Отговори
# 240
Здравейте момичета,

Завърнахме се от морето живи и здрави. Пороите не успяха да ни удавят, даже добре, че малко се разхлади времето, че първите два дни Дими беше непрекъснато потна и не можеше да спи. Изкарахме си супер. Дими се влюби и в пясъка, и в морето,  явно на мен ще прилича, а не на татко си, който изобщо не обича море. Починах си, помързелувах си (е доколкото детето ми позволи), само че много бързо свърши Sad.

Облаче, тук е  мястото да ти благодаря за инфото за Eucerin за деца. Момичета, препоръчвам го горещо това UV мазило. Върши страхотна работа, размазва се супер лесно и бързо. Даже и аз се мазах с него и за първи път не изгорях изобщо Sunglasses.

А Дринка ме подсеща да споделя и нещо друго. Момичета, освен паданията, вече трябва да внимаваме и за друго. Дими на морето успя да глътне едно зъбче от връзка за GSM. По идея на една ноемврийска мама, реших да й вържа бибата с връзка за GSM, защото обикновените бебешки закопчалки се  задържат на блузката й не повече от 1 минута. Само че, използвах не само дебелата част, а цялата връзка, за да откачвам лесно бибата. Майка ми ме предупреди хиляда пъти, че детето може да счупи някоя пластмасова част от механизма за закачване (т.е. двете пластмасови зъбчета, които влизат едно в друго, а като се стиснат се откачат… дано ме разбирате, че не знам как да го обясня по-добре). Ама аз съм дебела глава и не слушам  Twisted Evil. И както си лежа на плажа, гледам Дими успяла самичка със зъби да си откачи бибата от механизма и като я взех, за да я закача отново видях, че наистина е отхапала едното пластмасово зъбче. Направо откачих от притеснение да не й се забие някъде в червата. Слава Богу, на следващия ден успя да го изака. Не мога да ви опиша колко бях щастлива от находката в памперса – злато да бях намерила нямаше да се зарадвам толкова Joy. Сега ми е смешно, ама преди няколко дни ми се ревеше. Така че имайте предвид, че вече зъбките са им доста остри и лесно могат да отхапят нещо опасно. Ох, дано на никой повече не се случва  Praynig.

Калинке, добре дошла. За обривите и аз като Бини предполагам, че може да е бълха. Аз на няколко пъти се връщам от разходка в парка яко нахапана от бълхи #Crazy, а уж преди месец имаше табели навсякъде, че било пръскано срещу гризачи и насекоми. А на морето дори намерих една от външната страна на памперса на Дими #2gunfire #2gunfire. Добре, че не беше успяла да я изпохапе. Уф, само като си помисля и започва да ме сърби навсякъде. И аз като теб привличам  като магнит всички гадинки  Sick, добре че нямам фобия и не съм гнуслива, че иначе щях да откача.

Кармен, моите съболезнования за вашия близък. Нека почива в мир.

Кламерче, изпращам ти много прегръдки и се радвам, че звучиш по-бодро. А за татко ти се моля да се прибере по-скоро жив и здрав  Praynig и да си гушне сладките внучки.

И на последно място, но не по важност:
Иркааааа, честитоооооо.
Много, много, много се радвам. Пожелавам ти лека и безоблачна бременност  bouquet. И аз се включвам към отбора на благородно завиждащите. На мен много ми се иска и определено ми стиска, обаче трябва поне за малко да се върна на работа  Cry, че иначе шефът ще се побърка. Бях се договорила за 8 месеца отпуск по майчинство, после удължих с още три  Laughing и ако сега му сервирам подобна новина, не ми се  мисли как ще реагира  newsm78.

Калинке, за обезопасяване аз съм метнала върху обиколниците едни олекотени завивки, че засега Дими успява да седне и да коленичи самичка и явно скоро ще се изправи, а вече си дрънна кратунката на няколко пъти. На морето свикна да спи в кошарата за игра, която е отвсякъде мека и като се прибрахме веднага си  удари главата в решетките на дървената кошара, че отпред не бях сложила обиколник. Е, вече сложих. Mr. Green

Хайде, лека нощ от мен, че много дълго стана. Hug

# 241
  • Мнения: 1 046
Здравейте мами, май наистина ни трябва една добра новина както е казала Юлка.
Ирка честито- лека , безпроблемна и с красив резултат бременност   bouquet.
Коко вече е окей -момичета незнам дали сте чували за хидрасек -заместител е на ентерола ,но доста по-добър клас лекарства, не е лошо да си вземете и една банка глюкоза -сладка е и си я харесват.Поне със сигурност ще изпият нещо хранително.От днес пак го пускам на кухня и се надявам да нямаме повече проблеми,
А за вируса -да такова е цяла Варна е пламнала и инфекциозните са пълни с хлапета, незнам откъде сме го лепнали ,-но то не пита.
Вече искам да е 5 следобяд и да сме на летището-подготвила съм няколко памперса за големи, че на дядото със сигурност ще му трябват, леле не го е виждал от февруари.
Айде чао че днес имам много работа да свърша.

# 242
  • Мнения: 1 187
Надинка браво на малкия юнак, че така бързо е преборил вируса. Дано повече да не се разболява и да се радвате пълноценно на лятото. Наистина в момента има епидемия във Варна и трябва много да пазите малките и да се ограничават контактите с други деца. Ето аз не пусках Вики на ясла около 2 седмици и в понеделник я пуснах. Сега си бия главата в стената - защо го направих. Върна се с температура, а по-късно докторката установи - херп ангина. Това се мехури по цялото гърло като пришки. Поредния вирус който няма да я прескочи. Мъките за нас започват отначало  #Cussing out Един единствен ден на ясла. Разсипах го това дете. Вече окончателно я спирам от този развъдник на болести и ще си ги гледам и двете у дома. Няма начин просто пак да повтора грешката си.  Confused Имам чувството че не сме пропуснали нито една болест от както е станала "ученичка".  Cry Тя е много злояда и предполагам че вече и организма и е заслабнал. Не мога да я накарам да яде и това е. Какви ли не техники и начини не опитах. Дори по съвет на Облачето режим плодове, сандвичи, зеленчуци във различни красиви форми, но тя го приема като игра и пак не иска да ги куса дори. Кара я само на кисело мляко, сокчета, отвреме на време супа, краставици и мини кекстче 7 дейс и разбира се жилирани бонбони. Това е целият и богат асортимент.  ooooh! В чудо се виждам с това ядене. А до годинката си беше добре закръглено пухче, което лапаше всичко с голям апетит. Е сега не мога да я накарам. И какви ли не подсилващи апетита неща не сме опитвали, но не сме открили това което да й помага. Ако ви идва някаква хитрост за увеличаване на апетита пишете, че вече се чувствам безсилна.  Tired
Направо не искам да пиша да си кажа честно, защото все искам с нещо хубаво да се похваля, а то все ей такива неща ни идват на главата. Затова известно време само си ви четох. Ето на... пак идвам само за да внеса тъжен тон във веселата темичка. Дано да има повече хубави новини като тази на Ирка.  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 08:33 от klamerche

# 243
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте, момичета.
Надинка, браво на Коко, че бързо се оправи. И по-бързо да мине времето до 5. Hug Peace
Кламерче, сори за Вики. Аз Наско го спрях още април. Реших, че е по-добре да гледам две вкъщи, но здрави. Дано бързо ви мине. Що не пиете нещо за имунитета? А за злоядите деца newsm78, незнам.... Наско го оставих 2 дни гладен, реших, че сам ще поиска да яде, но не; два дни- само вода. Той не пие сокове, нито яде бонбони. Ядем само със заплахи-с торбалан и баба Яга. Знам, че не е хубаво да се плашат децата, но....само така яде. След последната донесена болест от яслата, му давах 10 дни * 15 мл. Мултисаностол и може би малко се улесниха нещата, но за кратко. Всички ми казват, че е много слаб, на 2 г- беше 11 кг. Thinking

# 244
  • Мнения: 346
Ирка честито!!
Кламерче аз баткото го спрях от детската градина малко след като разбрах че съм бременна, точно поради тази причина болестите......доста трудно е в къщи с бебе и батко, но пък си заслужава.
Ние също сме в отбора на падналите и от една седмица в отбора на зъбатковците:)
По повод на вируса аз го изкарах ......мислех че ще умра много гадно....разстройство висока температура болки в ставите и за капак едно ревящо бебе което повтаря мама...мама, а аз не мога да помръдна, добре че децата не го прихванаха.
Пчеличка това с поглъщането на разни предмети е неприятно и аз чаках миналата седмица едно парче скоч което глътна за секунди.
Като гледам всички ходили на море са изкарали добре, та май ще се замисля дали да не заведа малката през септември.
Това е от мен
Лек ден

# 245
  • Мнения: 651
Ирка,честито, мила.Много се радвам за теб и ти пожелавам лека и безпроблемна бременност! newsm51 preggo
Верич,радвам се,че най-сетне писа.Добре сте се завърнали от моренцето-страхотни снимки,ами той Крумчо все във водата-браво на вас. Hug
Злато,завидях ти (благородно разбира се) за ходенето в Пловдив.Аз никога не съм ходила в Пловдив,а много ми се иска да отида.Много хубави снимки,а Бачковския манастир наблизо ли е до Пловдив (сори за въпроса ако ви се стори глупав,но нямам представа Embarassed)?
Попи,бързо оздравяване на Сашко пожелаваме с Вики Hug
Калинка,за праха не ми се говори направо-всеки ден чистя-прахосмукачка,пах и после мия пода със стирка из целия апартамент и все едно не съм чистила #Cussing out,преди не беше толкова прашно,но сега сторят срещу нас и е кошмар просто.За обезопасяване-аз нямам идея с какво да и обезопася кошарата и мисля да и сменя дървената с тази сгъваемата,която имам,защото там няма къде да се удари.
Наде,радвам се,че Коко е по-добре.Хайде приятна среща с татенцето ти.
Кламерче,то на теб ако не се обадя на кого друг HugЩе продължавам да стискам палци за баща ти да се прибере жив и здрав.Дано Вики се оправи бързо и незнам какво да те посъветвам за апетита.
Пчеличка,добре си дошла от моренцето.Радвам се,че сте изкарали добре,ами снимки нямали?
Относно стажа ми-принципно аз исках да изкарам стаж в някоя банка,където наистина ще ме запознаят с практическата част на нещата и бях много амбицирана,накупих си официални дрехи (защото по принцип не се обличам така),нова прическа и нов цвят на косата,осигурих гледането на Вики,като ангажирах майка ми,мъжа ми и баба ми.Предложиха ми от няколко банки и аз избирах уж където наистина ще има обучение и накрая като отидох ми казаха,че немогат да ми предложат нищо друго освен да им подреждам документите,нямали право да ми показват програмата с която работят,дори подписвах декларация за тайна (чудя се какава тайна да пазя като не съм видяла нищо от това,което правят).И сега съм хем разочарована,че явно стажанти се набират за черната работа,която е досадна на повечето,хем щастлива,че съм си в къщи с Вики.
Днес ставаме на 9 месеца та по този повод да ви почерпим виртуално за здраве,маааааааааале колко бързо минава времето ooooh!
Заповядайте Misc Baby Bottle  party023 beer3 Popcorn cook cook
Честито и на останалите минирожденици,които съм пропуснала от предните дни и на днешните Дари,Сашко и Денис newsm59
Дринка не се обвинявай за падането,все някога щеше да се случи.И аз си мислех,че на мен няма да ми се случи,но стана.
Виктория от няколко дни е много крива,явно заради зъбките-много са и подути венците и отгоре и отдолу.Спрях ме и кухнята,защото не я кусва дори,а напоследък и пюренцата нещо не иска.
Да ви се оплача-вчера ходих да си подавам документи в КАТ за книжка и много ме ядосаха,защото ме върнаха заради снимката,понеже според тях била по-стара от 6 мес. и питам как го разбраха,нямат обяснение.А аз с Вики по тролеите в тая жега и накрая за такава глупост да ме върнат.Снимах се и да видим този път какво ще измислят,да имат късмет да ме върнат пък ще ги видгна във въздуха #2gunfire #2gunfire
Целувки от нас и хубав ден на всички!

# 246
  • Мнения: 2 433
Да ви се оплача набързо мужду две пишкания! ooooh!
Значи отидохме днес на консултация ,че от много време не сме ходили. Резултатите ни се чудесни 9,500кг и 76см -  направо си е малък мъж вече. Но лекарката реши да му "оправи" мъжкото достойнство и се попрестара.  Twisted EvilТа резултата е че неможем да пишкаме защото много ни боли. Такива неистови ревове и тръшкания...милото, напрово ми се реве с него. И поръча и в петък да сме идели - ще идем ама на върба в петък! Не знам как ще е нощес. Ще чалдисаме махлата и главно себе си!!!!Щото до до довечера няма да зарастне!Сега ходя през 10-тина мин на чешмата и пускам водичка отгоре му, щото той пусне малко, то заболи и после стиска и реве.
Сега задряма малко - дано поне поспи Praynig

# 247
  • Мнения: 5 322
Привет момичета!
Страхотни снимки на бебоци   love001!
Честито на малките рожденици Вики, Дария, Александър и Денис  nbirthday newsm51!
Дринка, не се притеснявай  Hug! Целувки на малкия летец!
Пчеличка, нашата връзка за биба е на ТСМ, аз едвам я откопчавам, а и има екстри - патето дрънка http://foto.mail.ru/mail/s_p_p/20/i-101.jpg.
Джулка, досега май не писах по темата, но такава дива работа не бях виждала Sick. Навремето Светослав изобщо не го пипапаха, при вземане на вана -  леко издърпвахме кожичка, докато някой го завяваше с играчки. Дано му мине на мъника много бързо  Hug!
Имаше питане за ананас - давам го, в смесени плодови пюренца и сокчета.
Кламерче, бързо оздравяне на каката   bouquet!
Надина, весело посрещане на дядото Grinning!
Калинка, честито ви изправяне  1crib! (мързели сме ние  Embarassed)
Гале, тези в КАТ са за  #2gunfire!

А аз отивам на масаж  Heart Eyes!

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 10:06 от valeria1

# 248
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Но лекарката реши да му "оправи" мъжкото достойнство и се попрестара.  Twisted EvilТа резултата е че неможем да пишкаме защото много ни боли. Такива неистови ревове и тръшкания...милото, напрово ми се реве с него.

Джулка, мажи му пацата с  дефламол и слагай студени компреси с реванол. Племеника ми беше така , та по тоз начин сестра ми бързо го оправи , тоест така и бяха казали хирурзите от  Пирогов. 
Няма страшно , успех  Hug то и наш Краско май ще е така , но това да е проблема .... само живи и здрави , нали са мъже  Wink До утре мисля , че ще поотмине болката .  Praynig

# 249
  • Мнения: 2 270
здравейте момичета

ИРКА ЧЕСТИТО-голяма радост е това
ДЖУЛКА много ви съчувствам на теб и на Яни.Знам какво е
Дано бързо да му мине

Кламерче  аз имах същия проблем с големия ми син .Не искаше нищо да яде,освен баници/закуски/и сладки работи/и то пак в малки количества/.И това продължи докато стана на 14г.Чудила съм се от какво живее/спортуваше всеки ден/Първите една две години ,прилагах какви ли не тактики/нищо не помогна за дълго/Накрая го оставих на принципа каквото и когато иска.Лошо е ако я насилваш,защото съвсем може да загуби апетит.Попитай я каква и е любимата храна и и давай от нея.Може да я накараш тя сама да  сготви,ще видиш как ще яде после/това винаги помагаше/помоли я да направи най красивия сандвич и после да го изяде,защото стомахчето и ще плаче за него ако сандвича не попадне в него.На другото ядене и кажи,че сандвича си иска компания и тя трябва да хапне нещо,защото на сандвича му е скучно и тн.Импровизирай,тя е малка и още лесно се лъже
Дринка сега се почва с падането и удрянето.Аз вече се правя че не виждам когато падне и той бързичко става и не реве.Гледам добре сте си изкарали на Арапя/като изключим мишока/.Ние отлитаме на 29ти.От къде си си взела тази раница/и колко струва/удобна ли е ?Че нашия татко е решил да бяга всяка сутрин по плажа/с Тони/ running
valeria-как мина масажа Joy moresmile
Галка не се ядосвай за стажа-всяко зло за добро.А за снимката от КАТ и аз го преживях когато си вземах книжката.Тогава ми идеше да ги гръмна,защото бях чакала 2 часа на опашка #2gunfire #2gunfire

