Вярвате ли в хомеопатията?

  • 7 793
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Би ли казала колко лекарства и по каква схема сте вземали от "захарчетата"?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 867
различни буквички и цифрички по различни схеми. изобщо не съм си правила труда да ги помня след толкова години...

другото детенце беше лекувано и с неща от кутията за бързо реагиране, която майката носеше навсякъде със себе си и постоянно звънеше на текущия хомеопат за консултация.

# 62
  • Мнения: 5 370
Цитат
Традиционната медицина често лекува симптома, а не причината. /Не искам да бъда груба/

Арт мама, не си груба!

- Самата Медицина нарича себе си - Симптоматична!
Ще си позволя да бъда аз пък малко по-груба-вие в ролята на ментор ли се изявявате, що ли? На нас, невежите, закостенелите? newsm78

# 63
  • sofia
  • Мнения: 769
Аз лично не вярвам в хомеопатията, ама който вярва да се отрече от медицината и като е толкова вярващ да не стъпва при лекар повече.
не виждам защо едното трябва непременно да изключва другото newsm78
не бих си позволила да отричам спешната медицина, хирургията, ортопедията...
по въпроса - да, вярвам /макар "вярвам" да не е точната дума/...виждала съм ефекта от хомеопатичното лечение...но аз вярвам и в лечебния и оздравителен ефект на йога и чигун, на китайската народна медицина и хранителните терапии...вярвам на неща, които имат цялостен поглед към човека и които го третират като част от по-голяма система...това се струва странно на много хора - въпрос на гледна точка  bouquet

Това е истината Peace
Ние сме от природата, а медицината отдавна е извън нея.

# 64
не виждам защо едното трябва непременно да изключва другото newsm78
не бих си позволила да отричам спешната медицина, хирургията, ортопедията...
по въпроса - да, вярвам /макар "вярвам" да не е точната дума/...виждала съм ефекта от хомеопатичното лечение...но аз вярвам и в лечебния и оздравителен ефект на йога и чигун, на китайската народна медицина и хранителните терапии...вярвам на неща, които имат цялостен поглед към човека и които го третират като част от по-голяма система...това се струва странно на много хора - въпрос на гледна точка  bouquet
[/quote]

Това е истината Peace
Ние сме от природата, а медицината отдавна е извън нея.
[/quote]

 Peace Напълно подкрепям.

# 65
  • Мнения: 8 917
Бих се доверила - да Peace

# 66
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не би трябвало и е погрешно двете неща да се противопоставят! Напротив.

 - Принципа на Допълването е най-добър и за пациенти и за лекари, както Медицината се опира на Рехабилитаторите например.
 - По принцип Личния лекар трябва да прецени къде да насочва пациентите.
 - Официалната Медицина няма да може да заобикаля, да подминава Хомеопатията, напротив трябва да я има за Съюзник, тъй като в последните 30 - 40 години има БУМ на Алергичните, Раковите и други тежки заболявания. Хомеопатията има големи постижения:
 - При профилактика на Раковите заболявания.
 - При излекуване на често рецидивиращи Пневмонии.
 - При Автоимунните заболявания :     http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80800010.htm  "Те представляват реакция на имунната система на организма срещу собсвените белтъци, при което настъспва нарушение в структурата и функцията на засегнатите клетки, тъкани и органи.

Към групата на автоимунните заболявания спадат различни форми на хроничния гломерулонефрит, хемолитичната анемия, колагенозните болести /засягащи съединителната тъкан/ ревматизъм, ревматоиден артрит, лепус /вълчанка/, дерматомиозит, склеродермия, нодозен /възлест/ полиартериит.

За лечение на автоимунните заболявания се използват ограничен брой лекарствени средства, които рядко водят до оздравяване, а най-често до лекарствена ремисия на болестта. "

# 67
  • sofia
  • Мнения: 769
Не би трябвало и е погрешно двете неща да се противопоставят! Напротив.

 - Принципа на Допълването е най-добър и за пациенти и за лекари, както Медицината се опира на Рехабилитаторите например.
 - По принцип Личния лекар трябва да прецени къде да насочва пациентите.
 - Официалната Медицина няма да може да заобикаля, да подминава Хомеопатията, напротив трябва да я има за Съюзник, тъй като в последните 30 - 40 години има БУМ на Алергичните, Раковите и други тежки заболявания. Хомеопатията има големи постижения:
 - При профилактика на Раковите заболявания.
 - При излекуване на често рецидивиращи Пневмонии.
 - При Автоимунните заболявания :     http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80800010.htm  "Те представляват реакция на имунната система на организма срещу собсвените белтъци, при което настъспва нарушение в структурата и функцията на засегнатите клетки, тъкани и органи.

Към групата на автоимунните заболявания спадат различни форми на хроничния гломерулонефрит, хемолитичната анемия, колагенозните болести /засягащи съединителната тъкан/ ревматизъм, ревматоиден артрит, лепус /вълчанка/, дерматомиозит, склеродермия, нодозен /възлест/ полиартериит.

За лечение на автоимунните заболявания се използват ограничен брой лекарствени средства, които рядко водят до оздравяване, а най-често до лекарствена ремисия на болестта. "

Съггасна съм с Алек1, но в БГ лекарите и политиците трябва да "дораснат" за такова мислене и поведение, а до тогава трябва ние да мислим, да търсим, да се интересуваме и да настояваме за правото си да имаме алтернативи като личности и като родители.

# 68
  • Мнения: 4 150
Аджа,
Цитат
но в БГ лекарите и политиците трябва да "дораснат" за такова мислене и поведение
ЛьжеШ се,ако си мислиШ,че не zнаят zа какво става дума наистина.Напротив,много им е ясно всичко и не е хубаво да ги подценяваме.Дали ти прави впечатление колко малко от политиците и другия елит боледуват от сериоzни болести...Отделно все са иzлекувани и живеят до дьлбока страост,колкото и да ни се иска да се гьтнат млади,zа да ни оставят на спокойствие...Уви.
За едни има "истинска медицина",zа другите "трева да пасат". Peace Това е не само мое мнение (лекар сьм по диплома).

# 69
  • sofia
  • Мнения: 769
За едни има "истинска медицина",zа другите "трева да пасат". Peace Това е не само мое мнение (лекар сьм по диплома).
Ако не пасем трева, няма кой да им купува "златната" лечебна химия и да го обогатява.

# 70
  • Мнения: 4 150
Аджа,сама виждаШ колко народ масово обича да пасе...И кокал да му даваШ не иска да го вzеме...обича си тревата и това е... Laughing

# 71
  • sofia
  • Мнения: 769
Аджа,сама виждаШ колко народ масово обича да пасе...И кокал да му даваШ не иска да го вzеме...обича си тревата и това е... Laughing

Аз пък предпочитам "месно деликатеси" и ни я ща тъз тривъ Wink

# 72
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ще кажа че повечето лекари са честни и искренни в стремежа си да помогнат, и са петимни за Ефективни и без странични въздействия лекарства.
  -  НО не  с  такива с каквито я снабдяват Фармацевтичните Тръстове, поради какво?...
  - И не се ли крие отговора в -  "Конфликта на интереси?"
 - Защото ако са ефикасни л-вата и,  то биха намалели клиентите и (т.е. - Пациентите)?...

# 73
  • Мнения: 2 237
Аз съм доволна  Peace Лекувам психични проблеми с хомеопатия и засега ми влияе много добре Peace

# 74

Общи условия

Активация на акаунт