Разговори по служебния телефон?

  • 6 536
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 899
Понякога звъня на майка ми, от служебния стационарен, но защото тя никога не си чува мобилния. А и не е никак добре със здравето и ме гонят паранои. Шефа знае. От мобилния си служебен никога не съм водила лични разговори.
В старата ми фирма шефът ни каза, от самото начало, да ползваме служебния телефон и за лични разговори, няма никакъв проблем и съм го ползвала.
Ако това не е позволено от фирмата не бих звъняла, още повече да водя дълги и скъпи разговори. Не знам дали е срамно, просто принцип.

# 61
  • Мнения: 673
Нямам никакъв служебен: нито стационарен, нито мобилен, а понякога се налага да се чуем с колегите и зеъня от личния си мобилен. Какво да се прави.  Rolling Eyes
Имала съм служебен и ако никой не ми държи сметка съм си позволявала да звъня като ми се налага. Но никога за безсмислени разговори "Ало, какво правиш..."

# 62
  • Мнения: 742
ами да!зависи и от коректността на шефовете!
цяла година спонсорирах шефовете си и фирмата- само тоалетната хартия дето не си я носех от вкъщи /да ощетявам семейството си/ - нито признание, нито...

е казах си СТИГА!
и сега поне телефонните разговори са ми безплатни - бонус към заплатата!

Егати и амбицията, дето те тресе. Ще просперираш с това мислене, много ще си напред. Mr. Green

Туй не го бях видяла, ама...като си бил толкова назад с маретиала и чак си ощетен и си вадил от собствения си джоб за да поддържаш бизнеса на шефа-защо си продължил да ходиш на точно тази работа newsm78

Анджък , де и аз това се питам. Страшно им е отмъстил, спор няма! Те направо не са разбрали откъде им е дошло. #2gunfire #2gunfire

# 63
  • Мнения: 742
ами да!зависи и от коректността на шефовете!
цяла година спонсорирах шефовете си и фирмата- само тоалетната хартия дето не си я носех от вкъщи /да ощетявам семейството си/ - нито признание, нито...

е казах си СТИГА!
и сега поне телефонните разговори са ми безплатни - бонус към заплатата!

Егати и амбицията, дето те тресе. Ще просперираш с това мислене, много ще си напред. Mr. Green

Туй не го бях видяла, ама...като си бил толкова назад с маретиала и чак си ощетен и си вадил от собствения си джоб за да поддържаш бизнеса на шефа-защо си продължил да ходиш на точно тази работа newsm78

Анджък , де и аз това се питам. Страшно им е отмъстил, спор няма! Те направо не са разбрали откъде им е дошло. #2gunfire #2gunfire
E най не обичам с дребнави хора да говоря!!! Май трябва да ви обясня. Спонсорство е силна дума в случая... не ви знаем какво бачкате ама явно бая аванта има... Вземам хубава заплата и не мисля, че като съм занесъл два химикала, руло тоалетна хартия и ходя с колата си и съм с 20-30 лв назад трябва да напусна. Сигурно пак не схващате ама продължавам да обяснявам. Та значи моята съвест не е като вашата - аз ТРЯБВА да си свърша работата ама не е коректно да спра да бачкам и да се оправдая - немам химикал... тези мои незначителни разходи си ги изработвам под формата на бонус и това е телефона, това е тръгването от работа с 20 -30 мин по- рано... Сега пак ще се почне - ами купи кола за фирмата и тем подобни глупости... А шефа има изгода да въртя от служебния щото звъня на жена ми да и кажа че закъснявам щото имам работа която е спешна...

# 64
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ама сега се замислих... newsm12 ..какво му е грозното да се обаждаш от служебния телефон?

Ами не случайно се казва служебен ! Т.е. за служебни разговори ...

Е да ама като влизаш във форума от работа , какво е ? Thinking

класика в жанра Mr. Green

# 65
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз лично нямам такъв, но понякога ползвам на мъж ми  Embarassed

# 66
  • Мнения: 115
Аз мисля, че всеки работодател знае, че служителите му ще използват телефона и за лични нужди. Затова при нас въпроса е разрешен, като на всеки служител е предоставен по един служебен gsm, който се използва и за личен и никой не злоупотребява.

