Вярвате ли в хомеопатията?

  • 7 791
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 737
Бих искала да попитам тези от Вас, които Не вярват, защо са така скептично настроени?

# 31
  • Мнения: 5 370
Бих искала да попитам тези от Вас, които Не вярват, защо са така скептично настроени?
To e все едно да попиташ атеиста защо НЕ ВЯРВА , а вярващия-ЗАЩО ГО ПРАВИ.
Защото съм изпробвала върху себе си-и ефект не е имало.
П.С. Сега пак някой многознаещ ще почне да ми лае, че имало две школи и имало значение аз какво точно лекарство съм пила и как трябвало да намеря добът хомеопат и, и и иииииии............ Tired ooooh!

# 32
  • Мнения: 4 737
Бих искала да попитам тези от Вас, които Не вярват, защо са така скептично настроени?
To e все едно да попиташ атеиста защо НЕ ВЯРВА , а вярващия-ЗАЩО ГО ПРАВИ.
Защото съм изпробвала върху себе си-и ефект не е имало.
П.С. Сега пак някой многознаещ ще почне да ми лае, че имало две школи и имало значение аз какво точно лекарство съм пила и как трябвало да намеря добът хомеопат и, и и иииииии............ Tired ooooh!
Питах именно от тази гледна точка..дали евентуално някой от песимистично настроените не е пробвал и да е останал и грам неизлекуван.... Аз да не мислиш,че вярвам ама съм се вкопчила като удавник за сламка, колкото и смешно да звучи, защото друга алтернатива не ми остана. Пия нещата, които ми дадоха...незнам от внушение ли е или какво, но имам точно усещанията, които лекарката ми описа... Да му се не види и живот...кво нещо е човека...Ще пробвам, а пък ако има ефект ще Ви убеждавам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 5 370
Пробвай......може и да успееш.
Аз лично по съм склонна да ползвам билки и растения разни-но като съпътстващи лечението.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Депешарчицата просто ми изказва мислите по този въпрос. Peace

Бих повярвала в хомеопатията, когато започне да лекува раковите заболявания на 100%...

# 35
  • Мнения: 4 150
Раковите zаболявания отдавна се лекуват с много по прости методи от хомеопатията,ама няма да стигнат до уШите на простосмьртните,zаЩото много хора Ще станем на таzи планета.... Peace
Като обикновен лекар,учил хуманна традиционна медицина,мога да кажа,4е НЕ вярвам в традиционната медицина да лекува неЩо.Има малки иzклйу4ения в спеШната медицина , ортопедията и хирургията.Останалото е льжа и zаблуда.
Малко се отклоних от темата.
Не мога да дам мнение zа хомеопатията дали вярвам или не,но zнам,че ми е помагала много пьти в критични сьстояния.И това,което сьм "лекувал" с нея в никакьв случай не бих каzал,4е е плацебо или внуШение,zаЩото един лекар трудно вярва в плацебо. Peace

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Раковите zаболявания отдавна се лекуват с много по прости методи от хомеопатията,ама няма да стигнат до уШите на простосмьртните,zаЩото много хора Ще станем на таzи планета.... Peace


Сериозно?! А защо не кажеш това нещо на родителите на умиращите от рак малки деца в някоя от бг клиниките?! Или теорията на конспирацията, в която живееш, има нужда от опитни зайчета... Наистина не е истина...

# 37
  • Мнения: 4 737
Раковите zаболявания отдавна се лекуват с много по прости методи от хомеопатията,ама няма да стигнат до уШите на простосмьртните,zаЩото много хора Ще станем на таzи планета.... Peace


Сериозно?! А защо не кажеш това нещо на родителите на умиращите от рак малки деца в някоя от бг клиниките?! Или теорията на конспирацията, в която живееш, има нужда от опитни зайчета... Наистина не е истина...


Не желая да влизам в пререкания относно това съществуват ли лекове за най-опасните болести...че има толкова мъка по тоя свят, но Димана ако се пусне една тема за това съществува ли един вид Световна конспирация със здравето на човечеството ще се изумиш колко хора ще отговорят с " Да "

# 38
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да.
Ако се притесняваш от хомеопатия може да направиш компромис - следене от традиционнен лекар а лечение от хомеопат. Така диагностиката е модерна, а лечението най-малкото безвредно.
Независимо как се лекуваш трябва да вярваш на лекуващия, лекарството и организма на болния.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Касиди, на въпроса ти защо не вярвам, писах, ще пиша пак - доста пъти прибягвах до хомеопатия, при това при различни хомеопати, все светила и нищо, никакъв ефект.

# 40
  • Мнения: 4 737
Касиди, на въпроса ти защо не вярвам, писах, ще пиша пак - доста пъти прибягвах до хомеопатия, при това при различни хомеопати, все светила и нищо, никакъв ефект.
Благодаря и на теб за разяснението...По-надолу писах, че аз също не съм от най-оптимистично настроените относно въпросното лечение, просто съм доста притисната откъм алтернативи да не кажа,че тази е последната...

# 41
  • Мнения: 1 866
Раковите zаболявания отдавна се лекуват с много по прости методи от хомеопатията,ама няма да стигнат до уШите на простосмьртните,zаЩото много хора Ще станем на таzи планета.... Peace



Сериозно?! А защо не кажеш това нещо на родителите на умиращите от рак малки деца в някоя от бг клиниките?! Или теорията на конспирацията, в която живееш, има нужда от опитни зайчета... Наистина не е истина...


Не желая да влизам в пререкания относно това съществуват ли лекове за най-опасните болести...че има толкова мъка по тоя свят, но Димана ако се пусне една тема за това съществува ли един вид Световна конспирация със здравето на човечеството ще се изумиш колко хора ще отговорят с " Да "

Може би хомеопатията не лекува рак. Но тя не само хомеопатията не го лекува. И нормалната медицина е доста често безпомощна пред тази и други страшни болести. Но за мен това не означава, че ще отрека хомеопатията. За мен не е въпрос дали вярвам или не вярвам в нея. Това не е религия все пак! На мен ми стига, че досега успешно е лекувала болестите на дъщеря ми - всякакаъв вид настинки, грипове, кашлици, стомашно-чревни болести...все неща за които "нормалните" лекари започват да ме разкарва по изследвания, да ми предписват антибиотици и т. н. Стига ми, че досега дъщеря ми не знае какво е нито антибиотик, нито даже капки за нос. Въобще никаква химия. Стига ми също, че се отървах от една много досадна алергична хрема, която влачех от години и за която традиционната медицина не можа да ми помогне, а с хомеопатията за няколко месеца изчезна. Стига ми също, че след 3 месеца неуспешно лечение с кортизон на една друга моя алергия, пак хомеопатията скорострелно се справи с проблема. Даже не можех да повярвам в началото! Това е. А за по-тежки болести по-добре никога не ни се налага да мислим. Дано сме здрави всички и да не ни трябват въобще никакви лекари!  

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
Пожелавам ти при теб да има ефект!!! Дано да се похвалиш!

# 43
  • Мнения: 4 737
Пожелавам ти при теб да има ефект!!! Дано да се похвалиш!
  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 116
Аз лично не вярвам в хомеопатията, ама който вярва да се отрече от медицината и като е толкова вярващ да не стъпва при лекар повече.Може би двете заедно , но хомеопатията за леки случаи , колкото да заблуди човек  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт