Лапароскопска операция на жлъчка

  • 4 389
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Предстои ми операция на жлъчка, която трябва да направя до месец, жлъчния мехур е извън функция и не мога да отлагам повече, затова моля да ми препоръчате добър хирург и болница в Пловдив! Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 2
Здравейте моля ви помогнете ни в избора на добър специалист за премахване на жлъчката

# 2
  • Мнения: 2
Нещо можете ли да ми кажите за каспел Пловдив за добър хирург

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте,
Така или иначе никой не ми отговори на въороса от 26.01,а се налагаше спешно да се оперирам. Доверих се на др. Александър Атанасов от МБАЛ Централ Хоспитал в Пловдив. Всичко мина успешно, доволна съм.

# 4
  • Мнения: 76
Здравейте,
Така или иначе никой не ми отговори на въороса от 26.01,а се налагаше спешно да се оперирам. Доверих се на др. Александър Атанасов от МБАЛ Централ Хоспитал в Пловдив. Всичко мина успешно, доволна съм.
Здравейте, на мен ми предстои такава операция в Троян, може ли да споделите как мина, болки, сямата процедура. Много се страхувам.

# 5
  • Мнения: 4
Здравейте,
Първо да Ви кажа да не се страхувате. И мен ме беше страх, нормално е, но ще мине. Приеха ме предния ден, направиха консултация с интернист, кардиолог, ехограф, рентген на бял дроб и кръв за изследване. След полунощ забраниха да пия вода. На другата сутрин ме заведоха в операционната, още като ми сложиха системата и усетих, че губя съзнание и до там. Когато се събудих имах болки в корема, защото надуват с газ и болят мускулите, а и отвътре, където е черния дроб, все пак е рязано и работено там, но дават болкоуспокояващи и се понася. Още вечерта след операцията станах до тоалетна, малко трудно, но все пак. На другия ден три пъти ставах, а на следващия вече си ходех, макар и по бавно. Операцията беше в ден втирник, петък ме изписаха. Първата седмица имах болки при ставане, лягане, когато се напряга коремната мускулатура, съответно и вътрешни, но се чувствах сравнително добре, вършех си работата из къщи, на втората и третата седмица останаха само вътрешните болки, но те са слаби, тъпи болки и само на моменти, а на четвъртата седмица вече бях абсолютно добре. Имах на моменти киселини, но само първите три седмици, после всичко изчезна. Пазех диета, сега още, без мазнини и месо, само пилешко понякога, и въпроса е да се яде пет пъти примерно на ден по малко. Драстичната диета на супички и без кафе и шоколад беше първите две седмици. Вече минаха два месеца, все едно не е било, нито съм имала болки, нито нищо, съвсем съм си добре,ходя си на работа, просто не прекалявам с храната, не ям мазно,не ям месо и пикантни храни, макар че аз мазно и пикантно и преди не съм яла.Така че се успокойте, всичко минава, горе главата, живее се и без жлъчка и то съвсем нормално. По нищо не усещам, че я няма. Стискам палци и успех. Вие кога ще влизате за операция?

# 6
  • Мнения: 76
Здравейте,
Първо да Ви кажа да не се страхувате. И мен ме беше страх, нормално е, но ще мине. Приеха ме предния ден, направиха консултация с интернист, кардиолог, ехограф, рентген на бял дроб и кръв за изследване. След полунощ забраниха да пия вода. На другата сутрин ме заведоха в операционната, още като ми сложиха системата и усетих, че губя съзнание и до там. Когато се събудих имах болки в корема, защото надуват с газ и болят мускулите, а и отвътре, където е черния дроб, все пак е рязано и работено там, но дават болкоуспокояващи и се понася. Още вечерта след операцията станах до тоалетна, малко трудно, но все пак. На другия ден три пъти ставах, а на следващия вече си ходех, макар и по бавно. Операцията беше в ден втирник, петък ме изписаха. Първата седмица имах болки при ставане, лягане, когато се напряга коремната мускулатура, съответно и вътрешни, но се чувствах сравнително добре, вършех си работата из къщи, на втората и третата седмица останаха само вътрешните болки, но те са слаби, тъпи болки и само на моменти, а на четвъртата седмица вече бях абсолютно добре. Имах на моменти киселини, но само първите три седмици, после всичко изчезна. Пазех диета, сега още, без мазнини и месо, само пилешко понякога, и въпроса е да се яде пет пъти примерно на ден по малко. Драстичната диета на супички и без кафе и шоколад беше първите две седмици. Вече минаха два месеца, все едно не е било, нито съм имала болки, нито нищо, съвсем съм си добре,ходя си на работа, просто не прекалявам с храната, не ям мазно,не ям месо и пикантни храни, макар че аз мазно и пикантно и преди не съм яла.Така че се успокойте, всичко минава, горе главата, живее се и без жлъчка и то съвсем нормално. По нищо не усещам, че я няма. Стискам палци и успех. Вие кога ще влизате за операция?

