Преустройство на двустаен апартамент с една тераса

  • 6 034
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 478
Зад колоните мястото е 1,15м. на 3 м. Тесничко е, не знам кой акъл го е измислил това. Не знам и защо аз не съм обърнала внимание по-рано...
Площта е на хол-кухня общо е 28 кв.м.,ако не се лъжа.
Кухня на терасата означава да усвоим терасата, което май не е възможно на нова сграда...

# 31
  • Мнения: 12 052
Доста лошо разпределение наистина. Но в новото строителство май на много места е така - безумни архитектурни решения. Не ви остава голям избор в такъв случай - или търсите по-голям или спите на дивана в хола. А в него участък може да вградите някой шкаф/ бюро или да направите зимна градина.

# 32
  • Мнения: 4 936
Доста лошо разпределение наистина. Но в новото строителство май на много места е така - безумни архитектурни решения. Не ви остава голям избор в такъв случай - или търсите по-голям или спите на дивана в хола. А в него участък може да вградите някой шкаф/ бюро или да направите зимна градина.
Новото строителство е с ужасни решения - то не са чупки, греди по средата на стаята, трегери..
Това срещу прозореца е сякаш са вграждали тераса.
Старото стоителсво е доста по-благодатно по отношение на преустройството.

Измери си хола, може да го водят 30 м2, но виж реално колко са дължината и ширината за да прецениш как да разполагаш мебелите.

За сумата за ново стоитеслво често може да си купиш старо ЕПК или дори саниран панел с + 1 стая и да ти останат пари за обзавеждане, но вече сте си го решили... Приеми го такова, какво е, порадвай му се, че е ново и като поотрасне детенце се оглеждай за нещо по-голямо

# 33
  • Мнения: 5 478
Ще ви държа в течение, ако скоро се намери някакво решение. Още веднъж благодаря за включването на всички Heart

# 34
  • София
  • Мнения: 38 528
Ние имаме подобен трегер, защото вкарахме балкона, обаче махнахме едната колона и сложихме спалнята. Първоначално бях много притеснена за спалня под трегер, но ето - живи и здрави сме.
Друг вариант е там да се направи кът за игра на детето и после работен кът за него.
На колко е години?

# 35
  • Мнения: 5 478
На 8 месеца е Joy
Вероятно ще бъде там работно място за мъжа ми, колкото да се сложи бюро. Сега ще чакаме акт 16 и ще пробваме за одобрение за усвояване на част от терасата. Вчера говорих с управителя на строителната фирма и той не беше чувал за такова нещо, че трябва да минат 5 години, но да видим...

# 36
  • София
  • Мнения: 38 528
Засега спалнята ще си е спалня с детско креватче. Точно след 5 години детето ще е достатъчно пораснало, за да го отделите в детска. Та тогава ще го мислите. Засега може би присъденете килера, за да е по-голяма спалнята.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 547
Нашето жилище е доста подобно, холокухнята 7.80х 3.30м , ако правилно съм разчела размерите на вашите. Ние преградихме и направихме всекидневна 4.50х 3.30м и малка спалня 3.10х 3.30м. оставихме прозорци отгоре мисля е към0.7м и цялата врата стъклена. Апартамента е южен и светъл и въпреки това е тъмен ако няма слънце. Детската ни е голяма защото нямаме вашият склад ,но имаме 2 деца. Мога да пусна снимки , ако има интерес авторката?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 161
Засега спалнята ще си е спалня с детско креватче. Точно след 5 години детето ще е достатъчно пораснало, за да го отделите в детска. Та тогава ще го мислите. Засега може би присъденете килера, за да е по-голяма спалнята.
Струва ми се че килерът граничи с асансьорната шахта. Т.е. ако го махнат, асансьорът ще им е в спалнята, което май не е много ОК. Това е едно от условията за статут на апартамент - спалня не може да граничи с асансьора, и сигурно има защо.
Ето тук са изброени, съвсем случаен резултат от Гугъл:
  https://m.flagman.bg/article/142110  

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 14:08 от Нелка*

# 39
  • Мнения: 136
Миленски, аз по-горе писах, че искам да направя същото преустройство като теб, ако Господ ни даде второ детенце. Ние сме в тристаен в момента и по същия начин като теб бих искала да го преустроя някога в бъдеще.
Може ли да прикачиш снимки, моля те? Simple Smile

# 40
  • Мнения: 5 059
Ние с мъжа сме на етап купуване (все още Sad една сделка пропадна) и точно за да не влизаме в подобни питанки,си търсим жилище с 2 спални и отделно хол/кухня.
Не сме паралии изобщо,просто повече време ще плащаме кредит...
Нямаме деца в момента и заради това много познати ни критикуват защо не си вземем гарсониера ,а си търсим толкова огромно жилище(60 квадрата,3 помещения,една баня-голямо??!?!)
Ами точно заради това.Като чета коментарите тук се убеждавам ,че сме на прав път и в никакъв случай да не се набутваме в гарсониера.
Опитваме се да имаме дете,може да стане,може да не стане,божа работа понякога.Но ако стане,не виждам как ще се оправим в гарсониера.А ако все пак нямаме дете,една стая няма да е излишна,най-много холът да е отделно от кухнята.
Всичките тези преустройства,които авторката описва,биха и стрували разликата в цената между двустайно и тристайно жилище.Моя съвет е да го продаде и да си вземат по-голямо.
Ами,ако децата станат 2 или 3?Ако си вземете куче ,папагал,рибки? Ако имате възможност за преустройство ,в което да влагате средства,вложете ги в нов имот Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 5 547
Това е снимка от спалнята.


Това е хола.

# 42
  • Мнения: 580
На ваше място бих взела легло тип "Мърфи", което като се сгъне да стане нещо подобно http://interior.jilishta.com/blog/portfolio/leglo-pada-ot-etajer … hta-double-bed-2/ и бих сложила подвижна стена от матирано стъкло (примерно). По този начин детето ви ще има стая, вие ще имате някакво подобрение на спалня. Вечер, ако детето стане да яде като порасне, няма да влиза баш при вас. Също и ако единият от вас започне работа с нощни смени, ще може да спи в "спалнята", а в кухненската част ще има светлина. А килера ще стане дрешник за вашите дрехи. На детето може да сложите гардероб в стаята. Това е най-доброто решение, за което мога да се сетя, освен по-голямото жилище. А за пърженето може да си вземете от малките "студентски" котлони. Неудобно е, но както са ти писали преди мен, всичко освен по-голямо жилище е компромис.

# 43
  • Мнения: 5 478
Благодаря за снимките! А в хола има ли и кухня или си е само хол?


Да, асансьорът е вътре е апартамента... (емотикон блъскам си главата в стената) Тоест, стената на склада е обща с тази на асансьорната шахта. Започвам и аз да си мисля, че подобни преустройства ще ни излязат колкото още една стая. А реално това място можем да го продадем за повече, отколкото сме го купили след акт 16.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 547
Благодаря за снимките! А в хола има ли и кухня или си е само хол?


Да, асансьорът е вътре е апартамента... (емотикон блъскам си главата в стената) Тоест, стената на склада е обща с тази на асансьорната шахта. Започвам и аз да си мисля, че подобни преустройства ще ни излязат колкото още една стая. А реално това място можем да го продадем за повече, отколкото сме го купили след акт 16.

Да има кухня, по- късно ще пусна снимка от другата страна.

Общи условия

Активация на акаунт