Nadina  радвам се ,че  Коко  оздравял бързо.Я кажи как си му давала глюкозата и кога?
калинка не е нужно да обезопасяваш леглото.Марти бързичко ще се научи да стои стабилно и все по рядко ще си удря/ако изобщо го прави/зъбките. Crazy

Аз вече все по рядко намирам време да пиша,но Тони е станал много бесен и не ми позволява да седна на компютъра/използвам малкото време докато спи,защото ако не съм до него когато спи и се събужда/Вече изобщо не признава проходилка.Ходи като го държа за ръчичка/по скоро бяга/Много обича да си играе с коли .По цял ден си ги бута и бръмчи/бръъъм-бръъъм/много е смешен.Много обича да го вкарам в колата и да върти волана и да си бръмчи.бута всички ръчки и се кефи .Може с часове да прекара там.Като отидем на морето няма да имаме проблеми вечер -докато обиколи всички коли/10 семейства сме/и времето за спане ще дойде newsm10 smile3534 newsm01

# 250
  • Мнения: 285
Леле, Ирка, толкова съм ти се зарадвала!!! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност, и зимата да ти донесе едно здраво и прекрасно бебче!!!

# 251
  • Мнения: 268
Ирка,честитоооо!!!Пожелавам ти лека бременност и много емоций с мъниците !

Е това е то,една хубава новина и пак ни събра всички за нула време WinkМомичета ,Жорето вече пълзи и няма миг спокойствие  CrazyЗа отрицателно време стига до бюрота и ...после ви е бедна фантазията какво се случва.Разпилени дискове,нагризани кабели,разровени документи...ужас Simple SmileА това му е любимото място и трудно се отказва от него.Сега съм му дала една стара клавиатура,та да мога да драсна и аз някой ред.
Иначе ние ходихме вчера до българското посолство,да уреждаме разни пълномщни.За да мога аз да пътувам сама с Жорко ми трябва разрешение от баща му ThinkingСтрува ми се малко странна тази процедура,но законът бил такъв.После поне си направихме страхотна разходка в Хайд парк.А нашето посолство не е на случайно място Wink-на центъра на Лондон,точно до парка.
Друго ново при нас е че напослдък Жорко отказва да се храни така,както се е хранил преди.Намалил е яденето и даже започна да отказва попарата в 10 часа newsm78 Не знам нов режим ли си прави,не му ли харесва вече,но факта си е факт!За това спрях и да го насилвам-като не иска,не иска.После поне на обяд наваксва и всичко си изяжда.

Дринка,не се обвинявай че Пепино е паднал.Сигурна съм че това няма да му е първото,нито последното падане. HugЩе се научат поне как да се пазят,а ние покраи тях само ще изтръпваме при всеки удар или падане.
Джулка,това много жестоко звучи ConfusedМилият Яни HugТук такива "процедури" не правят .Ние го почистваме внимателно ,докато го къпем и толкова.
Вал,вземи ме и мен на масаж Wink
Кламерче,мила ще се молим всички за баща ти и за моряците в открито море PraynigДано да се приберат живи и здрави всички.
Да нагушкаш Вики сладураната и дано бъзо да оздравее Praynig HugЕй,тези вируси и грипове никои не подминаха #Cussing out
Гале,Бачковският манастир е много наблизо до Пловдив.Хайде организирай едно посещение до Филибето и сама ще се убедиш колко е красив този град.

# 252
  • Мнения: 2 494
ИРКА, ЧЕСТИТО!!!!!!!!Много лека и безпроблемна бременност ти желая!!! Много, много се радвам за теб и бате Пепи!!!!! Пожелавам ви прекрасно бебче бонбонче!Включвай се, когато можеш! За кога е термина, ако не е тайна?!!!  Hug

Дринка, мила, и аз все си мисля, че Йони няма да падне, ама кога ли ще ми се стовари и това на главата!!!  ooooh! Няма страшно, истината е че така растат децата, а дето вика Облачка-като тръгнат да ходят тогава има да падаааат! Няма как! Виновни няма! Господ да ги пази!!! Hug

