Любовен триъгълник

  • 12 822
  • 178
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 36 048
и като си помислят нещо ... какво?
те винаги си мислят нещо, игнорираш го и готово

# 136
  • Мнения: 42
Аз си знаех,че така ще са нещата!Майка ми никога не ме е разбирала.Винаги е намирала вина в мен,с годините ме и смачка!Не казвам,че и е било леко...но това е прекалено!!!!След време ако искам да опитам с Б. какво?Аз ще съм самостоятелна,ще си изкарвам пари и ще продължавам да я слушам?А ако не я слушам може би ще ми вдига скандали и тн..

# 137
  • Мнения: 36 048
започваш да изкарваш пари, изнасяш се и си независим човек
какво означава "слушам" от човек на 18 г.?

пп дъщеря ми е на 18 г. и не бих си позволила подобно отношение към нея
мога да говоря с нея, да я уведомя за моята гледна точка, да обсъдим и нейната, и моята, но животът сама си го управлява; ако дойде при мен да помощ, ще й помогна, но отново без да изисквам определено поведение в замяна

# 138
  • Мнения: 14 966
Поговорете спокойно. Някои родители не осъзнават, че децата им са порастнали вече и опеката не само е излишна, но и вреди. Беше споменала за куфари. Б. ли ще учи извън България, след като завършите ? Да не би това да е причината да не го харесва, защото не вижда бъдещето ти с него и се опасява, че той само ще си уплътни оставащото му време тук, с теб? Каквото е било, е било. Малко сложи граница, защо за всичко се допитваш. Вие сте отделни хора, с отделни нагласи. Ясно е , че ти мисли доброто , но по нейния си начин. Дискутирайте, нека да смени императвния тон с по- умерен. Ще се разберете. 

# 139
  • Мнения: 42
започваш да изкарваш пари, изнасяш се и си независим човек
какво означава "слушам" от човек на 18 г.?

пп дъщеря ми е на 18 г. и не бих си позволила подобно отношение към нея
мога да говоря с нея, да я уведомя за моята гледна точка, да обсъдим и нейната, и моята, но животът сама си го управлява; ако дойде при мен да помощ, ще й помогна, но отново без да изисквам определено поведение в замяна
И аз исках такава връзка да имам с майка ми,но уви...Започвам да си мисля,че не е получила внимание от своята майка и затова ме задушава мен.

Поговорете спокойно. Някои родители не осъзнават, че децата им са порастнали вече и опеката не само е излишна, но и вреди. Беше споменала за куфари. Б. ли ще учи извън България, след като завършите ? Да не би това да е причината да не го харесва, защото не вижда бъдещето ти с него и се опасява, че той само ще си уплътни оставащото му време тук, с теб? Каквото е било, е било. Малко сложи граница, защо за всичко се допитваш. Вие сте отделни хора, с отделни нагласи. Ясно е , че ти мисли доброто , но по нейния си начин. Дискутирайте, нека да смени императвния тон с по- умерен. Ще се разберете. 
Не може да се говори спокойно с нея.Започва дс крещи,да посяга...

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 17:55 от bubanka

# 140
  • Мнения: 18 667
Дано няма висше училище във вашия град.Отивай ,учи и се организирай да си самостоятелна.Толкова време е минало ,малко остава.Ако ще учиш-учи.Като няма се залавяй в някой  магазин че там търсят и това е .Който плаща  командва.Докато те издържа само учението те спасява.И двете ви спасява една от друга.

# 141
  • Мнения: 14 966
Това с посягането вече е много лошо. Малко ти остава, наистина. Залягай да учиш, защото за ветеринарна медицина балът е като за другата медицина / поне така беше , де/ и са много търсени такива кадри и извън граница, и у нас. Употреби енергията си в нещо, което ще е важно за теб, сега е моментът. Момчета много ще има. И колкото си ти по- висока летва, толкова и те. Остави тези провинциални нрави, хората винаги ще говорят.  Разкарай си приятелчето , защото вече сте надживели периода. Няма в какво да те обвинява. И на теб ще ти липсва, пет години са това, но ще попълниш времето , което си му посвещавала, за лично развитие. После това ще ти се върне многократно.

# 142
  • Мнения: 580
Не си губи времето в излишни битки с майка си. Леля ми беше същата. Братовчедка ми реши да ходи в Англия. Леля си правеше планове как, след като се установи, братовчедка ми ще я вземе при себе си и ще живеят заедно. Накрая замина в Белгия при баща си, а леля остана тук. За няколко месеца си намери хоби, приятел и си оправи отношенията с братовчедка ми.
 Избери какво да учиш и започни да се подготвя за изпитите. Кажи на майка си какво ще учиш, без да я оставяш да те разубеждава и потърпи още малко. Не ѝ говори за Б или други момчета. Ако те пита, казваш че искаш да си подреди живота, преди да търсиш връзка.

