Хлътнал ли е или не ?

  • 7 510
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Колегата опипва почвата.А задаването на лични въпроси е с цел повече набавена информация.Мъжки номера...
Проява на внимание и любезност, първи стъпки.Естествено ще се афишира и като веган,йога,рокаджия  или  Бънджи маниак,в зависимост от предпочитанията на авторката.Но реално да е леннив фен на скара -бира и чалга-жик так.SunglassesЦелта е да Ви ухажва по-лесно,намирайки общи теми за разговори,в унисон с вашия стил.Темите ще станат все по-интимни,мръсен виц или преразказ за авантюри на приятел, следейки за реакциите ви.Колега Ви е, би трябвало да имате изградено мнение и информация.Но в комуникация с непознат мъж,флирта трябва да се ограничи още в началото,ако държите на мъжа до вас.Мен лично, подобни мъжки номера и провокациийки са ме дразнили,особенно в етапа на страстното влюбване.Има изключително нагли и настоятелни мъже,които приемат любезността като покана.Ще има и опити за сприятеляване,печелене на доверие, с една крайна цел -физическо удоволствие.Няма нищо срамно в комуникиране с мъже,не сме ориенталци,но всеки има различни нагласи,манталитет или тълкуване.За някои примитиви всяка мацка с токчета или минижуп е търсачка-мъжемелачка.Други виждат вид флирт и в стандартни навици.Авторката да не дава излишна информация,но и да не е на детска,наивна вълна.Дали е вид типаж-тати,бати,френд,мъжа си е мъж.
Аз,лично много се забавлявах,когато затапвах "гларуси" с мълчание или отговори на чужд език.GrinningПонякога
атакувам с техните номера и буквални цитата и става забавно.Контактувам с много хора,вливали са се различни компании и опита в комуникации помага.
Имало  е комплименти или приятно отношение и пред половинката,някои прераснаха в семейни приятелства.Границите си остават.Но има едни прикрити маниаци или бройкаджии,които са със стратегии,готови за игри,интриги и дебнат подходящия момент.Мъжете са ловци,древна констатация.След време и опит сама ще разграничавате целта на подхода на един мъж.Можете да тествате реакциите на колегата си,за по-ясен отговор.

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 01:01 от Viviana91

# 61
  • Мнения: 2 524
bgtatko81, много интересен пост, който затвърждава някои мои изводи.
Като си такъв разбирач, я дай мнение : Мъж и жена колеги и приятели. Комуникация от всякакъв вид извън работно време по приятелски - вайбър, лайкчета във ФБ, месинджър.  Включая по време на отпуската си чукват среща на местоработата, но се изолират от останалите колеги , с изключение на една само, "за да пият кафе и да се видят". Работата на въпросните колеги е свързана с чисто физически действия и умения .

Та следното може ли да бъде "speech act": Колежката се обажда на колегата да се съветва с него как може като допълнителен доход да си внася от китайски сайт някакви дрънкулки и да ги продава чрез интернет. Колегата съответно е техничар човек, нищо не разбира от маркетинг, реклама, интернет сайтове и ФБ страници и колежката го знае. Направи разбор на такава ситуация, моля.

Моля не заключвайте темата, пуканките ми са много вкусни.
Не съм сигурен, че съм чак такъв разбирач, но откакто съм бил на 21-22 не се е случвало да се заблудя драматично при такива "сигнали".

Описаната ситуация - не мисля, че обаждането в този контекст значи нещо особено. Звучи ми като да са просто добри приятели, както са примерно двама мъже (или две жени - там не знам) - поне аз имам сходни отношения с колеги мъже и също не би било учудващо ако им скимне нещо от типа на въпросната бизнес идея да ми пишат или да се обадят, за да питат.

Интуицията ми казва, че ако се оправяха, или биха го правили по-явно, т.е. не биха го крили (ако не са обвързани) или пък биха крили малко повече "приятелските" си отношения. Между другото имам такава колежка приятелка и сме ходили на кафе, тя не е в моята възрастова група, има си сериозен приятел, познава съпругата ми, откровено обожава като братче трети колега и много добър мой приятел, който е наистина прекрасен човек. Към мен отношението е една идея по-резервирано, но сме много добри приятели, работили сме заедно в доста критични ситуации, не гледам изобщо на нея като на жена, въпреки че е стилна, симпатична жена. Немислима е дори идеята за някакви интимни отношения - все едно с близка роднина (сестра, леля, племеница) да си представя такива. При нея определено е същото. Така че е възможно, дали конкретният случай наистина е такъв - не мога да кажа.
Благодаря, bgtatko81, определено ми беше интересна темата. Между другото тя е идентична с тази на колегата (мъжа). Но според мен, съдейки по други неща, които не съм споменала, ситуацията е следната: от страна на колегата отношенията се приемат за чисто приятелски, от страна на колежката - има и скрити мераци, причинени от чисто самолюбие да флиртува или пък дирекно за да се стигне до връзка.

Апропо за "приятелство" между мъж и жена много мога да изпиша. И ние с ММ бяхме от категорията безрезервни приятели, знаем всичко за себе си, включително и тайни, несподелени на най-близки, правили сме диви щуротии. Та възприемах тогава ММ точно като по-голям брат например. Е, свалихме се за една нощ и заживяхме дълго и щастливо.

# 62
  • Мнения: 37
Имам доста приятели и колеги мъже, но не се държат така. Не мога да напиша някои неща, защото са по специфични и човека може да познае. Някак имам чувството, че иска да ми направи впечатление...Може да го привличам сексуално, може и да е хлътнал, но май не са само приятелски симпатии. Не сме приятели, че да забелязва кога ме няма и да го отбелязва. Винаги му прави впечатление къде съм ходила и после и той на подобно място се озове и прави така, че да разбера .Случайност ?!? Помни какво съм му казала МИНАЛАТА ГОДИНА 😯😯😯Държи се странно, има моменти когато дори не ме поздравява и други в които търси контакт с мен... Тук не става дума за мен, а как да разтълкувам това му поведение, което очевидно ми е направило впечатление...

# 63
  • Мнения: 2 524
Имам доста приятели и колеги мъже, но не се държат така. Не мога да напиша някои неща, защото са по специфични и човека може да познае. Някак имам чувството, че иска да ми направи впечатление...Може да го привличам сексуално, може и да е хлътнал, но май не са само приятелски симпатии. Не сме приятели, че да забелязва кога ме няма и да го отбелязва. Винаги му прави впечатление къде съм ходила и после и той на подобно място се озове и прави така, че да разбера .Случайност ?!? Помни какво съм му казала МИНАЛАТА ГОДИНА 😯😯😯Държи се странно, има моменти когато дори не ме поздравява и други в които търси контакт с мен... Тук не става дума за мен, а как да разтълкувам това му поведение, което очевидно ми е направило впечатление...
Ами ти сама си си отговорила, женската интуиция почти никога не лъже. Това че примерно ходи на места, които и ти си посещавала, може да означава, че иска да създаде впечатление, че имате сходни интереси. А странноста му е въпрос на настроение и "вътрешна борба" - дали да продължава или да се отказва. Почти 99% съм сигурна, че въпросния колега е във връзка (друг въпрос дали е сериозна или не), може  би ти не знаеш за това.

# 64
  • Мнения: X
Апропо за "приятелство" между мъж и жена много мога да изпиша. И ние с ММ бяхме от категорията безрезервни приятели, знаем всичко за себе си, включително и тайни, несподелени на най-близки, правили сме диви щуротии. Та възприемах тогава ММ точно като по-голям брат например. Е, свалихме се за една нощ и заживяхме дълго и щастливо.
При жените понякога са много разтегливи понятията и една категория може да премине в друга. Не случайно се казва за някоя, че го вкарала във "френдзоната".

Мъжете не сме такива като цяло. Мъжът рядко драпа или полага някакви особени усилия, за да е просто приятел с една жена. Обикновено тези "просто приятелски" отношения между мъж и жена ги подклажда по-активно жената. Докато мъжът е активната страна когато има интерес за повече от приятелство. Имал съм доста "просто приятелки" и винаги отношенията са били леко двусмислени, такива каквито биха могли да преминат към нещо повече "за една нощ", ако и двете страни имат интерес.

Откакто съм семеен обаче нямам подобни "приятелски" отношения с жени. А с колежката, за която споменах, се виждаме сигурно 1 годишно, в по-широк кръг и от години не сме пили кафе двамата, защото работим на различни места вече, а ние пиехме кафе и обядвахме като бяхме в един офис. Всеки е много зает, имаме различни среди, все още я смятам за добра приятелка, но описаното "знаем всичко за себе си, диви щуротии" и т.н. - категорично не важи. Има много ясни граници на поведението. Не знам как да го обясня, но наистина се усеща. Може би усещането може да се нарече "ясна дистанцираност и от двете страни отвъд някакво ниво на разговор и любезност"

Така че накратко за описаната история - държа си на мнението, че най-вероятно са просто приятели поне към момента. Възможно е единият да харесва другия, но другия да не си пада истински по първия и затова има стабилни отношения - или мъжът е набутан твърдо във френдзоната и приема по неволя да си играят на приятели, но има едно на ум, че това може евентуално да се промени в някакъв момент, или пък жената го преследва, но той не я харесва достатъчно. Аз съм бил и в двете роли с единствената разлика, че когато аз съм бил във френдзоната в някакви ситуации са ме пускали отвъд нея, докато когато жени, които не съм харесвал физически, са били в моята френдзона - не се е стигало до нещо повече. Но определено се е усещало напрежение и в някакви моменти съм се колебаел много.

Вероятно това си е нелоша предпоставка за започване на стабилна връзка, но поне за мен винаги би бил жив призракът на съмнението,че единия си пада доста повече по другия отколкото обратното (във вашият случай вероято "братът" си е падал повече по Вас) и един вид преследващият е оставен на милостта на другия, който в някакъв момент може да се влюби истински в някого и да му/й разбие сърцето... Но ако хората са съвестни, предполагам, че няма проблеми.

# 65
  • Мнения: 2 524
Така че накратко за описаната история - държа си на мнението, че най-вероятно са просто приятели поне към момента. Възможно е единият да харесва другия, но другия да не си пада истински по първия и затова има стабилни отношения - или мъжът е набутан твърдо във френдзоната и приема по неволя да си играят на приятели, но има едно на ум, че това може евентуално да се промени в някакъв момент, или пък жената го преследва, но той не я харесва достатъчно.  
Ситуацията е следната според мен: Мъжът си мисли, че са приятели, жената го харесва и го е набутала във френдзона или  го преследва, но с по-бавни и скрити темпове. Понеже мъжът е добродушен не се усеща. Пример: жената се прави на жертва, като споделя, че мъжът й когато са семейно на море не обича да ходи на плаж, да се къпе с детето им, защото като малък се е давел и тя видиш ли все била по плажовете сама с детето. В същия обаче момент ня профилната снимка във ФБ на този мъж на колежката се е пльоснал на джет в морето.  Е аз ако съм се давила и ме е страх от вода, на джет в морето няма да се кача. И разни ето такива несъответствия от подадената към колегата информация с действително установени факти, които говорят за създаване на една имагинерна представа с цел, май различна от приятелската . Самия колега обаче , точно щото си е добродушен, вярва безрезервно на подадената от колежката информация, без да се замисли, съчувства й. И те така, те...
Цитат
Вероятно това си е нелоша предпоставка за започване на стабилна връзка, но поне за мен винаги би бил жив призракът на съмнението,че единия си пада доста повече по другия отколкото обратното (във вашият случай вероято "братът" си е падал повече по Вас) и един вид преследващият е оставен на милостта на другия, който в някакъв момент може да се влюби истински в някого и да му/й разбие сърцето... Но ако хората са съвестни, предполагам, че няма проблеми.
Апропо, на мен тогава ми дойде като гръм от ясно небе. Май аз бях преследваната...Още след като се свалихме му заявих, че това или ще трае доста дълго  (до сега повече от 20 години) или ще приключи като не се познаваме по една или друга причина.

# 66
  • Мнения: X
Суетен пост, писан от някоя, която си разнообразява скучната неделя със “сериозната връзка” да си ласкае егото, че вероятно колега е хлътнал по нея.

