Нещата отиват към раздяла

  • 10 719
  • 225
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30 802
Това дете не спи ли на обяд примерно 1-2 часа, за да се сготви нещо.

Да, може да спи, ама в тия 1-2 часа мама може също да иска да дишне въздух, да хапне без стани-седни, или и тя да поспи, ако е имало нощ с будене.

Цитат
Или не може ли да се остави само да си играе в кошарката.

Някои деца не могат, ще пищят и ще се гърчат, но няма да стоят в кошара, все едно си ги сложил на нажежена скара.

Като гледам живота на Памела, все едно и двамата са били в така модерната ролева игра на новите поколения. Навън - лъскави, направени, построили един живот, дето да се чудиш как изобщо може да има нещо негативно в него. Пред социалните медии - повече от перфектни. Самочувствие, привиден хъс...

...само че повърхностен и реално липсва усещане какво е реалният живот. Сега, мъжът явно още е млад, иска да хвърчи високо и му се струва адски подтискащо, че детето така променя нещата и че трябва да ги свие малко тия перки и да прави неприятни, не-лъскави неща. Жената пък е видяла, че детенцето не е само сладки фотосесии и е изискващо.

Мъжът си е тип български мачо, батка, простее ми, да си го кажа честно. Такива хора нямат и емпатия. Нямат и умозрителност да вникнат каква е картинката. Пък и сигурно е кибритлия с тия мускули и стойки. Гадост...

Внимавайте много, отговаряте на профила на едни такива двойки, привидно перфектни, в които нещо се чупи под лъскавата повърхност и ги четем в новините. Честно, дори физически ми приличате на Викторио и Дарина.

# 46
  • France
  • Мнения: 13 182
Да напомня на някои, че на секса с нещо в замяна, му се казва проституция.
И че сравнявате напълно зависимо бебе с пълнолетен мъж.
Да ви имам стандартите!

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Има начин той да се промени рязко. Защото тя се е променила рязко, според мен. Преди му е обръщала внимание, готвели са заедно, правили са някакви неща заедно, била е усмихната и приятна за компания. И изведнъж се е превърнала в кисела, вдигаща скандали и съвсем неинтересуваща се от мъжа си и неговите нужди жена. Съвсем нормално това да провокира промяна и у него. Казвате не е длъжна да готви и да прави секс с него. Ок, тя не е длъжна да се интересува от неговите нужди и желания. Тогава защо той трябва да се интересува от нейните?  newsm78 Нали бракът е за това? Да ни е грижа един за друг, да ни доставя удоволствие да се грижим за партньора си, да се радваме, когато на него му е приятно. Аз така го разбирам. Иначе не виждам смисъл. Живей си сам пък не се съобразявай с никого.

# 48
  • Мнения: 30 802
Нормалният, емпатичен мъж с някакъв интелект се усеща защо жена му се е превърнала във вещица. Батката с мускули и голямо его само почва да мачка още повече и да помпи още мускули, да се види кой е мъжът.

И защото е човешко да станат приоритетни желанията на по-слабия, който в момента е в напрегната и неизгодна ситуация, не на напомпания и лъснат батка, дето ясно се вижда, че му е широчко около врата и се кефи на живота - ама дай жената да се изцеди докрай, та да му подсигури програма максимум.

Как да даде жената, като е изцедена? Още да цедим, до капка? Що пък г-н Бицепс да не се раздаде малко? Има периоди, в които нежната грижа за пораснал човек малко отпада от програмата. И е супер смешно тоя пораснал човек с напомпаните перки да рИве, че не го чакат с топла храничка, все едно е на пет годинки.

Ама много ме дразни тоя почин в живота и тая порода "мъже".