# 67
  • Мнения: 8 917
Прави ми впечатление как масово се използват служебните телефони, за да се пестят сметките на личните мобилни телефони. Да позвъниш от служебния след като са ти клипнали не е ли малко грозно според вас?
Зависи....преди години се съобразявах - в началото, но изрично ми повтаряха да звъня от служебния и да не се притеснявам...гледам да не прекалявам, но мога да кажа, че го ползвам свободно. Телефоните ни минават през инет и са смешно евтини Peace

# 68
  • Мнения: 9 990
ами да!зависи и от коректността на шефовете!
цяла година спонсорирах шефовете си и фирмата- само тоалетната хартия дето не си я носех от вкъщи /да ощетявам семейството си/ - нито признание, нито...

е казах си СТИГА!
и сега поне телефонните разговори са ми безплатни - бонус към заплатата!

Егати и амбицията, дето те тресе. Ще просперираш с това мислене, много ще си напред. Mr. Green

Туй не го бях видяла, ама...като си бил толкова назад с маретиала и чак си ощетен и си вадил от собствения си джоб за да поддържаш бизнеса на шефа-защо си продължил да ходиш на точно тази работа newsm78

Анджък , де и аз това се питам. Страшно им е отмъстил, спор няма! Те направо не са разбрали откъде им е дошло. #2gunfire #2gunfire
E най не обичам с дребнави хора да говоря!!! Май трябва да ви обясня. Спонсорство е силна дума в случая... не ви знаем какво бачкате ама явно бая аванта има... Вземам хубава заплата и не мисля, че като съм занесъл два химикала, руло тоалетна хартия и ходя с колата си и съм с 20-30 лв назад трябва да напусна. Сигурно пак не схващате ама продължавам да обяснявам. Та значи моята съвест не е като вашата - аз ТРЯБВА да си свърша работата ама не е коректно да спра да бачкам и да се оправдая - немам химикал... тези мои незначителни разходи си ги изработвам под формата на бонус и това е телефона, това е тръгването от работа с 20 -30 мин по- рано... Сега пак ще се почне - ами купи кола за фирмата и тем подобни глупости... А шефа има изгода да въртя от служебния щото звъня на жена ми да и кажа че закъснявам щото имам работа която е спешна...

това пък съвсем не го разбрах-хем се жалваш, че те цака шефа, хем после даваш назад...хем сам си взимаш някакви бонуси както ти го наричаш-под формата на цакане на шефа, щото  си недоволен явно...нищо не разбрах, честно ...За каква дребнавост говориш, като ти очевидно издребняваш за химикалките.... newsm78

# 69
  • Мнения: 5 370
Ползвам служебния ГСМ на мъжа ми и въобще не страдам от скрупули.
На тях колите и телефоните са им предоставени и за ЛИЧНО ползване-което какво значи според вас? newsm78
И още нещо да попитам яките моралистки-ако имате под ръка телефон, който звъни на 5 стотинки на минута, а вие-на 0.45, да речем, какво ще предпочетете?
Ама руку на сердце! Mr. Green

# 70
  • Мнения: 221
обаждам се само на домашни и гледам да не прекалявам..

# 71
  • Мнения: 3 091
хехе, тази тема трябва да се покаже на работодатели! Всеки сам си е решил - да сложи лимит или не на телефоните в офиса!
Тук важи лафът за баницата - с пълна сила и няма виновни! Щом ви дават - говорите си, ако ще и с Луната

# 72
  • Мнения: 8 917
хехе, тази тема трябва да се покаже на работодатели! Всеки сам си е решил - да сложи лимит или не на телефоните в офиса!
Тук важи лафът за баницата - с пълна сила и няма виновни! Щом ви дават - говорите си, ако ще и с Луната
newsm10

# 73
  • Мнения: 1 925
Никога не го правя, пък и шефката ми дава на всички разпечатката на служебните мобелни телефони и си отбелязваме служебните разговори. За стационарния също се е погрижила и не може да се набира с 0 . Винаги мога да звънна от нейния кабинет, когато я няма, но не го правя   Twisted Evil

# 74
  • Мнения: 2 925
Прави ми впечатление как масово се използват служебните телефони, за да се пестят сметките на личните мобилни телефони. Да позвъниш от служебния след като са ти клипнали не е ли малко грозно според вас?
доста е грозно предполагам чувството ,което ще изпита тарикатът ,ако евентуално шефа не е толкова дискретен и го разобличи публично  Simple Smile Представям си как ще злорадстват останалите.
Така ,че наистина е грозно човек да се унижава до степен да краде на дребно фирмата си. Грозно е за самия крадец, не за някой друг.Болшинството от  шефове много добре знаят какво се върши зад гърба им, но в повечето случаи го премълчават. Така или иначе  кокошкарските кражби в България са начин на живот и мироглед.
 Колко прекрасно и удовлетворително е чувството да " изработиш "ближния, а?!:))

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт