Колко кг качихте до 14 г.с?

  • 6 677
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Питам от любопитство, защото се чудя 3 кг нормално ли е като наддаване?

# 1
  • Мнения: 905
Здравей! До 14 г.с качих 4 кг.
Имах много тежък 1ви триместър в който само тестяно ме подобряваше.Не ми се ядяха никакви плодове и зеленчуци.А аз от 5 години бях намалила драстично тесто и брашно.
Те се притеснявай като чуеш бременни да казват че са почнали да качват чак в 6 месец и за цялата бременност са качили 8 кг.
Все пак от мига в който видим двете чертички, някак подсъзнателно мислим че не бива да стоим гладни и хапваме по-често.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 422
Много или малко, за норма за цялата бременност дават 12-15кг, като 4-5 от тях са бебе, води и други красоти.
Не вярвам да си натрупала 3кг чисти мазнини за толкова кратко време, може да задържаш течности, но все пак не прекалявай с храненето.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз бях отслабнала с 2 кг първите 3 месеца, после започнах да качвам някъде в 5 месец.

ПП: Пише се "тестЕно", а не "тестЯно".

# 4
  • Мнения: 350
Благодаря ви. Аз стартирах с тегло 43.700 . Силно гадене имах,но за да го подтискан ме избиваше на въглехидрати, в частност хляб, Пици, спагети и се чудя не прекалих ли. В първия месец наистина задържах много течности, коремът ми беше топка. Сега пак сякаш нарасна За дни. Дано съм в норма. Втора бременност ми е, може и да кача повече,картонът ми не е при мен ,за да сверя Grinning

# 5
  • Мнения: 16 874
Зопочнах да качвам след 20 г.с.
До тогава 0 кг.

# 6
# 7
  • Мнения: 9 451
Аз бях минус 5 кг. До 12-13 г.с. много повръщах. До края качих общо 10 кг.

# 8
  • Мнения: 444
И аз 3 качих до 14 г.с., а за цялата бременност- малко над 20 Simple Smile Стартирах на 46 кила.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 734
И двата пъти по 2 кг. първи триместър.
До края и двата пъти 20+.
Бях ходещ глобус като цяло.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Питам от любопитство, защото се чудя 3 кг нормално ли е като наддаване?
Съвсем нормално ми се струва. И аз бях качила 2-3 кг първия триместър, до края на бременността общо 10-11.

# 11
  • Мнения: 5 468
Качването на кг по време на бременност невинаги е равномерно, т.е. не можеш отсега да предвидиш колко ще качиш, но всичко зависи от начина на хранене, стартовото тегло и хормоналните промени.

С първата бременност започнах да качвам в 13-14г.с., но започнах бременността с около 4-5кг над обичайните ми и предполагам, че това е оказало влияние.

С втората бременност започнах да качвам от самото начало и до 14г.с. бях с около 2кг повече. Тази бременност, обаче, стартирах с 6кг по-малко, отколкото стартирах първата бременност. Отслабването преди забременяването беше съвсем целенасочено, защото не исках пак да стана слонче. Grinning

Имай предвид, че през втория триместър много жени започват да качват малко повече заради хормоналните промени. Ако искаш да контролираш теглото си през бременността, е добре да ограничиш сладкото, тестото, газираните напитки и сокове. Бременният организъм има нужда от енергия, която можеш да си набавяш от пълнозърнести продукти, например. Също така, е добре да се вечеря по-рано и след 18ч да се хапват само по-леки храни, например плодове, кисело мляко и пр.

Много жени смятат, че през бременността качването на кг не зависи от тях, но истината е, че по-голямата част от наддаването зависи от храненето на бременната. Дано съм била полезна.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 082
До 12-13 г.с. бях минус 8 кг. В момента съм в 34 г.с и съм + 4 кг от началото на бременността. През цялото време съм спазвала балансиран режим на хранене и съм се движила много. Продължавам така и се чувствам прекрасно.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 734
Супер,А от колко кг.тръгнахте и какъв ръст сте? Мерси.

