12-15-годишни майки по SAT 1

  • 3 409
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
ами именно защо си мислите 4е тези неща само радителите ги контролират.Вярно 50% оказва влияние за постъпките на децате ВЪЗПИТАНИЕТО но другото 50% си е тяхната ли4ност и това което носят в главата си като разум

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Слушай какво, Зайче... Мери си думите и личните нападки към други потребители в този форум... Това кой колко е наивен, нека всеки сам си преценява... Има си правила и ако не се спазват - пътя, чантата и за хляб... Изказванията ти са далеч от темата и търсещи конфронтация... Ако обичаш...!!!

# 17
напротив.то4но по темата са ми и не търся конфронтация с никого.Нагледен пример- темата за "гаджето ми е бременно"- ето 2 15 годишни деца,имат семейства,дом,интернет,средностатисти4ески тийнове.Но мом4ето прави беб4е на моми4ето.Е в тази ситуация дали родителите имат вина от двете страни ?

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да, от една страна имат. Но вина има и обществото, като цяло. Недостатъчно образование по въпроса, липсваща политика за противозатъчни средства, непрекъснато говерене и показване на секс по различните медии, плакати явно еротични по улици, вестници и т.н. Всичко е комплексно. И е проблем на обществото, за който трябва да се говори.

# 19
  • Мнения: 1 860
Да, от една страна имат. Но вина има и обществото, като цяло. Недостатъчно образование по въпроса, липсваща политика за противозатъчни средства, непрекъснато говерене и показване на секс по различните медии, плакати явно еротични по улици, вестници и т.н. Всичко е комплексно. И е проблем на обществото, за който трябва да се говори.
Само ще добавя че това общество сме и ние, както не веднъж съм казвала. Мнението ми съвпада изцяло и с това на Tandoori . Peace

# 20
  • Мнения: 7 091
ами именно защо си мислите 4е тези неща само радителите ги контролират.Вярно 50% оказва влияние за постъпките на децате ВЪЗПИТАНИЕТО но другото 50% си е тяхната ли4ност и това което носят в главата си като разум

А ти за твоите деца какво си мислиш? Този " детски разум", за който говориш на каква база се гради? На възпитание от улицата може би? Разбира се, че родителите са отговорни за това! По думите ти ми прави впечатление, че нямаш още деца и светогледа ти е още от гледна точка на " децата"- мама и тати да си траят, аз имам акъл в главата да преценя. И не говоря за възраст, а за опит. Когато осъзнаеш отговорността, която ти лично като майка носиш за един човешки живот от момента на зачеването до момента когато си затвориш за последно очите, ще видиш, че тя не се изчерпва с получаването на паспорт от детето или с неговата сватба.
Заради децата си си ДЛЪЖЕН да се отнасяш отговорно към всички реални и имагинерни заплахи, които отправя същото това общество, което му дава и пример, който ти не можеш да избегнеш.
Не е реално да си мислиш, че може от всичко и всеки да го предпазиш, но като родител ти трябва да носиш отговорността да го възпиташ така,  че да може достатъчно добре да се справя с всяка потенциално опасна ситуация, когато ти не си там и не можеш нищо да направиш. Това не става като стоиш с ръце в джобовете и крака на масата и казваш, че от тебе нищо не зависи  и ако има акъл в главата ще се пази, ако не " ще са си негови грешки".
Никога грешките на децата ни не са само техни. Може да нямаме пряко участие в тях, но те са и наши и ние като родители ги преживяваме дори по-тежко, защото винаги мислим " ами ако бях направил това....или онова".
Пожелавам ти някой ден децата ти да са достатъчно отговорни и разумни, независимо дали си ги възпитавала на 50% или не.

# 21
  • Мнения: 25 662
Стъпвайте на земята от време на време,това 4е вие "не бихте" не зна4и 4е няма такива неща в живота.Много се шокирате някак си ами да раждат се бебета от 12 годишни деца, друсат се 12 годишни деца, крадат се малки деца,изнасят се  продават се има каква ли не мръсотия в живота.тя се знае. просто не се обсъжда.приемете я

Sick
В момента, в който приема всичко това, може ли най-близкият до мене да дойде и да ме гръмне, моля? ooooh!
 Категорично отказвам да го приема като нормално! Нито да спра да се възмущавам! Най-малко пък да го пожелавам на някого. И единственият начин да се спре това е точно реакцията на родителите - ако чакаме на държавата и органите й, децата ни кучетата ги яли!
А момиченцето Зайче, естествено, че няма още деца. И самите й разсъждения са доказателство защо не е редно да раждаш деца преди една определена възраст, която се свързва с психическата зрялост на човека. Peace

# 22
  • Мнения: 1 462
никой не може да  съди тези моми4ета
Не само, че МОЖЕ, ами и е длъжен да ги съди.  Нали сексът с 12 годишни беше забранен?  Блудство, доколкото си спомням.


Пубертетът е тежка възраст и подкрепата е много важна.  Ти би трябвало да знаеш поне това.


това са те,това сме ние,ти аз и всеки друг
Не знам кое си ти и кои сте вие, но със сигурност това не съм аз и не сме ние.  Обещавам ти.


всеки друг сам си носи кръста
Оптимистично апелирам за опит да се замислиш какво казваш.  Фразата "носи кръст" символизира Христовият кръст, който са му дали да носи до Голгота.  Не набърквай християнството, защото ще завалят камъни.  Подсказка за замисляне: 12-годишно дете И грехове?


