Заплата от 350лв

  • 16 430
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 478
Каква е насрещната престация?
Ако завършваш току що и ще те обучават, ще започнеш от АБ там - взимаш си тези 350 лв. и целуваш ръка. Пък ако си тежиш на мястото, скоро ще бъдеш оценена и по-високо. Отнякъде трябва да започнеш. 

Според мен и за начало е малко... и не толкова за друго, а защото знаем промените в парите колко деликатна тема са  Rolling Eyes  тоест има опасност дълго време да си на тези пари.

Но и според мен всичко е относително - според професия, стаж, фирма и перспективи , а от друга страна - нуждите на човека

# 76
  • Мнения: 3 164
За информация , не владея чужд език , имам компютърна грамотност , 2 средни и едно висше.

Как се завършват 2 средни?

веднъж редовно, а втори път-вечерно Grinning

# 77
  • Мнения: 1 320
За информация , не владея чужд език , имам компютърна грамотност , 2 средни и едно висше.
Как се завършват 2 средни?
веднъж редовно, а втори път-вечерно
Почти ... едното до обяд , а другото следобяд / техническо и икономическо  , едното за мама , а другото от мераци / .

# 78
  • Мнения: 1 320
И що пък като си с две малки деца да са ти достатъчни 350 лв. newsm78
На мен би трябвало да ми стигат, щото аз съм геограВ- много безперспективно виШе имам Crazy Да ама не Crossing Arms
Ама аз не съм Wink .
Професията ми е перспективна и точно това се опитвам да обясня .
Всеки сам си прави преценката .
 Мога да започна работа и на друто място за двойно , тройно по висока заплата . Но няма да знам в колко ще ми приключва работния ден , и да пътувам и в дву-три-четири дневни командировки из страната . Аз искам и да прекарвам повече време с децата си .
Далеч съм от мисалта че 350 лв са достатъчни , но нали затова сме двама възрастните в това семейство. Така общата сума става .... прилична .

# 79
  • Мнения: 3 405
Е как вие се струва като цифра newsm78.Питам ви ,защото доста мои познати взимат по големи заплати 450-500лв,а на мен тези 350лв.ми се струваха сравнително добра заплата.

Ниска е.

# 80
  • Мнения: 135
   Двустранен е проблема - за манталитета на голяма част от работодателите съм съгласна. От друга страна при нас например от няколко месеца търсим стажанти - началната заплата е прилична, работата е перспективна, възможноста да "крадеш" занят е безценна. Но за тези месеци CV пуснаха 10тина души, 5 човека дойдоха на интервю - единият без дори да поиска да разбере повече за екипа и работата заяви, че без да знае за какви пари става въпрос няма да разговаря, другата кандидатка говореше за "натурален акт" ( да уточня, че търсим юристи), и все в тоя дух. Мъжа ми също търси хора - няма. Реши да направят безплатен курс по обучение в продукта им пред студенти, с възможност за работа след това - от 100 човека поток студенти към курса са проявили интерес 10 - при чудесна възможност за реализация по специалността им. Ако и в избора на персонал нямаш избор ето ти ги компромисните служители с не високи заплати, които подкарват лоша инерция.
ХА!!! С последното ти изречение си дойдохме на думата!!!!  bouquet
Момичета, аз обаче знаете ли какво забелязвам?
девойката, пуснала темата, нещо се скри-покри и въобще я немА в Божия закон. newsm78
Аз зададох 2 есенциални въпроса по-нагоре-:1. Какъв ценз притежава;
2. С какъв тип точно работа и предстои/или вече се занимава.
3. Ако е за касиерка в БИЛЛА-то 350 лева са приемлива сума-смятам аз.
Та много въпроси-ма немА кой да отговори. newsm78
Ето ме появих се.Само да кажа,че чак сега успях да прочета темата,тези два дни бях до късно на работа.Като чета виждам,че на повечето им се струват малко 350лв и напълно се съгласявам с тях.А,иначе аз работя като представител на фирма по цял ден съм на крак и непрекъснато пътувам.Като цяло ми харесва,защото шефовете не ми висят на главата и не съм материално отговорна.