# 14
  • Мнения: 1 334
До 14г.с. бях качила 1кг, а до края на бременността бяха общо 10.
Нормално и в рамките ма здрвословното е да сте + 10-15кг, но имайте предвид, че качването не е равномерно - най-много обикновено се качва в трети триместър.

# 15
  • Мнения: 231
Имам въпрос. Има ли зависимост между малкото качени кг и кг на бебетата? Тоест, бебетата раждат ли се с нормалните кг за съответната седмица и нараства ли рискът за преждевременно раждане, ако наддаването през бременността е било малко? И друго, знам че бебета оставени да гладуват в отробата след това са гладни цял живот /или пък ставаха злояди/ и разбира се обратното пък ако се прекалява с яденето.
Аз като цяло си качвам яката таз бременност, но съм и с близнаци.
Гледам да ограничавам сладкото и тестеното, но като цяло си папкам. То ми става и лошо, ако не вкарам нещо за хапване повече от 2-3часа.

# 16
  • Мнения: 5 468
Проблем би имало, ако майката гладува системно или се лишава от важни хранителни вещества. Храненето по време на бременност трябва да е с качествена храна, а не такава, от която само се дебелее. Но така или иначе, бебето си взима каквото му трябва и дефицитите са за сметка на майчиния организъм. Като цяло, лекарите се притесняват повече от многото качени килограми, отколкото от малкото. За мен това е достатъчно показателно кое е по-опасно.

Аз лично не смятам, че има пряка връзка между качените килограми и теглото на бебето, защото килограми се качват поради много причини, например повече хапване на силно калорична храна, задържане на вода и пр., което не гарантира със сигурност бебе с нормално тегло. Обратното, пък, малкото качени килограми може да се дължат на силно повръщане, липса на апетит и пр., което не означава, че бебето ще е с ниско тегло. Все пак, е добре качването да е в нормата, която за нормално стартово тегло е макс 15кг, но лекарите обикновено казват да не са повече от 10-12кг. Ако се стартира с поднормено тегло, нормата малко се увеличава(до към 15-18кг), а ако е наднормено стартовото тегло, нормата е до 8-10кг. Също имай предвид, че теглото на бебето в голяма степен зависи от генетичните заложби.

За пример ще дам моя позната, която беше с малко наднормено тегло преди да забременее и през бременността й откриха гестационен диабет, заради което беше на диета през половината бременност. Качи общо 6кг и роди бебе 4,200кг. Grinning

# 17
  • Мнения: 1 071
До 14г.с качих 0 кг. В момента съм края на 31г.с. и съм +7 кг.

# 18
  • Мнения: 905
Казват, че ако бебето е момиче се качват повече килца.
През 1 триместър с момиченце гаденето е в пъти повече и се хапват повече въглехидрати.
А втори и трети-с момиченца мама й се яде много сладко.
Не знам дали е вярно, но моите приятелки с момиченца качиха по 20 кг.А тези с момченца-в гръб не изглеждаха бременни, качиха 7,8 кг.и си влязоха във старата форма за нула време.
Ако някой има наблюдения да каже дали има такава зависимост.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 734
Пълна глупост.
И момче имам и момиче.Скъсвах се да повръщам до 4 месец .
И двата пъти над 20 кг.качих,бебета над 4кг.много околоплодни води.
До 6 месец и двата пъти си върнах нормалното тегло.
Не съм спирала да се движа,на работа ходех.
Не ми се е прияждало нищо по различно от обичайното.

# 20
  • Мнения: 9 451
Казват, че ако бебето е момиче се качват повече килца.
През 1 триместър с момиченце гаденето е в пъти повече и се хапват повече въглехидрати.
А втори и трети-с момиченца мама й се яде много сладко.
Не знам дали е вярно, но моите приятелки с момиченца качиха по 20 кг.А тези с момченца-в гръб не изглеждаха бременни, качиха 7,8 кг.и си влязоха във старата форма за нула време.
Ако някой има наблюдения да каже дали има такава зависимост.