кога ще ражда.било то на 12, 22 32 или 42 години.
Задача за домашно: Между изброените възрасти едната е различна.  Коя е тя?
Жокер: Ако не си минал тази възраст, едва ли ще се сетиш сам.


Не им знаеме живота нито неволите 4е да ги обсъждаме.
Изобщо не ми пука за живота и неволите им.  Има институции, занимаващи се със защита на децата, защита на жените от домашно насилие, защита на хора и животни от насилие.  Има социални служби, домове за временно настаняване и пр. и пр.  Всяко едно от изброените е по-малко неприятно от бременност на 12 годишна възраст.


затова написах по -горе само едно "и кво"- то е достатъ4но красноре4иво.
За първи път да сме на едно мнение!


Стъпвайте на земята от време на време,това 4е вие "не бихте" не зна4и 4е няма такива неща в живота.
Някои летим, някои ходим, някои се ровим в земята и даже ни скрипти между зъбите.  Би ли споделила, моля, някакъв опит, за "нещата в живота"?


Много се шокирате някак си
Единственото шокиращо дотук е твоето равнодушно мнение.


ами да раждат се бебета от 12 годишни деца
Следствие от престъплението блудство с малолетна.


друсат се 12 годишни деца
Престъпление притежание и употреба на наркотични вещества в следствие от престъплението притежаване и продажба на наркотични вещества.


крадат се малки деца
Престъплението отвличане.  Или май се казваше похищение.


Фактът, че говориш като за предмет е красноречив за отношението ти към тях.


Робството го отмениха.  Следователно не става дума за продажба, а за престъпление.


има каква ли не мръсотия в живота.тя се знае. просто не се обсъжда.
Мръсотията следва да се чисти, а не да се обсъжда.


Този апел ме засяга лично.  Не само, че отказвам да приема (за нормални) престъпленията, изброени по-горе, а държа да отбележа, че агитацията към престъпление също е престъпление.  Също така за първи път си позволявам да си наложа собственото мнение в този форум: НЕ ПРИЕМАЙТЕ ЗА НОРМАЛНИ ТЕЗИ НЕЩА! Знам, че последните няколко години успяха да отгледат българи, за които престъпленията са нещо нормално, но вие недейте да бъдете като тях.  Замисляйте се кое е правилно, в случай на съмнение - питайте.  Питайте възрастните, питайте в Интернет-форуми, питайте родителите си, питайте Конституцията и Законите.

# 23
  • Мнения: 508
Ако знаете немски и имате SAT1, довечера от 23.45 българско време ще има предаване за младите майки (12-15-gosishni). Казва се FOKUS TV.

Четох в един немски жьлт вестник, майката на едно такова 12 год. момиченце, дори не беше ра3брала, че детето и е бременно(не мога да го нарека жена) до момента в който получава пред родилни болки и го отвеждат в болницата сьс сьмнение 3а бьбречна кри3а, а то ражда дете. Бащата на бебето почти на сьщата вь3раст, ще бьде сьден, че е правил секс с непьлнолетна...Родителите и3глеждаха много добре. Което о3начава не алкохолици или просеци или нещо подобно.
Предпологам предаването е подобно.Не го гледах.
А3 като майка сьм вь3мутена от такива родители и такова вь3питание.Тук обществото няма никаква вина. Коя майка ще пропусне месечния цикьл на дьщеря си?
3айчето се и3ка3а доста неподготвена по темата.По някога е по добре да се премьлчи.

# 24
  • Мнения: 819
gaminq,    Peace  Peace  Peace - много добре казано, адски вярно ! Напълно подкрепам и дано не само "зайчето", ами всички, които разсъждават по подобен начин да го прочетат и да се замислят!
Силно се възмущавам, когато вината в подобни случаи се прехвърля в/у обществото!

# 25
о повярвай ми замислила съм се.казала съм това което мисля и не смятам за правилно тука да лин4увате всеки който се обади с по разли4но становище от вашето.Peace! И много моля да не ми се изопа4ават думите.КОйте ме е разбрал-разбрал,който не- здраве да е.Не е необходимо злоба и ли4ни нападки да демонстрирате тук.

# 26
  • Мнения: 1 190
Имам само RTL #Cussing out

# 27
[
А момиченцето Зайче, естествено, че няма още деца. И самите й разсъждения са доказателство защо не е редно да раждаш деца преди една определена възраст, която се свързва с психическата зрялост на човека. Peace

мери си приказките како Сийке.Първо не съм ти моми4енцето,и после дали съм раждала или не все още не мисля 4е си компетентна да го знаеш това.Е в слу4ая "защо не е редно да раждаш деца преди една определена възраст"- не съм го направила.ПОдобни неща- на ЛСта ако искащ нещо да ми кажеш,не да разводняваш.Просто злобните нападки говоят зле за теб.Както ве4е казах- никой в нищо не искам да убеждавам.Каквото съм казала- да това е което мисля.дали е правилно или не е отделен въпрос но не е това на4ина за водене на някакъв диалог,мисля.

# 28
  • Мнения: 1 881
Зайче, безпредметно е да се водят разговори с теб......


....Не мислиш ли , че мястото на такива приказки и обиди е в някой чат, с хора, близки до твоята възраст и разбирания....и си "меря приказките" Sunglasses

# 29
да така е,права си.на мен също не ми е приятно да виждам подобно отношение.И вси4ко защото съм казала какво мисля за 12-13 годишните майки.А каква е възрастта ми е не съм опоменала никъде но не е определено тинейджърска.Хайде стига с подобно отношение.

Общи условия

Активация на акаунт