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Като цяло ми харесва,защото шефовете не ми висят на главата и не съм материално отговорна.

Това е най-важното  Peace Деразай  Party

# 82
  • Мнения: 126

1000-1200.
В яките петзвездни мое и 2000 да е.....например Андре Токев от Хилтън едва ли работи за 350. Twisted Evil

ЗА Андре специално знам,защото са приятели с мьжото.Интересува ме за ресторанти от класа на Вишните.Енотека Уно,Талисман,Отвьд алеята зад шкафа?

Още един пьт се извинявам,че се намесвам в чужда тема  bouquet

За Отвъд алеята зад шкафа-преди половин година, за главен готвач - 1600

# 83
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм чела цялата тема, но не разбрах тази заплата без данъците ли е или .........защото ако са чисти пари, не са толкова малко- за сам човек..........

# 84
За гр.София говорим и заплатата е месечна.

За нискоквалифицирана работа и на половин работен ден - ок. Но като пари е нищо.


моята заплатат сега като се върна на работа с нощен труд и хирургична работа ще стига бруто 360 лв. не мога да кажа, че е ниско квалифицирана.

# 85
  • Мнения: 2 120
Това са ниски заплати, но в Б-я повечето хора вземат толкова. Сам човек се чувства добре със заплата от 500 до 700 лв, при положение, че живее в собствено жилище. Така мисля.
Ние с мъжа ми сме с общ доход 1300 -1400 лева и пак не стигат за всичко. Ежедневните нормални разходи са високи заради цените. Помислете колко е скъпа храната в Б-я.

# 86
  • Мнения: 293
Затова не мога да си намеря човек от 1 година търсене....
С компютърна грамотност, работно ниво на английският за 2х повече пари от тези...Ама няма!

вчера се възмущавах, 4е една приятелка работи... за 400 лв - а владее английски и испански (то и другите работни условия са не4овешки - да 4акаш по4ивката, за да отидеш до тоалетна  Shocked Shocked ). Не мога да повярвам, 4е няма по-добри възможности за 4овек с 2 езика.. Но като пуснеш търсене в jobs, примерно - еми, 250 на4ална  Shocked Ми нали пари в курсове си вложил..

 Та, ако си търсиш 4овек.. Да използвам промото  Laughing  Laughing (не съм аз под прикритие Laughing  Laughing  Laughing )

Самата аз съм работила и за 220 за кеф (естествено - мъжът ми взимаше 5 пъти пове4е - ясно, 4е ина4е не става) и за 800 - не само без кеф - направо в постоянен ужас  Rolling Eyes ) Сега мисля, 4е съм намерила перфектния баланс м/у заплащане, натовареност, 4е и кеф от работата Grinning . И все пак - не можеш да имаш претенции, без да си поработил в/у себе си - сал едно образование не стига... И никога не е добър довод пред работодателя, 4е не ти стигали парите - трябва да наблегнеш, 4е това заплащане не покрива твоите възможности - стига да ги имаш.

# 87
  • Мнения: 2 292
ми не са. аз като студентка преди около 9 години взимах толкова. след това взимах около 900 . после напуснах БГ, но знам , че нещата са се променили доста и заплатите доста са се увеличили за 5 години ...

# 88
  • Варна
  • Мнения: 10 790
ми не са. аз като студентка преди около 9 години взимах толкова. след това взимах около 900 . после напуснах БГ, но знам , че нещата са се променили доста и заплатите доста са се увеличили за 5 години ...

Интересно, какво си работила, ако не е тайна?

# 89
  • софия
  • Мнения: 33
даже и да си сама,трудно ще ти стигнаш.Да са ни ЖИВИ И ЗДРАВИ МЪЖЕТЕ!

Общи условия

Активация на акаунт