Помогнете ми за един"спор"

  • 1 818
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 643
Ох незнам, вече какво да кажа, вчера една майка ми обясняваше, как детето и сучело точно на 3 часа, с нощна пауза еди колко си, то се будело, ама тя му давала вода, защото и тя била човек, и трябвало да си разполага с времето, какво било това хранене на поискване, та то щяло да иска само на цица да стои и т.н.
 И като и казах, аз как съм стояла четири часа на фотьойла да кърмя, защото не ми е стигала кърмата, а ме е било страх, че малкия ще се отбие и тя ме погледна сякъш съм излязла от някоя пещера, #Crazy.
 Та така хоря всякакви, с всякакви разбирания, не можем нищо да им кажем, щом смятат че това е най - доброто за тяхното дете, да си го гледат както си решат те. Hug

# 31
  • Мнения: 642
Голяма веселба... Поредното бебе със сигурност преминаващо на адаптирано мляко и ние, поддържащите кърменето, само да гледаме от страни... Как пък не...
GK77, опитай се да убедиш човека в правилния според нас/теб режим за кърмене и ако от един път не отбира и са си твърда глава в това отношение, да правят каквото искат... Детето си е тяхно и да си го хранят както желаят...
Ако имаш желание, за тежест на казаното от теб, можеш да разпечаташ брошурки за кърменето, Бу може да ти предостави, ако желаеш... Можеш да им разпечаташ препоръките на СЗО и на нашето министерство на здравеопазването чрез Националния план храни и хранене...
Изобщо варианти за агитация всякакви... Трябва ти малко ентусиазъм и убеждение в правотата на тезата... Та така... Моето мнение е да опиташ да убедиш...
Успех...
newsm10


Подкрепям Експрес! Повечето (разумни) хора, ако са информирани взимат правилни решения. Когато им липсва знание по някой въпрос повечето хора  се доверяват на знаещите около тях (в случая "знаещия" педи Sad ). Но ако им дадеш алтернатива може и друго решат...
Пък този самоотвержен тати (шапка му свалям) може да насочи енергията си към други дом. задължения, с които ще е от  помощ на мама-та... но храненето да го остави на нея.
Никога няма да забравя, когато се върнах с Тея от родилното и взех да се тюхкам как ще се справям с всичко, как мъжът ми ми каза: "Сега твоята работа е да храниш бебка. Другото не го мисли! Всички можем да помагаме за "другото", но не можем да накърмим бебка..." Simple Smile Ето на това му казвам подкрепа.

# 32
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Таткото колко деца е откърмил, та е толкова сигурен, че няма да спре да плаче?

Аз съм убедена в ползата от нощното хранене.
Даже в родилното, когато бебетата са в обща зала, ги хранят нощем в 4 часа... Верно с АМ, ама не ги оставят "да почиват"...

Само не знам как да убедим тези млади родители... човек понякога като се заинати и... уф...

# 33
  • Мнения: 3 760
Продължавам да твърдя, че е глупост и егоизъм!
Глупост, защото това са 9 часа глад - нещо непосилно дори за много възрастни и, защото няма педиатър, който да препоръчва толкова дълга пауза за толкова малко бебе.
За егоизма не ми се обяснява - ясно е-да не плачело, да си почивала мамата...
Обикновено съм доволно толерантна и не лепвам етикети. Но случаят ме потриса почти колкото осоляването на бебетата.
Въобще не става въпрос за кърменето, а за храненето на бебето въобще. От него се очаква да расте. За 4-6 месеца да си удвои теглото. Такива ми ти работи... И при много нисък коефициент на интелигентност човек ще се досети, че в случая трябва да се яде...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 529
Току що казвайки,че отивам до аптеката въпросния тати ме помоли да питам имат ли лактогонен чай.хайде сега да видим кой ще се сети пръв защо ни е Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 44 129
а зящо на въпросния татко не му дадеш да прочете темата, както и линк към библютеката и към статиите на биберон...може пък да си промени мнението, а още по-хубаво е жена му да попрочете малко материали. Освен ако просто самите те не са на мнение, че е все едно дали бебето им ще е кърмено или хранно с АМ (и до там вероятно ще се стигне скоро щом вече търсят лактогонен чай), има доста такива родители, че някои и предпочитат варианта изкуствено хранене - ако е така по-добре направо да купуват едно адапте и да не мъчат нито себе си нито бебето - въпреки, че и тогава почивката не би следвало при толкова малко бебе да е 9 часа, а 6.
Колкото до глюкозата и мята педи ме даваше съвет докато е с жълтеница да залъгвам нощем с глюкоза, но моя хубостник изпиваше по 100-150 мл и продължаваше упоито да плаче докато не си го накърмя...та така пробвах и се отказах како от вода така и от глюкоза нощем - само кърма е истината при нас Wink...все още даже....

