Искам бебе и нямам сила вече

  • 7 201
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! За пръв път пиша в каквато и да е била група. Притиснено ми и се извинявам за грешките, които мога да направя. Накратко ще ви разкажа моята съдба или орис, не знам как да го нарека. От 9 години съм омъжена, а от 6 се мъчим за бебе. Ходих при доста лекари и един казваше "няма ти нищо", друг ме наливаше със хапчета и т. н. Чуствам се толкова сама и неразбрана дори, но миналата година попаднах на лекар, който ми поясни нещата, но аз съм раздвоена защо след като съпругът ми е ок, моите тръби също, антимюлеровия ми хормон намалява, но все пак не става естествено и моя лекар ми дава единстено инвитро като вариант. Объркана съм, защото някак странно ми изглежда или се побърквам вече. Не знам.

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 22:31 от bubanka

# 1
  • Мнения: 13 545
Време е да се консултирате със специалист от репродуктивна клиника. Успех.

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 21:44 от Пролетно цвете

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Нормално е нивото на АМХ да пада с течение на времето.И аз мисля,че е най-добре да си намерите репродуктивен специалист.9 години(през които сте заедно)са страшно много време,през 6 от тях искате дете, обикновено при специалист се ходи,когато е изминала една година в опити и няма бебе.

# 3
  • Мнения: 2 560
Отидете при специалист. Току що прочетох статия за семейство,  което след 15 години и 19 опита ин витро си имат дъщеричка, да им е жива и здрава. Явто имате  проблем, трябва да разберете какъв и да го отстратите. Успех🖒😊

# 4
  • Мнения: 1 913
Здравейте. При нас положението е почти същото с изминалите години в опити за бебе. Миналата година май за първи път посетихме специалист по репродуктивно здраве. Вече имаме една неуспешна инсеминация миналия месец, а в момента очаквам резултат от втората. Дано скоро мечтата ни се сбъдне.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 308
Прекалено много сте чакали. Както са казали - час по скоро при спец. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 093
Не разбирам защо сте чакали 6г. Ако лекарите с които сте се консултирали, не работят в клиники по репродуктивна медицина все едно изобщо не сте се консултирали със специалист.
И ние уж нямахме проблеми, но се оказа че известната лекарка не е назначила елементарно изследване - микробиология. Там излязоха бактерии при мъжа ми. Два месеца след като ги изчисти с няколко антибиотика забременях спонтанно (бях само с един яйчник след операция) след неуспешни 4 инсеминации и едно инвитро.
Освен това ако наистина само с инвитро имате шанс преди тежката стимулация може да пробвате инвитро на "естествен" цикъл с лека стимулация. Не толкова страшно колкото може би си представяте.
Успех!

# 7
  • Мнения: 90
Веднага се консултирайте със специалист по репродуктивни проблеми. Шест години са много време за да се разбере, че има проблем. Чувала съм и за двойки, при които се налага ин витро заради неизяснен стерилитет.
Успех ви желая!

# 8
  • Мнения: 192
Здравейте! Позволявам си да се включа във Вашата тема с нещо съвсем нестандартно, но знам, че в подобни моменти е редно да се опита всичко. Затова бих Ви препоръчала да прочетете повече за суровоядството и, при добро желание, да се обърнете към д-р Гайдурков. Умишлено не бих искала да Ви запознавам с метода, защото има хора с отворено съзнание за такива алтернативи и хора, които не желаят да ги възприемат.
Аз не познавам лично човека и не съм била при него, но го открих в търсене на последователи на Лидия Ковачева. Вече двама мои близки хора са били на преглед при него. Единият е с туморни образувания по дебелото черво, а другата с Хашимото. Не мога да обясня точно състоянието й, но след дългогодишни опити за второ дете и неуспехи, лекарите са го свързали с конкретен хормон на щитовидната жлеза, който с години е бил много над нормата. Сега, след един преминат курс суровоядство, същият хормон е нормализиран.
Сещам се и за още една алтернатива, за която съм чувала. Братовчедка на майка ми е готова да се закълне, че след дълъг курс на терапия с билки от Никола Алексиев (Плевен) е забременяла след 20 години опити за второ дете. Запозната съм с неговите билкови смеси, семейството ми ги използва периодична при различни нужди. Аз самата съм пила за стомаха и за една упорита няколкомесечна кашлица с неустановен характер. Помогнаха ми, но си трябва време. В крайна сметка не пречи подобна терапия да съпътства останалите опити, пък било то и за инвитро.
От позната знам, че по-голям ефект имало в клиники в Гърция и Турция (сравнено с България), но не съм компетентна.
Надявам се поне с нещичко да съм Ви била полезна и съм насреща, ако имате нужда от повече информация.
Пожелавам Ви много успех и се моля да се преборите със ситуацията с позитивна развръзка!

