Дали се забравя така лесно?

  • 3 344
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря на всички за успокоителните и добри думи.  bouquet Heart Eyes
Днес на прегледа ми казаха, че имам 0см. разкритие, шийката не е скъсена достатъчно ( като за три дни преди термин) и се очаква трудно нормално раждане.
Друго, което ми казаха е, след 16 години съм си направо първескиня, почти няма значение, че съм раждала.
Все още се боря за секцио, но каквото стане...
Ще пиша щом се почне...
Благодаря още веднъж!  bouquet

# 61
  • Мнения: 2 116
Дано мине безболезнено!  Hug Доколкото е възможно!   bouquet

# 62
  • Мнения: 5 391
Буболина, имам позната, която роди 2-то си дете, когато синът и вече беше на 16 години, наистина са я водели първескиня.По повод на 0см разкритие 3 дена преди термин-при мен беше същото, спокойно, а като за първи път имах много лесно и бързо раждане, пожелавам ти и вярвам, че и твоето ще е такова Hug

# 63
  • Мнения: 7 091
Благодаря на всички за успокоителните и добри думи.  bouquet Heart Eyes
Днес на прегледа ми казаха, че имам 0см. разкритие, шийката не е скъсена достатъчно ( като за три дни преди термин) и се очаква трудно нормално раждане.
Друго, което ми казаха е, след 16 години съм си направо първескиня, почти няма значение, че съм раждала.
Все още се боря за секцио, но каквото стане...
Ще пиша щом се почне...
Благодаря още веднъж!  bouquet


 Това лекаря ти ли ти го каза??!! #Crazy Shocked Ако е така...да ти имам лекаря направо! Sick #Cussing out Страаашен специалист!  #Cussing out И голямо успокоение ти е дал, като и без това си притеснена!
А за раждането след 16 години- за матката може и да няма значение, но едва ли е без значение за костите, които и без това не са се прибрали след първото ти раждане ( поне предполагам, всички раждали жени жени които познавам са с леко по-широк ханш).
За разкритието само ще ти кажа, че моя приятелка преноси 3 дена, нямаше разкритие, нямаше скъсяване на шийка, на 4-тия ден отиде в болницата на преглед- 1 см разкритие. Доктора искал да я изпрати в къщи, но тя настояла да остане в болницата под наблютение. 3 часа по-късно тя извикала една от акушерките, защото и се струвало, че бебето излиза. Акушерката почнала да и се смее, защото " не можела толкова бързо за получи разкритие", ами 10 минути след това бебето било навън.
ВЪобще недей си втълпява такива неща предварително, а пък да ти кажа, ако наистина лекаря ти е наговорил такива неща ( въпреки, че знае че си имала трудно раждане дори!) не знам дали не е хубаво да си помислиш за друг лекар, ако нямате специална уговорка. Rolling Eyes
Всичко ще мине добре и ще се гушкате с бебето скоро! ВАЖНОТО Е ТИ ДА СИ СПОКОЙНА! Всичко друго ще мине!  bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 4 423
Вече няма как да съм спокойна, но се надявам на безпроблемно раждане - както дойде, дано да е секцио! Praynig
Благодаря ви още веднъж!  bouquet

# 65
  • Мнения: 54
И в крайна сметка кое е по безболезнено: секцио или стествено раждане  newsm12

# 66
  • София
  • Мнения: 4 423
Ще ти кажа, когата родя със секцио, но за мен по - болезнено от нормалното няма!

# 67
  • Мнения: 8 917
Вече няма как да съм спокойна, но се надявам на безпроблемно раждане - както дойде, дано да е секцио! Praynig
Благодаря ви още веднъж!  bouquet
newsm10 Дано! И смело напред  bouquet

# 68
  • Мнения: 4 629
Буболина желая ти много леко второ раждане. Да компенсира всички лоши спомени от първотот ти

# 69
  • Мнения: 992
аз също ти пожелавам най лекото раждане и да няма лоши спомени като от първото, щом искаш секцио пожелавам ти да е секцио и да се похвалиш скоро с сладко хубавко бебонче  Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 44 120
Буболина - толкова си се наплашила миличката. Никой не е казал, че щом първото е било такава мъка второто ще е по същия начин. Това, че нямаш разкритие също нищо не значи, кой знае може да преносиш някой др ден. А и как така ще ти кажат какво раждане се очаквало. Докато не почне нищо не се знае. Но е важно да събереш сили да си спокойна. Страхът само влошава нещата. Пожелавам те леко, безпроблемно и нормално раждане. Защото ако почнеш нормално и после ти направят секцио по спешност е най-кофтия вариант, хем си се мъчил с нормалното, хем и после от секциото се възтановяваш. Успех, кураж и да си гушкаш скоро малкото бебешонче.  Praynig Peace Hug

# 71
  • Мнения: 5 647
Не се притеснявай. Този път може да е много по-лесно. Няма еднакви раждания, плюс това сега може да поискаш и упойка. Спойно, не се натоварвяй излишно!   bouquet

# 72
  • Мнения: 394
Това,което искам да ти кажа е-искай упойка.Аз преживях същият ужас като теб при първото ти раждамне.Няма да го забравя никога.Толкова ужасно беше.Раждах преди 2 години в Св,София,без угооворка,без обезболяване.Виках и се молех за упойка и никой не ме чу.18 часа раждане-бебе 4.750-направо беше някакъв кошмар.Та-ВИКАЙ,КРЕЩИ,ПСУВАЙ АКО ТРЯБВА да ти поставят епидуралка.В Св. София аз поне попаднах на ужасни лекари,правеха се на ударени,никой не ме чуваше.Толкова съм се наплашила и аз за второ,че няма накъде вече.Решила съм живи и здрави за второ бебе,да е с уговорка и с упойка при всички случаи.Успех ти желая,много леко да мине всичко и най-вече не се прави на героиня,а си изисквай своето.Те нямат право да отказват.Успех миличка.      bouquet

# 73
  • Мнения: 1 753
Ами какво да ти кажа.... Напълно те разбирам. Не знам какво е било твоето раждане, но моето първо раждане също беше кошмарно - поне според моите си критерии. Аз също имам много нисък праг на болката и на 8 декември 2004 година имах 7 часа неистови, нечовешки болки, бяха ми изтекли водите, бебето не можеше да излезе, натискаха ми корема и т.н. Имах жестока следродилна депресия и се минаха едно 4-5 месеца докато се възстановя психически.

И пак забременях...

Второто раждане ми беше песен. За 40 минути всичко свърши. Вярно е, че беше много скоро след първото раждане и това сигурно помогна.

Сестра ми роди преди 10 дена. 14 години след пръвото раждане. Тя си плати на лекар, уговори си упойка, лекарката при която беше й сложи упойка, през цялото време й прави масаж на шийката и на перинеума за получаване на пълно разкритие и за избягване на разкъсвания. С 3 напъна се роди 4 килограмово бебе, само с 1 шев. Систъра не усети нито грам болка и всичко мина като по вода. Направо й завидях  Laughing Препоръчвам и на теб да си УГОВОРИШ лекар и да ти сложат упойка. Сигурна съм, че всичко ще мине перфектно, но наистина няма смисъл да те боли като може и да не те боли  Wink

Успех!

# 74
  • Мнения: 1 277
Буболина, не се тревожи Hug! Не е казано, че и този път ще е толкова ужасно. Независимо дали секцио или нормално, пожелавам ти най-лесното и безболезнено раждане!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт