Avon......

  • 3 435
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 546
аз съм представител на орифлейм, не на  ейвън, но ми се струва невероятно това да е политика на фирмата. по-скоро е самоинициатива на представителите.  Thinking
mania, що да не е ужас? на теб би ли ти било приятно всеки на който му скимне да ти звъни на вратата да ти продава, рекламира, иска или убеждава в нещо? на мен лично - не  Naughty

# 31
  • Мнения: 260
 
В Бургас преди две-три седмици две дами раздаваха каталозите на Ейвън до паметника на Альоша срещу съда, в градинката. До там ли са се докарали?
Що ве, зарибяват си клиенти, нормално, не е като да звънят по вратите...щом имат време. Аз например нямам.

# 32
  • Мнения: 2 885
Не е нормално за мен това, ама айде.
Едно е да раздаваш рекламна листовка на улицата,
друго е каталог на не кой да е........Явно имам особено мнение!

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 193
И на мен ми се е случвало,да идва у дома представител на "това ейвън" и немога да разбера какво толкова се чудят някой тук в тая тема......има такива представители ,къде ходят по частни домове,кафета,магазини и т.н.защото са гладни и търсят някой да поръча на "всяка цена".Е,за мен не е ужас това-просто ги разкарвам само с жест...Всеки сам решава все пак..каквото можеш да си позволиш...

# 34
  • Мнения: 15
Аз съм от Плевен и една координаторка заедно със представителка дойдоха във входа ни,раздаваха каталози , а аз и една приятелка бяхме пред входа със децата и започнаха да ни правят анкета и да ни насърчават да станем представители на фирмата.Така, че вярвам на момичето.Разбира се , че не е приятно.

# 35
  • Мнения: 1 028
Е тоо голямо чудо станало вече като че ли клечки под ноктите са ти пъхали,затваряш вратата и край,кво толкоз има,ма ти пък си ги изслушала...от интерес ли,от обща култура ли?
Цитат
къде ходят по частни домове,кафета,магазини и т.н.защото са гладни и търсят някой да поръча на "всяка цена".Е,за мен не е ужас това-просто ги разкарвам само с жест...
Уууу ти,пък като лешояди ги изкара.
Цитат
дойдоха във входа ни,раздаваха каталози , а аз и една приятелка бяхме пред входа със децата и започнаха да ни правят анкета и да ни насърчават да станем представители на фирмата.Така, че вярвам на момичето.Разбира се , че не е приятно.
Ми като не ти е приятно,казваш им "не искам да ви слушам" и толкоз,да не са ви били я...ма и вие много преувеличвате.За вас може да е досада,но за друг,който реши,че може да си изкара някой лев отгоре,може да е късмет.Много тесногръдо мислите,при все,че нито пари са ви взели,нито насила някой ви задържа,нищо особенно не е станало,ако пък е станало сигнализирай полицията.Не ме разбирайте погрешно,не подкрепям тази практика.

# 36
  • Мнения: 2 241
Самоинициатива си е на координаторките, явно, има такива досади - не можеш да се отървеш. Аз така преди години, за да се отърва от една, която ме беше хванала в Халите и не ме пускаше, се навих да стана представител. Реших, че ще ми е интересно.
 Close
Но издържах няколко месеца само, защото тя направо упражняваше тормоз - звънеше ми по сто пъти и в 11 ч. вечерта, да речем (не че съм си легнала по това време, но все като звънне телефона си мисля лоши работи), да ми се кара няма ли да пускам поръчка и все ми викаше "малко е, малко е" Twisted Evil Накрая й теглих една майна и кариерата ми на представител приключи.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 901
Абе, не знам, ама това ходене и агитиране, ми е някакво леко падане ниско. Е+дно е да ходиш и дириш и агитираш, а съвсем друго е "Знаеш къде сме, ела когато имаш поръчка" - моето поведение е такова и както по-горе написах, от липса на поръчки не се оплаквам. А и да нямам, няма да седна да рева - имам си добра, стабилна и много добре платена работа - това ми е допълнително занимание и интерес, но явно на някои им е животът и затова така захапват и не пускат.

Иначе, в нашия офис имахме представител на Орифлейм и аз си копнеех да имам контакт и с Ейвън, така че ако някой някъде ме беше срещнал и да ми даде координатите си, да дойде да ми донесе поръчката после - супер щеше да е! Виж, вкъщи да ми хлопат - не! Много ми е интересно обаче, никой ли не се е сетил още като си събира клиенти, да предложи някаква отстъпка от каталожните цени - поне 5%, а за по-голяма поръчка - повече, нещо за стимулиране...

# 38
  • Мнения: 687
Аз пък няколко пъти виждам една представителка (може и координатор да е), която си изкарва масичка и стол пред кооперацията, нарежда 20-30 продукта, основно от серията Naturals и спира хората по улицата с каталог в ръка  Rolling Eyes
Друга представителка работи в един плод-зеленчук и там си има рафт с продукти на Ейвън, пак на открито, при температури над 30 градуса  Crazy
Представителката, на която аз поръчвам редовно обикаля един район - магазини, заведения и оставя каталози. Намерила си е доста клиенти така, а и няколко човека станаха представители под нея. По къщите не е тръгнала още, но и това няма да ме изненада  Grinning

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Много ми е интересно обаче, никой ли не се е сетил още като си събира клиенти, да предложи някаква отстъпка от каталожните цени - поне 5%, а за по-голяма поръчка - повече, нещо за стимулиране...
аз, винаги мостри Simple Smile, при по-голяма поръчка продукт по моя преценка или отстъпка. До момента винаги така съм процедирала и смея да се похваля с не лоши поръчки Wink

# 40
  • Мнения: 139
Постоянно някой звъни на вратата ни, но никога не съм изпадала в някакъв "ужас". Вежливо отговарям, че не ме интересува и затварям вратата. Нищо лично! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт