Хидротубация, цветна снимка, лапароскопия

  • 101 927
  • 484
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3
Да я направя ли?

# 196
  • Мнения: 297
magda90 а цветна снимка правила ли си?С нея също се вижда проходимостта на тръбите.Или доктора ти има и други съмнения,че пристъпва първо към лапаро  newsm78.Какво имаш впредвид под"всички изследвания",а спермограма?А това обгаряне/май става въпрос за фенестрация/поне при мен се отрази доста зле.  bouquet

# 197
  • Мнения: 599
Според мен,ако има съмнения за запушена тръба,първо се прави цветна снимка,за да се види положението.След констатирането му вече може да се говори за лапаро или да се вземат други мерки.Колкото и положителни резултати да има след направено лапаро,все пак това си е операция и ако няма нужда от нея ,не би следвало да се прави.

# 198
  • Мнения: 92
След като изчетох написаното тук за цветната снимка(ХСГ),която ми предстоеше (и да си призная дори се наплаших малко)искам да дам кураж на онези момичета на които снимката им престои.Споделям мнението,че всичко е много индивидуално.Важно е и състоянието на тръбите и това дали има някакви инфекции или възпаления(които могат да нанесат щети върху матката ако не са отстранени преди снимката)но един от не по малко важните фактори за да има по малка болезненост е и ЛЕКАРЯТ на който сте се доверили.При мен също като при много момичета болката беше,като по време на цикъл,а дискомфорта ми продължи 4,5 дни и имах розово зацапване само в деня на ХСГ-то. Доктора ми каза да не пия никакви обезболяващи предварително и 15 минути преди снимката ми би инжекция от която ми се разшириха зениците,до колкото разбрах има хапче,което може да замени инжекцията. Аз имах леки колебания дали да не мина през трета лапароскопия,(както ме посъветва една от лекарките)вместо снимката и се радвам,че проявих благоразумие и видях състоянието си само след няколко минути.
Благодаря на всички ви ,писали по тази тема и смело напред за онези които им престои ХСГ с което,много по бързо се вижда състоянието на тръбите ,без нужната за лапароскопия упойка.

# 199
  • Мнения: 1 699
,много по бързо се вижда състоянието на тръбите ,без нужната за лапароскопия упойка.

cuftaika  не може да се сравнява снимката с лапарото  Peace При лапарото се установяват или отхвърлят мноого неща  Peace които при снимката е невъзможно Peace

# 200
  • Мнения: 92
Elsinor съгласна Peace  ,но зависи от неяснотите.При мен за изясняване беше само състоянието на тръбата(а и 4-ма доктори ,които минаваха на визитация в болницата ,където лежах преди месец ,един от които е професор бяха на мнение,че след лапароскопиите много често се появява страстване,макар и да са безкръвни операции.)
При мен втората лапароскопия беше излишна,но поради липсваща документация за състоянието ми от предходни манипулации преди години се наложи .Направих я,но за третата послушах мнението на 4-мата доктори ,вместо на един  и смятам,че не сгреших избирайки цветната снимка благодарение на която има огромна вероятност да се радвам на дълго чаканата втора чертичка .
                        Спокойствие и добър лекар-това се оказва добрата рецепта за всички ни .

# 201
  • София
  • Мнения: 1 811
Здравейте, искам да попитам за цветната снимка - може ли да мине по ЗК и гинекорог ли трябва да даде направление?
Аз съм с един мисед декември миналата година, като подновихме опитите през април на втория месец имах + тест, но седмица след това ми дойде. Оттогава правим опити, следя овулация и нищо. Правих си доста изследвания - хормони, имунологични, генетични - всичко ми е ок. Ходих и на фоликуметрия - и там всичко беше чудесно. Но вече четири месеца не се получава  Sad Четох, че може от аборта да има запушване на тръбите и затова питам.

# 202
  • Мнения: 682
 bibi76  мисля че цветна снимка не минава по каса, аз правих миналия месец.
Струва 150 лв. В една Старозагорска клиника.По принцип цената варира.
Учудвам се, че много от момичетата не са имали упойка.Аз бях с пълна, и не от лигавщина, а просто така я правят.
Иначе боли като по-силна болка от цикъл.Минава бързо самото усещане, и кървенето е около три дни.
Успех и дано няма нищо сериозно.
А и нещо, което много ме учудва напоследък:повечето гинеколози препоръчват лапароскопия.Защо искат тези хора така да ни травмират, колкото и да е модерна технологията, си е операция.Ако не се налга заради запушване, какъв е смисълът newsm78

# 203
  • Мнения: 297
bibi76  цветната снимка я има в списъка на ЗК,направлението трябва да е от гинеколог,но незнам защо не я назначават Rolling Eyes Ето кода на ЗК :
 10.58 - Хистеросалпингография

# 204
  • Мнения: 7 201
bibi76  мисля че цветна снимка не минава по каса, аз правих миналия месец.
Струва 150 лв. В една Старозагорска клиника.По принцип цената варира.
Учудвам се, че много от момичетата не са имали упойка.Аз бях с пълна, и не от лигавщина, а просто така я правят.
Иначе боли като по-силна болка от цикъл.Минава бързо самото усещане, и кървенето е около три дни.
Peace Да не сме я правили в една и съща клиника?Моето ХСГ беше декември 2008г. в Ниа Мед.
Мен доста ме боля след излизането от упойката,и добре че ми я сложиха. Blush
bibi76,пишеш само за твоите изследвания,а спермограма правихте ли?Не омаловажавайте и това изследване!Пожелавам ти успех,и да не се стига до тази манипулация! Hug

# 205
  • София
  • Мнения: 1 811
Mam4е , не сме правили спермограма. мислим ако и този месец не стане да направи и ако там всичко пак е наред - да ходя и аз на цветна снимка. Много ми е мъчно, че не става вече толкова време, мислех си, че ще стане отраз като първия път. А и като никъде не се открива причина вече съвсем ми е криво. не че е хубаво да има причина, ама така поне знаеш срещу какво се бориш.

# 206
  • София
  • Мнения: 639
Биби, аз мисля че няма да ти дадат направление, нищо че го има в списъка на ЗК. Аз съм искала на хормони и отговора беше, че за да му угодят за моята прищявка за направление за хормони , трябвало да ощетят точно 14 жени от цитонамазка  #Cussing out
Моята ЦС я правих в Шейново без упойка и ми струваше 60 лв на касата + 7 лв за контраста. Всичко мина много бързо и леко , усетих много лека болка.

# 207
  • Мнения: 50
.........Важно е и състоянието на тръбите и това дали има някакви инфекции или възпаления(които могат да нанесат щети върху матката ако не са отстранени преди снимката)..............

cuftaika това означава ли, че преди снимката трябва да се направи някакво изследване, микробиология напр. Ако е така направо ми падна камък от сърцето, че не ми направиха заплануваната снимка.....

# 208
  • София
  • Мнения: 639
1fairy, аз пуснах МБ и Хламидия  Peace

# 209
  • Мнения: 50
♥ KorNeliq ♥, сама ли реши или докторът ти каза, че е добре да го направиш? Извини ме за любопитсвото, просто се опитвам да си допълня картината за един лекар, при който вече не ходя.

Общи условия

Активация на акаунт