Изоставане в теглото

  • 3 095
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Aila, Доплер има в Шейново, гледа ме д-р Чорбова и позна теглото на бебоците с разминаване 100гр.
Аз имах същия проблем с кръвотока, госпожицата спря да наддава и затова ми планираха секциото, но не успях да устискам до датата. Родих в 34 седмица момченце 2450 и принцеска 1900.
Не се шашкай излишно, всичко ще е наред.

# 16
  • Мнения: 219
Мила Пепи, съжалявам, но аз не споделям мнението на другите момичета. При мен се получи същото изоставане на единия близнак в растежа по средата на бременността. След редица изследвания, проведени в болница се установи, че имам заболяване, дефинирано като фетален синдром, при който единият близнак става донор на другия близнак, т.е. едното бебе се храни и от мен и от братчето си, а това което "споделя" храната си - изостава в развитието си. Не ти пожелавам това да се е случило. Действително този синдром се установява с узи и измерване на Доплера през пъпната връв. Мен, след приемането ми в болинцата, първоначално ме следяха всеки ден, а после всяка седмица. Родих близнаците си в средата на 34 гс, като единият тежеше 1280 г, а другият - 1980 г. Моят съвет е, постъпи в болница за наблюдение. Ако имаш лекар, който те следи и преценява ситуацията, това е добре, но ако нямаш, по-добре отиди в болница. Не искам да те стресирам, но 1 седмица е много време при бременността. Стискам палци, бебчета да са добре и всичко да мине добре. Най-искренно ти го пожелавам.

Общи условия

Активация на акаунт