Не е вярно! Имам две деца-момче и момиче. И с двете бременности качих 10-11 кг, а се родиха по 3200 кг.и двамата. Ядох и сладко и солено двете бременности. Абсолютно никаква зависимост.

# 21
  • Мнения: 5 468
Общо взето, поредната глупост за бременни. Grinning Качването на килограми зависи в най-голяма степен от храненето през бременността.

# 22
  • Мнения: 45
Нормално е. Всичко е нормално. Всеки организъм е различен. Аз забременях при 51кг и бях 59 като влезнах да раждам. Сега съм отново 51. До структура си е. Хранех се правилно, сомо накрая се спуках от шоколади и тесто.

# 23
  • MT
  • Мнения: 538
До момента съм + 1кг за 3 месеца. Ще видим до края как ще бъде.

# 24
  • Мнения: 1 472
Не знам какви зависимости има, 😁но според мен е различно за всеки, без значение момиче, момче. Докато ме регистрират, откакто разбрах че съм бременна, бях +7кг. През 2-3часа трябваше нещо да хапна/солети, плод/освен стандартно закуска, обяд и вечеря, тъй като ми прилошаваше и се разтрепервах. След 3-тия месец вече започнах нормално хапване, сега в 9-тия съм над 20 кг. от самото начало, но и приемах медикаменти, които допринесоха за килцата,защото след като ги спрях, наддавам по 1,5кг макс на месец.

# 25
  • Мнения: 434
Утре чуквам 14г.с. и съм точно +1.За жалост организма ми е склонен да задържа вода и в бедрата вече се усеща разлика.

# 26
  • Мнения: 78
Бременна съм в 21г.с. с момиченце 🤩 Нямала съм никакви неразположения до момента, нито гадене, повръщане нито, само намалих месото.
До момента съм отслабнала 3кг от преди да забременея. Лекарите казват, че така е по-добре и заради височината ми ще ми проличи чак в 8-9месец 😂

# 27
  • Мнения: 1 472
Бременна съм в 21г.с. с момиченце 🤩 Нямала съм никакви неразположения до момента, нито гадене, повръщане нито, само намалих месото.
До момента съм отслабнала 3кг от преди да забременея. Лекарите казват, че така е по-добре и заради височината ми ще ми проличи чак в 8-9месец 😂
Щастливка 😉

# 28
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 681
Статистически данни:
Забременях на 25 г., Тегло 78кг, ръст - 169см.
Разбрах, че съм бременна в 9 ГС. До тогава бях -3 кг.

Нито съм повръщала, нито каквото и да било неразположение.
За цялата бременност качих 9 кг. и излязох от родилното пак 78кг. После, покрай сърдечно болно бебе и мъка да си запазя кърмата, стигнах 85кг.
 3 и кусур години по-късно съм 71 кг и вървя надолу. Не съм се и опитвала да ги сваля по-рано, защото съм мързел и обичам да се тъпча... Още е така, но се боря с ужасните си хранителни навици.

През бременността не ми си прияждаше месо. Ядях плодове (нектарини и череши) и хляб със сирене, домати и краставици. И сладко, но не съм прекалявала... Чувствах се чудесно, спокойна и жизнена, ходех много, почивах си много и т.н. Малкото човече се роди 4.050кг и 50 см.

Дано мнението ми ви е полезно Simple Smile

# 29
  • Мнения: 202
В края на бременността ми в 38 седмица бях със 7 кг над началното тегло. Почнах от 58 и родих 65. Но тренирах до 7 месец и нямах повишен апетит. След раждането след всяко кърмене озверявах обаче 😂 Всяка жена е различна, хормоните ни, навиците, начинът на живот.. Леко бременеене и раждане желая!

# 30
  • Мнения: 260
Аз свалих 5 кг от много повръщане

# 31
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 101
аз съм с цели 4.5 кг отгоре направо щок и ужас като 1 кг съм качила за 3 дни

# 32
  • Мнения: 905
аз съм с цели 4.5 кг отгоре направо щок и ужас като 1 кг съм качила за 3 дни

Напълно нормално си е.Не слушай дамите свалили 3 кг.до  14 г.с.-това е ненормално и нездравословно.
Гърдите ти растат, плацентата ти се уголемява и тежи, околоплодните води тежат.
Тялото ти има нужда от тези промени за да се подготви да износи здраво бебе.После ще имаш цял живот да ги свалиш.

