Математически турнири 1-4 клас. Тема №54

  • 80 764
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
# 706
# 707
  • Мнения: 333
За СМТ малките ги изкарват заедно. Който свърши по-бързо седи в стаята и чака всички да приключат.
Зависи си от училището - моите деца са излизали по-рано. Обичайно има дежурен учител на вратата, който да се увери, че детето има родител/близък, който го чака. Но си представям, че на други места е точно както го описваш, Only.
И моето е излизало по-рано. Често като тръгнат няколко деца да излизат и повличат и другите и е хубаво родителят да има поглед към изхода, защото не може да се разчита на дежурния учител. Поне моето дете предният път го финтира и директно излезна.
За МБГ си имаше резултати с точки, но аз също мейл не съм попълвала, съответно получавала, а май на сайта на училището изкарваха списъците, не помня вече. Мисля, че след определено време на сайта на МБГ качваха обобщено класиране, вкл. точки?

# 708
  • София
  • Мнения: 6 141
Внушавам ли си или задачите за СМТ с всяка година стават все по-трудни? Тези от 2012-2013 са доста по-лесни от тези 2017-2018, например. Детето го забеляза.

# 709
  • Мнения: 29 910
Не си внушаваш. С всички състезания е така.  Peace

# 710
  • Мнения: 333
Внушавам ли си или задачите за СМТ с всяка година стават все по-трудни? Тези от 2012-2013 са доста по-лесни от тези 2017-2018, например. Детето го забеляза.
За СМТ симетрична за 1ви клас от 2018та беше най-трудната досега. Но това не касае само СМТ, а и останалите състезания поне за началните класове. Любопитно ми е ако друг сподели дали след 4ти клас важи същата тенденция на увеличаваща се трудност през последните години. Сегашните децата са по-добре подготвени, математиката стана желана дисциплина, вероятно отчасти поради НВО и поради това, че след 4ти клас в добрите училища се кандидаства с математика.
Замислям се дали това не е някаква световна тенденция, например московската олимпиада за 1 клас е още по-трудна, има огромно количество текст и за мен си е колкото математическо, толкова и езиково състезание.

# 711
  • София
  • Мнения: 7 277
Не си внушаваш. С всички състезания е така.  Peace
Абсолютно вярно!

# 712
  • София
  • Мнения: 6 141
Лошо, трябваше да започнем от лесните и да вървим към трудните, а ние направихме обратното. Simple Smile

# 713
  • Мнения: 2 285
За МБГ си имаше резултати с точки, но аз също мейл не съм попълвала, съответно получавала, а май на сайта на училището изкарваха списъците, не помня вече. Мисля, че след определено време на сайта на МБГ качваха обобщено класиране, вкл. точки?

По точки не изнасят класирания вече. Освен по погрешка, ако даде Господ.  Mr. Green

Иначе, при нас беше днес и предполагам, че ще имам резултат до края на седмицата. Притеснява ме това, че дъщеря ми каза, че задачите за 3-ти клас според нея са били трудни и не й е стигнало времето за 2. Това е причината да искам да се ориентирам в обстановката.


Не знам колко са били трудни задачите, но при нас има само 3 деца с резултат над 30 точки.

# 714
  • Мнения: 101
И моя син е 3-ти клас, беше на МБГ вчера. Стоял е до края, последните задачи каза, че са били трудни. Чакаме резултати Simple Smile

# 715
  • На морето!
  • Мнения: 5 778
Дъщеря ми сподели, че МБГ ѝ е било много трудно. Задача 20 не е успяла да реши и написала числото 5, колкото да не оставя без отговор.
По времето на брат ѝ МБГ не беше толкова трудно, така че за там определно важи правилото за усложняване на задачите.

# 716
  • Мнения: 29 910
Преди време се коментираше, че МБГ било едно от най-лесните, но явно вече не е така.

# 717
  • Мнения: 333
Дъщеря ми сподели, че МБГ ѝ е било много трудно. Задача 20 не е успяла да реши и написала числото 5, колкото да не оставя без отговор.
По времето на брат ѝ МБГ не беше толкова трудно, така че за там определно важи правилото за усложняване на задачите.
за кой клас става въпрос?

# 718
  • София
  • Мнения: 6 141
Аз за МБГ изобщо не я записах, защото наистина ми се видяха доста трудни, сравнено със СМТ и КМС.

# 719

Общи условия

Активация на акаунт