
или не си?

# 173
  • Мнения: 42
Пълнолетна съм!Разбрах ви!Заемам се със себе си!  Simple Smile

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Алис, новата година е един добър повод да обещаеш не на някого другиго, а на САМАТА СЕБЕ СИ, че отсега нататък ще започнеш да ГРАДИШ ПЪЛНОЦЕННО живота си, обръщайки внимание на мисленето си, образованието, грижата за себе си, да си центрирана и самостоятелна, да постигаш успехи и все по-голяма независимост. Прочетох, че след броени месеци ти е абитуриентският бал. Имаш ли ЦЕЛИ, мечти, желания, амбиции за след това? Желая ти разум, сърце така или иначе си имаш.

# 175
  • София
  • Мнения: 19 253
Вижте, разбирам донякъде момичето, зашото не е лесно да се намери работа за необразован човек, с която да си плаща и квартира.  
Промяната и откъсването от майка й не стават за 1 ден, но трябва да се започне все някога.
И не е чудно, че момичето иска майка й поне да я оцени, защото не й създава грижи, и да не си създават отрицателни емоции.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 16:00 от Cuckoo

# 176
  • Мнения: 217
Пълнолетна съм!Разбрах ви!Заемам се със себе си!  Simple Smile
Алис,моят съвет е да скъсаш с "геймърчето",но и да не започваш връзка с другото момче,защото нещо ми подсказва,че майка ти го е преценила правилно...Рано ти е за любов,още ! Мислиш си,че животът е гаден на тези години ? Поживей още пет-шест години и когато трябва да станеш самостоятелна личност,която вече не разчита на близките си ще разбереш,че животът ти тогава е бил даже прекрасен.Или иначе казано - от тук нататък ще става все по-зле ! Така,че си опичай акъла,че "мама си джаса"...

# 177
  • Мнения: X
Скрит текст:
До сега оценките ми не са лоши!Всяка година сбора ми на оценките не пада под 5,40.Но тя никога не е доволна.Afrodita е права!Не мисля,че майка ми някога ще приеме да бъда самостоятелна.Да,има приятелки...,но е готова да се раздели с тях.Домакиня е,така че неща като кафета,ресторанти... не я интересуват много.През всичките тези години много родители се потяха на родителска среща от срамът,който им причиняват децата им,с майка ми излизаше с гордо вдигната глава.И
накрая ПРИМЕРНО Стефка дето е пушила и пила по дискотеки,дето е сменяла момчета и повече от 4,00 за годината не е имала ще има майка,която я подкрепя такава каквато е!Ще има свобода и няма да се притеснява да излиза след 19ч.навън!
Не е справедливо!
Да разбирам ли, че това искаш от живота и от майка си?
Да хойкаш насам-натам по цяла нощ, да сменяш мъж след мъж, да пиеш като казак, а мама да те чака у дома с "топла супа и с "Браво, момичето ми, страхотна си.Обичам те!".
Ако това искаш, лесно е...намираш някакъв пройдоха, нанасяш се при него и си "решаваш" проблема.
А ако държиш на мнението и уважението на майка си, може би първо трябва да спреш да мрънкаш, да почнеш да се държиш като пораснал човек, да завършиш училище, да следваш, да си намериш работа....Когато майка ти види, че си зрял, отговорен, стабилен човек с цели в живота, които преследва с хъс и желание, може да преоцени недоверието, което ти демонстрира.
Рядко са такива родители, които демонстрират недоверие към детето си още от "люлката"...обикновено за "тормоза, разпитите и проверките" си има съвсем основателни причини.

# 178
  • София
  • Мнения: 19 253
На нейните години не е толкова чудно, че иска и да си поживее, каквото и да влага в това. Няма нужда да бъде зубърката, която не пие и не ходи по кръчми, а и  от мъже не разбира. Сега му е времето да ги сменя, не на 30+, когато нея ще я избират.
Докато се обърнеш - младостта си отишла.

Общи условия

Активация на акаунт