# 33
  • Мнения: 1 071
Разбира се,че е нормално да се отслабне 1вия триместър, както е нормално и да се качи. Всичко е индивидуално. Но според моя АГ качените кг 1вия триместър си остават за майката.

# 34
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 681
Ако майката има повечко кг (като мен), в началото докато не знаеш, че си бременна - ядеш, движиш се, живееш нормално, по собственият си режим и график. Но, тялото ти има по-големи нужди от енергия, за да изхранва вече наличният нов организъм вътре в твоя. Аз лично на тази повишена енергиина нужда отдавам -3те си кг в първи триместър, а и все пак заподозрях нещо чак към 9-10 ГС... През това време не съм променила нищичко от начина си на живот. Но бебето си е вземало нужното от запасите ми, независимо от това дали знам или не, че го има.
Има и психологически фактор - като видиш 2 черти - от едно време е останало, че бременната "трябва" да яде за двама, че трябва да си вземаш от всяко нещо, което ти се прияде и още "факти", които спомагат докато се усетим да сме + няколко кг.

# 35
  • Мнения: 5 468
Всъщност, организмът на майката не се нуждае от допълнителни калории през първия триместър. Също така, все още не е започнал режимът "трупане на мазнини", който обикновено започва през втория триместър. Но никой не казва, че трябва да се отслабва първия триместър. Едва ли бременните, които са отслабнали, са го искали. Обикновено се получава заради гадене и повръщане.

# 36
  • Мнения: 22
Привет на всички!Първо да кажа че забременях с 4 кг над нормалното ми тегло принципно съм 54-55кг,забременях 59 кг.при височина 1,65.Влизам след 2 дни в 17 г.с. До края на 3 месец бях качила между 3 и 4 кг.Като през това време бях на дуфастон 4х1 и още нз колко хранителни добавки,честно казано сутрин пиех по 5 хапчета както и вечер.4 месец-качен 1 кг.Но мисля,че качих само 1кг,защото минах на разделно балансирано хранене,като съм си купила книга с рецепти за да ми е по лесно.Мисля че много ми помогна.А и доки е доволен защото вижда че започвам да раста повече на корем.До тук добре.Но миналата седмица получих леко отлепване на плацентата без кървене и минах на утрогестан 2х2 вагинално от който ми се гади и то много.Пия и ALERACT 2х2,фемибион 2,магнезиев диспорал,BIOZIN MAMA 2x1,но шпа 4х1.При това положение в момента до прегледа ми в сряда (20.03.)трябва само да лежа.Като аз съм с двустранна вродена луксация или иначе казано изкривяване на тазобедрените стави,и тук греда,доки ми каза мах 9-10 кг  качени за цялата бременност.Защото самата Луксация е нарушение на меките тъкани за което има риск от преждевременно раждане и разкритие.Страхотна картинка.А аз съм човек който е енергичен и обича много да се разхожда.Надявам се поне на леки по чести,но кратки разходки.Но в крайна сметка както каже лекарят.Пожелавам на всички ни лека бременност и по малко кг😉.Приятен и усмихнат ден 😊

# 37
  • Мнения: 44
До 16г.с. бях свалила 6кг. (стартирах 59кг.) Повръщане по 4 пъти на ден, едно припадане от анемия. Супер беше! 😭
Едва сега (20г.с.) постепенно килограмите се връщат, но все още коремът ми е никакъв. Изглеждам леко преяла и толкова!

# 38
  • Мнения: 320
Това с качването на килогтами е много относително. Аз много се притеснявах, защото свалях, а не качвах килограми. Стартирах с наднормено тегло, до 18 г.с. бях свалила 8 кг. без да спазвам никакви диети и да се ограничавам, без да повръщам. Започнах да качвам килограми от към 27 г.с. До края на бременността бях само 2 кг. повече от първоначалното си тегло. След като се върнах от родителното бях с 6 кг. по-слаба отколкото преди да забременея.

Постоянно се притеснявах, че не наддавам и се чудех дали бебето е ок, защото бях с проблема бременност, пиеща доста медикаменти и нон стоп в леглото, което също предполагаше качване на килограми. Моя АГ ми обясняваше, че изобщо не е проблем и няма връзка между двете. Бебето си вършеше добре, със седмица и половина по-голямо. Родих в края на 39 седмица, почти на термин, напълно нормално дете 3540 гр., далеч по-голямо от другите момичета, които пренасяха по 1 седмица и бяха качили по 30 кг.

Аз също очаквах да кача 30 кг, както майка ми, но така и не стана. Така че не се шашкайте като не качвате, детето си взима каквото му е нужно от вас. Не е важното да се тъпчете като за двама с въглехидрати и сладко, а да хапвате балансирано полезни неща.

# 39
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 425
И четирите пъти (от които последните 3 завършили с раждане) - нула кг. до 14 г.с.

Ако си с (много) поднормено тегло, може и да са ок тези 3 кг.+, но пак не е хубаво да надвишаваш 15 кг. за цялата бременност, ако искаш да се чувстваш добре и бързо да се възстановиш (и тук нямам предвид само теглото, а въобще силите си за справяне с майчинството).

# 40
  • Мнения: 4 808
В 14-а седмица бях -5 килограма, но аз си имах доста преди да забременея. Цялата бременност качих 12 килограма, въпреки че на практика бях на легло с много ограничено движение - до тоалетната, кухнята, веднъж седмично до магазина на 100 метра от вкъщи и веднъж на две седмици на лекар. Преди да родя, бях 80 килограма, две седмици след раждането бях 63 килограма. Изобщо по отношение на теглото бременността ми се отрази много добре за разлика от други неща.

# 41
  • Мнения: 130
До 14 г.с. качих 5 кг. доста бързо, може би защото преди бях доста слаба и не се движих толкова. Нямах почти никакво гадене, повръщане пък изобщо.После ми се нормализираха.При всеки е относително!

# 42
  • Мнения: 6 700
До 14 г.с. някъде към 2 кг бях качила. Нямах гадене и повръщане. Сега съм 30-31 г.с. и съм +10 кг Kissing Heart Започнах 50-51 кг при ръст 168 см.
Моята АГ ми обясни още на първия преглед, че колкото си по-слаба, толкова повече качваш. Каза да се настроя поне за 15 кг отгоре. Остават ми два месеца и се надявам да вляза в тази норма, пък ако не здраве да е Joy после ще отслабваме Sunglasses

# 43
  • Мнения: 834
Не съм качила килограми, даже свалих един.

# 44
  • Мнения: 8
Здравейте, как точно изчислявате гестационните седмици. По мои изчисления съм в 3-седмица от датата на цикъла. За сега не съм наддала и грам.

# 45
  • Мнения: 905
Здравейте, как точно изчислявате гестационните седмици. По мои изчисления съм в 3-седмица от датата на цикъла. За сега не съм наддала и грам.

Това е така, защото тялото ти още не знае че си бременна Joy

# 46
  • Мнения: 1 782
Трета седмица е (обикновено) седмица след овулация и седмица преди следващата менструация, та не знам дали правилно изчислявате. Тестовете за бременност са положителни като си в 4-5та седмица. Има доста сайтове и приложения на телефона, които показват седмиците.

Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 20:19 от Dara77

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Седмиците се броят от първия ден на последната менструация. Нещо погрешно броиш, защото трета седмица е преди закъснението, то още няма положителен тест, какво остава да си качила "грам".

# 48
  • Мнения: 8
Вече съм в шеста седмица, тогава съм била в 4-та.
Dara77, с калкулатор го изчислих, в друга тема ми дадоха линк. Теста веднага е отчел, предстои ми преглед при лекар.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт