1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 2)

  • 16 184
  • 384
  •   1
Отговори
# 60
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Мисля, че е крайно време да стана ромка! Току виж и с жилище съм се сдобила, и помощи ще ми дават, и няма да ми се налага да работя, а най ще ми хареса да ме интегрират в обществото! Че аз съм си не за една, ами за цели 3 интеграции.

# 61
  • Мнения: 472
аз се включвам,за да ви цитирам мнението на мъжо Mr. Green"В този ред на мисли, държавата, въпреки, че думата е в женски род, но дори и да не беше, тя не е мъж, а Масларова не е нашия министър, не е министъра на семействата, тя е просто баба, която отдавна трябва да излезе в пенсия и да усети удара на пенсионния фонд, този който не може да управи."


Миличка ти не се коси за Масларова. Тя като държавен служител отдавна си е осигурила максимална пенсия........ #2gunfire #Cussing out #2gunfire #2gunfire

# 62
  • Мнения: 177
Вижте, явно голяма чяст подкрепят следващи изяви да са на 15-16 септември, а други си държат на датата първи. Защо не пуснете анкета? Макар, че все още не се знае каква е подходящата инициатива - протест, пресконференция, сваляне на правителството Wink Wink Wink....Аз мисля, че ако ще има отзиви и реакции срещу Касата трябва да са веднага, но що се отнася до платформата и в зависимост от как се развият нещата със законопроектите - протест според датата, която се реши...Може анкета, в която да са три дати - 1август, 1ви септември, 16 септември/така отпада притеснението с лудницата около 15-ти, ама се губи и символиката с децата и 1вия учебен ден, тъй че си губи смисъл и по-добре 1 септември../ ...Това ми е мнението за датите..Аз си предпочитам септември.

Ние с хлапето сме на линия когато и където кажете.
Но не забравяйте, че бюджета се приема Септември месец, което сещате се означава, че най-голям смисъл има да се протестира преди, а не след като се приеме. Още нещо, този месец ще се приеме единия от законопроектите или компилация от тях и ако не ни устройват (а това съм почти сигурна, че ще е така) и не протестираме може да си решат както ще им е най-удобно, че щом не протестираме сме съгласни с това което са приели. Абе с две думи, трябва да се обмисли стратегически как ще е най-добре, но тъй като този път няма да мога да взема активно участие в организирането, нямам право на глас, така че пак казвам както решите, аз подкрепям.

# 63
  • Мнения: 1 710
Започваме утре със среща с Христина Христова - стискайте палци да мине добре. Не знам на какво да се надявам, но ако предизвикаме още дискусии ще е хубаво. Йосарианката е написала едно такова хубаво писмо, че  smile3508 И сме се въоръжили с още доводи. Хубавото е, че вече имаме връзка със Сдружението на родители на деца с фенилкеторуния, със родителите на деца с епилепсия, на деца с алергии - абе фронта става все по-силен. Но основното, което имаме сега - са точно тези орязани от касата бременни, недоносени и алергични....абе за война се готвя, пък дано мине и с мирно шествие само.

# 64
  • Мнения: 145
Мисля,че трябва да се публикува отворено писмо на българските майки във всички печатни издания с платформата и малко свободен текст изразяващ искренното ни желание и вяра
и голямото ни разочарование от липсата на политика по раждаемостта и от отношение на нейните представители към основата на държавата-нейните граждани и още по-важно бъдещите граждани на нацията.Същото писмо изпращаме и до телевизиите и радията.
Публикуваме където можем и в интернет.Има нужда от обясняване и разясняване.Като раздавах листовките изнасях цели лекции,хората дори не подозират кои сме и какво искаме.
Не сме достатъчно популярни.Бавно и упорито крачка по крачка трябва да проумеят нашето съществуване.Нищо не пречи да си провеждаме нашите форми на протест по план график!
За НЗОК трябва да се спретнат писма,но да се проучи всичко подробно-статистика проценти
Дайте един подробен опис какво орязват и колко е по здравна каса и един списък на необходимите за бременни- изследвания,раждане,пост-родилен период,живо и секцио,нормално и недоносени...незнам,всичко което се сетите.
За цветята трябва да ги слагаме някъде където може да се забележат...някой знае ли къде може да се поръча погребален венец с надпис- От българските майки на българските политици!Може един/венец/ да не свърши работа!
За 15 септември казах околоно пак ще го мислим.
За знака - не е добре да се бърза,нека съберем предложения,аз също ще участвам...
Знака е важен защото ще представя каузата и тепърва ще ни трябва.

