подялба на апартамент след развод

  • 5 638
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 694
Неудобно и е да каже, че още хора ще и напишат, че е нагла Simple Smile

# 31
  • Мнения: 7 006
Ех,пък не изчакахте малко..Ся..скука.. Crossing Arms

# 32
  • София
  • Мнения: 10 601
Тия "мъже" в темата, да не кажа във форума, лично бих ги удушила с перденцата им😂.
Защото аз освен нагла, съм и нахална, и си взех жилището, нищо, че нямаше рисунки. Но когато 4те стени за някого са дом, а друг просто легло с покрив, няма как да му го оставиш, нищо, че е плащал сметките през това време.
Ай със здраве. И перденца😄

# 33
  • София
  • Мнения: 11 497
Тия "мъже" в темата, да не кажа във форума, лично бих ги удушила с перденцата им😂.
Защото аз освен нагла, съм и нахална, и си взех жилището, нищо, че нямаше рисунки. Но когато 4те стени за някого са дом, а друг просто легло с покрив, няма как да му го оставиш, нищо, че е плащал сметките през това време.
Ай със здраве. И перденца😄
Госпожа, разбирам, че бихте искали да сте удушили Вашия мъж, но нас, които пишем в темата, искате да ни удушите (пардон, Заплашвате, че ще ни душите Grinning) защото....? Обосновете се, моля, като сте казали А, смело давайте и с Б, чакаме с нетърпение Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 19 338
Тия "мъже" в темата, да не кажа във форума, лично бих ги удушила с перденцата им😂.
Защото аз освен нагла, съм и нахална, и си взех жилището, нищо, че нямаше рисунки. Но когато 4те стени за някого са дом, а друг просто легло с покрив, няма как да му го оставиш, нищо, че е плащал сметките през това време.
Ай със здраве. И перденца😄
Парите са универсален измерител, а не за кого какво е домът... Много удобно. Впрочем, сметките са и на двамата и нямат общо със собствеността на жилището.

# 35
  • Мнения: 19 164
Здравейте на всички! От няколко дни съм в страхотни размисли и реших да потърся вашето мнение и съвет. Преди няма и 2 години се омъжих много щастлива ,много заслепена ,но полека лека нещата стигнаха до там аз да нося мъжа си на гръб. Искам вече да го премахна от моя живот ,но идва големия въпрос -ние взехме апартамент на изплащане и сега какво правим? Аз нося по-голямата част от бюджета в къщи ,което за мен не е било проблем никога. Сега обаче разбирам ,че не само това съм правела- дърпала съм и двама ни докато мъжа ми е бил настанен като кучка в каручка. С една дума се е възползвам от моята наивност. Та за това искам и много държа да си запазя апартамента ,защото с много любов си го създадох ( проект за преустройство, обзавеждане ,мои рисунки по стените..) И тук идва най-голямото ''но'' когато го купувахме аз нямах доказан доход и се водя съкредитор ,но парите са изтеглени на база неговата заплата. В момента нямам как да си изкарам от джоба парите ,които са вложени. С минимални осигуровки съм и не знам за кредит ,а от този на апартамента няма една година плащане. Другата седмица ще правя и консултация с адвокат и търся за мнение банков служител. Много бих се радвала ако и от тук чуя някое друго мнение пък било и то да ми потвърдите глупостта хаха

За няма и една година плащане само той ли е влагал пари? За каква сума става дума и за колко години е кредитът? Едва ли са повече от 10 хиляди лева, изплатени досега, а щом нямаш настрана подобна сума и не си способна да я събереш, е много рисковано да се захващаш сама да изплащаш това или друго жилище през следващите минимум 20 години при положение, че доходите ти дори и понастоящем са несигурни.

# 36
  • София
  • Мнения: 19 338
Заем от близки или те да изтеглят кредит

# 37
  • Мнения: 1 451
Най-удачния вариант е да се продаде жилището.Принципно ако имате деца, съдът ще те остави в апартамента до навършване на пълнолетие на децата.До тогава много вода ще изтече, но ако нямате, май единственият начин е продажба.Ако пък можеш да си обслужваш кредита, още по-добре, прехвърля се на теб и готово.Но много зависи съпругът с каква нагласа е.

# 38
  • София
  • Мнения: 10 601
Тия "мъже" в темата, да не кажа във форума, лично бих ги удушила с перденцата им😂.
Защото аз освен нагла, съм и нахална, и си взех жилището, нищо, че нямаше рисунки. Но когато 4те стени за някого са дом, а друг просто легло с покрив, няма как да му го оставиш, нищо, че е плащал сметките през това време.
Ай със здраве. И перденца😄
Госпожа, разбирам, че бихте искали да сте удушили Вашия мъж, но нас, които пишем в темата, искате да ни удушите (пардон, Заплашвате, че ще ни душите Grinning) защото....? Обосновете се, моля, като сте казали А, смело давайте и с Б, чакаме с нетърпение Simple Smile
Щом нямаш капацитет да се сетиш, няма какво да ти обяснявам.
Лошото е, че едва ли някога ще го придобиете. Т. нар. мъже в темата/ форума.

# 39
  • Мнения: 4 577
Аз съм жена, че и разведена, но точно в тази тема разбирам защо мъжете реагират така. Да влачиш някого на гърба си някакси не се връзва с кредит отпуснат изцяло на база неговите доходи. И да искаш апартамента, но без ти реално да можеш да получиш кредит, наистина е странно, да не кажа друго.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 855
Що, може точно да се е скатавал на база фиша със заплатата, а всъщност повечето разноски за живота им да са били за нея. Затова не се е усетила, че го носи на гърба си.

# 41
  • Мнения: 15 960
Ами само той е бил с редовни доходи, пък че после си ги е харчил по задника...няма пречка да е истина. А и не виждам защо се впрягате, който и да вземе апартамента, ще трябва да върне половината платено до тук на другия, даже тя ако го направи, ще е на загуба, ако наистина основно тя е плащала.

# 42
  • Мнения: 1 189
1. Носела го на гърба си.
2. Кредитът отпуснат на база неговите доходи.
3. Незаконен бизнес.
4. Авторката я няма.
😅

# 43
  • София
  • Мнения: 38 773
Първо. Развод май няма още.
Второ. Апартаментът не е ваш, че да го делите.
Трето. Отивате в банката и предоговаряте кредита. Вноската се слага на твоята заплата, щом държиш. Това е.

# 44
  • Мнения: 9 400
Free Agent,
 Авторката изчезна, а и няма заплата. Тя май има бизнес и то не много легален.

Общи условия

Активация на акаунт