# 49
  • Мнения: 22
Аз, както писах, не вярвам в кардиналните промени в хората.Та, този мъж
1.или винаги си е бил такъв, а авторката просто си е затваряла очите от любов
2.или нещо крайно е провокирало тази рязка промяна след раждането
Няма как преди сватбата и бебето той да й е бил "верен роб", а тя за него принцеса, за която е правил всичко, а после една сутрин се събуждат, той като "турски султан" изискващ чинно подчинение, тя-в робята на робинята Изаура, с бурка на главата.Това дори във филмите го няма....и там наблягат на причините да се случи.
Има нещо, което авторката или не е усетила от самото начало (защото той добре се е прикривал може би), или ни спестява като информация и съответно като причини за коренната му промяна.



Да,  права си най-вероятно винаги си е бил такъв просто умело се е прикривал и ми е замазвал очите.  Не казвам , че аз нямам вина.  Със сигурност покрай умората от бебето го пренебрегвам,  рядко получава това което иска и т.н. Да аз съм от тези майки чийто фокус е единствено детето и се радвам,  че е така.  Не смятам да губя време в готвене и чистене докато детето ми расте неусетно.  Няма да е постоянно на 10м и искам да правя всичко с него,  да играем,  сега се учим да ходим,  излизаме на разходки и тъй на татък.  Преди обичах да готвя, но откакто живея с мъжа си и това ми е ежедневие ми.. Рязко намразих. А неговия проблем е че като не готвя и се купува готово харчим много пари всеки ден.  Преди да се роди детето ми помагаше дори само с едни пържени картофки,  но помагаше.  Докато бях бременна понеже имах трудна бременност също беше неотлъчно до мен и след като родих и се възстанових той стана груб,  и се държи по начина който описах.  Да възможно е да е заради мен,  заради това че се чувства пренебрегнат,  че не получава вечерната си доза секс със седмици.  Колкото до моето отношение към него.. Такова е каквото неговото към мен.  Аз не съм безгласна, и не си мълча когато някой ме обижда дори да е бащата на детето ми.  Ще продължа още малко да опитвам с разговори да оправя нещата въпреки че той повтаря единствено,  че когато аз оправя отношението си и правя каквото той иска и той ще се държи различно.

# 50
  • Мнения: X
Да ви кажа, понеже сега се пека на този огън, че не всички бебенца спинкат сладко като ангелчета по 2-3 ч.без прекъсване. Моето има период спи по 30 мин.и скача. И аз си го представях другояче, то си спинка 3 ч., аз си чистя, ама не винаги излиза така. Иначе знаем за супер-дупер майките, дето къщата им излъскана, манджата сготвена, децата и мъжа оправени. Не всички сме такива оправни.
Нито е нужно да е Чак така, нито е нужно да се сервира 5 степенно меню всеки ден....   Smiley
Да "хвърлиш" едни пържоли във фурната отнема 5-10 минути най-много.
Да нарежеш и да сложиш тиквички да се пекат, пак толкова.
Да изпечеш нещо пилешко, пак.
Една салата се реже и тя за 5-10 минути....
Като тия "гимнастики" не се правят накуп, а поетапно....пържолите ги слагаш, когато детето заспи в 15 часа, а салатата режеш, докато мъжа ти се радва на наследника.
Като разбира се, това важи, ако имаш разбиращ мъж до себе си.....
А относно останалите, за мен поне, беше важно да не ходим по боклуци, да има нещо си за ядене, прането да е в пералнята.....никак не съм се престаравала да съм Мисис Степфордска съпруга.

Не знам защо, но и у мен остава едно такова чувство, четейки авторката, че мъжът се е почувствал девета дупка на кавала след раждането, а това е начина да й отмъщава...един вид "За теб аз вече съм никой, затова сега ще ти покажа колко отмъстителен мога да бъда!Щом не ме зачиташ като човек и баща доброволно и с любов, както беше преди детето, ще те накарам да ме зачиташ насила!".-интуицията ми го "говори.А тя обикновено не ме подвежда.

# 51
  • Наблизо
  • Мнения: 6 321
Значи имам късмет,че ако не ми се готви и не съм гладна - моят си поръчва нещо да мунго доставят или пък знае да сготви 2 неща.
Аз пък винаги гледам да имаме сухоежбина в гладулника и ако е назряло положението да яде.
Такъв да чака бързо ще му отеснее света с мен,да си кажа.

# 52
  • Мнения: 29 985

Това дете не спи ли на обяд примерно 1-2 часа, за да се сготви нещо.

Цитат
Или не може ли да се остави само да си играе в кошарката.

Има начин той да се промени рязко. Защото тя се е променила рязко, според мен. Преди му е обръщала внимание, готвели са заедно, правили са някакви неща заедно, била е усмихната и приятна за компания. И изведнъж се е превърнала в кисела, вдигаща скандали и съвсем неинтересуваща се от мъжа си и неговите нужди жена. Съвсем нормално това да провокира промяна и у него. Казвате не е длъжна да готви и да прави секс с него. Ок, тя не е длъжна да се интересува от неговите нужди и желания. Тогава защо той трябва да се интересува от нейните?  newsm78 Нали бракът е за това? Да ни е грижа един за друг, да ни доставя удоволствие да се грижим за партньора си, да се радваме, когато на него му е приятно. Аз така го разбирам. Иначе не виждам смисъл. Живей си сам пък не се съобразявай с никого.

Не мога да повярвам, че има жени с деца, които дават подобни съвети! Изумявам се, честно!

Да, тази жена се е променила рязко, тъй като рязко е станала майка и желанията и нуждите на детето ѝ са на първо място. Понеже е бебе и не може да се гледа само. Затова се нарича майчинство.

Мъжът също трябва да се нагоди към това, че в семейството има още един член и той вече не е най-важния вкъщи. Щото подозирам, че преди това е било - Милооо, гладен съм...и тя скача да готви, Милоооо, искам секс...и тя тича в спалнята.
Сега се връща вечер и О, УЖАС...Няма сготвено тристепенно меню, поднесено от жена му по къса поличка....Че и жена му си позволява да вдига скандали понеже е изморена....от какво ли?!? Цял ден си е вкъщи, нали?!?!

# 53
  • Мнения: 931
След като разгледах профилите и на двамата ми се поизясни картинката.
Те са първо много млади. Та той е на 24, значи тя е там някъде. На него му се живее, тя също е малка и такава рязка промяна в живота им всява огромен хаус. Оказва се, че тя вече няма свободата си, че бебето не е аксесоар за снимки и разходки. Той като повечето младежи, лети в облаците, батки, мускули и мутри, обаче живота го е цапнал яко. Сега се опитва да тарикатее и мисли по детски, мен детето не ме вълнува, не му се занимава с памперси и пюрета.
За мен той продължава да си живее по ергенски, само че при нея пада цялата тежест. Смазана от тотално различния живот с бебе и безотговорен мъж, тя става тъжна и кисела, завъртат се скандали и не рабирателство.
Изхода тука е раздяла и тя е неизбежна, рано или късно колкото и да не им го желая.
Момчето е типаж лесно палещ, голямо его, батка и въобще не смятам, че ще сгрее от разговори.
Лошото в че голяма част от младото поколение са такива и това крайно не е добре.

# 54
  • Наблизо
  • Мнения: 6 321
И аз така си мисля,Натали.Обгрижван като бебе и сега като има истинско бебе,той се чувства пренебрегнат вместо да се сери че е възрастен мъж и че може да си избърше дупето сам.

# 55
  • Мнения: 22
Някой беше казал " детето не спи ли 1-2 часа на обяд " ами не  , моето не спи.  Най дългото му спане е 40 мин. През което време аз или мия шишета,  стерилизирам,  прибирам играчки,  подреждам дрехи,  и сядам за 5 мин да си почина,  след което детето става,  яде , играем,  държа го за да ходи,  то иска да се гушкаме,  и така минават 3-4 часа след което то пак заспива за 30-40 мин.  Блазе на майките чиито деца спят от 14 до 16ч.. 

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 324
Не мога да повярвам, че има жени с деца, които дават подобни съвети! Изумявам се, честно!
Да, тази жена се е променила рязко, тъй като рязко е станала майка и желанията и нуждите на детето ѝ са на първо място. Понеже е бебе и не може да се гледа само. Затова се нарича майчинство.
Точно. Обаче докато има жени, които проповядват горецитираните мнения ще има и такива батки. Мдамммм.

