Искам бебе и нямам сила вече

  • 7 242
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Благодаря за мненията, но все пак ще отидем и двамата на лекар. Сигурна съм, че и желанието е фактор, но все пак ще трябва някакви изследвания да направим. Аз също съм под стрес и не съм се фокусирала главно над това. Понякога нямам време даже за себе си. Студентка редовно обучение, работеща, домакиня. Пия си фолиева киселина, доста жени казват, че след нея са забрменяли.

# 31
  • Мнения: 1 134
Да не те обезкуражавам, но и аз преди пиех фолиева киселина, т.к. една АГ ми я изписа за лечение на киста в комбинация с прогестерон... Ефект нулев, само продължавах да се стресирам, че уж съм здрава, а пък нищо не се получава. Както казах веднъж щом установихме проблема и започнах лечение, забременях на 3-тия месец. Така че действай по въпроса максимално бързо и успех.

# 32
  • Мнения: 6 356
Фолиевата киселина има отношение към здравето на бъдещия човек и затова се пие от момента в който сте взели решение да станете родители, но няма отношение към забременяването. Понякога след изследвания се оказва, че конкретната жена трябва да приема в пъти повече фолиева киселина.
Но не си губете времето с обикновен гинеколог. Някои от тях не са наясно с репродуктивните проблеми и може да ви подведат и в двете посоки - да ви успокоят или уплашат без основание. Запишете се при репродуктивен специалист и докато чакате часа си при него минете при обикновения гинеколог да ви обясни как да изследвате 5-те хормона свързани с възможността за бременност и как да направите спермограма на мъжа в двойката и микробиология на двамата. При възможност направете тези изследвания в лабораторията към клиниката по репродуктивна медицина която сте избрали. Не отлагайте. Може да се включите в подфорум Проблемно забременяване. Там в библиотеката може да научите доста по въпроса и да намерите подкрепа и полезни съвети и практики от други жени които към момента се борят за щастието да станат майки. Успех!

# 33
  • София
  • Мнения: 6 314
но все пак ще отидем и двамата на лекар. Сигурна съм, че и желанието е фактор, но все пак ще трябва някакви изследвания да направим.
Не все пак, а задължително. Ако желанието е твърдо и ясно, трябва да се вземат мерки. Изследванията трябва да са всякакви възможни. Не се знае от коя трънка ще изкочи заека. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 38
И аз съм с проблем при забременяване. от поне година се мъчим и нищо.
миналата седмица петък отидох на доктор каза че имам много тясна лигавица сложи ми една лепенка на кръста и каза трябва да се разшири и вчера пак бях на доктор и каза всичко е нормално наби ми една инджекция за да се спука фоликула и каза тази вечер и утре трябва да правите опити ако не стане ще е чудо да видим какво ще стане ...... Та въпроса ми е има ли някаква болка при спукване на фоликула трябва ли да правя упражнения за да се спука как да усетя пък и нали ми би инджекция за да се спука какво да правя незнам

# 35
  • Мнения: 16 886
Първо, козва се инЖекция.
Второ, такова животно като тясна лигавица - няма. Има тънка лигавица. Такава е през първата част на МЦ  след овулация се удебелява.
Редовият Аг няма да ви свърши работа, момичета! Търсете репродуктивни специалисти, които да ви обяснят, които да направят професионален преглед!
Безсмислено е да ви тъпчат с хормони и инжекции, без проверка на тръбите.
Само си губите времето и поставяте здравето си в опасност от необмислени процедури.

# 36
  • Мнения: 6 356
След година неуспешни опити се ходи при специалист по репродуктивна медицина. И без да се провери проходимост на тръбите е некоректно и понякога опасно да се приемат хормони под каквато и да е форма. Ясно е, че и лепенката и инжекцията са хормони. Но след инжекцията фоликула се пука до 24 часа уж. А при отделяне на яйцеклетката имате около 24 часа време докато е годна за оплождане, така че ги използвайте тези 48 часа. Хубаво е когато се правят целенасочени опити в т. ч. има хормонално подпомагане да има 3-4 дни въздържание от страна на партньора.
Ако не се получи този месец повече не се подлагайте на хормонални стимулации преди да са проверени тръбите от репродуктивен специалист.
Успех!

ПП Стана ми любопитно какви са тези хормонални лепенки. Как точно действат?

# 37
  • Мнения: 16 886
Щом я е дал за "тясната" лигавица, е някакъв прогестеронов препарат, според мен, за удебеляване на лигавицата.

# 38
  • София
  • Мнения: 10 642
По-скоро е климара (естроген)

# 39
  • Мнения: 38
ей сега забелязахх имам кафеникаво на ежедневката може ли да се е спукал фоликула или да е нещо друго

# 40
  • Мнения: 73
Здравейте момичета..
Незнам дали тук е мястото да задам въпроса си, но сметнах тази темичка за най-подходяща. С приятеля ми правим опити от вече 7 месеца за бебче, но то не идва и не идва.. Попринцип цикъла ми е редовен 28 дневен с редки разминаваня 1-2дни.. Та въпроса ми е бих искала да си направя пълни изследвания на хормони и всичко, което би могло да е пречка! Бихте ли ми дали малко разяснения кои хормони трябва да изследвам най-напред? Благодаря Ви предварително скъпи момичета!

# 41
  • София
  • Мнения: 8 170
Най-добре отиди при репродуктивен специалист. Той ще ти назначи изследвания. Ще те прегледа и т.н. Ти като си направиш изследвания, пак лекар трябва да ги види и да каже какво да правиш по-нататък. На мен след първия преглед ми назначиха TSH, ТАТ, МАТ, FSH, Пролактин. Ето виж в Надежда какво искат, преди първичен преглед. Аз съм пациент там, затова ти давам този линк. Иначе ти можеш да се насочиш в някоя друга болница, разбира се.
линк

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 10:15 от Аглея

# 42
  • Мнения: 73
Най-добре отиди при репродуктивен специалист. Той ще ти назначи изследвания. Ще те прегледа и т.н. Ти като си направиш изследвания, пак лекар трябва да ги види и да каже какво да правиш по-нататък. На мен след първия преглед ми назначиха TSH, ТАТ, МАТ, FSH, Пролактин. Ето виж в Надежда какво искат, преди първичен преглед. Аз съм пациент там, затова ти давам този линк. Иначе ти можеш да се насочиш в някоя друга болница, разбира се.
линк
Да, разбира се, че ще се свържа с репродуктивен специалист! Питах за иследванията, защото искам да ги направя в определена лаборатория и да отида при Доки с готовите вече! Благодаря за отговора Simple Smile

# 43
  • Мнения: 6 356
Всъщност е най-добре да направите изследвания в лабораторията на някоя от клиниките по репродуктивна медицина за да направени както трябва.
Успех!

# 44
  • Мнения: 414
Здравейте,
За девойката с 6те години неуспех бих се изказала както другите -време е за репродуктивен специалист.
Ние със съпруга ми опитваме от близо 4г. Още на 1вата потърсихме консултация. Върнаха ни, че сме млади. Ако лекар Ви го каже, моля Ви се сменете го.
На 2рата година ми го казаха отново -закъде бързаме?
Това е супер несериозно. На 30г.сме.
Минали сме 3 инсеминации, 1 ин витро, 1 лапаро, 1 цветна снимка... и няма обяснение за неуспеха.
Сега работя над психиката си. Макар да отказвам да го проумея, в известна степен сигурно влияе.
Но съвета от мен като човек ходил при 4 репродуктивни специалиста и всеки от другия с по-голямо име - не чакайте.
 И ако усетите, че не ви слушат или неглижират ситуацията - сменяйте док.

Общи условия

Активация на акаунт