Януарска рожба скоро ще се гушка с мама, няма радост по-голяма!

  • 36 322
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 191
Момичета, вчера на 14ти януари се роди моят втори син Симеон, 3310гр и 50см. Родих го напълно естествено, така се случи, че в болницата ме приеха с 8см разкритие и не можах да се възползвам от упойка. Нямаше нужда и от системи или каквото и да е. Контракциите ми почнаха от 4 и нещо сутринта, но не бяха регулярни. Засилваха се и в един момент ги разпознах от първото раждане, обаче нали 2-3 са на 7 минути примерно и после 15 минути нищо. И аз си викам може да спрат.. Стана към 8 и тъкмо пращах ММ да тръгва на работа, че още не съм сигурна Grinning ии ми падна тапата. Е тогава реших, че ще се ражда. Да, амаа нито багажът напълно готов, нито аз. Бани, мани, багаж, ноктите реших да си режа и пиля ии така тръгнахме ние най-накрая в най-големите задръствания с контракции на няколко минутки. Силни, обаче поносими, не виках все още Grinning приеха ме може би около 10 часа, поскараха ми се защо чак сега идвам, в 11 и 13 изплака бебокът. Спукаха ми водите малко преди раждането и всъщност тогава видях повечко зор, определено с изтекли води болят зверски, първото раждане ми почна така и си болеше зверски от началото до края. Този път беше по-леко в по-голямата си част, с много по-малко напъни родих, ама и бебето е по-малко. Имам епизиотомия, имах уговорка с лекаря ми да пооправи работата на колегата си от предния път, че беше много зле. Той май наистина се постара. И като цяло се чувствам много добре, бебчо също е добре Blush
Таа така, Пухита, моите контракции бяха силни, но не регулярни, поне в първите няколко часа, но се оказаха съвсем истински Blush

# 676
  • София
  • Мнения: 1 635
deindja, честито! Да сте живи и здрави с малкия бебчо и много щастие да ви носи. Като те чета и отивам да си търся някое приложение за засичане на контракции. Joy Благодаря за разказа.

Аз тази "сутрин" искам да кажа само: колко е хубаво да се наспи човек!

# 677
  • Мнения: 6 622
Момичета ,днес  се появи малкото ми момиченце! Тежи 3.500 , висока е 51 см и има най-прекрасните бузки Heart Eyes . Още не мога да повярвам,че е истина!

# 678
  • Мнения: 396
Деинджа , Лимонче Честито ви рожбички , да са живи и здрави много да ви радват , бързо възстановяване ви желая ! 🤗

# 679
  • Мнения: 305
Ехааа, честито на новите мамчета. Нека са ви здрави и  щастливи бебчетата. На вас бързо да се възстановите и да разказвате.

# 680
  • Мнения: 56
Момичета, честити рожби. Бъдете здрави и се обичайте Simple Smile

# 681
  • София
  • Мнения: 285
deindja, _limonche_, ЧЕСТИТО! Да си ви живи и здрави дечицата и да ви носят само радост! Gift Heart  Heart Exl
За депресията, аз мисля, че при всяка от нас я има в някакви количества. аз много плаках след изписването, защото ММ се опита "да изпише вежди" пък "избоде очи", както се казва. Те не стига, че ни казаха изписваме ви след малко, т.е в последния момент, ами пък и той понеже сестра ми беше в къщи да му помогне с гладенето, че малкия ни изненада и не бях довършила, та я взел само нея. И хайде всички други близки (свекърва, девер, етърва, кумове) ги преживях, НО  беше оставил голямото ни дете в къщи с племенниците. Идеята му е била понеже ми беше нервно и напрегнато да не прави излишни панаири, пък като съм в къщи, в позната обстановка да идва който иска. Ясно ама нали разбирате като отварям вратата и фотографа ни причаква за фотосесия, а детето ми го няма. Е изревах си очите два дена. Карах се жестоко с него, стресирах безумно баткото и заговорих за развод на ММ. Е, поговорихме си, той ми обясни гледната си точка, разплака се (за втори път за 16 години заедно) и разбира се много съжаляваше, че така се е случило. Ами наревах се, успокоих се и си седнах на д-то. Сега като ми стане тъпо си пускам музика, поревавам си и ми минава. Пък се разбрахме, че като ходи да взема снимките ще попита фотографа за фотосесия, уж, че баткото ни е бил болен на изписването и ще си направим допълнително Simple Smile Та все си мисля, че ще става по-добре. Ще става по-топло, ще тръгнем на разходки, ще добием рутина, ще поспиваме повече и така Hug

# 682
  • Мнения: 48
Здравейте мами,днес се роди и нашето слънчице 3080гр. 48 см.много съм щастлива но сякаш още не осъзнавам какво ми се случи Simple Smile

# 683
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте мами,днес се роди и нашето слънчице 3080гр. 48 см.много съм щастлива но сякаш още не осъзнавам какво ми се случи Simple Smile
Честито! Да живо и здраво човечето, а мама бързо да се възстанови Heart

# 684
  • Варна
  • Мнения: 191
_limonche_, nanina_p, честити рожби! Бъдете живи и здрави и вие и бебчетата и бързо възстановяване! Heart

# 685
  • Мнения: 5 021
Колко много бебчета изведнъж! Честити рожби и Да сте живи и здрави!

# 686
  • Мнения: 1 426
Честити рожби, да сте живи и здрави Heart

# 687
  • Мнения: 621
Ох колко бебета. Честито на всички мами. Аз още си чакам и нямам търпение вече да си призная. С толкова бебета искам да се ражда и моето.

# 688
  • Мнения: 1 426
И аз така, всеки път като някоя пише че е родила отварям 1вата страница да видя, за кога е бил терминът. На nanina_p е била определена за 29 Simple Smile и сега си мисля дали е родила нормално и дали ще родя и аз скоро Grinning

# 689
  • София
  • Мнения: 9 141
Здравейте, момичета!
Днес сутринта на бял свят се появи и нашата дълголелеяна мечта Лъчезар - 4120 гр. и 53 см. с планово секцио.
Няма по-прекрасно бебе на света. Щастлива съм!

Общи условия

Активация на акаунт