Плюсове и минуси на кварталите в София - 5

  • 41 796
  • 768
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 19 446
Съвсем различни като възраст и развитие са Младост и Полигона - вторият е сравнително нов квартал, преди мола  и бизнессградите, освен военните блокове по-отзад май нямаше нищо. Повечето квартали в София в началния си етап не са били особено привлекателни...Обаче с очовечването идва и поскъпването, след като пораснат дърветата след 20-тина години и пооправят улиците и тротоарите

# 61
  • София
  • Мнения: 3 214
Скоро ходих в Полигона, вземах приятелка от блока на Контракт Сити. Там си е един мини кв Витоша, не очаквам нищо хубаво да излезе.
Новите сгради са с минималистични отстояния, тесни улици с паркирани коли и само един вход/изход за целия квартал, който "споделя" локалното с мола и бизнес сградите. Е, ако живееш там и работиш в мола/мегапарка сигурно ще е удобно, максимум до техпарка, но човек не може да се придвижи нормално нито с кола, нито с ГТ от/до Полигона.

# 62
  • Мнения: 116
Здравейте,  имам питане за квартал Хаджи Димитър - насочили сме се към него и следим за обяви най-вече там, удобно ще ни е за ходенето до работа , но ме интересува средата, какви хора преобладават. Училищата не ме интересуват, синът ми няма да ходи на училище там така или иначе,  някой има ли преки впечатления? Разхождали сме се из квартала, но от няколко разходки няма как да се усети атмосферата като цяло, има ли райони които да се избягват?
Благодаря на всички отзовали се!

# 63
  • София
  • Мнения: 1 103
Гета не навсякъде има, а за приходящите мародерстващи цигани съм съгласен, че ги има почти навсякъде. Но едно е да идват през 2 квартала, друго е да са на 100 метра от блока ти... Всеки си преценява спрямо приоритети си, за мен наличието на такива гета е доста определящо. Като човек, живял известно време в Красна Поляна мога да ви кажа, че от към обгазяване на въздуха зимата е нещо страшно!

  За жалост се оказахте прави. На една пресечка от блока има доста нелицеприятно гето, надникнах и в двора на у-щето и имаше тук таме бяло личице за цвят. Не е нашето място, макар че самия апартамент не беше лош. Продължаваме да търсим...

# 64
  • София
  • Мнения: 12 374
Снимах ви улица в Полигона, понеже се спомена кварталът. Работя тук и всеки ден се разхождам из него. Това море го гледам вече трети ден - и миналата година беше така, и по-миналата, вероятно и догодина ще е същото дередже:
http://sylvester.snimka.bg/other/poligona.5150267

Кофти квартал с разбити улици, цяло блато близо до офиса ни, унили, олющени блокове и т.н. Една от причините да започна да търся друга работа е именно локацията, въпреки че фирмата, където съм, е добра.

# 65
  • София
  • Мнения: 19 446
Защото се разхождаш там, и то не 2-3 крачки, затова ти прави впечатление. Но не всички са такива.  Ако живеят там и са по-млади хора, понякога ще се прибират само за да хапнат и спят, нали ипотека трябва да се плаща.
Впрочем, днес гледах снимка на Иван Вазов, и там е едно блато, което едва ли ще оправят скоро. И на 7-численици бяха снимали огромна локва, на ремонтираното. Но църквата така хубаво се оглеждаше

# 66
  • София
  • Мнения: 12 374
И на 7-численици бяха снимали огромна локва, на ремонтираното.
Баба ми живее отсреща, толкова й е писнало от ремонти по Графа. Всяка седмица ходя да я видя, все се ядосвам. Дано в някакъв момент стегнат всичко, център е все пак.

# 67
  • Мнения: 18 815
Не знаех, че в Полигона е толкова зле.
Имам позната, която купи апартамент там и много се оплаква от квартала, но тя се оплаква от всичко, така че не бях сигурна, че е съвсем както казва, но явно наистина е зле.

# 68
  • Мнения: 2 828
На мен 1 път ми се наложи да мина в Полигона и до там бях Confused .

# 69
  • Мнения: 30
Току що се регнах, не съм мама Simple Smile, но имам питане и се извинявам ако дублирам подобно.
Дървеница добър квартал ли е за живеене, че ми предлагат панелка за по 1200 евро на квадрат и се чудя какво да правя.
*Не съм от София и не съм наясно с кварталите.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 067
Току що се регнах, не съм мама Simple Smile, но имам питане и се извинявам ако дублирам подобно.
Дървеница добър квартал ли е за живеене, че ми предлагат панелка за по 1200 евро на квадрат и се чудя какво да правя.
*Не съм от София и не съм наясно с кварталите.
Как ти звучи Дървеница? Зле нали? Това на майтап
Инак е средна хубост квартал, даже се води добър откак метрото мина под него....1200 евро за панел е множко, но пак зависи в какво точно състояние е.... Къде ще работите/ учите? ... вижте си картата и си преценете разстоянието . Ако е за наематели по- бива,,,, щото е близо до Студентски и ще се търси там за наем.

# 71
  • Мнения: 30

Благодаря за бързия отговор. Иначе каква е добрата цена за панел в Дървеница ?

# 72
  • Мнения: 2 321
Не е лошо в Дъевеница и 1200 за добър панел е реалната цена в момента.

# 73
  • Мнения: 2 695
1200 евро за панелка...малей... 76кв чиста площ / 90кв с общи части + мазе, в хубав квартал, до парк, 2005-та година, спалня 18кв, отделна спалня и голям хол... ново строителство 2005-та с изолациите си и т.н. обзаведен напълно за 100 000 евро се продаде.

# 74
  • София
  • Мнения: 19 446
Човек трябва да почете обяви и мнения, за да види кое как, а не на готово - панел в Дървеница колко струва? Има агенции, ще те консултират.
Ох, след като у наше село продават панелки за 1000 евро/кв.м, вече на нищо не се чудя. Но явно е надута цена, за да се сваля после.
https://www.olx.bg/ad/druzhba-1-dvustaen-apartament-neobzaveden- … y.html#588c2d2740

Общи условия

Активация на акаунт