Дъска за гладене

  • 1 319
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Привет, имам стара дъска на leifheit но термопокритието се разлепи, а ластикът на калъфа се скъса. Та поръчах нов калъф със същия размер, но е от много твърда материя, която си стои нагъната както е бил в опаковката и дъската няма нищо общо с преди. Четох в други теми тук за металните дъски с дупки, но ме интересува, те не оставят ли следи по гладенето на по-ефирни неща. Видях и такива с поставки за ръкави. Това върши ли работа или е по-скоро излишно? Върху дъската ще стои парен генератор и ще се ползва доста. Всякакви предложения са добре дошли. Благодаря предварително.

# 1
  • MI
  • Мнения: 11 817
Има с метална мрежа отдолу и нещо като подложка върху нея. Моята е нещо подобно, но трябва да се види на място:
https://m.ikea.bg/laundry/Laundry-and-cleaning/Ironing-boards/da … ka-4754/00263727/
За ръкави, зависи кой как е свикнал. На мен ми е по-лесно без.

# 2
  • Мнения: 41 043
Моята дъска е на Brabantia - висока, широка и стабилна, нищо общо с клатушкащите се евтинджос дъски. По-скъпа е, ама се изплаща и удобството е огромно. Особено ММ (190 см) си я харесва, защото не му се налага да си глади нещата прегърбен. Конструкцията и е от ламаринен плот нарязан като мрежа с няколко слоя отгоре - никакви проблеми за дрехите. Естествено, минат не минат 5-10 години и се скапва, та се налага да се купува ново кече и калъфка, ама конструкцията си стои с десетилетия.

Дъска с малка дъска за мен не е удобно, ползвам отделна малка дъска и си я въртя както намеря за добре. Ако е фиксирана към голямата ще трябва себе си да намествам Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 46 535
Нашата е тази. С дупки е, но не остават по дрехите. На снимките изглежда малка, но е с нормален размер. Не гладя и не мога да кажа удобна ли е, мъжът ми я полза за ризи и панталони и казва, че е ок. За ръкави му е по-лесно без приставка.

# 4
  • Мнения: 410
+ 1 за brabantia , вярно по-скъпа е ,но я имам повече от 10 години и си е също толкова здрава ,колкото като я купих.
Стабилна е , не е като тези по-малките ,които като гладиш и ходиш по тях ,защото не са достатъчно тежки.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 680
Нашата е тази. С дупки е, но не остават по дрехите. На снимките изглежда малка, но е с нормален размер. Не гладя и не мога да кажа удобна ли е, мъжът ми я полза за ризи и панталони и казва, че е ок. За ръкави му е по-лесно без приставка.
и моята е такава- от около 2 месеца, след като ми се счупи старата, която беше от нещо като ПДЧ/имах я от 15г/
Купих си тази,защото е широка, лека и лесно се сгъва.Нещо като мрежа е и отгоре има подобно на вата парче преди калъфа за омекотяване.Не се отбелязва мрежата на дрехите,но може би след извесно време ще сложа още нещо за омекотяване, защото това се спреска вече.
Не ползвам приспособление за ръкави- не ми е удобно, а имах такова към старата

Общи условия

Активация на акаунт