Плюсове и минуси на кварталите в София - 5

  • 41 681
  • 768
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 103
Дариела, благодаря за мнението, това са и моите впечатления от квартала засега. Интересува ме също дали има някакво замъсяване на въздуха от производствата в близост. Иначе "нашия" блок е в близост до 67 ОУ, за което чета че имало доста ромчета, но нас това не ни касае.   

# 46
  • софия
  • Мнения: 4 180
Miramar, Знам училището и района -аз живея на 2 минути пеша от него. Според мен е добро мястото, има наистина ромчета в училището -виждам ги сутрин когато тръгвам за работа, но ходят спретнати и с ранички като всички други, тоест не изглеждат поне проблемни. Мен лично не ме касаят. Въздуха смятам че е както навсякъде другаде в София, не мисля, че е по-замърсен. Аз като търсих апартамента си държах да е или в Зона Б-5 или в Сердика и сега 5 години по-късно не съжалявам, че е тук.

# 47
  • София
  • Мнения: 311
Жк "Сердика" според мен не е Ок, особено в частта до 67 ОУ. Ромите с техните особености са си там. Въздухът е в пъти по-мръсен от други квартали. Нормални училища няма. И друг път съм писала - плюс е цената, близостта до центъра и донякъде провинциалното спокойствие, минусите - цигания, мръсотия и изолираност.

# 48
  • Мнения: 1 718
Да, при блоковете около 20-21 е добре, но те са на границата със Зона Б5. Имайте предвид, че кв. Сердика продължава и от другата страна на Иван Гешов.

# 49
  • София
  • Мнения: 19 341
Ще отида да видя района, но сградите им Боряна 1 и 2 изобщо не ми харесват като дизайн. Вероятно ще се наложи да се преориентирам към други квартали и фирми. Вие попаднахте ли на нещо що годе читаво? Някакви препоръки като цяло? Вероятно ще работя в БП в Младост 4 или в този на Цариградско.
Полигона? Не съм ходила там никога пеша, но гледам, че никнат доста кооперации. В мола ще откриват Билла, значи има що-годе свестен магазин.
Ако работите около мола, ще си ходите на работа по пантофи.  Grinning

Последна редакция: пн, 08 апр 2019, 12:30 от Cuckoo

# 50
  • софия
  • Мнения: 4 180
Жк "Сердика" според мен не е Ок, особено в частта до 67 ОУ. Ромите с техните особености са си там. Въздухът е в пъти по-мръсен от други квартали. Нормални училища няма. И друг път съм писала - плюс е цената, близостта до центъра и донякъде провинциалното спокойствие, минусите - цигания, мръсотия и изолираност.

Мръсотията зависи от това къде си, не е целият квартал така. Блокът, в който съм аз, нито има около себе си мръсотия нито нищо. Спокойно и чисто е ,аз оплакване нямам. Както казах и по-рано в другата, горната част на квартала, вече е по-неприятно според мен, но miramar уточни, че не пита за там.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 103
Жк "Сердика" според мен не е Ок, особено в частта до 67 ОУ. Ромите с техните особености са си там. Въздухът е в пъти по-мръсен от други квартали. Нормални училища няма. И друг път съм писала - плюс е цената, близостта до центъра и донякъде провинциалното спокойствие, минусите - цигания, мръсотия и изолираност.

  В квартала ли живееш? До добри/нормални училища се пътува, където и да живееш. Районът ни се стори много приятен, чист и спокоен на първо четене. А самият блок с много добре подържани общи части, което е голям плюс, след като се нагледахме на какво ли не по огледите. Предстои ни втори оглед на апартамента и околностите, та ще видим...

# 52
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз работя в Полигона, за огромно мое съжаление. Мръсно, с разбити улици - в обедната почивка се мотая пеша, за да си раздвижа краката. Рядко съм била в по-неприятен квартал. Близо до блока миналото лято имаше и едно доста голямо блато, барабар с жабите и комарите, пълна идилия.

# 53
  • София
  • Мнения: 311
Живеех до 67 ОУ години наред, от половин година не. Написала съм плюсовете и минусите според мен. В кой блок гледате, ако не е тайна?

# 54
  • Мнения: 1 718
Наистина е от значение в коя част на квартала гледате. Mrm е права, че около 67 училище доста неприятно. Случайно да сте чували за гетото Батоловата воденица?
https://www.lentata.com/page_4561.html?_locale=bg

# 55
  • София
  • Мнения: 311
Жк "Сердика" според мен не е Ок, особено в частта до 67 ОУ. Ромите с техните особености са си там. Въздухът е в пъти по-мръсен от други квартали. Нормални училища няма. И друг път съм писала - плюс е цената, близостта до центъра и донякъде провинциалното спокойствие, минусите - цигания, мръсотия и изолираност.

Мръсотията зависи от това къде си, не е целият квартал така. Блокът, в който съм аз, нито има около себе си мръсотия нито нищо. Спокойно и чисто е ,аз оплакване нямам. Както казах и по-рано в другата, горната част на квартала, вече е по-неприятно според мен, но miramar уточни, че не пита за там.
Няма да споря, казах си мнението за района до 67 ОУ. Станцията за измерване на качеството на въздуха на балкона ни показваше очакваните от мен резултати, като за квартал в ниското, който от едната страна има павирана улица със засилен трафик на камиони към "Данон", а от другата гето, в което се отопляват с каквото намерят.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 103
Наистина е от значение в коя част на квартала гледате. Mrm е права, че около 67 училище доста неприятно. Случайно да сте чували за гетото Батоловата воденица?
https://www.lentata.com/page_4561.html?_locale=bg

 Интересно, но май не е близо поне на картата.  Да кажем, че блокът е от по-добрата страна на у-щето, но ми давате тема за размисъл. Лошото е, че в София не са много кварталите, където няма гета под една или друга форма или пък приходящи мародерстващи цигани, а има и други важни параметри при избор на жилище...

# 57
  • Мнения: 1 718
Гета не навсякъде има, а за приходящите мародерстващи цигани съм съгласен, че ги има почти навсякъде. Но едно е да идват през 2 квартала, друго е да са на 100 метра от блока ти... Всеки си преценява спрямо приоритети си, за мен наличието на такива гета е доста определящо. Като човек, живял известно време в Красна Поляна мога да ви кажа, че от към обгазяване на въздуха зимата е нещо страшно!

# 58
  • София
  • Мнения: 6 020
Ще отида да видя района, но сградите им Боряна 1 и 2 изобщо не ми харесват като дизайн. Вероятно ще се наложи да се преориентирам към други квартали и фирми. Вие попаднахте ли на нещо що годе читаво? Някакви препоръки като цяло? Вероятно ще работя в БП в Младост 4 или в този на Цариградско.
Полигона? Не съм ходила там никога пеша, но гледам, че никнат доста кооперации. В мола ще откриват Билла, значи има що-годе свестен магазин.
Ако работите около мола, ще си ходите на работа по пантофи.  Grinning
На теория Полигона би следвало да е хубав и търсен квартал. На Цариградско е. комуникативен. Транспорт има, не е да няма.  Много нови блокове . Отпред има офис сгради , оргомен Мол и т.н. Напрактика обаче е кофти квартал, да се чудиш защо.
От другата страна на Цариградско е Младост ( коя там част) и е друга работа.... Винаги ми е било странно това. Едно шосе ги дели, което шосе всъщност е гадно. Днес тъкмо ходих покрай него малко, около сп. Окръжна, и си помислих, че едва ли има по-гадно място за живеене от блоковете покрай Цариградско.

# 59
  • sofia
  • Мнения: 8 948
Полигона не е чак толкова комуникативен, защото за да стигнеш до спирките до Цариградско от жилищните блокове си е бая път пеша....особено в дъжд, сняг и пр. Бизнес сградите са по-близко до булеварда.
Излизането с автомобил е ограничено, ако искаш да поемеш в посока 7-ми км и да стигнеш до Дружба или Младост - въртиш или през кръговото, или през МОЛ-а.
Ако в задната си част има излаз към Дружба ще е съвсем различно.

Жилищните блокове от другата страна точно до булеварда може да не са особено добре, но на втора линия е друга работа.

Общи условия

Активация на акаунт