# 9
  • Мнения: 5 121
Аз пък ви казвам,че в България са по-добри репродуктивните специалисти. Летях от Франция за процедурите и си имам една уникална принцеса. Но чакахме само половин година и веднага при специалист. Аз бях с операция на щитовидната жлеза, над 40 и хич не губих време. Важно е да намериш и твоя доктор. И успех!

# 10
  • Мнения: 9 525
Като не сте запознати с Гайдурков, не виждам защо го препоръчвате. мога доста да пиша за него от лични наблюдения, но ще си го спестя. да не говорим пък за гладуването при онко заболявания.
Иначе пречистването действа супер - познавам няколко булки, които забременяха след житен пост след години опити.
успоредно с чистене, билки и т.н. трябва да се види дали има проблем, което се прави в спец. клиника.

# 11
  • Мнения: 8
Здравейте. Аз също имам проблем със зачеването, а страшно много искам да имам дете. На 28 години съм и вече ми е време, а все не се получава.

Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 09:54 от Красимира Монева 623487

# 12
  • Мнения: 6 093
Здравей, Краси!

Казваш че отскоро пробвате с настоящия партньор, но и с предишния не се е получило, но си само на 28г. Ако сте пробвали по-малко от година с всеки от партньорите все още е рано да смяташ, че при теб има проблем. От друга страна заради особеността при приятеля ти е хубаво да посетите специалист по репродуктивна медицина и тогава ще прегледат и изследват и теб. Понякога проблем може да има и при двамата партньори, но и в тези случаи специалистът може да предложи лечение и процедури с които да подпомогне двойката преди да мислите за инвитро. Преди среща със специалист не се самонавивай, че имате непреодолими проблеми. Просто не отлагай. Избери си специалист по репродуктивна медицина и запиши час. Възможно е първият свободен час да е за след няколко месеца, а през това време да забременееш. Само не губи вяра, че ще бъдеш майка.
Успех!

# 13
  • Мнения: 8
Благодаря много за подкрепата. Надявам се да се получи скоро!

# 14
  • Мнения: 192
Като не сте запознати с Гайдурков, не виждам защо го препоръчвате. мога доста да пиша за него от лични наблюдения, но ще си го спестя. да не говорим пък за гладуването при онко заболявания.
Иначе пречистването действа супер - познавам няколко булки, които забременяха след житен пост след години опити.
успоредно с чистене, билки и т.н. трябва да се види дали има проблем, което се прави в спец. клиника.
Предлагам отново да прочетете мнението ми и да забележите, че никъде не съм написала, че не съм запозната. Отбелязала съм, че не съм била лично, т.е. като негов пациент. Не съм убеждавала никой в нищо. Споменала съм дискретно опция, за която съм чула, че работи.. Вместо да се критикуваме взаимно, бихме могли да предложим на дамата решение, защото и тя, както и ние, сме в нейната тема с тази цел. А колкото хора на тази земя, толкова и специалисти, толкова и мнения, впечатления от тях... и убеждения и вярвания на пациенти. Всеки трябва да си изгради свои, а това става с опити, не с препоръки.
Маргарита, честит женски празник! Пожелавам Ви от сърце на следващия да сте здрава, заедно с Вашия избраник, и да го празнувате вече като майка, а не просто жена! Честито и на останалите дами! Бъдете здрави и цялостни.. и нека нищо да не Ви липсва!

Общи условия

Активация на акаунт