# 57
  • Мнения: 2 220
Франсоаз, така готвя и аз, откакто родих. Една мусака я правих и 4 часа един път, с почивки 😁 Но готвя, защото искам, а не защото ми е спуснато отгоре. Изобщо, на "длъжна си", реагирам като бик на червено и нарочно не го правя.

# 58
  • Мнения: 22
Не искам да излезе , че детето ми е в тежест.  Не,  аз исках детето си и няма по-хубаво нещо в живота ми от него.  Грижа се за него с цялата си любов и желание,  просто не съм робот и ми е нужна помощ поне с част от домакинството.. И очаквам тази помощ от мъжа си... Докато той има различни очаквания.  Да,  млади сме и точно това му е хубавото,  че можем да си гледаме детето и в същото време да се радваме на живота ни заедно,  а то става обратното.  Аз си гледам детето сама и изпадам в тежки фази на депресия и нервност.  Още 1г майчинство имам и след това и аз се връщам на работа.. Тогава какво правим.  Пак аз ще върша всичко. Ами ако седна и аз да мрънкам така като него?  Искам само да го накарам да разбере, че той също е отговорен за някой неща и,  че аз нямам свръх сили.  Че той също живее в къщата , яде,  цапа и тн.. Но ако не успея да му светна лампичката края е ясен...

# 59
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз, както писах, не вярвам в кардиналните промени в хората.Та, този мъж
1.или винаги си е бил такъв, а авторката просто си е затваряла очите от любов
2.или нещо крайно е провокирало тази рязка промяна след раждането
Няма как преди сватбата и бебето той да й е бил "верен роб", а тя за него принцеса, за която е правил всичко, а после една сутрин се събуждат, той като "турски султан" изискващ чинно подчинение, тя-в робята на робинята Изаура, с бурка на главата.Това дори във филмите го няма....и там наблягат на причините да се случи.
Има нещо, което авторката или не е усетила от самото начало (защото той добре се е прикривал може би), или ни спестява като информация и съответно като причини за коренната му промяна.



Да,  права си най-вероятно винаги си е бил такъв просто умело се е прикривал и ми е замазвал очите.  Не казвам , че аз нямам вина.  Със сигурност покрай умората от бебето го пренебрегвам,  рядко получава това което иска и т.н. Да аз съм от тези майки чийто фокус е единствено детето и се радвам,  че е така.  Не смятам да губя време в готвене и чистене докато детето ми расте неусетно.  Няма да е постоянно на 10м и искам да правя всичко с него,  да играем,  сега се учим да ходим,  излизаме на разходки и тъй на татък.  Преди обичах да готвя, но откакто живея с мъжа си и това ми е ежедневие ми.. Рязко намразих. А неговия проблем е че като не готвя и се купува готово харчим много пари всеки ден.  Преди да се роди детето ми помагаше дори само с едни пържени картофки,  но помагаше.  Докато бях бременна понеже имах трудна бременност също беше неотлъчно до мен и след като родих и се възстанових той стана груб,  и се държи по начина който описах.  Да възможно е да е заради мен,  заради това че се чувства пренебрегнат,  че не получава вечерната си доза секс със седмици.  Колкото до моето отношение към него.. Такова е каквото неговото към мен.  Аз не съм безгласна, и не си мълча когато някой ме обижда дори да е бащата на детето ми.  Ще продължа още малко да опитвам с разговори да оправя нещата въпреки че той повтаря единствено,  че когато аз оправя отношението си и правя каквото той иска и той ще се държи различно.
Ами, значи ето ти я причината....появило се е детето, ти си се вманиачила да си супер майката, той е останал в девета глуха, не се чувства предишния силен мъж до теб.
Съвети повече нямам, само едно:
ако продължите да си играете на "кой е по-голям инат и ще се наложи НАД другия", връзката и семейството ви са обречени.

Общи условия

Активация на акаунт