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 529
Поздравления имаме форумка познала верният отговор.Благодаря на всички,които се включиха по темата,но явно там битката е изгубена аз се предавам.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 129
Поздравления имаме форумка познала верният отговор.

? нещо изгубих смисълът?

Да им е живо и здраво детенцето, както и да го гледат - щом вярват, че правят най-доброто за него изборът е техен все пак. Вярвам, че го гледат с любов, а каквото и да е няма да го оставят да умре от глад - нали си е тяхното бебче - пък ако искат да го кърмят - може да е най-доброто кърменето, но и то си е въпрос на избор все пак Wink не им се ядосвай, не може всички да са на едно мнение Wink

# 38
  • Мнения: 9 723
Странна логика има това семейство - защо ще плаче, ако е сито и доволно? И на двамата си сина им давах да сучат при поискване и си направиха режим в края на втория месец. Не го спазват час по час ама са бебоци, а не роботи!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 529
Обещах да не нищя повече въпроса,но днес се стигна до конфронтация с татито.питам аз как е бебо и той ми казва не съм мигнал цяла нощ,ами дайте му да яде бре хора казвам аз и той отсича:не даваме нощно време ядене и не носим на ръце,то ако от сега се научи да яде нощем после какво ще го правим.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 129
Обещах да не нищя повече въпроса,но днес се стигна до конфронтация с татито.питам аз как е бебо и той ми казва не съм мигнал цяла нощ,ами дайте му да яде бре хора казвам аз и той отсича:не даваме нощно време ядене и не носим на ръце,то ако от сега се научи да яде нощем после какво ще го правим.

мила, явно нищо не можеш да направиш със съвети и говорена-така си решили хората, така правят.  по-добре според мен да спрете да обсъждате темата, все пак ще трябва и занапред да работите заедно....иначе - жал ми е че така имъчват детенцето...като последен ъвет към тях би могло да е да обсъдят подробно ситуацията (с детайли) с педиатъра си. надали някой нормален доктор ще подкрепи такава гигантска пауза на глад и рев при едно толков амалко бебе - имайки предвид повечето бг педита - ще има кажат вероятно, че бебето е гладно, да дават добавка АМ и да правят пауза от 6 часа нощем. Което е по-поносим вариант....а за това, че не го гушкат наистина ми е мн мъчно за мъничето...те имат толкова нужда от прегръдки и нежност....има време за възпитание....но все пак всеки сам си решава...

# 41
  • Мнения: 642
Възмутена съм! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Искам да кажа толкова много неща... но май не тук, а на тези родители.
Дори баба ми знае, че коремчетата на малките бебета са малки и не могат да се запасят с мляко за следващите 9 часа. Някъде пишеше и за колко време се разгражда ( усвоява) кърмата в бебешкия организъм и ако не греша беше 2-2:30 часа newsm78
Бебето на тези хора е ГЛАДНО!
Все пак живеем в цивилизована страна... какво да кажем за умиращите от глад бебета в света. Техните майки биха дали мило и драго да ги нахранят, а тези хора не ги е срам: "нощем храна не даваме и на ръце не носим"  newsm61

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 529
колкото и да се възмущаваме факт е,че има и такива родители за съжаление.хайде за храненето се примирих,но това че не го гушкат ми дойде в повече.

# 43
  • Мнения: 3 521
Тия не са в час #Cussing out censored newsm25...съвсем на скоро по ТВто тук раzнасяха една француzойка, която умишлено не давала на бебето си достатъчно храна, zа да не стане дебело #2gunfire...бяха и го вzели от службите zа zакрила на детето...и на никой не му мина преz ум да и го върне...наречете ме крайна, но само аz ли виждам сходство в двата случая ooooh! Crossing Arms...Много жалко,че такива хора стават родители, а някои се мъчат години като грешни дяволи...

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
Тия не са в час #Cussing out censored newsm25...съвсем на скоро по ТВто тук раzнасяха една француzойка, която умишлено не давала на бебето си достатъчно храна, zа да не стане дебело #2gunfire...бяха и го вzели от службите zа zакрила на детето...и на никой не му мина преz ум да и го върне...наречете ме крайна, но само аz ли виждам сходство в двата случая ooooh! Crossing Arms...Много жалко,че такива хора стават родители, а някои се мъчат години като грешни дяволи...
 
 coolcool newsm74  202uu
Много ми е мъчно за бедното мъниче... Cry

Общи условия

Активация на акаунт