За ритането на бебчо

  • 2 833
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 992
аз я усетих малката в края на 4-ти месец началото на 5-ти
спокойно 6те усетиш и ти твото бебче, иначе ритането не боли  Peace
леко бременеене

# 31
  • София
  • Мнения: 3 390
Някои го усещат малко по-късно. Аз го усетих доста рано. Аз го усетих на 3,5 месеца.

# 32
  • Мнения: 216
няма място за притеснение дори и да е бясно като моя бебо пак е забавно

 Party   успех!








-------------------------
Пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 19:17 от Аурелия

# 33
  • Мнения: 1 128
     Аз в 16 седмица,но не можех да съм сигурна,защото беше нещо много нежно и се 4удех дали не са други работи.И беше много рядко.Сега съм в 22 седмица и продължава да е не много 4есто.Още не съм полу4ила баш "ритник" и продължавам да се притеснявам.Сигурно ако запо4не да подска4а вътре всеки ден пък ще се притеснявам пак за нещо.Така сме си ние бременните.Параноя отвсякъде. Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз го усетих в началото на 5 месец.И досега при куркане в червата/но не звучното/ ми напомня за ритничетата на бебка.В самото начало обаче беше като полъх на вятъра.

# 35
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
При мен стана към 18-19 г.с. не помня точно, а и не съм си записала. И аз много се притеснявах и го очаквах да го усетя, когато стана много се развълнувах. Усетих го като вътрешен мускулен тик. Не беше гъдел, направо си ме ритна човечето, но беше значително по слабичко, сега вече са шутовете по всяко време, през целия ден.

# 36
  • Мнения: 483
Аз го усетих в 4-ти месец и половина. Точно на откриването на световното! Усетих два ритника точно както по-горе е описано няколко сантиметра надолу и наляво от пъпа. Първо усетих един и застанах нащрек защото не бях сигурна какво става, помислих си, че е бебо но все пак не бях напълно сигурна и след малко още веднъж... Не мога да опиша чувството, но е нещо велико. Разплаках се и в същото време се смеех а сърцето ми тупаше като полудяло.  Heart Eyes
Скоро ще го усетиш и ти, не се безпокой. Успех   bouquet

# 37
  • Мнения: 4 621
15 г.с. е рано според мен. Яна я усетих за пръв път около 19 седмица Peace

# 38
  • Мнения: 132
Сега съм в 17-ма седмица и преди 3дни за пръв път усетих някакво странно движение в долната лява половина на корема, помислих че ми се е сторило, но след това се повтори и потрети Laughing; нещо като" бълбукане", не е болезнено-просто е по-особено newsm78
Днес пък имам леки потупвания, може би е най-точната дума, която описва усещането..Във всеки случай е много любопитно и несъмнено-приятно.
Но според мен- още ти е малко рано, не бързай, спокойно и лека бременост!

# 39
  • Мнения: 216
Aз усетих бебо към 18-19 седмица,но тогава направо си риташе,а по-рано усещах нещо като гъдели4кане,но не бях сигурна какво е.

# 40
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Първото ритниче усетих в 19 седмица в лаво,а преди това усещах странни гъдели.Усещането е невероятно.От време на време когато бебека си кротува ми липсват ретнчетата и.Скоро и ти ще ги усетиш

# 41
  • София
  • Мнения: 3 825
Аз усетих бебо към 18-19 седмица.Усещането е като бълбукане в корема ти и е много прятно.В началото е много слабо и по-нарядко,а колкото бремеността напредва толкова по отчетливи стават ритничета.

# 42
  • Мнения: 63
Аз го усетих доста късно чак 21 седмица така че няма страшно но знам какво ти е и аз много се притеснявах далии ще разбера какво е

# 43
  • София
  • Мнения: 688
ето ти един линк, който би трябвало да ти даде информация по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,38/

за мене датата съвпадна абсолютно - точно в началото на 18-та г.с.
при мене беше като движение на червата и до 5-6-ти месец си беше лекичко.

сега обаче е станала много силна, като ми се запъне в стомаха или диафрагмата, имам чувството, че ще ме избуши  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 566
аз го усетих в 18 г.с. благодарение на форума знаех какво е усещането и така го различих /като движение на газовете в червата/. веднъж разбереш ли че е то повече няма да ги сбъркаш движенията

Общи условия

Активация на акаунт