# 143
  • Мнения: 42
Лошото е,че тя иска да ми го нареди.Трябва да уча според нея.ТРЯБВА!И като каже ТРЯБВА значи,че ще стане на нейното,а на мен ми писна.Наборите излизат,пътуват....Мен не ме пуска,за да не станело нещо.Ако е писано да става- ще стане!Случи ми се и следното нещо...Разглеждах снимки на една позната,която беше с приятелката си в мол в София.Майка ми видя и каза:”Много и позволяват на това момиче!”Не издържах и казах:”Добре де,на 19 е!Защо да не иде?Как така да и позволят родителите?Хваща рейс и отива....” Отново ми се направи забележка да не съм знаела толкова,да не съм и отговаряла.Това че Б. посещавал дискотеки (само ако любим изпълнител идва),това че пиел(кой не пие освен мен?)това че пушил цигари(кой не пуши ОСВЕН мен) и това го прави лош...Аз съм просто бясна на майка ми.Ще ми казва:”Повече не искам да водиш момчета да се запознавам” Тоест не иска никакви момчета.Знам,че сега имам и други теми,за които да се вълнувам,но когато нещо ме мъчи-не ми минава докато не го разнищя!!!!Аз съм на 18г и ми казва никакви момчета повече????За толкова години можеше да си намери човек до нея или някакво хоби.В живота и бях само АЗ.Случайно влизайки в стаята беше дошла нейна приятелка и чух да и казва:”Добре де,завършва!Какво ще правиш ти?”.Майка ми не знаеше какво дс отговори.Приятелката и шегувито и каза,че няма работа да тръгва с мен,че трябва да съм самостоятелна...Да помисли за работа в чужбина.А майка ми просто все едно не я слушаше.Започвам да се притеснявам!Нито ми харесваше приятелките,нито пък гаджето!Просто с времето свикна!И ако дойде с мен това означава,че дори и да работя аз пак ще съм зависима до края на живота си...Или ще се побъркам.

# 144
  • Мнения: X
Разбрахме, че твоят Б пие, пуши, ходи на дискотека, а какво мисли да прави след бала?

# 145
  • Мнения: 18 667
Този Б е всичко ,което тя не е  и чрез него изживява фантазиите си.Когато се освободи от опеката на мама и сама може да прави нещата ,да опитва  забраненото и види в повечето случаи  колко е едното нищо, ще намери себе си и осъзнае,колко е нищо и този Б.Такива майки дето зорко бдят  за всяко мигване на детето си  и се  изживяват чрез него  са опасни.Опасни да осакатят  чедото като го карат да мечтае  толкова  обикновени неща, които ако опита може да не повтори, но нали са забранени са мечтани.
Избирай университет и учи ,така полека ще се измъкнеш от сянката на мама и ще имаш свой живот, свои решения  и свои грешки.Освен това в бъдеще и своя професия  и  стабилност.Момчета винаги ще има.И мама ще се открие и установи.То сега да се чуди човек коя от вас е жертвата.

# 146
  • Мнения: 42
Тя ще дойде с мен където и да съм.И да уча и да работя...

# 147
  • Мнения: 18 667
Тя ще дойде с мен където и да съм.И да уча и да работя...
А като се омъжеш между двамата ли ще спи.Не ми се вярва това да е толкова вързана за теб.

# 148
  • Мнения: 36 048
дали не се бъзикаш с нас?

в моловете е пълно с момичета 4-5 клас - вярно е, че е по-добре да си гледат уроците вместо да висят там, но е по-безопасно отколкото в кварталната хлебарница - истински опасното е дали пресичат правилно улиците преди да отидат в съответния мол

Разглеждах снимки на една позната,която беше с приятелката си в мол в София.Майка ми видя и каза:”Много и позволяват на това момиче!”Не издържах и казах:”Добре де,на 19 е!Защо да не иде?Как така да и позволят родителите?Хваща рейс и отива....” Отново ми се направи забележка да не съм знаела толкова,да не съм и отговаряла.

това пък изобщо няма да го коментирам, защото звучи абсурдно

Тя ще дойде с мен където и да съм.И да уча и да работя...

# 149
  • Мнения: 157
Запознай майка си с мен Wink
Явно ще трябва да си намери мъж да тормози него.

Общи условия

Активация на акаунт