колко платихте за раждането на вашето бебче

  • 5 184
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 880
В Шейново регламентираните 100 лв за избор на лекар и след това почерпки на всички за благодарност за доброто отношение!Бременността също ми проследяваха там срещу 220 лв с фактура на касата за ЖК!Ще съм благодарна цял живот на лекаря и целия екип,защото тези хора посрещат един нов живот и той е изцяло в техни ръце!

# 76
  • Мнения: 240
Аз също имах уговорка с лекарката си.Ходих да ми следи бремеността в частния и кабинет - всеки преглед по 10 лв.В болницата си платих епидуралната упойка - 100 лв. А лекарката не ми беше искала точно определена сума , искаше първо всичко да мине наред и после каквото ние преценим.Много доволни останахме и съм и безкрайно благодарна , платихме и 300 лв , но смятам че заслужаваше и повече.  bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 2 968
500 лв. През бремеността пари за Здравни осигуровки. 4 пъти по 30 лв. За частната консултация. 3 пъти изследване на антитела. Изследване за бактерии в бъбреците, и още някакви изследвания, които не ги поема касата, а и Биохимичния скрининг. Аби доста излиза едно бременеене и едно раждане.

# 78
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм плащала нищо и за двете си раждания и съм много доволна от всички лекари и акушерки!
Същото и при мен Peace

# 79
  • Мнения: 232
Аз нищо не съм плащала,а съм от доволна по доволна.Всичко беше идеално от раждането до изписването и отношението,и хигиената,и професионализма,и вниманието - абе всичко!Да похваля всички от РОДИЛНОТО ОТДЕЛЕНИЕ В ОКРЪЖНА БОЛНИЦА - СОФИЯ,ЦЕЛИЯТ ЕКИП КОЙТО МЕ ИЗРОДИ И НАЙ ВЕЧЕ -Д-Р ЛАЗАЛРОВА,Д-Р ШУМАНОВ,АКУШЕРКАТА ГИНКА ИЛЧЕВА И ВСИЧКИ,КОИТО СЕ ПОГРИЖИХА ЗА МЕН И ДЕТЕНЦЕ.ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ.
 smile3501 smile3501 smile3501 newsm51 smile3525  love001Така,че по темата,аз мисля,че не е задължително  да плащаш,важното е  да имаш късмета да попаднеш на добри специалисти/а такива има/и да ти е писано всичко да е наред.
 smile3521 newsm10 newsm03

# 80
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Първия път нищо не съм плащала, бях в АГ - Варна и не съм си избирала доктор, бях здравно осигурена.
Втория път - Май4ин Дом - Варна , избрах си доктор и екип , имах епидурална упоика. Общо вси4ко излезе по4ти 1000 лв за нормално раждане. Нямам здравни осигуровки и така или ина4е трябваше да плащам независимо къде раждам

# 81
  • Мнения: 200
600 лв. за секцио

# 82
  • София
  • Мнения: 8 287
а ти докъде си живяла досега?!.... ако падаш от Марс, добре дошла в Страната на чудесата, тук всичко е възможо (да не платиш и да те "обслужат качествено", да платиш и да си оставят ръцете).
в болниците се плащало Embarassed, то да не е нещо ново. Телевизите се скъсаха да коментиват
няма слухове, реално е .....
а и колко теми има във форума

Е, аз не падам от Марс, но би ли ми обяснила какво е качественото обслужване, което очакваш, ако си платиш. Да ти кажат, че изглеждаш перфектно по нощница, да ти оправят грима, да ти правят вятър или какво?! То да не е магазин или козметичен салон... И не е виновен този, който яде баницата, а този,  който му я дава.
Не съм плащала, но ме обслужиха качествено, опция, която не си споменала  Peace

Късничко отговрям, но...
"под качествено" разбирам да родиш и да се държат като с човек с теб (тоест няма глезотии, това което е казано като "-" за лекарата ми тук е, че е "груба" или "дръпната", ное бог на секциото и привърженик на нормалното раждане), да е чисто в болницата, относно грима.... ами какво да ти кажа няма как да разбера, какво е да ти го оправят, тъй като почти не ползвам ... Simple Smile пък тези услуги трябваше да се очакват от акушерките на етажа а от 4 които виждах само една ставаше Simple Smile
Горните две опции ги посочих, тъй като братовчетка ми се оказа в таква ситуация (тя не беше от плащащите).
Иначе в моята стая нямаше оплаквания от екипите, само аз бях с уговорка.

Е аз дадох пари, но не защото ми поискаха, а защото имах уговорка с лекаря, (имах всички телефони с напътсвието да звъня и ще дойде, е тя бе в болницата, когато ми потрябва). Може и да са били малко, не знам, но за мен сумата е бе дребна, ако искаш вярвай, но се отказах от подаръка си за рожденния ден, за да отидат парите за лекаря.
НЕ ИСКАМ ДА ПЛАЩАМ, искам да отида в болницата да посоча човека, на който имам доверие и заплатите на лекатите, за да висят от това.
Е живот и здраве пак бих я потърсила, и ако нещата стоят по същия начин сигурно пак ще трябва да дам пари.

А конкретни цифри в София се чува/чело:
нормалното : 300-700
секциото: 600-1200

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 12:26 от Desem

# 83
  • Мнения: 49
Аз раждах секцио с направление, без избор на лекар
и нищо не съм плащала нито за раждането, нито за престоя
в болницата - много съм доволна от екипа, на който попаднах.

# 84
  • Мнения: 1 284
Като отидеш в СвСофия на рецепцията има ценоразпит на всичките им екстри Laughing

# 85
  • Мнения: 14 133
Нищо. Бях с уговорен доктор, но се наложи да ме прибере преди термина да предизвиква заради високото ми кръвно. Не му се наложи да тича за нас с бебо в свободното си време.

# 86
  • Мнения: 1 425
Платих 350 лв. "под масата". Но сега съм решила да раждам на ВИП етажа в АГ болница и да дам 480 лв. легално.

# 87
# 88
  • София
  • Мнения: 1 392
Единствено епидуралната упойка си платих - 150лв. Нямах уговорка с лекар, довона съм, попаднах на страхотен екип, раждах в Шейново.
Абсолютно идентичен случай!

# 89
  • Мнения: 8 242
200 лв - 100 лв за присъствие на таткото по време на раждането и 100 лв за ВИП стая след това..
това са си тарифи на болницата, нищо под масата..
Нямах уговорка лекар..

Общи условия

Активация на акаунт