Любовен триъгълник

  • 12 827
  • 178
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 19 322
На 18 не всички имат вече добър стил на писане. Някои цял живот не могат да се изразят четимо в писмен вид. Така че да не сме толкова критични към правописа, макар че и на мен ми беше трудно веднага да разбера историята. На 18 чувствата бушуват, децата не са цинични и видели много като нас. Нормално е да се радва на вниманието на други пол, но не на всяка цена.

Но да - съгласна съм, че няма нужда на първата връзка да се гледа като на ВНЛ...че и син предвидили. Ами ако младежът ти беше направил 3-4 дъщери  Laughing

# 31
  • Мнения: 25 811
Така написано, че половината не разбраха на колко години е авторката.

Кой не е разбрал - пише си ясно, че е на 18 и ѝ предстои бал.
Да, но все пак:



Ама ти си на 20 години,
Скрит текст:
какво се държиш като че си подлъгала някой. Сега ти е времето да сменяш гаджета. А и още повече, какво се чудиш ? На едното място имаш отношение, на другото - не. Смело избирай. Бившият да се оправя, не е бебе, всеки сам кове съдбата си.

Съветвам те на 20 години да не стоиш в бг мама.


# 32
  • Мнения: 603
Аз на 18 бях казала на моя приятел и сегашен - след 4 години и почти половина, че след бала имам цели и ако се получи - получи. Ако не - всеки по пътя си. И сега ми казва, че много ме харесва за това и други неща едно, от които е , че си държа на своето и не бих си загърбила мечтите за мъж. Качествените мъже определено ще го видят, че си дала времето си на мъж и не си изградила нищо сама. Позамисли се над това, ще стане късно , ако продължаваш както си тръгнала.
А твоята история е от трън, та на глог с типично тийн съзнание за великата любов и подобни. На 18 рядко се намира и не се надявай на това. Всичко , което постигнеш сама в този живот си остава, а мъжете идват и си отиват. Не е гаранция , че като си имате дете и семейство ще се задържите и няма да ти се наложи да се справяш сама. С първия няма да издържиш и ще ти писне. Впрочем - и аз казвам на приятеля ми да се облича, да не забравя да яде и да се наспива и го подсещам. Сигурна съм, че първия ще бъде много ядосан, ако си тръгнеш, щом е започнал от 14-годишна да те оформя според неговия идеал.

# 33
  • Мнения: 580
Разбирам, че се притесняваш от реакцията на майка ти. Никой родител не иска детето му са е нещастно. И не бъди сигурна, че го харесва наистина. Може просто да иска да споделяш с нея. Но дори и да го харесва, след като ѝ обясниш какво му е държанието, ще спре.

# 34
  • Мнения: X
Аз не спирам да се чудя как има жени, които не могат да живеят, да дишат и изобщо да функционират нормално, ако нямат до себе си мъж. И в повечето случаи точно такива жени попадат на разни "мъже" нищожества, дето не заслужават да плюеш върху тях. Ще кажеш, че са някакви придатъци на мъжа, а не самостоятелни личности. И накрая стават изтривалка за нищожеството.
Така са учени вкъщи, в ДГ, в училище, баба, дядо. Художествената литература, приказките, всичко така ги учи. А те попиват буквално, не могат да осмислят нещата.

# 35
  • София
  • Мнения: 971
Момичето търси в мъжете заместител на бащата, който е нямала. И си мисли, че ако е мила, добра и отдадена ще си спечели благоволението и любовта им. И те ще я обичат и ще се грижат за нея... Не знам какъв съвет да дам. Сложно е... Дано не направи грешен избор....

# 36
  • Мнения: 42
Благодаря на всички ,които са отделили времето си за мен!Аз съм на 18 години!БЪЛГАРКА СЪМ!Въпросният Б. е на 18 години дори е от моят клас.Приятелят ми е на 20г.Към всички,които писаха,че едва ли не не мога без мъж ще напиша само това-От 13 годишна съм гадже с него.Първата ми целувка с него беше когато бях почти на 15.До тогава всичко беше по детски.Колкото и да не ви се вярва,защото сегашните деца правят първият си половият си контакт на 13,14...
Говорих с майка ми.Разбира се,че ме подкрепи за гаджето ми,че в мухьо и няма да ме съди ако реша да го оставя.Проблема е че не разбира,че тези чувста към Б.не са временни.Никой не ми е говорил както той.Действият му съвпадат с думите,докато на моя приятел думите са му по-големи от действията.Да не говорим,че бях тормозена две години от едни момчета,а той не направи нищо.Защото нямаше смелост,не можеше да им каже думите,които заслужаваха.Не искаше да се бие.А бях унижавана.....Майка ми не иска да ме разбере за Б. Права е,притеснява се,но просто в момента отново ме ограничава от това да направя нещо самостоятелно.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 746
Не искаше да се бие значи...

А относно чувствата, ти също няма как да си сигурна, че не са временни. Само така ти се струва сега.

# 38
  • Мнения: 42
Момичето търси в мъжете заместител на бащата, който е нямала. И си мисли, че ако е мила, добра и отдадена ще си спечели благоволението и любовта им. И те ще я обичат и ще се грижат за нея... Не знам какъв съвет да дам. Сложно е... Дано не направи грешен избор....
Не знаеш колко си права.Б ми дава сигурност...И ми дава всичко-като това да се чувствам специална,много пъти ме е защитавал пред тези,които са се опитали да ме обидят...Но майка ми ме уби с това,което ми каза днес.Не бил за мен.Сякаш тя живее в моето сърце.....

# 39
  • Мнения: 30 802
A, сега пък Б ще излезе лошо момче и побойник...хм, интересно.

# 40
  • Мнения: X
Проблема е че не разбира,че тези чувста към Б.не са временни.

Мила, почти мога да се обзаложа, че са временни Simple Smile Нямаш си на идея как самата ти ще се промениш само след година-две и колко по-различни потребности ще имаш, особено ако влезеш да учиш някъде.

А какво има майка ти против Б?

# 41
  • София
  • Мнения: 17 852
Обедена съм, че на матуръта ще имаш три. За нищо друго от историята фантасмагорията.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 36 746
Ти се радвай, че майка ти не живее в сърцето ти. Сега си лапнала, не разсъждаваш с ума си. Никой не казва да зарежеш на мига момчето, но имай си едно на ум, че майка ти сигурно е права. Тя вижда нещата от друга гледна точка, по-практична, по-странична, която на теб ти липсва в момента, а често страничния човек вижда повече.

# 43
  • Мнения: 42
A, сега пък Б ще излезе лошо момче и побойник...хм, интересно.
Къде съм казала,че се е бил с някой заради мен?Защитавал ме е с думи!А на приятелят ми и толкова не му стиска.И да не го оставя сега няма да съм дълго с него още

# 44
  • Мнения: 1 195
 Какво всичко ти дава? Това всичко на 18 е едно, на 20 става друго и т.н. Не съди майка си, жената е права. Скочила си от единия дето не те удовлетворява на другия дето привидно ти дава "всичко". Пак казвам гледай си уроците и гради бъдещето си вместо да драматизираш.

Общи условия

Активация на акаунт