# 65
  • Мнения: 472
Подкрепям идеята за венец до МТСП и специално до Масларска лично връчен.

# 66
  • Мнения: 2 070
Адара ме наведе на идея за символичен протест - обличаме се като ромки, намазваме се малко да чернеем, три дни не се къпем и отиваме в най-централното звено на Социалните или където там трябва и почваме да просим..Ама преди това викаме телевизите да ни снимат...Уж съм крайно толерантна, а виж какво предлагам! Аз мисля все пак, че държавата прави тез неща, за да не баде обвинена в дискриминация от европейските институции, ама толкоз ли е тъпа и дискриминира де факто нас!

# 67
  • Мнения: 2 070
А пред Касата предлагам да излезем с лозунги - "Геноцид", "убийци" и т.н....И от Драго -мъжа на furor - мн добре казано!

# 68
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Адара ме наведе на идея за символичен протест - обличаме се като ромки, намазваме се малко да чернеем, три дни не се къпем и отиваме в най-централното звено на Социалните или където там трябва и почваме да просим..Ама преди това викаме телевизите да ни снимат...Уж съм крайно толерантна, а виж какво предлагам! Аз мисля все пак, че държавата прави тез неща, за да не баде обвинена в дискриминация от европейските институции, ама толкоз ли е тъпа и дискриминира де факто нас!
Направо пред парламента или пред министерски съвет. И ще викаме "Како, какооооооооо дай некой лев ма, господ да те поживи!" Mr. Green

# 69
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Държавата не ни дискриминира, а направо се опитва да ни елиминира.

Анимими съгласна съм с написаното Peace А идеята за погребалния венец е страхотна. Такива май се поръчват в някои цветарници и предполагам по погребалните агенции. Ще разпитам.

# 70
  • Мнения: 2 070
Адара ме наведе на идея за символичен протест - обличаме се като ромки, намазваме се малко да чернеем, три дни не се къпем и отиваме в най-централното звено на Социалните или където там трябва и почваме да просим..Ама преди това викаме телевизите да ни снимат...Уж съм крайно толерантна, а виж какво предлагам! Аз мисля все пак, че държавата прави тез неща, за да не баде обвинена в дискриминация от европейските институции, ама толкоз ли е тъпа и дискриминира де факто нас!
Направо пред парламента или пред министерски съвет. И ще викаме "Како, какооооооооо дай некой лев ма, господ да те поживи!" Mr. Green

Именно!Не точно да просим, ами да ходим в социалното да си искаме помощите и може и символично ромско раждане да направим- няколко поред...А може и символично погребение на последното българско дете! Извинявайте- грубо е, ама на това ме навежда всичко! Ще вземем една кукла и вс останало..сещайте се

# 71
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Адара ме наведе на идея за символичен протест - обличаме се като ромки, намазваме се малко да чернеем, три дни не се къпем и отиваме в най-централното звено на Социалните или където там трябва и почваме да просим..Ама преди това викаме телевизите да ни снимат...Уж съм крайно толерантна, а виж какво предлагам! Аз мисля все пак, че държавата прави тез неща, за да не баде обвинена в дискриминация от европейските институции, ама толкоз ли е тъпа и дискриминира де факто нас!
Направо пред парламента или пред министерски съвет. И ще викаме "Како, какооооооооо дай некой лев ма, господ да те поживи!" Mr. Green

мисля,че е много крайно това със сравнението и преобличането момичета.
Грешката по отношение на ромите от страна на правителството е друга и не мисля,че трябва да падаме до това ниво.

Ето няколко полезни линка

http://www.ncphp.government.bg/links.php

http://www.nursing-bg.com/

http://www.unicef.org/

http://www.ncphp.government.bg/napr.php

# 72
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ето малко венци: http://hermes-funeral.com/venci.htm
Цените са от 70 нагоре.

# 73
  • Мнения: 660
Ей, Деси, наистина много грубо звучи с дете! Айде да не дърпаме дявола за опашката! Но иначе аз си представих символично погребение на Парламента, като цветята се натрупат на купища пред стълбите му и са гарнирани със солидно количество свещи /да не би някой да си помисли, че цветята са символ на благодарност за нещо/. Особено, ако този път протестиращите са облечени в черно - тогава вече и демонстрацията става демонстрация, и шоу има за журналистите, и по-ангажиращо привличане на вниманието за случайните минувачи по улицата. А надпис е хубаво да има, но не толкова пряко казано "От майките за политиците", че звучи като явна заплаха за бъдещ тероризъм, в какъвто по-добре да нямат почва да ни обвиняват, а да е нещо философско и символично, от рода на "Каквото посее човек, това ще и да пожъне".

# 74
  • Мнения: 21
Съгласна съм с lavender. С тези изяви само ще озлобим всички ромски организации и организацийки и ще им дадем повод пак да пискат, че са онеправдани.

А за логото - може децата от домовете на Движението да нарисуват майка с деца и от техните рисунки да изберем нещо.

Общи условия

Активация на акаунт