Математически турнири 1-4 клас. Тема №54

  • 80 816
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Не мисля, че някога МБГ е било лесно състезание. Задачите винаги са си били сравнително трудни.

# 721
  • На морето!
  • Мнения: 5 790
Дъщеря ми сподели, че МБГ ѝ е било много трудно. Задача 20 не е успяла да реши и написала числото 5, колкото да не оставя без отговор.
По времето на брат ѝ МБГ не беше толкова трудно, така че за там определно важи правилото за усложняване на задачите.
за кой клас става въпрос?
1ви клас е дъщеря ми.
Не мисля, че някога МБГ е било лесно състезание. Задачите винаги са си били сравнително трудни.
Лесно не, но беше много по-лесно от сега, говоря за 2015та някъде.

# 722
  • Мнения: 115
Тази година в сайта на МБГ не намирам дати и крайни срокове за публикуване на резултатите от различните кръгове!?!

# 723
  • Мнения: 322
Моят хубостник има 32 точки .Нямам идея за другите деца от възрастта,но.......Май трябва да го поощря с награда. 1 ви клас е.

# 724
  • София
  • Мнения: 252
Нашият юнак (2 клас) след състезанието каза, че решил всички задачи, не го затруднили, обаче бързал и драскал и писал пак на няколко задачи. Е, има 27т., което на фона на резултатите му от миналата година си е доста зле. Чакам да видя листа му с отговори, за да си изясня картинката, и общото класиране, разбира се 😊

# 725
  • София
  • Мнения: 7 277
26 т. за 25 мин. - 2 клас. Просто не ни свърта и това е Joy.

# 726
  • Мнения: 322
Точките не са ли четен брой? И е нормално да не ги свърта.

# 727
  • София
  • Мнения: 252
Точките не са ли четен брой? И е нормално да не ги свърта.
Понякога дават и по 1т вместо 2, за непълен отговор или пък ако е драскал, са го наказали с -1т за задраскания и поправен отговор, нещо от сорта ще да е.

# 728
  • Мнения: 333
Точките не са ли четен брой? И е нормално да не ги свърта.
Понякога дават и по 1т вместо 2, за непълен отговор или пък ако е драскал, са го наказали с -1т за задраскания и поправен отговор, нещо от сорта ще да е.
Според мен би трябвало да е само за непълно решение, например трябвало е да напише две числа и е написал едното. Абсурд е да го накажат, че си е драскал по листа или поправил отговора - или е вярно или е грешно. Ще се радвам да проверите и споделите за причината.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 5 695
При моя син както не са им разрешили листи за чернова, повечето деца си разписвали задачите на самите листи. Така и не разбрах дали са имали поне бланки за отговори и дали там е драскал също моят дребос... При тях беше вчера и тепърва ще чакаме резултати някакви.

# 730
  • Мнения: 29 984
Моят е решил половината задачи, въпреки че уж било лесно...

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 193
Здравейте, днес мина и нашето състезания МБГ, 4 клас сме, определено задачите не са били лесни,синът ми си е използвал и 60-те минути,успял е даде отговори на всички задачи, но не е успял да ги мине втори път. Отчитаме с него, че 60 мин при това ниво на трудност не са достатъчни.
На сайта на организатора пише, че "След обявяване на резултатите всеки участник получава условията на задачите. Задачите не се публикуват на сайта на турнира." Това какво ли значи, ще ни дадат листите, върху които са работили децата ни или ще ни разпечатат нови листи със задачите. Може би ще трябва сами да си ги поискаме от канцеларията на училището ни (имам съмнения, че няма да ни се получат нещата) Simple Smile В нашето училище са скарани с комуникацията с имейли, така, че изключвам тази опция нито за резултатите, нито за самите бланки със задачи.

# 732
  • Мнения: 69
При моя син както не са им разрешили листи за чернова, повечето деца си разписвали задачите на самите листи. Така и не разбрах дали са имали поне бланки за отговори и дали там е драскал също моят дребос... При тях беше вчера и тепърва ще чакаме резултати някакви.

Аз също останах с впечатление, че ще имат лист за чернова, но са нямали, не са им дали и да си извадят, моят бръмбар (2 клас) е смятал наум всичко и само отговора е написвал на листа Sweat Smile Дано поне да е нямало кой знае какви усукани сметки, но по-добре да разписват на листчето, отколкото да смятат наум...

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 193
При нас чернови е имало, но са им ги взели на излизане.

# 734
  • Мнения: 29 984
На МБГ не се дават задачите, защото се провежда в различни дни.

Общи условия

Активация на акаунт