втора бременност,след скорошно раждане

  • 4 668
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
.... Не ставай егоист и не мисли повърхностно.

Е това само не го разбрах...

Newli, честита бременност! Ако има кой да ти помага, няма да усетиш кога ще се роди и второто бебе. Пък и да няма- ще се справиш! Важното е, че искаш това дете!

# 16
  • Мнения: 656
Имам една приятелка на която разликата между двете и деца е 11 месеца. Хич не и е лесно да ги гледа, но се справя чудесно. Успех и леко бременеене.

# 17
  • Мнения: 955
Честито, това е страхотно.
Аз не съм имала ремонти и преместване, но за баткото смея да твърдя, че тогава и сега се грижа абсолютно сама. Нямам никаква помощ от никъде, дори таткото работи по 12 часа и като се върне от работа очите му се затварят за сън. Когато бях 8-9ти месец баткото прохождаше и като че ли навеждането най-много ме изтормози защото имам болежки в кръста, но ако си млада ще го минеш и това препятствие. После да видиш колко е хубаво с две бебета. Радваш им се и не знаеш как господ ти е дал такова щастие, въпреки, че с цената на много усилия.
Ще се справиш!  Hug
На Валентина бих препоръчала да не дава съвети, ако няма опит, а доколкото знам е с едно.
Има майки, за които и едно дете е бреме ... има майки, които имат по 7 и са нормални и то българки, а не циганки. В яслата, където ходи баткото има момиченце, което е 6-то и седмото е на 5 месеца. Първите три деца на майката са голями и са от І-вия й брак. От втория имат едни близначки, които са 6-ти клас, момиче на 2 год. и бебе на 5 месеца. Жената ми сподели, че нямат помощ от родители защото и на двамата родителите са в провинцията. Тя с мъжа й се справят чудесно.
П.С. Забравих да те успокоя, че по отношение на износването нямах абсолютно никакви проблеми нито с първата бременност, тогава бях на 36, нито с втората - 37 годишна.
И двете раждания ми бяха нормални. Втория път имах само 2 вътрешни шева, които направиха без никаква упойка защото нямаше време да се чака въздействието й.
Въобще не се замисляй дори. Това е най-хубавото нещо. Дори, когато ще имате безсънни нощи, дори и тогава ще бъдеш щастлива, бъди сигурна.    bouquet
Желая ти лека бременност.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 14:17 от Чимихумухуму

# 18
  • Мнения: 959
Честито!  bouquet

# 19
  • Мнения: 373
Поздравления и от мен!
Аз също не мога да се похваля с такава малка разлика, нашата е по-голяма, така че също не мога да дам съвет, за съжаление!
Искам само да кажа, че не смятам, че около една годинка е трудна възраст. То всяка възраст може да се каже, че е трудна, зависи от гледна точка на какво! Едно 5-годишно момче може да е голям помощник, но да изисква други, специални занимания (например помощ в писане на домашни или учене на инструмент или каквото и да е, за което бебето да не оставя време и възможност на майката!) Освен това си зависи от детето! Много майки ще кажат, че техните 8-9-10 бебета са били много по-самостоятелни от 4-5-6 месечните, например. Ако сега е все на ръце, най-вероятно (надявам се) на една годинка ще бъде вече доста самостоятелно! Изобщо, не се поддавай ако някой се опита да те наплши с "много ще ти е трудно""! Разбира се, че е би било чудесно някой да ти помага - най-малкото така е и по-весело! Но и мен все ме плашеха колко ще ми е трудно, но смятам, че с колкото по-положителни емоции се подхожда към всичко, толкова по-добре минава всичко!
Не съм чувала и такова нещо като кърмата по време на бременност да е непълноценна, но сигурно в Ла Лече Лигата знаят това по-добре!
Радвам се и желая всичко да е по-леко и гладко, и щастливо!  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 821
За кърменето и евентуална проблемна бременност, която в твоя случай е по-вероятна, няма да отварям дума. Пак помисли - детето не е само радост, че да си единствено радостна от новата си бременност. Тази бременност няма да е като предишната - нито организмът ти се е възстановил, нито на по-голямото си дете ще можеш да обясниш много неща. Не ставай егоист и не мисли повърхностно.

Валентина,ти добре ли си Shocked....що не й уредиш един аборт, а...егати изказването doh

здравей newli
прекрасна новина, има обаче едно НО в ситуацията което зависи само от това дали 100% кърмиш първото бебче или не. Ако е така и бебето е само на кърма е необходимо веднага да се консултираш с лекар  и педиатър защото кърмата ти в момента е непълноценна и има голям риск от анемия за бебето което кърмиш - свекърва ми е изпаднала в същата ситуация докато е кърмила и ми го е разказвала не веднъж. Затова обезателно се консултирай- а ако се окаже че няма нищо страшно ( и моята свекърва е по- присъчинявала нещата Simple Smile )  тогава всичко е наред.
поздрави и много радост , леко ново бременеене


ето я другата простотия doh

абе момичета що не си гледате собствения живот, вместо да давате УМНИ съвети
Горкото момиче...100 % съжалява, че е пуснала постинг....аз определено съм изумена от подобни реакции Shocked

Newli, честито!!!...пожелавам ти здраве...лека бременност  bouquet

неможах да се сдържа....


# 21
  • Мнения: 2 821
newli, честито!

Разбира се че болшинството от нас са се пазили  повече, иначе нямаше да питаш, а направо щеше да си влезеш в съответния подфорум.

незнаех, че има подфорум втора бременност след скорошно раждане newsm78

# 22
  • Мнения: 5 391
За кърменето и евентуална проблемна бременност, която в твоя случай е по-вероятна, няма да отварям дума. Пак помисли - детето не е само радост, че да си единствено радостна от новата си бременност. Тази бременност няма да е като предишната - нито организмът ти се е възстановил, нито на по-голямото си дете ще можеш да обясниш много неща. Не ставай егоист и не мисли повърхностно.

Валентина,ти добре ли си Shocked....що не й уредиш един аборт, а...егати изказването doh

здравей newli
прекрасна новина, има обаче едно НО в ситуацията което зависи само от това дали 100% кърмиш първото бебче или не. Ако е така и бебето е само на кърма е необходимо веднага да се консултираш с лекар  и педиатър защото кърмата ти в момента е непълноценна и има голям риск от анемия за бебето което кърмиш - свекърва ми е изпаднала в същата ситуация докато е кърмила и ми го е разказвала не веднъж. Затова обезателно се консултирай- а ако се окаже че няма нищо страшно ( и моята свекърва е по- присъчинявала нещата Simple Smile )  тогава всичко е наред.
поздрави и много радост , леко ново бременеене


ето я другата простотия doh

абе момичета що не си гледате собствения живот, вместо да давате УМНИ съвети
Горкото момиче...100 % съжалява, че е пуснала постинг....аз определено съм изумена от подобни реакции Shocked

Newli, честито!!!...пожелавам ти здраве...лека бременност  bouquet

неможах да се сдържа....



Peace

# 23
  • Мнения: 1 146
Точно седя и мисля за второ бебе и какво ще направя ако се окаже, че съм бременна сега Grinning

Newli, честито Hug На твое място смело бих продължила напред. Прекрасно нещо са децата. Ще се справиш  bouquet

# 24
  • Мнения: 124
Честито!Аз самата съм бременна в 9-10г.седмица и имам син на 1 година.Момичетата са прави,че ще ти е трудно.Синът ми е доста буйно дете и наистина тъябва непрекъснато да тичам след него и да го вдигам.Ще става и по-трудно,това си го знам.Разчитам на помоща на мъжа си след 18 часа вечер и на майка си в почивните дни.Обаче знам,че мога да се справя с предизвикателството,без да вредя на някое от децата.А за помоща-ясли или гледачка не са вариант,който да не обсъдиш.Наистина помисли,но каво да направиш за да помогнеш и на децата и на себе си.Аз си искам и двете  деца и затова ще се справя,и ти нали? baby_neutral