Здравейте, много благодаря за подробните отговори. Аз от страх почти не спя, не живея нормално и спазвам диета, за да не стане някоя криза преди операцията. Преди 2 седмици минах на ЕРХП, имах запушване на жлъчните канали и от там механична жълтеница. Отпушиха ми ги през устата под пълна упойка. Исках да се оперирам първите дни на май, но са много почивни дни а и ми предстои да ми дойде цикъла и мисля да по изчакам до средата на месеца, за да съм спокойна, че няма да ми е дошло и да се отмени самата операция  Силно се надявам до тогава да не тръгнат камъните пак да запушат каналите. А за самата операция си тръпна от страх няма да крия, от самата процедура, от билките и от това как ще се грижа за детето ми след нея.

# 7
  • Мнения: 24
Бихте ли ми казали колко струва тази лапароскопска операция?

# 8
  • Мнения: 4
На мен ми излезе 550 лв. с всичко.

# 9
  • Мнения: 765
Едно успокоение, че нещата не са толкова страшни, благодаря Ви за разказа. Бихте ли сопделили, какви точно бяха машите порбелми. Аз сега се връщам от преглед, доктора ме шокира с новината че има камъни в жлъчката около четири, пет по около 18мм. и трябва да се оперира лапароскопски жлъчката. Досега не съм имала никога пробелми, от един месец имах около осем кризи, само нощем бола в стомаха силна и продължителна около час, два. Затова отидох на преглед. В пълен шок съм и не знам, дали да предприема стъпка операция.

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте, оперирах се от жлъчка преди три месеца при доктор Спас Иванов в МБАЛ Вита. Болката след операцията беше поносима и определено си струва заради честите кризи, които правех! Белезите почти не се виждат, като малки точици са 😊

# 11
  • Мнения: 1 919
Здравейте, след операцията налага ли се да с пият някакви лекарства - АБ, противовъзпалителни, ИПП?

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте, след операцията налага ли се да с пият някакви лекарства - АБ, противовъзпалителни, ИПП?

Пият се, да. Дълго време след операцията се пият също ензими за храносмилане като Креон, и е хубаво да се спазва диета - без пържено, сладко, мазно, алкохол, кафе.. защото дори да нямате жлъчка, имате жлъчни канали, които могат да се запушат пак, да не говорим панкреаса как се натоварва да смила храната..

# 13
  • Мнения: 2
Здравейте,

На 27.11.2023 ми направиха лапароскопска операция за премахване на жлъчка, като цяло се чувствам добре, но имам подутина на мястото на разреза където е била жлъчката( усеща се само при допир с пръст) дали е нормално? Някой друг опериран забелязал ли е подобно нещо?
Благодаря.

# 14
  • Мнения: 73
Здравейте,

На 27.11.2023 ми направиха лапароскопска операция за премахване на жлъчка, като цяло се чувствам добре, но имам подутина на мястото на разреза където е била жлъчката( усеща се само при допир с пръст) дали е нормално? Някой друг опериран забелязал ли е подобно нещо?
Благодаря.
Може ли да споделите къде е направена операцията и колко ви излезе?

Общи условия

Активация на акаунт