Изключително кърмене, нисък хемоглобин, рано захранване? :(

  • 1 277
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 288
И аз да се намеся Simple Smile
Ние правихме изследвания на 6 месеца и те бяха 95 и 89 съответно от 1-во и 2-ро изследване. Желязото ни е в норма. Бебо е изключително кърмено бебе до 6 навършени месеца.
 
Личната лекарка и сестрата гракнаха в един глас да му давам желязо, яйце, месо и т.н. и че ще си уморя детето с тази кърма  #Crazy

Частното педи не се впечатли много от резултатите, каза че са малко нисички, но нищо страшно щом желязото му е в норма. На бебо също са му много бели и прозрачни ушичките и кожата. Но аз съм много бяла и може и да е от това. Каза, че въпреки всичко няма много признаци на анемия - черния дроб(или жлъчката, не разбрах много - пипа го над коремчето нещо) не бил увеличен и под очите гледа нещо.
Ще правим контролни изследвания на 9 месеца и ние с баща му също, ако стойностите пак са ниски. Но до тогава, нищо особено, захранваме се бавно, яйце още не съм дала, от месата е опитвал.

Искам да ти кажа да не се притесняваш и да си го кърмиш бебока. Много много е рано според мен за захранване, пък да не говорим за месо.

АА и нещо се сетих, когато беше на 4 месеца в Германия лекарката забеляза, че е много блед. Аз я попитах налага ли се да давам желязо и тя категорично каза, че не. Желязото много разстройва стомахчето. Пък и вие нямата недостиг, така че не се тревожи. Успех  Grinning!

Вече се поуспокоих - явно нещата не са чак толкова зле и вярвам, че ще се пfдобряват. Благодаря навсички откликнали мами!

  bouquet

# 16
  • Мнения: 599
Да ме извини педиатърката ви, но и по българските норми детето е ок. Като не четат чужди източници, поне новите бълграски учебници!!!Според мен не го боцкайте повече, чак на 6 месеца, както му е редът  Peace

Общи условия

Активация на акаунт