Щом положението “отдавна е така”, значи няма да се промени. Не е хлътнал. Един мъж няма да е пасивен толкова дълго време.

# 67
  • Мнения: X
storm76, да, така си мисля и аз и за двете истории - мъжът в първата е преследваният от напористата колежка. Мъжът или е добродушен или се прави на такъв, защото не му допада като външност колежката и/или е обвързана. Ако колежката успее да го напие леекичко и да го издебне в подходящ момент и го награби тя, ще станат нещата.

Да, Вие сте била преследваната, още повече щом е бил "по-голям брат", т.е. вероятно той е бил няколко идеи по в час с тези взаимоотношения Simple Smile

# 68
  • Мнения: 3 732
Ми те мъжете са го казали.
Остава авторката да реши какво точно иска да й бъде почесано: дали само егото или....
И кого лъже: само колегата или и себе си.
После да няма "Олеле, майко!" и теми в Бг мама.
+1

Иска да чукне човека.

# 69
  • Мнения: 37
Всичко е възможно само за мен грешите, не го преследвам, не търся компанията му и не го питам за нищо, а обратното.

# 70
  • Мнения: 2 524
Всичко е възможно само за мен грешите, не го преследвам, не търся компанията му и не го питам за нищо, а обратното.
Флиртуваш, съзнателно или не.

bgtatko81
,искам да благодаря за направения разбор и мъжката гледна точка. Поне си сверих часовника и се оказах права. Въпросния колега и ММ всъщност са едно и също лице. След дългогодишно съвместно и безпроблемно съжителство , ми дойде до главата да изяснявам ненормалност на ситуацията с колежката.
Сигурно се питаш какъв е края  (за сега) : Качих се на метлата, литнах на метър от земята с ултиматум - или колежката или семейството. ММ заяви категорично, че никога не я е възприемал като сексуален обект (леко не вярвам, по-скоро е някаква проява на кризата на средната възраст) . Не че го оправдавам, той е много доверчив по принцип, често си е патил от това, но сам се е поставил в тази ситуация. Казах му да се изясни с въпросната колежка, така е и направил. При изясняването тя се е направила на ощипана госпожица - заявила му, че никога не би си легнала с колега и че повече не го познава. Раздала съм по повода вече жълт картон, и той много добре знае (защото ме познава и като приятелка), че червеният ще е по мой си начин  и много болезнен за всички в историята.
Още веднъж благодаря!

# 71
  • Мнения: X
storm76, излезли сте по добър начин от ситуацията според мен. Възможно е да не я е възприемал, поне не на експлицитно съзнателно ниво, но все по някакъв начин вероятно е съзнавал, че твърде близките му отношения може да подразнят и не са съвсем уместни. А нейната реакция е откровено изкуствена и неприсъща на "приятел" - такъв би разбрал, дори да си го пречупи за себе си през призмата на "ревнивата му жена". Особено пък жена да не може да разбере ситуацията и притесненията на съпругата (оправдани или не) - няма нужда. Така че фръцването е определено в стила на гузен негонен бяга.

Независимо каква е истината за какво точно им е (било) в главите на двамата, така както е станало е най-добре за всички! Надявам се да не Ви дава други поводи да се качвате на метлата - успех! Simple Smile

# 72
  • Мнения: X
За да не отварям нова тема, а и да отговоря на авторката..
Може би ни се иска да е хлътнал.. Жени! И аз се боря с едни съмнения...Вече 8 години..и все ме гложди..да бяхме си минали по реда и да се знае..ама, не..то благоприличието е много лош съветник...

# 73
  • Мнения: 17 407
Мой колега едва не умря, от мераци несподелени, за 14 години - лоша работа ей.

# 74
  • Мнения: X
Наистина е лоша работа.....Дето се казва " Мерак не мори, а мъчи"....И аз се чудех има ли нещо, няма ли, докато една невинна поздравителна целувка ни накара да се избягваме вече,......ъъъ  толкова години.(Той е първи братовчед на мъжа ми.) Останахме си със желанието,а то е още по- лошо. Затова съвет, ако има нещо, да не се оставя да отлежи във времето!

Общи условия

Активация на акаунт