# 25
  • София
  • Мнения: 2 708
Честито !!!

Аз съм в подобно на твоето положение, забременях когато дъщеря ми беше на около 8 месеца (сега е на 1.2 г, бременна съм почти в 7-и месец, справям се доста добре и все още има такова желание за второто дете, както и в началото въпреки трудностите), абсолютно планирано (дори се надявах че ще стане по - рано но уви), кърмих до 3 месец на бременноста ми, но спрях основно защото тя сама се отказа. Нито ми е била непълноценна кърата, нито нещо друго. Единственото е че след 20 г.с има възможност за контракции заради окситоцина, но това е друга тема. Факт е че не е лесно, но никой и не очаква друго. Няма по - хубаво нещо от две близки на възраст, интереси и най - вече отношение братя и сестри (това си е мое мнение). Бих те посъветвала ако наистина си взела решение да не слушаш много приказките на околните, ще чуеш доста противоречиви и неприятни неща, които не са в твой интерес. Лека и безпроблемна бременност ти желая   bouquet

# 26
  • Мнения: 268
Аз и сестра ми сме родени с разлика година и два месеца. На майка ми определено не й е било много лесно, но пък сме си много близки със сестра ми, най-добри приятелки и имахме прекрасно детство.

 Здравей,
 Честито  bouquet
 Искам да ти пожелая лека бременност и едно здраво и послушно детенце
 Както при Maika и нашата разлика със сестра ми е малка, на мама не и е било лесно с две малки деца. Но с татко са успели да ни отгледат без да ни лишават от нищо.
 Сестра ми винаги ми е била най-добрата приятелка, на която мога да разчитам за всичко
 Живот и здраве, ако и аз забременея с второ сега, бих си го задържала, въпреки, че Кико е на гидинка и три месеца.
 Късмет, сигурна съм, че ще се справиш:)

# 27
  • Мнения: 49
zdraveite momicheta,


blagodaria vi za okurajitelnite otgovori.da dobavia-rodih normalno,imah malko shevove i sled 2 dena biah na kraka.s muja mi sami si gledame detenceto,vsichkite ni rodnini sa dalech.toi raboti prez povecheto vreme-vse pak niakoi triabva,za da jiveem Simple Smile,az sam sama s bebenceto ni.tia e izcialo na izkustveno hranene,-specialno za maikite karmachki,za da ne me napadnat:
imah goliamo jelanie da karmia i mnogo se podgotviah, no ne stana.po vreme na rajdaneto se naloji da me slojat na antibiotik,zashtoto vodite mi iztekoha i bebeto beshe vatre "na suho" poveche ot 27 chasa.zatova i kurma pochti niamah v nachaloto i vapreki usilenite mi opiti ne se poluchi.hodih i na lekar i toi mi kaza,che izobshto se uchudva kak imam dori i malko i da ne davam na bebka-ne e hubavo za neia,zashtoto organizmut mi e natupkan s antibiotik.nadiavam se da sam dala normalno za vazpriemane obiasnenie.ne che sam dlajna,no ot uvajenie kam izbora na vseki.
mili mami,znam,che shte mi e trudno , rojdenia den na dushteria mi e na 9 fevruari, a terminat mi na 22-ri,tai che shte e zor goliam,no mislim s muja mi,che shte se spravim.v kraina smetka shte naemem pomosht,vapreki che az ne sum privurjenik drug da mi gleda deteto,ako ne se nalaga, dori i babite.shte mi e trudno s dve malki dechica,no predpochitam i malkoto vreme,koeto imam da go otdeliam na tiah,otkolkoto da gledam tv naprimer .puk i te shte porastnat,nali :)a maikite s bliznacheta kak se spraviat?da ne govorim za triznacheta.
e tova e ot men i vi blagodaria za okurajenieto.

p.s. izviniavam se za latinicata,no ne mi zarejda kredor-a ot vchera vecherta.

# 28
  • Мнения: 1 073
Честито! newsm51
И при нашите деца разликата е малка - 1г.5м. и не мога да кажа, че ни е било леко. Но когато човек е здрав и има желание, любов и разбирателство нещата се нареждат. Пожелавам ти щастие, много любов и не се предавай! Ще се справиш. Hug

# 29
  • Мнения: 600
аз не мога да посъветвам нищо от опит, но държа да кажа, че много ти се възхищавам - на теб и всички като теб. желая ти лека бременност и всички близки да помагат при нужда.

Общи условия

Активация на акаунт