Последните нощи пак са безсънни за нас  ooooh!, а вчера сутринта в 5 часа напипах и четвъртото зъбче!! Но и следващите два отстрани горе май са тръгнали и явно много я мъчат, милата ми принцеса, много ми е мъчно за нея! Казаха ми за някакво хомеопатично, но сега ще питам сестра ми какво е точно да и давам, че много се измъчи, а тепърва предстоят мъките. И като разбера ще ви кажа какво е!  Hug

Кламерче, мила, съжалявам, че вики пак е болничка! Дано не е сериозно и бързо да се оправи, наистина се разсипа това дете!Прегръщам ви!!!
Джулис, съжалявам за малкия, дано и при вас не е сериозно и бързо да му мине!!! Hug
Целувки от нас!!!

# 253
  • София
  • Мнения: 1 254
Здравейте и от нас, най-накрая!
Бяхме се позагубили малко...
Първо искам да честитя на Ира за прекрасната новина! Пожелавам ти лека и безаварийна бременност! Кога ти е термина?

Второ, сега ще ви турна един дълъг постинг тука, да ви се завие свят! Ама така е, като не съм писала от сума ти време...

Та значи да започна с това колко е пораснал бате ви Ивчо...
Ей го на!

Вече има 5 зъба, като последния е от днеска Simple Smile
Станал е 12,200 кг и вече втори месец си стои 73 см...
Последните два месеца наддава само по половин кило и аз съм много щастлива Simple Smile
Със захранването сме я докарали до под кривата круша, яде каша няколко вида и плодови пюрета пак само няколко вида или по-точно ябълка и банан. Караме я бавно и полека и за сега проблеми не сме имали...
Имаме си нова количка защото прочутата TCM-ска количка се счупи... Не знам дали от килограмите на Ивката или от нещо друго, ама е факт, че се счупи и стана неуправляема...
И за последен път се уверявам, че евтиното излиза скъпо...
А ето ни я и новата количка!
Ходихме за три дни на село, в Троянския балкан! Там съм отраснала всяко лято и много ми е скъп този край... На връщане минахме през Пловдив, ама бяхме за много малко и не се обадих на никой. От там купихме и количката.
Минахме през Беклемето. Там има един паметник дето му викахме като малки "чорапогащника". Та като се качиш на него и като се обърнеш на едната страна виждаш северна България, а като се обърнеш на другата - Южна... Много красиво беше и случихме на ясно време, въпреки че ако беше още по ясно сме щели да видим чак Дунава...
Снимки ви ето

Някой от вас може би си спомнят, че бях решила да кандидатствам тази година и да ставам студентка (пак)! Та изпита ми по математика беше събота. Мисля че мина добре. От 4 задачи, 3 реших и последната я започнах. Въпроса е дали са верни Simple Smile Резултатите ще излезнат на 25.07.06. Аз съм доволна от себе си... Само дето за пръв път се отделих от Ивчо за толкова време и много се притеснявах... Бях оставила изцедена кърма.. Е, оказа се, че напразно съм се притеснявала и всичко е било наред.

И като за последно, днес Джъмперчето беше тук при нас с двете госпожици. Цял ден бяхме в парка и такава хубава разходка му дръпнахме, че сега съм скапана просто. То стана като мини-среща октомврийска, защото се присъединиха и Мириндата и Бини.. Веселба!
А ето ви и снимки, да видите Ивката как налиташе на Тони! Аз се надявах да си избере беззъбата Теди, за да не се хапят като се целуват, ама то се няма да се месим в на съдбата работите...  Mr. Green

Та това е за сега от мен! Мисля да се включвам по-активно вече!
Хайде много целувки от нас!

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 19:49 от ma_nda_rinka

# 254
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте всички,
Джулка тази докторка е за  #2gunfire.Дано да се оправи бързо бебчо и сега трябва да го чистиш всяка вечер за да не зарастне и да не се стига до втора интервенция.Аз знам ,че там се не пипа,но станалото станало.
Вал благородно ти завиждам за масажа.Аз не съм ходила нито на масаж,нито на сауна, нито на солариум откакто забременнях.Само това е минуса на кърменето,но нали все пак е временно.
Лека нощ на всички и целувки на бебчовците.

Общи условия

Активация на акаунт